Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251393 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3720 Dátum: 2009.10.25 17:34:19 »
Ossze nem lehet hasonlitani... De semmit... Talan az elso kulonbseg az, hogy itt nem csak fizetgetnek, .....
Én most nem erre gondoltam, mert ebből a szempontból ugye Ausztria & Németország is ég és föld Magyarországhoz képest  :whistling: ... Hanem inkább a mindennapi életben megnyilvánuló sok különbségre, az "angol különcségekre"  :)

mit ertesz kuloncseg alatt? ezt nem teljesen tudom hova tenni... :)
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3721 Dátum: 2009.10.25 18:03:31 »
sok helyen csak simán "akciós termék" lesz a holnap lejáró virsli...
Ez viszont így szabálytalan. /Amikor még ilyen témában dolgoztam, az volt. Ha azóta változott, akkor lemaradtam./
Ha lejárat előtti terméket akcióznak, akkor meg kell jelölni, hogy miért (=ezért) akciós.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3722 Dátum: 2009.10.25 18:06:26 »
A hazai teszkókat én sem szeretem, durva dolgokat látni. Ráadásul a nem akciós és a saját gazdaságos cuccai kifejezetten drágák.
Az Auchan viszont kínálatban és árban is korrekt.
A Cora-t meg megutáltam, mert kétszer bumliztam ki akciós termékekért, ami persze nem volt. Ha az akció első napján mentem, akkor "még nem jött meg" dumával jöttek, ha később mentem, akkor meg "már elfogyott" szöveggel ráztak le.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3723 Dátum: 2009.10.25 18:09:44 »
MAYDAY, MAYDAY, nincs 5 óra és sötétedik  :ph34r: :ph34r: :ph34r: ... Hogy ez mekkora xopás, nem hiszem el, a kib... téli időszámítás MONNNNYON LEEEE :excl: :excl: :excl: :nono: :nono: :nono: :censored: :censored: :censored:

Mér' az jobb lenne ha már 6óra lenne. :D

Nézd a jobbik oldalát, reggel hamarabb kapcsolják föl a villanyt :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3724 Dátum: 2009.10.25 18:28:12 »
MAYDAY, MAYDAY, nincs 5 óra és sötétedik  :ph34r: :ph34r: :ph34r: ... Hogy ez mekkora xopás, nem hiszem el, a kib... téli időszámítás MONNNNYON LEEEE :excl: :excl: :excl: :nono: :nono: :nono: :censored: :censored: :censored:

Mér' az jobb lenne ha már 6óra lenne. :D

Nézd a jobbik oldalát, reggel hamarabb kapcsolják föl a villanyt :D

Én meg kifejezettem utálom a nyári időszámításra való átérést. Tiltakozik ellene minden zsigerem. Ellopnak egy órát az alvásomból.  :nonono:  Továbbá ez az az időszámítás, ami hosszú-hosszú ideig elfogadott és konstans volt. Ezt megszakítani és felborítani évente 2x az ember bioritmusát...   Kiférem magamnak!  A nyári időszámítás monnyon le!  :D :D :D

Nekem legalább 2-3 hét kell, hogy megemésszem a nyári átállást, pedig tulképpen CSAK egy óra...  :cry:

Először jöttek azzal, hogy spórolni lehet vele. Nade akkoriban a világításra ment el az áramfogyasztás döntő része.  Mostanában már nem, mert minden egyébre is használjuk és ez nam sötétségfüggő. Szóval lassan-lassan tökmind1 lesz. Áljunk vissza a normális időre oszt kész. :surrender:

Persze tudom, hogy a sötétség a depresszióra hajlamos egyéneknél fokozottan jelentkezik, nade a bevezetés előtt is voltak depisek...  :?:

 

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3725 Dátum: 2009.10.25 18:48:20 »
Ez viszont így szabálytalan. /Amikor még ilyen témában dolgoztam, az volt. Ha azóta változott, akkor lemaradtam./
Ha lejárat előtti terméket akcióznak, akkor meg kell jelölni, hogy miért (=ezért) akciós.

Sztem már nem kell, de könnyen lehet tévedek :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3726 Dátum: 2009.10.25 18:48:52 »
A Cora-t meg megutáltam, mert kétszer bumliztam ki akciós termékekért, ami persze nem volt. Ha az akció első napján mentem, akkor "még nem jött meg" dumával jöttek, ha később mentem, akkor meg "már elfogyott" szöveggel ráztak le.

Kaptak is ezért elég szép büntiket...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3727 Dátum: 2009.10.25 18:56:59 »
A Cora-t meg megutáltam, mert kétszer bumliztam ki akciós termékekért, ami persze nem volt. Ha az akció első napján mentem, akkor "még nem jött meg" dumával jöttek, ha később mentem, akkor meg "már elfogyott" szöveggel ráztak le.

Kaptak is ezért elég szép büntiket...

Szerinted mennyire érezték meg azt a néhány milla büntetést?
- A reklámmal odacsábított emberek többsége amúgy is vásárolni ment, nem csak az egy akciós cuccért; bőven több a nyereségük a multiknak abból, ha az akció hatására 1-2-3%-al több vevő tér be 1-2 napig hozzájuk, mint egyébként.

-Az akciós cuccokból meg rendelnek üzletenként 2 db-ot, és máris nem mondhatják, hogy nincs.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3728 Dátum: 2009.10.25 19:01:43 »
Szerinted mennyire érezték meg azt a néhány milla büntetést?

Vágom...

Ugyanazok a büntik vonatkoznak egy multira meg a sarki kisbótra' is, utóbbi kap egy 3kilós büntit, (nem nehéz összeszedni) azt egy 1/2életre bezárhat. :ph34r:

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3729 Dátum: 2009.10.25 19:10:47 »
Az említett nagyáruházakban is megkapni a minőségi cuccokat, nem tudom, miről beszélsz. Természetesen vannak saját márkás, illetve noname termékek is a polcokon, de vannak "teljesen márkásak" is.

Arról, hogy ha a hazai nagyboltokban itt termett gyümölcsöt zöldséget meg pl. baromfiárut lehessen kapni, nem silány innen-onnan behozott kajákat.
Nagyon elkanyarodtatok a dologtól ez lett volna a lényeg.

 

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3730 Dátum: 2009.10.25 20:29:52 »
Azt árulnak, amire igény van. Ha a szlovák tej csak 99 Ft, akkor az arra rászorultak azt veszik, hiába van mellé kitéve 12 magyar üzemből hozott tej.
Amúgy van magyar áru is a polcokon, persze jól meg kell nézni, mert sok a trükkös cimke.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3731 Dátum: 2009.10.25 20:36:49 »
Ha már celebek: tegnap Hűvösvölgyön jártunk kisvasutazni, hát kit látunk a helyi MOL kúton? Csak nem a Schnitt (:D) Palit? Rossz kis Phaetonnal...
Phaetont már meglepően kis pénzért lehet venni  :)
Újat? :winkiss:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3732 Dátum: 2009.10.25 21:08:12 »
mit ertesz kuloncseg alatt? ezt nem teljesen tudom hova tenni... :)
Hát pl. azokat a dolgokat, amiket te is írtál - a személyzet nélküli pénztárakat meg a többit... Csapoknál még mindig favorizálják azt a megoldást, hogy külön van a hideg meg a meleg?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3733 Dátum: 2009.10.25 21:11:26 »
Mér' az jobb lenne ha már 6óra lenne. :D

Nézd a jobbik oldalát, reggel hamarabb kapcsolják föl a villanyt :D
Az egy órával korábbi sötétedés engem kicsinál, borzalmas, hogy novembertől márciusig már a délután közepén besötétedik  :no: ... A reggeli korábbi világosodást úgy kb. magasról lexarom - ha épp nem nappalos műszakban dolgozom, akkor olyankor még sosem vagyok ébren  :D ... Ha meg tényleg nappalos vagyok (ez kb. 6-7 nap a hónapból), akkor ugye dolgozom, ergo szintén totál mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3734 Dátum: 2009.10.25 21:17:41 »
Én meg kifejezettem utálom a nyári időszámításra való átérést. Tiltakozik ellene minden zsigerem. Ellopnak egy órát az alvásomból.  :nonono:  Továbbá ez az az időszámítás, ami hosszú-hosszú ideig elfogadott és konstans volt. Ezt megszakítani és felborítani évente 2x az ember bioritmusát...   Kiférem magamnak!  A nyári időszámítás monnyon le!  :D :D :D

Nekem legalább 2-3 hét kell, hogy megemésszem a nyári átállást, pedig tulképpen CSAK egy óra...  :cry:

Először jöttek azzal, hogy spórolni lehet vele. Nade akkoriban a világításra ment el az áramfogyasztás döntő része.  Mostanában már nem, mert minden egyébre is használjuk és ez nam sötétségfüggő. Szóval lassan-lassan tökmind1 lesz. Áljunk vissza a normális időre oszt kész. :surrender:

Persze tudom, hogy a sötétség a depresszióra hajlamos egyéneknél fokozottan jelentkezik, nade a bevezetés előtt is voltak depisek...  :?:
Nemtom, Mester - de annyi biztos, hogy nekem a tavaszi óraátállítás ÜNNEP, de tényleg  :hug: ... Akkor kezdődik az ÉLET, a világosság és a meleg időszaka - ősszel meg beköszönt a rohadt, mocskos, tetves... stb stb stb hideg és sötét, ez úgy kb. maga a halál, istenverte vegetálás ez az öt hónap  :nonono: :cry: ... Tudom, hogy a téli időszámítás az eredeti - rossz is belegondolni, de nagyon, hogy milyen lenne, ha visszacsinálnák, és még április végén is hétkor besötétedne, nomeg szeptember végén már hatkor  :helpsmilie: ... És még júniusban is már kilenckor tök sötét lenne, pedig az aztán mekkora varázslat, azok a hosszú, világos nyári esték  :hug: :wub: ... Most őszintén, az mire lenne jó, hogy már éjjel háromkor világos lenne? Totál semmire. Ellenben este  :clap: ...

Amúgy a probléma nyilvánvaló: ugye az időzónánk keleti szélén vagyunk. Lennénk pl. Franciaország nyugati szélén, felőlem maradhatna egész évben a téli időszámítás (ott azért elég bizarr, mikor júniusban még este 11-kor is teljesen világos van) - de itt? Nein, danke  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )