Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251530 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5010 Dátum: 2010.04.23 22:43:17 »
Először a lakásba akartam, de ez inkább olyan totál off-os :D

Mondtam a tulajnak a cirkót, hogy lehet rákéne pislantani, mondja jó, van szerelője, kiküldi...

Jött is este a fazon, 2105-ös patent állapotú Lada, Fiat dísztárcsák, gyöngy-üléshuzat, piros-bársony kormány, nem-elkopott Casco-s matrica.

A szerelő igazi szerelő volt :clap: mint a nagykönyvbe, extra-bajusz, kék kezes-lábas, antennás sapi, (sajnos nem fölvéve csak zsebben) vas, szétnyílós láda.

Feljön, (2emelet no lift) full kifáradva, mondja baz+ mennyi lépcső :D hol a kazán, mi a probléma?
Mutatom neki, mondom hogy nagyot robban az első bekapcsoláskor, meg lassan melegít, kinyitja a csapot, elkezd kattogni az a xar, csak az 10mp mire begyújt, közbe ugye ömlik a víz, 1ik kezét ott tartja a sugár alatt, közbe a másikkal bajuszigazítás a tükörben :clap: (végre langyosodik) elzárja, mondja: jó ez.

Mondom neki, h sztem lassú, mondja mutat ő olyat ami tényleg lassú, ha ez nekem lassú :yes: és mondom mi legyen a robbanással?
Mondja: semmi, jó az, megtisztíthatja, de akkor 6e forinttal könnyebb leszek, és lehet ugyanúgy robbanni fog. Mondom én nem, max a tulaj lesz könnyebb, mondja: pláne. :D

Elment, este hívott a tulaj, kérdezi mi volt, á mondom semmi :whistling: mondja: na látod, mondtam én, hogy jó az. [rohog]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5011 Dátum: 2010.04.23 23:07:53 »
ingyen jött ki a pali?
nem is kért pénzt?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5012 Dátum: 2010.04.24 09:31:38 »
Neeeem, hát ismerős volt :flowers:

Amúgy kíváncsi lennék hogy mit mondana egy "független" szerelő :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5013 Dátum: 2010.04.24 21:52:25 »
Mondom neki, h sztem lassú, mondja mutat ő olyat ami tényleg lassú, ha ez nekem lassú :yes: és mondom mi legyen a robbanással?
Mondja: semmi, jó az, megtisztíthatja, de akkor 6e forinttal könnyebb leszek, és lehet ugyanúgy robbanni fog. Mondom én nem, max a tulaj lesz könnyebb, mondja: pláne. :D

Elment, este hívott a tulaj, kérdezi mi volt, á mondom semmi :whistling: mondja: na látod, mondtam én, hogy jó az. [rohog]
Jó poén  ::) ... Ez nálunk úgy néz ki, hogy ha az albérlő szól hogy vmi para van vmelyik cuccal a lakásban, akkor ÉN megyek oda szerelővel, ha valami van tényleg megcsináltatom (nix "jó az" hozzáállás, pláne nem a gáz-cuccok esetében hogy aztán vki esetleg felrobbanjon vagy megfulladjon), és természetesen ki is fizetem. Ennek így kéne mennie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5014 Dátum: 2010.04.25 11:25:32 »
Igen, így kéne...... :flowers:

Nálunk kicsit xarik bele és kicsit mindenbe. ::)

Mikor mondtam az ablakokat, (vágott a hideg, úgy húztak) mondta hogy jó az, mert legalább szellőzik a lakás :yes: biztos hallottam, hogy sok baleset történt már a gáz miatt! Milyen kedves :clap: másnap vettem az obiba 2x1300forintért ilyen öntapadós szigetelő-szalagot, és megcsináltam, kategóriákkal jobb lett, nem az én dolgom lett volna...

Lent a pinyóba leszakadt az ajtó, tárva-nyitva minden, felhívtam, emelt hangnembe közölte: há' most ő mit tud csinálni, mondom persze, nem most este várom el, hogy megcsináld, de akkor mikor? Nem tudja, ő holnap megy 2hétre külföldre, anyád. :ph34r:

Másnap faterral megcsináltuk, (nem a mi dolgunk lett volna) nem lett szép, de legalább működött, 2hét múlva jött, eszébe se jutott, én mondtam, hogy megcsináltattam az ajtót ;) meg se kérdezte, hogy mennyi volt, lement megnézni és okoskodni hogy ezt ki csinálta, mert nem így kellett volna, mondtam hogy majd megkeresem fent a számlát aztán megnézzük :D ááááááááááááááááááá nem, mennie kell, majd legközelebb.

Meg van még 2dolog amit már 1éve ígérget, meg most ugye a gázos dolog :szemez:

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5015 Dátum: 2010.04.25 18:26:18 »
Készítettem egy kérdőívet a számítógépes játékokkal kapcsolatosan. A kérdőív felméri, hogy ki mennyi időt tölt el játékkal, illetve 3 játékot kellene benne értékelni, amennyiben azokat ismeritek.

Kérek, ha van rá mód, akkor töltsétek ki a kérdőívemet: (Kb 5 perc a kitöltése vagy még kevesebb)
www.kerdoivem.hu/kerdoiv/335115114/

Nem üzleti céllal készül a felmérésem, nevet, címet, azonosításra alkalmas személyes adatot nem tartalmaz!

Köszönöm az együttműködést!

Holnap este lezárom a kérdőív kitöltését, ha valakit érdekel az eredmény, akkor azt elküldöm!


P.S.: Amennyiben ez szabályellenes itt a fórumon, úgy kérem a moderátorokat, hogy töröljék a hozzászólásomat és elnézést is kérek ez esetben!
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.25 18:33:22 írta barna.czukor »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5016 Dátum: 2010.04.25 18:38:16 »
Meg van még 2dolog amit már 1éve ígérget, meg most ugye a gázos dolog :szemez:
Nalunk nem igy van.
Az elejen megjelent a foberlo amikor bekoltoztunk. Epp ki akarta nyitni az erkely ajtot ami kicsit nehezen nyilt. Erre mondja, hogy jo, kuld szerelot, megcsinaltatja. Mondom magamban, ez mar NSZK anyukam  :yes:
Aztan ra 3 honapra meg mindig semmi. Veletlen osszefutottam vele a varosban, erre megint elkezdi az ajtot. Bevallom engem nem zavart, mert nem volt absz veszes. Aztan probalt hivni, de mivel epp nagyon tavol voltam nem vettem fel. Majd erre ra 1 honapra ir egy emailt, hogy itt a szerelo szama, intezzem el, mert ha nem szerelik meg ajtot amig en lakok itt, hanem csak a kikoltozes utan akkor  mar en fizetem. Ekkor rakerdeztem, hogy miert, most a regi lako fizeti? - Igen.  :eek:
Ez egy ket es fel eves kero, amiben minden vacsi uj volt, ahogy az erkely ajto is. Az elozo lakot se zavarta, hogy kicsit akadosan nyilik. Benan volt beallitva ennyi. Ilyen aapon nagyon sokminden nemklappol ebben a lakasban. Erre raveri a ktsget a regi lakora :wacko: Eskuszom felek kikoltozni, mert ki tudja a kovetkezo lakot mi zavarja ami engem nem  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5017 Dátum: 2010.04.25 19:25:33 »
...mert ha nem szerelik meg ajtot amig en lakok itt, hanem csak a kikoltozes utan akkor  mar en fizetem.

 :lol:

Ez jó, és te gondolom ki is fizetnéd :D

Aktuális bérlőként se fizetnék ki semmilyen felújítást, karbantartást, (természetesen ha az én hibámból történne valami, az teljesen más tészta) nemhogy miután már kiköltöztem :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5018 Dátum: 2010.04.25 20:22:39 »
Nalunk nem igy van.
Az elejen megjelent a foberlo amikor bekoltoztunk. Epp ki akarta nyitni az erkely ajtot ami kicsit nehezen nyilt. Erre mondja, hogy jo, kuld szerelot, megcsinaltatja. Mondom magamban, ez mar NSZK anyukam  :yes:
Aztan ra 3 honapra meg mindig semmi. Veletlen osszefutottam vele a varosban, erre megint elkezdi az ajtot. Bevallom engem nem zavart, mert nem volt absz veszes. Aztan probalt hivni, de mivel epp nagyon tavol voltam nem vettem fel. Majd erre ra 1 honapra ir egy emailt, hogy itt a szerelo szama, intezzem el, mert ha nem szerelik meg ajtot amig en lakok itt, hanem csak a kikoltozes utan akkor  mar en fizetem. Ekkor rakerdeztem, hogy miert, most a regi lako fizeti? - Igen.  :eek:
Ez egy ket es fel eves kero, amiben minden vacsi uj volt, ahogy az erkely ajto is. Az elozo lakot se zavarta, hogy kicsit akadosan nyilik. Benan volt beallitva ennyi. Ilyen aapon nagyon sokminden nemklappol ebben a lakasban. Erre raveri a ktsget a regi lakora :wacko: Eskuszom felek kikoltozni, mert ki tudja a kovetkezo lakot mi zavarja ami engem nem  :wacko:
Hol van ez a szisztéma, ott kint? Elég furcsa, nem is hallottam még ilyet. Na, ezért kell egy gondos, részletes lakás-átadás mind be-, mint kiköltözésnél. Hogy senki ne fizessen olyasmiért, amiről nem tehet. Bár egyébként sem értem, hogy egy ilyesmi mint egy szoruló ajtó, miért a bérlő sara lenne? Ez szvsz egyértelműen a tulajdonos költsége kéne legyen, a lakás általános használhatóságához tartozik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5019 Dátum: 2010.04.25 21:09:13 »
Na, ezért kell egy gondos, részletes lakás-átadás mind be-, mint kiköltözésnél.

Így van.

Nálunk is (beköltözésnél) ment a sumák, egy repedt díszüveg ott, egy levert csempe itt stb-stb. Nem volt benne a szerződésben, mondtam hogy írjuk bele, ááá nem kell, nem fogunk ilyenen összeveszni, aha, persze, másnap (mikor ténylegesen költöztünk) ügyvéddel minden dokumentálva lett :winkiss:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5020 Dátum: 2010.04.25 23:36:08 »
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5021 Dátum: 2010.04.26 08:19:52 »
Hol van ez a szisztéma, ott kint? Elég furcsa, nem is hallottam még ilyet. Na, ezért kell egy gondos, részletes lakás-átadás mind be-, mint kiköltözésnél. Hogy senki ne fizessen olyasmiért, amiről nem tehet. Bár egyébként sem értem, hogy egy ilyesmi mint egy szoruló ajtó, miért a bérlő sara lenne? Ez szvsz egyértelműen a tulajdonos költsége kéne legyen, a lakás általános használhatóságához tartozik.
Igen, idekinnt. Raadasul egy iroda, nem maganember. Olyasmi osszeszervezni itt, hogy mindenki ott legyen amikor kell, az lehetetlen.  :no: Azt nemtudom amugy, hogy hogy hajtja be a regi lakon. Mert a depositot kikoltozesnel visszakaptak. Kuld nekik egy emailt (azota mar Londonban elnek) hogy "fizess mar 40 eurot mert szorult az ajto"?  :?:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5022 Dátum: 2010.04.26 09:11:16 »
Sehogy :sorcerer: ez egy vicc, ilyen nincs hogy kiköltözés után kiszámlázzanak bármit is, ill. kiszámlázhatnak, aki meg befizeti az simán egy balek. :szemez:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5023 Dátum: 2010.04.26 09:18:04 »
Mi is -meg sok más fórumon is- elég sokat linkelgetünk a ha.hu-ról...

Vajon milyen lenne ha egyből a hirdetés alá lehetne hsz-ni :hmmmm: mitomén mint a vateránál, tehát csak regisztrált "vevőjelölteknek", eladó persze automatica reagálhatna stbstb.

Lehet egy-két "mókás" hirdetést alapból nem tennének fel? :devil:


Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5024 Dátum: 2010.04.26 11:16:53 »
Ezen már én is gondolkodtam, és arra jutottam, moderáció nélkül nem működne a dolog - ezt viszont ingyen nem fogja senki vállalni, a hahu nem fogja kifizetni. Arról nem is beszélve, hogy aki egy hirdetést nem tud értelemszerűen kitölteni, attól nem elvárható, hogy normálisan válaszoljon, sőt, egyáltalán válaszoljon kérdésekre.

A vaterának más a helyzete, az oldalnak jutaléka van az eladásokból, kötelessége is a korrekt felület biztosítása.