Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251470 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4755 Dátum: 2010.03.10 22:28:53 »
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4756 Dátum: 2010.03.10 22:41:11 »
Eszméletlen :eek:

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4757 Dátum: 2010.03.10 23:15:02 »
Megint egy elmebeteg törvény , lesz még valami más is áprilisig ???
Ez ui. betarthatatlan. Már eleve a visszaható hatály törvénytelen de milyen az, aki a saját fegyverét nem otthon tárolja ???
Én soha nem bíznám egy idegenre a saját fegyveremet és ezt másnak sem tanácsolom. Bármi történik a fegyverrel a tulaj lesz érte a felelős.
Idióta jogszabály: eddig sem a fegyvertartással volt gond !!!
Attól még, hogy központilag tárolják majd a fegyvert és egy arra jogosult fogja odaadni attól az emberke fölveszi majd elmegy sportlövészetre de közben betér a koleszba és elkezd vele lövöldözni. Adtak a pofonnak egy xart megint . Nem a vadásztárságokat sajnálom , inkább a sportolók szívnak az elmúlt sajnálatos események  miatt.


"Az igazságügyi kormányzat 3 éves egyesületi tagság meglétéhez kívánja kötni a fegyvertartási engedély kiadását, de csak sportlövők esetében, és visszaható hatállyal. Tehát a két éve versenyző, Európa-bajnoki bronzérmes versenyző sem tárolhatja ezentúl otthon a saját tulajdonú fegyverét!!! Sokkal nagyobb, a teljes nemzetgazdaságra ható problémát jelent a tervezet egy másik pontja: Az eddigi szabályozás szerint a fegyver szállítása során biztosítani kellett, hogy illetéktelen ne juthasson a fegyverhez. Az eddigi jól működő szabályt az IRM a következőre akarja megváltoztatni: a szállítás során a fegyver nem kerülhet ki a sportlövő vagy a vadász felügyelete alól. A látszólag kis változtatás beláthatatlan problémákat okoz! A tervezett szabályozás lehetetlenné teszi minden lövészettel kapcsolatos nemzetközi verseny rendezését! Egyetlen külföldi vadász sem vehet részt magyar vadászaton, hacsak be nem vállalja a folyamatos fegyver- és lőszercipelés kényelmetlenségét!! A tervezet tehát tönkreteszi az egyik legsikeresebb mezőgazdasági ágazatot, hiszen a külföldi vadászoktól befolyó bevétel nélkül a vadásztársaságok többsége valószínűsíthetően tönkremegy!!"


barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4758 Dátum: 2010.03.11 00:23:45 »
Aki gyilkolni akar, az így is, úgy is fog. Ha nem sportengedélyes pisztollyal, akkor majd házi készítésű pokolgéppel...

A bűnözők által használt fegyverek 99% is illegálisan lett beszerezve, feketén, ergo ha a tartási és/vagy viselési szabályokat szigorítják, akkor attól nem lesz kevesebb illegálisan beszerzett fegyver, kevesebb bűntény, csak a rendes, törvénytisztelő polgárokat korlátozzák feleslegesen.

Egyébként az ilyen jellegű szigorításokkal mindig a normális emberek szívják meg pár idióta miatt...


Mindig a fegyverekkel riogatnak, csak körül kellene nézni. Szlovákiában pl simán vehetsz .22LR puskát, de könnyedén kapsz engedélyt sörétesre is. Ha lőklub tagja vagy, akkor vehetsz MG-42-es villámgéppuskát is... Ez nem vicc!

Vagy pl. Ausztria: huzagolatlan csövű 2 lövetű, tárral nem rendelkező sörétes puska engedély nélkül vásárolható. Vagy 7,5+ J torkolati energiájú légpuska is...

Érdekes, de a szlovákoknál és az osztrákoknál is lehetséges az önvédelmi maroklőfegyverre az engedély kérése, mégsem öldöklik az utcán az emberek egymást... Persze ehhez fel is kellene nőni.

De hogy a vadászokat miért kell állandóan piszkálni, azt nem tudom. Egy vagyon a belépés egy társaságba, egy vagyon az éves tagdíj. Aztán a fegyverekről és az azok műszaki vizsgájáról nem is beszéltem... Ezek után meg majd már vendégvadászni sem lehet, mert ellehetetlenítik az embereket teljesen.

Ez az egész dolog most egy látszatintézkedés csak. Komoly felelős rendőrség és kormány kellene, aki tesz az emberi normák és erkölcs helyreállításáért, a kisemberektől való pénzbeszedés helyett... De ez már politika...
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.11 00:25:25 írta barna.czukor »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4759 Dátum: 2010.03.11 21:31:22 »
music     

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4760 Dátum: 2010.03.11 23:51:57 »
"A friss kormányrendelet hatályba lépésének napján közösen kezdjük büntetésünket 4500 sporttársammal együtt, egy olyan jogrendszerben, mely 500 éves sportunk végnapjait jelentik majd valószínűleg. Pedig félezer év alatt volt török megszállás, Habsburg megszállás, szovjet megszállás, de sportlövészet mindig volt. Sportfegyver tartásra vonatkozó szabályaink még a sokat átkozott Rákosi-rendszerben sem voltak ennyire szigorúak, mint most. Jó irányba haladunk?
Félreértés ne essék! Nem a szigorral van a magyar sportlövészeknek bajuk. Minden fegyvertartó érdeke, hogy tiszta, átlátható, ésszerű fegyvertartási szabályok alapján működjenek a lőfegyveres sportok. Alapvető érdekünk, hogy a pécsi lövöldözőhöz hasonló megroggyant elméjű emberek fegyverhez ne juthassanak. A pécsi lövöldöző és a joghallgató egyetemista miatt a kormány a sportlövészetet jelölte ki felelős bűnösnek. S bár a szakmát meghívták egy-két látszólagos egyeztetésre, az ítéletet már a tárgyalás előtt megírták. Kicsit olyan a helyzet, mintha azt akarná láttatni a kormány, hogy a Magyar Sportlövők Szövetségének irodájában osztják az embereknek a fegyvereket, és a vezetőség pofára döntené el, hogy kinek lehet és kinek nem. Szeretném eloszlatni a tévképzeteket. Az engedélyezés során 3 tényező játszik szerepet abban, hogy valaki a jogszabályok alapján kaphat-e fegyvert:
1. A sportlövő szövetség ellenőrzi, hogy a lövész rendelkezik e a megfelelő fegyverkezelési készséggel, és ez alapján minősítést ad ki a versenyzőnek. Ha a versenyző kéri, ajánlást ad ki a szövetség a saját fegyver tartására vonatkozó engedélyezési eljáráshoz.
2. Az engedélyező hatóság (rendőrség) ellenőrzi, hogy van e bármi jogi akadálya, hogy a lövész fegyvertartó legyen, sőt a lövésznek a hatóság előtt fegyvervizsgát is kell tennie.
3. Az egészségügy megvizsgálja, hogy a lövész alkalmas-e fegyvertartásra.
Ha mindhárom feltételt veszi a lövész, akkor kaphat csak tartási engedélyt. A három pont közül egyértelműen az egészségügy hibázott. Milyen egyszerűen kiszűrhető lett volna a két egyetemista, ha a rendőrségnek van lehetősége, hogy hozzáférjen a pszichiátriai adatbázisokhoz az engedélyezés során! De segíthet a megbomlott elmék kiszűrésében az előzetes pszichológiai alkalmassági vizsgálat is, bár ez még az egyenruhás testületek (rendőrség, büntetés végrehajtás) gyakran vizsgált tagjai esetében sem eredményes, hiszen csak az elmúlt 1-2 évben több alkalommal gyilkoltak az egyenruhások is szolgálati fegyvereikkel. Csak ezekből nem ildomos akkora patáliát csapni, mint ami a sportlövészet körül most van.
A megbomlott elme kiszűrése egészségügyi kérdés, nem sportszakmai. Ezért nem tiltakozott, sőt kérte a szakma a pszichológiai vizsgálat bevezetését. Ez védi a sport érdekeit is. Ehhez mindössze az egészségügyi vizsgálatokkal foglalkozó miniszteri rendeletet kellett volna módosítani, kormányunk azonban vastagon belenyúlt a fegyvertartás olyan pontjaiba is, melyeknek semmi köze a két fiatalember elkövetett, vagy tervezett tettéhez. Kérdem én, mit számít, hogy milyen körértéket lő a lőlapra a lövész, ha egyébként biztonságosan kezeli legálisan tartott sportfegyverét? Miért kell elvenni annak a lövésznek a hobbiját, aki évtizedek óta lő az élményért, a társaságért, egyesületéért, de nem a legtehetségesebb versenyző? Nem rabolt bankot fegyverével, nem fenyegette szomszédját, nem szegte meg a szabályokat, nem követett el semmilyen bűncselekményt. Egyszerűen szeret sportlőni, mert ez a hobbija. Olyan, mintha a kocogást kedvelő embertől azt várnánk el, hogy országos bajnoki címet teljesítsen, különben nem futhat tovább, vagy a síelő csak akkor vehetne saját lécet, ha a Franz Klammer Abfahrt sípályát teljesíti az olimpiai szintidőn belül. Ez évben 10. éve vagyok igazolt sportlövész, hét éve válogatott, és tavaly EB bronz érmet nyertem hazámnak Valenciában, de ha a kezdőként nem tarthattam volna saját fegyvert, nem értem volna el semmit, mert saját sporteszköz nélkül ez nem megy. Ez technikai sport.
Az új rendelet 3 éves igazolt versenyzői múltat és legalább másodosztályú minősítést ír elő ahhoz, hogy a lövész saját fegyvert tarthasson, addig lehet egyesületi fegyverrel versenyezni. A gond csak az, hogy a mindenki által használt egyesületi fegyverrel a másodosztály soha nem, vagy csak hatalmas szerencsével érhető el. A sportfegyverek ugyanis – és itt jönnek a szakmai érvek – egyénhez állított precíziós eszközök. Az én fegyverem csak az én kezemben lő tízest, ugyanis más a testalkatom, más a látásom, mint társamé, ez a sport pedig a milliméterekről szól.
Az utánpótlás már így is nehéz helyzetben van, hisz ezernyi felesleges adminisztrációval nyomták agyon a fegyvertartást az elmúlt 20 évben. A 3 év tilalom pedig csak tovább nehezíti majd helyzetünket: nem lesz lövész, aki elkezdje a sportot, az egyesületek és szövetségek elvesztik tömegbázisukat, lecsökkennek bevételeik, lehetetlen lesz szponzorálni az élsportot, és kész is a képlet: nem tiltottuk be teljesen, de mégis kivégeztük a sportlövészetet.
Hazánkban a fegyverjogszabály nem szakmai, hanem politikai döntés manapság. Az EU-csatlakozásunk előtt kötelezte hazánkat, hogy törvényi szinten szabályozza a fegyvertartást. A törvény szent dolog, nem lehet csak úgy átírni hetente kétszer. Ahhoz parlament kell, többség kell, tehát van felette demokratikus kontroll. A mi politikusaink azonban jók az elegáns megoldásokban: fegyvertörvényünk gyakorlatilag egy üres lap, mely a fegyvertartás tényleges szabályairól vajmi kevés információt tartalmaz, ellenben feladatként adja ki a szakminisztereknek, hogy rendeleti úton szabályozzák érdemben a kérdést. Így születik a diktatúra. A szakmai szervezeteket meghívjuk egy látszategyeztetésre, hogy kipipálhassuk a listán a feladatot, majd megírjuk a rendeletet, természetesen kapkodva, hatástanulmány nélkül, átgondolatlanul, a szakma érveinek figyelembevétele nélkül. Így történhet, hogy csak az elmúlt 3 hónapban már harmadszor fogják változtatni a 253/2004. kormányrendeletet, kisebb-nagyobb elgépelések, kihagyások, hibák miatt.
Dr. Forgács Imre igazságügyi és rendészeti miniszter a szigorítások másik indokának azt tekinti, hogy a sportlövészek önvédelmi fegyverként tartják sportfegyvereiket. Ezzel kapcsolatban én csak azt a kérdést szeretném feltenni, hogy hány sportlövészt fogtak eddig el a buszon, miközben csőretöltött sportfegyvert viselt az oldalán? Hány sportlövészt tartóztattak le, miközben sportfegyverével védte meg magát egy problémás szituációban? Meglepődnék, ha 10-nél nagyobb számot kapnánk az elmúlt 20 év viszonylatában. Azt már meg sem merem kérdezni, hogy tulajdonképpen mi is a gondja az államnak a törvénytisztelő állampolgár által tartott önvédelmi fegyverrel? Ennek ugyanis még a lehetőségét sem adja meg a közembernek, arra engedélyt csak az állam kiviételezett klientúrája kaphat.
A mindenkori politikai vezetés zsigeri félelme a fegyvertartóktól elhatalmasodni látszik. Most a sportlövészek kerültek sorra. Kevesen is vagyunk, nincs is komoly politikai befolyásunk, furcsa kis sportág, mi lettünk az elsők. Aztán jönnek majd a vadászok is persze, hogy fegyver csak az államnál és hű szolgáinál maradhasson, mert azért biztos, ami biztos.
A sportlövész alakja könnyen démonizálható ma. Elég, ha ráhúzzuk az egész társaságra a két egyetemista arcképét, és mehet is a bitóra a sportág. A kollektív bűnösségnek vannak hagyományai hazánkban. Pedig a közhiedelemmel ellentétben a sportlövész pont olyan ember, mint az összes többi. Könnyű ráhúzni az agresszivitást egy olyan sportolóra, akinek sporteszköze egy fegyver, melyet egykoron valóban emberölésre terveztek, de ma olyan sporteszközzé szelídült, mint a golfozó golfütője. A sportlövészet alapvetően mentális sport. Sokan gondolják úgy, hogy csupán az agresszió kiélése a lövés, de ez nem igaz. A pontos találathoz nyugalom, kiegyensúlyozottság, megfontoltság, kitartás, tiszta gondolkodás szükséges, a versenyzéshez pedig tartás, becsület és tisztesség kell. Mi ezt gyakoroljuk a lőtéren, nem az emberölést.
Németh Balázs
egy magyar sportlövész"

propeller.hu

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4761 Dátum: 2010.03.12 14:25:28 »
Ma tovább nőtt a bankok iránti határtalan rajongásom. :flowers:

Voltunk ma az egyik nemdumás bankfiókba, a célpont, hogy én is hozzáférhessek egy számlához, (ezt se én akartam) viszont most már felvilágosult vagyok :yes:

2féle lehetőség van, vagy én is kapok egy bankkártyát, (jaj de jó lesz nekem :hug:) vagy meghatalmazott leszek, aki bármikor-bárhol eljárhat, mondom akkor b, verzió.

Néz rám az ügyintéző, mennyi idejük van? Mert ma nyugdíj nap van(?) és a kollega elég elfoglalt..............és mondom az időre lefordítva mennyi? 1-2óra. :clap: Akkor báj-báj....de a bankkártyás verziót rögtön megtudjuk csinálni, szól utánam, ááá mondom köszönöm, azt most kihagynám. :innocent: :winkiss:

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4762 Dátum: 2010.03.12 19:01:16 »
"Méregdrága sportautóikkal versenyeken is részt vett az Eclipse Zrt. őrizetbe vett vezérigazgatója, D. Endre, és a felügyelő bizottságában ülő H. László. A cégnél 3 milliárd forintos adócsalás és pénzmosás gyanújával szerdán tartottak házkutatást, és foglaltak le luxusautókat. A cég érintett egy 5 milliárdos informatikai közbeszerzésben is, amely miatt a rendőrség hűtlen kezelés gyanújával nyomoz. Hét ember előzetes letartóztatásba került."

Huha, én meg azt hittem válság van. Szeretném már ha nemcsak előzetesbe meg házi őrizetbe kerülnek ezek hanem végleges őrizetbe, mondjuk 20 évre.
20 milliárdért weboldalt szerkeszteni jó biznisz lehet , szal ennyibe a microsoft összes web szervere se kerülhetett mint itt egy használhatatlan webes ügyfélkapu. Gondolom a webfejlesztés mellett jutott nekik idejük gyorsulási versenyekre is. Majd a börtönben gyakorolhatják ki ér hamarább a zuhanyzóba, hogy jusson neki meleg víz.  :D :D :D


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4763 Dátum: 2010.03.12 23:28:37 »
Ervenyes vezetoi engedelyt mennyi ido alatt allitanak ki ismet? (nincs meg) Letezik a pesti kozponti irodaba valami megvarhato verzio felarert?
A konzulatus elutasitott a keresemmel.... A hodmezovasarhelyi irodaba meg 22napot mondtak.
Amugy ha Trinidad & Tobago-ba lennek, akkor meg is ertenem... De az Egyesult Kiralysagba eleg sok magyar el, es igazabol csak egy digitalis fenykepezogep kellene, mert szamitogepuk biztos van.... Plusz posta, ha draga itt gyartatni a plasztikkartyat... De hat nem is mi lennenk, ha valami mukodne.....  :flowers:

Valakinek van esetleg kontaktja-otlete/tippje? Surgos lenne, es nincs semmi simli, ervenyes, csak nincs meg minden, de s.o.s. kellene.
kisa
born to ride

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4764 Dátum: 2010.03.13 07:45:43 »
Még a nem plasztik kártyás időben veszett el a jogsim. Egy ideglenest kaptam, ami csak Magyarországra volt érvényes, mert egy A4-es papír volt magyarul megírva.
Ezzel Te nem lennél kisegítve, remélem megváltozott a rendszer.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4765 Dátum: 2010.03.13 19:35:23 »
Eszméletlen :eek:
Ott? Hát  ::) ...... Én inkább azon lepődtem meg, hogy a dolog ilyen visszhangot váltott ki legmagasabb körökben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4766 Dátum: 2010.03.13 19:43:47 »
Ez az új szabályozás a fegyvertartásról annyira tipikus, annyira végtelenül szánalmas  ::) ... Ahelyett, hogy az elkövetőket büntetnék meg, megbüntetnek egy rakás ártatlan embert. Remélem, ez az idióta jogszabály olyan hamar tűnik el újra a süllyesztőben, ahogy felbukkant. Mert így nem lehet megoldani semmit. Őrültek mindig lesznek; aki pedig fegyvert akar szerezni, az tud is - a végeredmény szempontjából édesmindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4767 Dátum: 2010.03.14 23:03:56 »
Nekem egyébként az már furcsa, hogy miért is kell egy sportlövőnek 9 mm-es parával járkálni.
Én úgy tudtam, a sportlövők légpuskával vagy más könnyített fegyverrel lövöldöznek. De semmiképp sem éles lőfegyverrel.

A sílövészetnél mit használnak pl ? Biztos nem vadászpuskát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4768 Dátum: 2010.03.14 23:44:16 »
Hát dehogynem használnak éles lőfegyvert a sportlövők. Jellemzően mondjuk kis kalibereket, mint amilyen pl. a 22-es.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4769 Dátum: 2010.03.15 09:03:14 »
De semmiképp sem éles lőfegyverrel.

Ha vaktölténnyel lőnének kicsit nehezebb lenne az eredményhirdetés, viszont kevesebbet kéne költeni lőlapra.  :lol: :lol: :lol: