Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251513 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3765 Dátum: 2009.10.26 23:08:28 »
"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem, hogy alacsony a kerítés"  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3766 Dátum: 2009.10.26 23:09:00 »
tutinet, szerinted hányan kerülnének az utcára, ha kívánalmaidnak megfelelően máról holnapra az összes multi eltűnne az országból? Nem az a gond, hogy itt vannak a multik. Hanem hogy úgy és annyiért dolgoztathatják az alkalmazottaikat, ahogy és amennyiért (bár e téren azért elég nagy különbség van multi és multi között, elég megnézni pl. a Tescos és az Intersparos pénztárosok arcát, hogy mi rí le róluk). Ez viszont nem a multik hibája, hanem a jogrendszerünké.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3767 Dátum: 2009.10.27 00:08:47 »
tutinet, szerinted hányan kerülnének az utcára, ha kívánalmaidnak megfelelően máról holnapra az összes multi eltűnne az országból? Nem az a gond, hogy itt vannak a multik. Hanem hogy úgy és annyiért dolgoztathatják az alkalmazottaikat, ahogy és amennyiért (bár e téren azért elég nagy különbség van multi és multi között, elég megnézni pl. a Tescos és az Intersparos pénztárosok arcát, hogy mi rí le róluk). Ez viszont nem a multik hibája, hanem a jogrendszerünké.

nemcsak ez a baj. Ha beszállító vagy ami már önmagában se egyszerű kérdés. Úgy tudom 90 napra fizetnek ki, ha kifizetnek. te mit szólnál ha a munkádért 90 nap múlva kapnál fizetést és vállalkozó lennél ?mindamellett vannak olyan kötelezettségek pl. adózás amit havonta kell teljesíteni ha van bevételed ha nincs.
Na ezért csukják be sokan a kisboltot.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3768 Dátum: 2009.10.27 07:51:39 »
Úgy tudom 90 napra fizetnek ki, ha kifizetnek. te mit szólnál ha a munkádért 90 nap múlva kapnál fizetést és vállalkozó lennél ?
Óóó, tudod még hány helyen van ilyen vagy még ennél hosszabb fizetési idő a vállalkozási szférában (ott is, ahol nincs multi)!?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3769 Dátum: 2009.10.27 08:58:43 »
Elég csak az építőiparra gondolni...
@Palaczk: a pénztáros arca nálunk a Tescoban szimpibb. Van egy Spar meg a közeli Tuskó, ahová járok rendszeresen, itt ez a kép.  :)
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3770 Dátum: 2009.10.27 09:19:23 »
vasarhelyen a tescoba nagyon szomoru foleg kozepkoru(-es az utani) leharcolt emberek vannak, az intersparba meg vannak a mosolygos fiatalok.... a pennybe szomoru fiatalok, mashova meg jartam :)

itt meg vagy a magam peztarosa vagyok, vagy a tobbit mar sokszor leirtam :) kedvesek-mosolyognak-segitenek :flowers:
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3771 Dátum: 2009.10.27 17:50:06 »
A nagy magyar benzinkutas cégnél eddig táskákért lehetett pontot gyűjteni, most meg plüssmacikért.  :hmmmm: Hát...
         

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3772 Dátum: 2009.10.27 18:18:41 »
Gyöngyi, sokkal aranyosabb egy plüssmaci mint egy táska  :)
(kár hogy ritkán tankolok molnál)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3773 Dátum: 2009.10.27 18:47:40 »
Gyöngyi, sokkal aranyosabb egy plüssmaci mint egy táska  :)
(kár hogy ritkán tankolok molnál)
én igen, a cégesekkel elég sokat. de ragasztgasson az, aki nagyon unatkozik.
januárban kaptam talmácsis nyakbavalós kulcstartót az éves pályamatricáért ... hatalmas repi-ajándékok [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3774 Dátum: 2009.10.27 19:07:19 »
én igen, a cégesekkel elég sokat. de ragasztgasson az, aki nagyon unatkozik.
januárban kaptam talmácsis nyakbavalós kulcstartót az éves pályamatricáért ... hatalmas repi-ajándékok [rohog]
Persze, hogy a matricáért, mert amennyit Te tankolsz, abból sosem lesz plüssmaci  [rohog] ;)

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3775 Dátum: 2009.10.27 19:15:28 »
:D ha mackómúzeumban(klikk) lennék másodállásban múzeumőr, már lenne értelme sietni [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3776 Dátum: 2009.10.27 20:29:40 »
Elég csak az építőiparra gondolni...
@Palaczk: a pénztáros arca nálunk a Tescoban szimpibb. Van egy Spar meg a közeli Tuskó, ahová járok rendszeresen, itt ez a kép.  :)
Én most nem arra gondoltam, hogy hol vannak szimpik és hol nem. Hanem hogy a Tecsós pénztárosok arca általában sokkal fáradtabb, nyúzottabb; vagy éppen egykedvű, cinikus, beletörődött... Ezzel szemben az Intersparosok jóval gyakrabban mosolyognak, nyugodtabbnak, pihentebbnek tűnnek. És valszeg az sem véletlen, hogy az Intersparban jórészt ugyanazokat látom évek óta, míg a Tecsóban állandóan cserélődnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3777 Dátum: 2009.10.27 21:01:26 »
Én is erre gondoltam, csak lusta voltam kifejteni: szóval konkrétan nálunk, itt a Napfényparkban (nem röhög, így hívják) a TESCOban nem unottak, fapofák, ellenben a Sparban, ahová szoktam járni, nem egyszer volt reggel (1 órával nyitás után) hogy nekem kellett többször köszönnöm, hogy reagáljon a libája. Valamint az én köszönöm szépen, kérem szépen soraimra semmi reakció. ez engem bánt. A legutóbbinál, mikor szépen sorban ment:

-"Kérek szépen..."

-táska odadob, szó nélkül

-"Köszönöm szépen"

-semmi reakció

-"Viszontlátásra"

-Semmi reakció

Ekkor visszafordultam, rosszalló tekintetemet a pénztárosra szegeztem, majd mikor nyitottam volna a számat, hogy újra, ezúttal jóval hangosabban ráköszönjek, odavágott végre egy "viszlát"-ot. :double fuck: Cseszd meg, nekem is vannak rossz napjaim, de nem viszonyulok így azokhoz, akikből élek...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3778 Dátum: 2009.10.27 21:27:05 »
ez engem bánt.
Engem is, de nagyon  :censored: ... Rohadtul utálom ezt!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3779 Dátum: 2009.10.27 22:52:22 »

Ekkor visszafordultam, rosszalló tekintetemet a pénztárosra szegeztem, majd mikor nyitottam volna a számat, hogy újra, ezúttal jóval hangosabban ráköszönjek, odavágott végre egy "viszlát"-ot. :double fuck: Cseszd meg, nekem is vannak rossz napjaim, de nem viszonyulok így azokhoz, akikből élek...

Ne járj oda és kész. a multiknál ált. ilyenek. És nyugi : a pénztáros nem belőled él. Neki a "cége" fizet .
Ha kisboltba jársz ott akár beszélgethetsz is a pénztárossal aki az eladó is és sokszor a tulaj is egyben. Sokkal másabb.