Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251363 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2745 Dátum: 2009.04.24 20:08:08 »
Egyébként én általában tempósan autózok...de ha kirándulni,csavarogni megyek akkor én is szívesen gurulgatok lassabban...(nézelődök..stb) akkor én is maradjak otthon??!! :D Akinek nem tetszik hogy lassan megyek az kerüljön ki és várja meg még biztonságos......(én is ezt teszem mikor sietek)...annyi különbséggel hogy mikor én gurulgatok...akkor ha előzni akarnak akkor lejjebb húzódok és kivillantom jobbra az ir.jelzőt ha biztonságosnak ítélem meg a mögöttem jövőnek az előzést!! :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2746 Dátum: 2009.04.24 23:56:59 »
Az utolsó mondatodban van a lényeg: ha gurulászunk, akkor legalább segítsük a mögöttünk jövőt. Sok mazsola még be is tart esetleg gyorsít, ha bátorkodik az ember előzni.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2747 Dátum: 2009.04.25 09:39:43 »
Meg behúzódik, és nem le.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2748 Dátum: 2009.04.25 14:30:37 »
2idézet egy másik fórumról:

"Legveszélyesebb pedig a sok rutintalan mint itt is..... Ha a megengedett sebesség 90km/h és az utviszonyok is engedik akkor használjuk ki azt! Ilyen körülmények között 50-60 -al menni veszélyes mivel előzésre készteti a normál sebességgel haladni probáló autósokat. Nem kell száguldozni de másokat sem kell ilyen helyzetbe kényszeriteni. Aki nem érzi a vezetést,fél az uton maradjon utas! saját és mások érdekében."

És egy válasz rá:

"Amikor nekem tanították a kreszt, nyomatékosan hangsúlyozták: Előni LEHETŐSÉG és NEM KÖTELEZŐ. Ilyen nincs, hogy "arra készteti". Nagyon sok jármű halad okkal 50-60 km/h sebseséggel. Aki pedig gyorsabban akar haladni, az türelmessen várja ki, amíg biztosan be tudja fejezni az előzést. Ha pedig gond van, vissza lehet sorolni..."

Jó nagy barom a válaszoló. Még egyszer: forgalmi vizsgán megbukik az a tanuló, aki indokolatlanul (tehát ha az út-, látási-, forgalmi viszonyok nem indokolják), tartósan lassabban halad, mint a megengedett legnagyobb sebesség.

Lehet gurulászni, akármilyen okból - ha nincs forgalom, tehát ha nem tartok föl ezzel másokat (mert ha utol is ér valaki, nem kényszerül arra, hogy tartósan mögöttem haladjon). Ilyenkor, felőlem... Néha én is szoktam. De ha forgalom van, kutya kötelessége mindenkinek tekintettel lenni a többi közlekedőre, és nem kényszeríteni lassabb haladásra, mint a megengedett legnagyobb sebesség. Az mindennek a teteje, mikor országúton, sűrű forgalomban személyautók mögött konvojok alakulnak ki, mert olyan lassan mennek, hogy teherautók, buszok is meg kéne előzzék őket (csak az állandó szembeforgalom miatt nem képesek erre). Az ilyeneket súlyosan szankcionálni kéne.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.25 14:37:19 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2749 Dátum: 2009.04.25 21:53:47 »
Ne haragudj, tutinet, de ezt kénytelen voltam törölni. Nem mintha nem értenék egyet veled - csakhogy (ahogy sokszor megbeszéltük) ez nem ide való. Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.26 08:50:20 írta Palaczk »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2750 Dátum: 2009.04.27 22:11:37 »
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2751 Dátum: 2009.04.27 22:37:20 »
Mondjuk, ez nem megoldás  :no: ... Csak akkor kérdés, hogy mi a megoldás  ::) ? Itt is írtam már, talán emlékeztek: egy elhúzódó útjavítás miatt vagy fél éven át volt "szerencsénk" "élvezni" az utcánkat (egysávos, csendes kis dűlő) menekülő-útvonalnak használó, 30-ra szintén magasról tojó (helyette 60-70-el döngető) autó-folyamot. Pokoli volt  :excl: Én akkor szintén nagyon szívesen lezártam volna az utca elejét  :censored: ... És nem lettem volna ilyen békés a beszólogatásokra, mint ez a jóember, hanem nagyon csúnyán elküldtem volna a QA-ba az összeset  :devil: ...

Közben igazából ők sem (leszámítva a 30 helyett 60-at), mi utcabeliek meg pláne nem tehettünk az egész szituról. Hanem az a szemétláda cég, amelyik a néhány nap alatt kivitelezhető (Ausztriában láttam, hogy ez lehetséges) munkát közel fél év alatt végezte el - meg persze a hatóság, amelyik ezt elnézte neki  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2752 Dátum: 2009.04.27 22:47:02 »
Puhh, ez aztán durva. Szerencséje volt az utlezáronak, hogy mindenki civilizált volt. (meg hogy ezt nem Usa-ban csinálta, ott a rendör talán másképp reagált volna)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2753 Dátum: 2009.04.27 22:58:21 »
A minap volt egy hasonló esetem. Pontosan az orrom előtt - az előttem menő kocsit még beengedték - zártak le egy menekülőútként működő mellékutcát - pár órával később már át lehetett hajtani. Mit tegyen ilyenkor az ember, hiszen időre menvén nem alternatíva visszakullogni a dugóba és 20 perccel hátrébbi helyet elfoglalni benne.
Én véletlenül eltévesztettem egy egyirányú utcát...
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2754 Dátum: 2009.04.27 23:09:06 »
Puhh, ez aztán durva. Szerencséje volt az utlezáronak, hogy mindenki civilizált volt. (meg hogy ezt nem Usa-ban csinálta, ott a rendör talán másképp reagált volna)
Szerintem meg nem voltak civilizáltak, egyszerűen csak nem akarták a kamera előtt megruházni...
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2755 Dátum: 2009.04.27 23:11:15 »
"Ha személyi sérülést okozó, főjelentelek" :D

Kollégám mesélte, hogy tavaly kiment a férje a szőlőbe, ott állt a sorok között egy terhes nemzetiségi, és egy kosárba szedte a jófajta irsait. Mondja a férj, hogy maga mit csinál itt. Mondja a megtestesült öntudat, hogy magának ahhoz mi köze. Mondja a férj, hogy az én szőlőmet szedi, és most befejezi, vagy kivezetem. Mondja a nő, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, ha valami bajom lesz, főjelentelek. :D Aztán egy rendőri intézkedés kilátásba helyezése bírta távozásra a kellemes hölgyet.

Hát az első mercis ("ménem sszátok ggbe inkább a q") vagy a zöld szuzukis házaspár nem voltak épp civilizáltak, ha már itt tartunk.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2756 Dátum: 2009.04.27 23:23:51 »
Annyiban "civilizált" hogy nem rakták rögtön autojával együtt 10 méterre el az utbol. De tényleg, ki tudja mi történik ha nincs kamera.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2757 Dátum: 2009.04.27 23:27:39 »
Szerintem meg nem voltak civilizáltak, egyszerűen csak nem akarták a kamera előtt megruházni...

Erről van szó. Ha nincs ott a kamera, tutira megverik a fickót. Pl. annak a Mazdás arcnak eléggé el kellett, hogy boruljon az agya ahhoz, hogy belehajtson az autójával az akadályba, úgy hogy ott ül a kocsiban a gyereke  :wacko: ... Más kérdés, hogy őket is meg lehet érteni. A másik oldalról nézve egészen eltérően fest az ábra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2758 Dátum: 2009.04.27 23:29:42 »
Annyiban "civilizált" hogy nem rakták rögtön autojával együtt 10 méterre el az utbol. De tényleg, ki tudja mi történik ha nincs kamera.

Alighanem mázlija volt, hogy nem érkezett valami nagyobb teherautó. Az tutira eltolta volna a francba azt a törött öreg Volvot, a csávóval együtt  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2759 Dátum: 2009.04.28 09:16:35 »
Egyébként én általában tempósan autózok...de ha kirándulni,csavarogni megyek akkor én is szívesen gurulgatok lassabban...(nézelődök..stb) akkor én is maradjak otthon??!! :D Akinek nem tetszik hogy lassan megyek az kerüljön ki és várja meg még biztonságos......(én is ezt teszem mikor sietek)...annyi különbséggel hogy mikor én gurulgatok...akkor ha előzni akarnak akkor lejjebb húzódok és kivillantom jobbra az ir.jelzőt ha biztonságosnak ítélem meg a mögöttem jövőnek az előzést!! :D

Az egészbe az a lényeg hogy lassan menni, ezáltal előzésbe kényszeríteni a mögötted lévőt, nem szerencsés dolog, a többi már (hogy mennyivel, miért, hogyan) részletkérdés...