Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251470 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3045 Dátum: 2009.07.04 01:10:44 »
Beszéljék meg a munkáltatómmal, hogy ne a számlámra küldje a fizetésemet  ;) ... Amúgy meg nem igazán érdekel, hogy kinek nem tetszik. Amióta felgyorsult a tranzakció (ugye, pár éve még kínszenvedés volt végigvárni, és nyilván nemcsak nekem, hanem a mögöttem állóknak is), azóta ha csak tehetem, ezzel fizetek. Összességében lényegesen kevesebbet költök így. A kp mindig sokkal gyorsabban "olvadt"  :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.04 01:12:15 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3046 Dátum: 2009.07.04 02:42:47 »
Már feljött párszor itt ez a "pfuj OTP" téma  ::) ... Elhiszem, hogy okkal írjátok, de amíg én személy szerint nem tapasztalok semmi rosszat, eszem ágában sincs váltani. Egész családom, jóbarátném, barátaim stb. szintén ott vannak. Nekem már az is masszív érv, hogy marha sok bankomatjuk van. Na mindegy, szal nekem semmi bajom az OTP-vel. Ennek az sms-díjnak meg majd még utánanézek.


 :yes: :yes: :yes: Csak az OTP-vel nem volt rossz tapasztalatom sem Amerikaban, sem pedig Europaban. Minden massal volt mar gond itt vagy ott.

Az OTP-nel kulonben 20 Ft az sms, legalabbis nekem annyit szoktak felszamitani.  Ennyit meger. Anno San Franciscoban ennek koszonhetoen tudtam meg, hogy mindket szobat megterheltek plusz 100 Dollarral csak ugy viccbol... persze azonnal mentem a recepciora, hogy ne szorakozzanak, mert tudok rola  ;). Ha nincs akkor az sms visszajelzesem, akkor 40 ezer Ft-om banta volna. Jo dolog az.  :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3047 Dátum: 2009.07.04 07:39:01 »
én is OTPnél vagyok a lakáshitel miatt ott a számlám, kártyám is.
azert az sem rossz amikor a bükkben elhagytam a taárcámat benne a kártyámmal és simán telefonon letiltattam.
a horvátoknál benzinkutnál mindenhol jól ment minden.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3048 Dátum: 2009.07.04 08:22:17 »
azert az sem rossz amikor a bükkben elhagytam a tárcámat benne a kártyámmal és simán telefonon letiltattam.
ezt illik tudnia minden banknak
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3049 Dátum: 2009.07.04 11:35:57 »
Aham, meg a pénz, amit minden rohadt sms-ért levonnak  :nonono: ...
Ok lehet. Az én bankomnál az SMS értesítésnek nincs havidíja. Egyedül a mobilbankért fizetek havi 400 forintot. Ezen kívül semmit.
         

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3050 Dátum: 2009.07.04 13:48:49 »
Aham, meg a pénz, amit minden rohadt sms-ért levonnak  :nonono: ...
Ok lehet. Az én bankomnál az SMS értesítésnek nincs havidíja. Egyedül a mobilbankért fizetek havi 400 forintot. Ezen kívül semmit.
Az SMS küldésért minden bank fizet a szolgáltatónak, akivel szerződése van, hiszen ilyen értelemben a bank is egy ügyfél. Emiatt természetes, hogy az SMS árát ráterheli a számlatulajdonos ügyfeleire. Én ebben nem látok semmi "lehúzást". Nálunk pl. nincs havidíja a SMS szolgáltatásnak (az internetbanknak sincs), csak az SMS-ért kérünk pénz, ami jelenleg 25 Ft. Lehet kérni csak bankkártya forgalomról, illetve bármi más folyószámla forgalomról is. A kiküldési idő is elsősorban a szolgáltatótól függ. Ha ott esetleg feltorlódnak az SMS-ek, akkor nem biztos, hogy 1 percen belül megkapja a kliens.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3051 Dátum: 2009.07.04 16:49:13 »
Te Peti! Miféle háttérkép ez?

Ááá semmiség, amolyan művészfotó :flowers: amúgy egy régebbi Case Poclain...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3052 Dátum: 2009.07.04 16:59:23 »
Mi van akkor ha (ne adj') betörnek, elviszik a slusszkulcsot (értelemszerűen nem a macis kulcstartóért) és aztán viszik az autót is? ( :wacko:)

Ilyenkor vajon fizetne a biztosító :hmmmm:

Anno a Corinál felvették a pótkulcsok számát, (nem mintha nem lehetne 28ezer másolatot készíteni) és mondták hogyha gáz van akkor azokat kérni is fogják, most a Pugnál pl. nem volt ilyen :hmmmm: :hmmmm:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3053 Dátum: 2009.07.04 17:43:53 »
Na mindegy, szal nekem semmi bajom az OTP-vel.

Bajom nekem sincs velük, csak kellemetlen emlék, amikor vettem a Pugot, durván 1,5millió (minden tiltakozásom ellenére) számlára volt rakva. Xnap nap lett volna a vétel, X-1nappal felhívtuk őket, hogy holnap menni fog a felvétel? Mondták: Persze!
Bementünk, az ügyintéző majdnem dobott egy hátast, hogy ők nincsenek ekkora pénzfelvételre felkészülve, néztem nincs elírva egy 0 :hmmmm: (nem mintha lett volna annyi a számlánkon :balloon:) de nem, utána kimentem a bejártat elé, és megnéztem, tényleg egy bankba vagyunk :clap: tehát nem a Libri könyvesboltba akartam beváltani a kuponjaim. Utána telefonálgatások, kit hívtunk, hogy hívták az ügyintézőt, ki mondta ezt? R-GO mi lettünk elővéve :nono: Aztán felkellett hívni Anyámat, ő felhívta akivel beszélt, az felhívta azt akivel mi beszéltünk, és ők jól megbeszélték a nagy semmit, közbe mondtam hogy haló! Én is itt vagyok :hug: a pénzemet szeretném :surrender:


Aztán ez most volt nemrég: minden tiltakozásom ellenére jóAnyám (aki amúgy hardcore otépés, mindenkit rábeszél minden hülyeségre, lassan már %-ot is kaphatna) benevezett minket egy lakáshiteles konzultációra. 16:45-re volt időpontunk, (az nem úgy megy ám hogy beesel az utcáról azt szevasz :shifty:) vittük a hülye papírjainkat, bementünk és mondtuk hogy mi a pálya, megjött a 16:45-ös ügyfél :D :cool2:
Jah, a kolleganő már fél5kor hazament, esetleg egy másik időpont? Esetleg egy :fuk2:

Hazamentünk azt Anyám habzó szájjal felhívta őket, mondták hogy sorry de ez van, de amúgy kivel beszéltünk, hogy hívták az ügyintézőt [rohog] tehetünk panaszt ha gondoljuk............. Persze.... Kinek? Minek?? :sleeping:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3054 Dátum: 2009.07.04 20:27:01 »
Nekem a személyimet keverték el két órára egyszer (eleve minek kérik, meg ha már kérik, minek viszik el?!), másnap már nem voltam ügyfelük. Az utolsó csepp volt a pohárban...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3055 Dátum: 2009.07.04 23:07:22 »
Gyerekek, és ez szerintetek azért van, mert ők az OTP? Na ne már  :lol: ... Bárhol előfordulhat ilyesmi.

De mindegy is  :) ... Mondom, amíg nincs semmi problémám, nem fogok váltani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3056 Dátum: 2009.07.04 23:55:59 »
Nyilván a dolog bankfüggő, az én bankomnál havi 400 Ft - közben megnéztem - és független az SMS-ek számától, de az nagyon durva dolog, ha tranzakciókénti díj van.
CSak nem az Emesés?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3057 Dátum: 2009.07.05 00:13:11 »
Aztán ez most volt nemrég: minden tiltakozásom ellenére jóAnyám (aki amúgy hardcore otépés, mindenkit rábeszél minden hülyeségre, lassan már %-ot is kaphatna) benevezett minket egy lakáshiteles konzultációra. 16:45-re volt időpontunk, (az nem úgy megy ám hogy beesel az utcáról azt szevasz :shifty:) vittük a hülye papírjainkat, bementünk és mondtuk hogy mi a pálya, megjött a 16:45-ös ügyfél :D :cool2:
Jah, a kolleganő már fél5kor hazament, esetleg egy másik időpont? Esetleg egy :fuk2:

Hazamentünk azt Anyám habzó szájjal felhívta őket, mondták hogy sorry de ez van, de amúgy kivel beszéltünk, hogy hívták az ügyintézőt [rohog] tehetünk panaszt ha gondoljuk............. Persze.... Kinek? Minek?? :sleeping:
Ez nem bankhoz kötött. Mi az Erste-vel jártunk így, amikor a lakást vettük és az építtetőtnek az volt a bankja, így a hitelt (elvileg) csak ott lehetett felvenni. Többszöri egyeztetés után befáradtunk a megadott belvárosi fiókba, hogy szerződjünk, kivártuk az időpontot, majd közölték, hogy az ügyintéző már nincs bent. Nagy balhé után jött egy másik, aki viszont nem értett semmihez. Akkor kértük vissza az öszes addig beadott iratot.
Persze azt nem közölték, hogy a hiteligény benyújtása során automatikusan nyitnak egy folyószámlát is. Hónapokig jött értesítő nullás egyenlegről, én mindig szépen kidobtam azzal a tudattal, hogy nekem nincs is Erste-s számlám. Aztán egyszer jött egy mérges felszólítás, hogy a kb egy éves számlavezetési díjat, azok kamatait fizessem be egyben, mert peresítik. Akkor mentem be másodszor nagyon morcosan és a fiókban a többi ügyfél számára is elég jól hallhatóan felsoroltam sérelmeimet.
Az ügyintéző azzal védekezett, hogy ő megérti, de mínuszos számlát nem tud megszüntetni. Mondtam, hogy ahogy meg tudták nyitni, úgy töröljék is. Aztán a fiókvezetőnek valahogy csak sikerült, miután mindenki ránk figyelt  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3058 Dátum: 2009.07.05 00:18:57 »

Ez nem bankhoz kötött. Mi az Erste-vel jártunk így, amikor a lakást vettük és az építtetőtnek az volt a bankja, így a hitelt (elvileg) csak ott lehetett felvenni.

"Mondd meg Ödönnek...." , hogy kerülje az ersztebankot.

Számlanyitáshoz a te aláírásod is kellett. Nem értem hogyan nyitottak számlát ha nem írtál alá ilyen papírt. Vagy ez apróbetűs részbe volt eldugva ????

OTP a legdrágább bank az összes közül.  Ahogy tudtam megszüntettem a számlám ott és máshová raktam. Nagyívben kerülendő.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.05 00:25:01 írta tutinet »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3059 Dátum: 2009.07.05 00:24:23 »
Egyébként egy jó tanács: ha bárkinek bármi panasza van a bankjára, adjon be egy írásos panaszt, vetesse át ügyintézővel. Minden esetben egy bizottság elbírálja a dolgot és ha az ügyfélnek csak kis részben is igaza van, akkor javára döntenek.
Természetesen itt nem arra gondolok, hogy megemelték a hitelkamatot vagy kezelési költséget, hanem ügyintézéssel, egyéb apró, egyedi díjak jogosságával kapcsolatban felmerülő sérelmekről.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety