Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251352 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3510 Dátum: 2009.10.03 23:09:15 »
Asszem befejezem már itt a böngészést, de még egyet: whis, ti is így tanultatok?

Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3511 Dátum: 2009.10.04 11:36:32 »
Milyen arcok már!!!

Kőkemény :D

Tényleg az élet a legnagyobb rendező, ilyet még filmekben se nagyon látni...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3512 Dátum: 2009.10.04 11:54:11 »
Tegnap elmentünk egy ismerősért, (bepiált+autóval volt, így haza kellett hozni őt is meg az autót is) megérkeztünk, én nyertem meg az ő autóját...
Beszállok motor beindít, bekapcsolnám magam, erre nézem: nincs "bedugója" az övnek :eek: mondom akkor állj! Én így nem megyek, akkor kilettem kiálltva lánynak, hogy "nem merem" úgy hazahozni az autót :flowers:

Úgyhogy autócsere, ma megkérdeztem ismerőst, kb. 1éve letörte(?) azóta nincsen, csak gratulálni tudok! :nono:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3513 Dátum: 2009.10.04 12:04:03 »
Akkor én mi vagyok, óvodás kislány? Annyira automatikus az öv bekapcsolása, hogy sokszor már a garázsból úgy járok ki (röhögtek is rajtam páran). De szerencsére a gyerekeim is ilyenek.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3514 Dátum: 2009.10.04 15:51:28 »
Asszem befejezem már itt a böngészést, de még egyet: whis, ti is így tanultatok?
Ez valami új Nintendo Wii?
Amúgy nem lovon, hanem teheneken gyakoroltatnak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3515 Dátum: 2009.10.04 22:39:37 »
Lehet, hogy nem olvasok elég(?) fórumot, mert állítólag bizonyos helyeken már nagy moderálás megy, de én csak most érzek felerősödni egy tendenciát.
Bevallom, engem már Misi távozása is szíven ütött - bárkinek is legyen igaza abban az ügyben -, de az a meglátása feltétlenül jogos volt, hogy valami nagyon megváltozott itt, hogy mást nem mondjak a saját fórumunk - mert ugye kezdetben vala az indexes fórum - első 3-4 évében azt se tudtuk, mire való a zölddel írás. A moderátorok dolga kimerült abban, hogy az elsőhozzászólássalrögtönújtopikotnyitó fórumtársunkat illedelmesen helyre tegyék, pontosabban nem is őt magát, hanem az új topikot.
Aztán egyszer csak szükség lett a zöldre. Aztán egyre többet. Biztos az állandó létszámnövekedés teszi, és/vagy az öregedés, de most már az az érzésem, kezd nem kézben tarthatóvá válni a dolog.
És nem csak itt érzek problémát. Ha egy új ember kérdez valamit, rögtön az az első reakció, hogy benne van x. fórumban a válasz, olvass vissza.
Hát, ha új lennék, bizony megsértődnék. Mert ha "csak" 30-40 oldalt kéne visszaolvasni, az még elmenne. (Anno amikor az indexes fórumhoz csatlakoztam, 17ezer-hatszávalahány hsz.-t olvastam el, hogy nehogy olyat kérdezzek, amit már kitárgyaltak.) De most, olvasson vissza a delikvens akár többszáz oldalt, ki tudja, hány fórumot, a másik megoldás, a kereső meg ugye csak arra nem jó, amire való. (Megjegyzem, ha valamiről szó volt 5 éve, nem biztos, hogy még ma is úgy van, tehát még a hivatkozás sem feltétlenül jogos!)

Még egyszer mondom, lehet, hogy a méretek növekedésével - már többezer fórumozó és többszáz hivatalos tagtársunk van - ez törvényszerű, de ettől ez nekem még nem lesz szimpatikus.

Szóval ha ez így megy tovább, én se fogok többet idenézni :nono: :nono: :nono: max. néha priviben.
Úgy is nem soká születik a következő utód, legalább alszom annyit, amennyit enged...
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.04 22:43:46 írta music »
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3516 Dátum: 2009.10.05 00:24:46 »
A mai moderálás teljesen jogos volt. Egy szót sem szólhat senki, legalább 5x szólt előre több moderátor is, mégsem hagyta senki abba.

Mai témaindítónak egyetlen érdeke a feszültségkeltés, és az indulatok felcsigázása volt.
Nézd meg mi ketten is milyen jól "elpolitizálgatunk" néha egymással, de nem megyünk át személyeskedésbe, és szerintem mindketten tudjuk hol a határ. Vannak akik nem tudják, ezért kellenek a modik, ez van.

A létszám növekedésével egyre többet van/lesz szükség moderálásra, aki ezt nem érti meg, vagy akinek nem tetszik szíve joga szerint dönthet....ez nem rád vonatkoztatva, hanem általában.

Misi esete speciális, mivel sokunk személyes jóbarátja (talán szabad ezt mondanom), remélem megváltoztatja a döntését....  azon, hogy jogos volt e a moderálása, lehetne vitatkozni, egy viszont biztos ezt az Ő ESETÉBEN nem itt a fórumon kellett volna megbeszélni, ő abban hibázott, hogy a hozzászólásaival (alsó sor) kikényszerítette ezt. Ettől függetlenül én örülnék ha visszajönne kétségtelen, hogy mostanában a cinizmusa kicsit az egeket súrolta, de engem nem zavart, én őt mint barátot így kedvelem :) :) :)


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3517 Dátum: 2009.10.05 07:27:24 »
Music, szívemből szóltál!
Sajnos mostmár csak kemény eszközökkel lehet kézben tartani a dolgot, mert - mint a példa is mutatja - hiába a figyelmeztetés, további oldalakon keresztül megy a parádé.
Nekem az a fura, hogy jön pár újonc és szemrebbenés nélkül nekiáll bomlasztani a több éve kialakult, békés közösséget. Figyelmeztetés esetén meg fel vannak háborodva.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3518 Dátum: 2009.10.05 08:17:56 »
Egy pár hete már említettem a megoldást, ami máshol működik is; ha nem ért a figyelmeztetésből, -egy a tegnapi naphoz hasonló eset után, akkor kitiltás 2-3 hétre az adott névvel, ha visszajön más néven, akkor IP -szerint kigyomlálni.
Ennyi embernél már nem lehet úgy moderálni, mint 5 éve a kezdetekkor, amikor néhány x10 lelkes ember elindította az egészet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3519 Dátum: 2009.10.05 10:13:14 »
így van. teljes morális válásg van, és nem az öregek inditották el  :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3520 Dátum: 2009.10.05 20:06:07 »
Azt álmodtam este, hogy vettünk egy Priust, az vajon mit jelenthet :hmmmm:


Megnéztem: nincs benne az álmoskönyvben. :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3521 Dátum: 2009.10.05 20:45:28 »
Azt álmodtam este, hogy vettünk egy Priust, az vajon mit jelenthet :hmmmm:


Megnéztem: nincs benne az álmoskönyvben. :D

Holnap áramszünet lesz :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3522 Dátum: 2009.10.05 21:40:08 »
Azt álmodtam este, hogy vettünk egy Priust, az vajon mit jelenthet :hmmmm:

Megnéztem: nincs benne az álmoskönyvben. :D
Akkor az egy régi kiadás  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3523 Dátum: 2009.10.06 00:05:27 »
Lehet, hogy nem olvasok elég(?) fórumot, mert állítólag bizonyos helyeken már nagy moderálás megy, de én csak most érzek felerősödni egy tendenciát.
Rossz a memóriád  ;) ... Nem emlékszel pl. a Decotext (?) nevű fórumozóra, akit nagyon sokszor kellett moderálni, és összevissza bereggelt más neveken is? De a Carina fórumban is volt vmi agresszív gyerek, még régebben, már a nickjére sem emlékszem - csak arra, hogy moderátorként az ő hsz-ait kellett legelőször törölnöm/szerkesztenem... Ezek több éve voltak már... És ez csak két példa, van még sok... Hidd el, nincs semmiféle tendencia. Mindig becsöppen pár összeférhetetlen ember, aztán egy idő után vagy alkalmazkodnak, vagy elvesszük a kedvüket  :devil: ... Ezzel együtt, ezen a fórumon az átlaghoz képest messze békésebb a hangnem, kevesebb az anyázás stb.

Ami a Misi esetét illeti: Zénóka elég jól megfogalmazta a lényeget... Kora tavasz óta volt folyamatosan az az érzésem, hogy Misi, ahogy néhány hozzászólásában meg is fogalmazta (és sosem tudtam teljesen eldönteni, viccel-e ilyenkor vagy sem), kvázi "ki akarja utáltatni" magát  :no: ... Miközben élőben, személyes találkozásokkor pontosan ugyanaz a jó fej ember volt, aki korábban is  :yes: ... Személy szerint én is bízom benne, hogy meggondolja magát és visszajön - sőt, úgy jön vissza, ahogy régen megismertük és megszerettük  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.06 00:08:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3524 Dátum: 2009.10.06 10:24:47 »
A mai moderálás teljesen jogos volt. Egy szót sem szólhat senki, legalább 5x szólt előre több moderátor is, mégsem hagyta senki abba.

Így van: senki nem hagyta abba. Erre - a provokátoron kívül - kitiltottak engem.  :whistling: Röhej.