Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248638 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4575 Dátum: 2010.01.09 23:28:00 »
Van, akinek ez a dolga, mármint hogy mindig végignézze és begyűjtse ami már nem odavaló...
Nem a reklám helye, de a Spar-csoport üzleteiben a két nap múlva lejáró (romlandó) árukat 25, az egy nap múlva, vagy utolsó napos termékeket pedig 50%-kal le szokták árazni. Rengeteg Túró Rudit vettem már így... :D
music     

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4576 Dátum: 2010.01.10 00:20:35 »
Nem a reklám helye, de a Spar-csoport üzleteiben a két nap múlva lejáró (romlandó) árukat 25, az egy nap múlva, vagy utolsó napos termékeket pedig 50%-kal le szokták árazni. Rengeteg Túró Rudit vettem már így... :D

Egészségedre...... :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4577 Dátum: 2010.01.10 00:27:03 »
Nem a Tesco védelmében mondom, hanem a praktikum oldaláról, hogy ha már megveszed, nagy baj nem érhet - hacsak nem zöld... - a lejárt tejfölnek semmi baja nincsen, ezek a lejárati határidők úgy vannak megállapítva. Már nem egyszer jártam úgy pont tejföllel, hogy elbújt a hűtőben, mire észbe kaptam, már bőven két hete lejárt, mi több, mindezt felbontva tette, és semmi baja nem volt. Joghurtot is nyugodtan meg lehet enni lejártan.
Én karácsony előtt egy rekesz eredeti jóféle német Paulaner sört vettem, a pécsi sörgyár boltjában, igencsak akciós áron, tekintettel arra, hogy december végén lejártak. Épp az imént pusztítottam el egyet belőlük, és mondhatom, kutya baja sem volt, sőt   :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4578 Dátum: 2010.01.10 00:28:41 »
Rengeteg Túró Rudit vettem már így... :D
Egészségedre...... :whistling:
és milyen hamar el szokott fogyni...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4579 Dátum: 2010.01.10 09:08:05 »
A tejtermékek télen jóval tovább elállnak, mint a ráírt szavatosság - nyáron a szállítás matt már neccesebb. Most ittunk meg egy 5-én lejárt zacskós tejet, még tökéletes volt, ahogy a dec. 30-án lejárt tejföl is tegnap.
Nyáron valószínüleg nem állt volna el ennyi ideig.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4580 Dátum: 2010.01.10 10:31:20 »
ezekre a lejarati datumokra olyan szabalyozas lett eloirva plane az eu-ba valo belepes utan, ami szerint olyan lejarati datumot kell feltuntetni a termeken ami szinte koszono viszonyban sincs a valos minosegromlasi periodussal. plane hogy televannak tolva tartositoszerekkel.
az egyik kollegam is pont a utolsonapos turorudikra van rakattanva, amiket mar jol learaztak.  8]
Lehettem volna halasz ...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4581 Dátum: 2010.01.10 10:56:48 »
Azért a fogalmakat tisztázni kéne:
Élelmiszereknél ez a két megnevezés van használatban:

Fogyaszthatósági idő: ameddig a gyártó vállalja, hogy az előírt szállítási és tárolási körülményeket betartva az adott termék fogyasztható. Ilyen van pl. a tejtermékeken, felvágottakon.
Hivatalosan: "Azon mikrobiológiai szempontból gyorsan romlandó élelmiszerek esetében, amelyeknél a minőségmegőrzési időt követő fogyasztás veszélyt jelenthet az egészségre, a minőségmegőrzési idő helyett a fogyaszthatósági idő lejárati dátumát kell jelölni."

Minőségmegőrzési idő: ameddig a gyártó vállalja, hogy az adott termék minősége nem változik. (Ez nem jelenti azt, hogy a vállalt dátum után a termék nem fogyasztható, felhasználható, csak a minősége (élvezeti értéke) már nem lesz tökéletes. Ilyen van pl. a (teljes) konzerveken. Hivatalosan: "Az élelmiszerek minőségmegőrzési időtartama az az időtartam, ameddig az élelmiszer a tulajdonságait helyes tárolási körülmények között megőrzi."

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4582 Dátum: 2010.01.10 11:33:41 »
az egyik kollegam is pont a utolsonapos turorudikra van rakattanva, amiket mar jol learaztak.  8]
Nálam a camamber sajt ilyen: akkor jó ha kifolyik a hűtőből az asztalra  :D

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4583 Dátum: 2010.01.10 11:44:14 »
- a lejárt tejfölnek semmi baja nincsen, ezek a lejárati határidők úgy vannak megállapítva. Már nem egyszer jártam úgy pont tejföllel, hogy elbújt a hűtőben, mire észbe kaptam, már bőven két hete lejárt, mi több, mindezt felbontva tette, és semmi baja nem volt. Joghurtot is nyugodtan meg lehet enni lejártan.

50:50

Lehet hogy 2héttel utána sincs semmi baja, lehet már másnap nem jó, bent mindig én nyerem a lejárt dolgokat, van hogy x-nappal/héttel a lejárat után sincs semmi baja, de van amelyik már2-3napra rá: kuka. Nyilván így próba cseresznye, de ha én veszem, próbálok minél hosszabb szavira törekedni és nem fogom a már eleve lejárt terméket elhozni.

Amúgy régen sokkal tovább bírták a tejtermékek, felvágottak, mostanság többször előfordul, hogy a lejárat napján(!) visszahozzák, mert tényleg ko.

Pl. féltartós, zacsis kakaó, imádom, pedig durva műanyag íze van :D régen hetekkel a lejár után is simán ment, most legutóbb hazahoztam 3zacsit, mindhárom ment a lefolyóba, pedig nem volt 1hét+ se rajtuk, vagy pl. danone ízes, fél tálcát dobtam ki, mind savanyú volt, szintén zenész 4-5-6nappal jártak le...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4584 Dátum: 2010.01.10 11:51:19 »
Rengeteg Túró Rudit vettem már így... :D

Aztán kóstolj meg egy friss szállítmányt, (min. másfél hét szavi!) egy multipackból frissen kibontottat, tehát ami nem egyedül szárad a hűtőbe :yes:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4585 Dátum: 2010.01.10 11:56:34 »
A tejtermékek télen jóval tovább elállnak, mint a ráírt szavatosság - nyáron a szállítás matt már neccesebb. Most ittunk meg egy 5-én lejárt zacskós tejet, még tökéletes volt, ahogy a dec. 30-án lejárt tejföl is tegnap.

Ahogy írtam is: 50-50. Nyilván ha otthon a hűtőből bányászod elő, megnézed mielőtt a kukába landol, lehet simán jó, de ne kelljen már úgy elhoznom a boltból, hogy 6napja lejárt. :surrender:

Kezdem furán érezni magam, a pénztáros is lehordott, hogy ugyan má' most ti is :D

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4586 Dátum: 2010.01.10 11:59:39 »
Nálam a camamber sajt ilyen: akkor jó ha kifolyik a hűtőből az asztalra  :D

 :clap:

Anyám mondta egyszer: a camambert nem kell kivenni a hűtőből, majd kijön az magától. :lol:


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4587 Dátum: 2010.01.10 12:02:10 »
Igaza volt  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4588 Dátum: 2010.01.10 12:04:44 »
Ahogy írtam is: 50-50. Nyilván ha otthon a hűtőből bányászod elő, megnézed mielőtt a kukába landol, lehet simán jó, de ne kelljen már úgy elhoznom a boltból, hogy 6napja lejárt. :surrender:

Kezdem furán érezni magam, a pénztáros is lehordott, hogy ugyan má' most ti is :D
Dehogyis  :) ... Az tényleg tök gáz, ha lejárt terméket árulnak  :nonono: ... Typisch Tecso!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4589 Dátum: 2010.01.10 12:09:02 »
Kezdem furán érezni magam, a pénztáros is lehordott, hogy ugyan má' most ti is :D
Nem, (pláne Tecsóban) direkt nem veszek lejárt terméket, tehát teljesen igazad van. Pusztán arra hívtam föl a figyelmet, hogy nem feltétlen rossz az, ami lejárt. De persze ellenpéldát számosat lehet hozni, nyilván olyan is előfordul, hogy türkizszínű az egész termék, jól lehet, még egy csomó idő van a lejáratig. Függ ez valóban az évszaktól is valamelyest, de elsősorban a helyes csomagolástól, és tárolástól.
music