Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248588 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3405 Dátum: 2009.09.11 12:31:26 »
Hát ja. GI Jane is ezzel demonstrálta végképp, hogy most aztán ultimatíve bekeményít  :cool2: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3406 Dátum: 2009.09.11 15:53:26 »
Ami a patkánypisis-leptospirosis-os rémmesét illeti: azóta minden üdítős & sörös dobozt megtörölgetek ivás előtt, sőt ha tehetem, le is mosom őket  ::) ... Hiába tudom, hogy a sztori minden bizonnyal bullshit. Ja, és a barátaim többsége is ugyanezt csinálja azóta  :helpsmilie:
Azóta én is megmosok minden konzervet kinyitás előtt. Baj nem lesz belőle...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3407 Dátum: 2009.09.11 17:51:13 »
"Summer has come and passed
The innocent can never last
Wake me up
When September ends"

Hát kb. ezt érzem most.
Megint elrepült egy nyár. Megint jön a sötét, a hideg. Megint várni kell fél évet, míg újra kezdődik az Élet.
 :no: :no: :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3408 Dátum: 2009.09.11 21:18:00 »
Ejnye Palaczk! Szeptember, október gyönyörű! Aztán majd jön a hó, szép fehér lesz minden, lehet hógolyózni, ropogós hóban mászkálni, és vegül örülni a tavasz illatának  :flowers:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3409 Dátum: 2009.09.11 21:48:06 »
Csak ne lenne sötét...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3410 Dátum: 2009.09.12 07:40:02 »
Ejnye Palaczk! Szeptember, október gyönyörű! Aztán majd jön a hó, szép fehér lesz minden, lehet hógolyózni, ropogós hóban mászkálni, és vegül örülni a tavasz illatának  :flowers:
Hát ja, annak lehet majd örülni, valóban - csak ugye addig hátravan jóval több, mint fél év  :helpsmilie: ...

Szeptembert számomra tényleg mindig átitatja kicsit a szomorúság, az elmúlt nyár miatt  :no: ... És ez évről évre erősebb. Október so-so, abból a vénasszonyok nyarát tényleg nagyon szeretem, olyannyira, hogy még azt is el tudja feledtetni ideig-óráig, hogy mi jön utána  ::) ... Nade aztán, az óraátállítással, egy csapásra: BUMM, "welcome" back kib...ott sötét, hideg, véget érni nem akaró, közel öt hónapos félhalott állapot  :ph34r: :wacko: :nonono: ... Gyűlölöm a rohadt telet, minden alkalommal jobban kikészít  :surrender: ! Ja, a hó szép - mikor friss, meg még talán utána egy-két napig - és ez mekkora hányadát is teszi ki a télnek? Á... Simán lemondanék róla, ha cserébe október után mindjárt április következne  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3411 Dátum: 2009.09.12 07:43:32 »
Ráadásul. ugye, egyre többfelől lehet azt hallani, hogy az óraátállítás okafogyott dolog, meg kéne szüntetni... Na és ez mit jelentene? Hogy téli időszámítás lenne egész évben, wazz, ilyenkor szeptemberben már fél hétkor sötétedne, ugyanígy tavasszal is  :ph34r: ... Hát ha ezt tényleg megcsinálják, bammeg ... :hang:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3412 Dátum: 2009.09.12 08:36:05 »
Az óraátállítás szerintem is baromság. Ráadásul én mindig ki is készülök tőle picit. Ha ennyire jó energiamegtakarítás szempontjából, nem értem miért nem lehet egész évben az amúgy hosszabb nyári időszámítás szerint. Reggel tovább lenne sötét, na bumm.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3413 Dátum: 2009.09.12 09:11:36 »
Az óraátállítás szerintem is baromság. Ráadásul én mindig ki is készülök tőle picit. Ha ennyire jó energiamegtakarítás szempontjából, nem értem miért nem lehet egész évben az amúgy hosszabb nyári időszámítás szerint. Reggel tovább lenne sötét, na bumm.
Én is így látom! Csak az a baj, hogy a téli időszámítás az eredeti  ::) ... És állítólag, ha tényleg megszüntetik az átállítást, akkor ehhez térnek vissza, tehát mindig a téli időszámítás lesz  :ph34r: ... Hogy reggel korábban világosodjon  :wacko: ... Na, most tudnék mondani vmi szépet az összes hajnalban kelő nagyokosnak, akik szerint ez jó  :censored: ... Wazz, ez azt jelentené, hogy még az év legvilágosabb három hónapjában is már este 8-kor sötétedne  :no: ... Tavasz és ősz közepén este 6-kor  :fuk2:

Nekem a tavaszi átállítás ünnep  :clap: ... az őszi meg gyász  :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.12 09:13:59 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3414 Dátum: 2009.09.12 10:13:26 »
szeretem a telet.
-addig sem nyilkol az allergia!  :clap:
-végre az összes gámát végigtolhatom, filmet megnézhetem

-de utálom mert a sötétség, fütésszla stb. :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3415 Dátum: 2009.09.12 10:35:57 »
Én úgy tudtam, hogy éppen az áram-megtakarítás miatt csinálják - merthogy este így később kell villanyt gyújtani, reggel meg még nincs rá akkora szükség, ebből lesz a megtakarítás.
Lehet, hogy az kavar be, hogy az EU-ban megszűnnek a hagyományos izzók, ez ellen azonban két dolog is szól:
- nemcsak EU van a világon...;
- a halogéneket továbbra is lehet használni, és azok azért meg tudnak enni többszáz Wattokat is...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3416 Dátum: 2009.09.12 10:53:17 »
Na ja, a lakásokban valóban később kell villanyt gyújtani, viszont a munkahelyeken meg (reggel) tovább kell égetni  ::) ...

Apropó, "nemcsak EU van a világon": hát naná, nincs is mindenhol ez az átállítósdi tudtommal. Ugye először a franciák (!) kezdték '76-ban, de mi pl. csak '80-ban csatlakoztunk hozzá; és pl. Mexikóban csak '98-ban vezették be. Szóval ez tutira nem egységes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3417 Dátum: 2009.09.12 13:21:32 »
Na ja, a lakásokban valóban később kell villanyt gyújtani, viszont a munkahelyeken meg (reggel) tovább kell égetni  ::) ...

Apropó, "nemcsak EU van a világon": hát naná, nincs is mindenhol ez az átállítósdi tudtommal. Ugye először a franciák (!) kezdték '76-ban, de mi pl. csak '80-ban csatlakoztunk hozzá; és pl. Mexikóban csak '98-ban vezették be. Szóval ez tutira nem egységes.

Az afrikai országokban nem is állítják át.  :)  Én velük dolgozom néha, és ez igen zavaró tud lenni. (Pl, amivel télen egy időzonában vagyunk ott nyáron ott az 1 óra különbség, ez eléggé be tud kavarni)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3418 Dátum: 2009.09.12 15:56:57 »
Szeptembert számomra tényleg mindig átitatja kicsit a szomorúság, az elmúlt nyár miatt  :no: ... Október so-so, abból a vénasszonyok nyarát tényleg nagyon szeretem, olyannyira, hogy még azt is el tudja feledtetni ideig-óráig, hogy mi jön utána  ::)

Ezekkel a hónapokkal semmi baj :hug: sőt a decembert is nagyon szeretem, én a január-februárt nem komálom :no: olyan nehezen indul be minden, és rohadt hideg van.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3419 Dátum: 2009.09.12 15:58:30 »
fütésszla stb. :surrender:

Na ezt a részét én se :nonono: