Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251506 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2595 Dátum: 2009.03.18 09:47:33 »
Komárom előtt nem tom hány km-el vissza kellett fordulnom mert annyira esett a hó hogy 30-al kellett menem és nem láttam semmit....

Na, akkor arrafelé se megyek hétvégén :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2596 Dátum: 2009.03.18 22:21:14 »
Na nálam ennyi volt :surrender: hétvégén megy vissza a nyáriguma, tegnap halál lazán kifordult elém egy Suzukis, az egyetlen szerencse hogy két sáv volt, így volt hová tenni a kocsit, amúgy kb. az első ülés támlájánál álltam -volna- meg, olyan volt mintha rágógumin fékeznék :wacko:
Hát, a minap egy ladás kolléga akciója kapcsán én is elgondolkodtam a cserén. Voltam is kint a céges raktárban megtekinteni, hogy kell-e új nyárikat rendelni a gépre.
Szóval kedden gurultam hazafelé az M5ös meg Balástya között egy kétszámjegyű főúton, normális 100 körüli tempóval. este volt, lámpa természetesen felkapcsolva. Jobbról egy kis poros mellékútról közeledik egy autó. Az ember természetesnek veszi, hogy megáll, megadja az elsőbbséget a főúton haladónak, de ő nem. Először csak döbbenten néztem, ahogy lassítás nélkül közeledik, majd még döbbentebben, hogy ki is hajt elém! Mondom, 100 körül haladtam, ő pedig kikanyarodik úgy, hogy kb 40 !!! méterre voltam tőle. Számoljunk csak! Ennél a tempónál ez kb 1,4 mp! Természetesen satufék, kerékcsikorgás, ABS darál, villogás, duda, hajókürt, középső ujj, minden, ő csak lazán elfordult balra. Abban a helyzetben, ha csak 2 tizedmásodperccel hamarabb ott vagyok úgy csattanok bele az oldalába, hogy mindkettőnket kiskanállal szednek ki az autóból. Ezek az emberek mit a f a szt gondolnak?!?!? (bocsánat)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2597 Dátum: 2009.03.19 00:53:07 »
Szóval kedden gurultam hazafelé az M5ös meg Balástya között egy kétszámjegyű főúton, normális 100 körüli tempóval. este volt, lámpa természetesen felkapcsolva. Jobbról egy kis poros mellékútról közeledik egy autó. Az ember természetesnek veszi, hogy megáll, megadja az elsőbbséget a főúton haladónak, de ő nem. Először csak döbbenten néztem, ahogy lassítás nélkül közeledik, majd még döbbentebben, hogy ki is hajt elém! Mondom, 100 körül haladtam, ő pedig kikanyarodik úgy, hogy kb 40 !!! méterre voltam tőle. Számoljunk csak! Ennél a tempónál ez kb 1,4 mp! Természetesen satufék, kerékcsikorgás, ABS darál, villogás, duda, hajókürt, középső ujj, minden, ő csak lazán elfordult balra. Abban a helyzetben, ha csak 2 tizedmásodperccel hamarabb ott vagyok úgy csattanok bele az oldalába, hogy mindkettőnket kiskanállal szednek ki az autóból. Ezek az emberek mit a f a szt gondolnak?!?!? (bocsánat)

Hát... Tök igazad van, de ha az ember azt látja, hogy a merőleges mellékúton "collision course"-on gangol valaki feléje, akkor lassítani kell. Akár van elsőbbséged, akár nincs. Biztos ami biztos.  Ugyanígy jártam a múltkor Balatonról hazajövet, késő este. Jött balról egy busz (!) ezerrel. Számolgattam, hogy kábé pont egyszerre érünk majd a kereszteződésbe  :wacko: ... Inkább lassítottam, sőt majdnem megálltam (egészen kettesig kapcsoltam vissza). Végül is megállt a buszos - de mi van, ha nem? Jobb ez így.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2598 Dátum: 2009.03.19 08:41:04 »
egyértelmü h lassitani kell ilyenkor. a marha nem mérte fel a távolságot. én ilyen esetekben már a lábom a fékem van és készülök.. :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2599 Dátum: 2009.03.19 09:00:21 »
egyértelmü h lassitani kell ilyenkor. a marha nem mérte fel a távolságot. én ilyen esetekben már a lábom a fékem van és készülök.. :wacko:

A gázt kell nyomni, hogy előtte átmenj a kereszteződésen  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2600 Dátum: 2009.03.19 09:03:32 »
egyértelmü h lassitani kell ilyenkor. a marha nem mérte fel a távolságot. én ilyen esetekben már a lábom a fékem van és készülök.. :wacko:

A gázt kell nyomni, hogy előtte átmenj a kereszteződésen  :devil:
dehogy...magassági kormány kell! :angel:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2601 Dátum: 2009.03.19 09:08:33 »
Vagy csak simán belerohanhattam volna...Amúgy a "nézem, hogy kijön elém" és a "satufék" között csak kb 2 mp volt. És már készenlétben voltam lassításra. Az eset amúgy egy kanyar után történt. Részemről kb úgy látszott, mintha azonos úton haladtunk volna, ő a szemközti sávban. A kanyarból kiérve látszott, hogy nem ez a helyzet. Ő viszont tökéletesen tisztában volt vele, hogy egy mellékútról érkezik...
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2602 Dátum: 2009.03.19 15:28:51 »
egyértelmü h lassitani kell ilyenkor. a marha nem mérte fel a távolságot. én ilyen esetekben már a lábom a fékem van és készülök.. :wacko:

A gázt kell nyomni, hogy előtte átmenj a kereszteződésen  :devil:

jó. egy Hilux féle tanknak ez nem jelent próblémát :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2603 Dátum: 2009.03.19 15:51:31 »
Ezek az emberek mit a f a szt gondolnak?!?!? (bocsánat)

Nemtom :no: nagyon észnél kell lenni, igaza van Palaczknak, inkább elkell engedni az ökröt, mert van az fajta aki inkább összetöri magát ÉS PERSZE TÉGED IS :excl:

Én mostanában ettől a kifordulós szitutól parázok: mellékutcából kihajt, balról jön valami, és ugye mi van ha pont előz valaki. Vagy fordítsuk meg, kielőzől valakit, és 1xcsak kifordul eléd egy autó, full cink :surrender: és 0 menekülési út :wacko:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2604 Dátum: 2009.03.23 08:47:49 »
Bocsánat, hogy újra ez a téma, de pontosan hogyan is kellene működjön gyorshajtás esetén az értesítés. Mennyi idejük van kiértesíteni?
A konkrét példa bátyám esetében. (a hülyének néző faktor zavar)
Gyorshajtás: november 20, levél keltezése december 8, postai bélyegző dátuma: március 19!!! Szerintem ez teljesen nyilvánvaló  :censored: :censored:-ás! Vagy csak annyi, hogy 101 napi járóföldnyire van a legközelebbi posta?  :fuck-8:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2605 Dátum: 2009.03.23 15:26:42 »
Mennyi idejük van kiértesíteni?

Csak azt tudom mondani, mint eddig: én úgy tudom fél évig küldhetik a szerelmes levelet...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2606 Dátum: 2009.03.23 15:31:10 »
Mennyi idejük van kiértesíteni?

Csak azt tudom mondani, mint eddig: én úgy tudom fél évig küldhetik a szerelmes levelet...
Tudtommal is 6 hónap a szabálysértés elévülése. Azon belül bármikor jöhet, mindentől függetlenül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2607 Dátum: 2009.03.23 16:48:46 »
Nem tudom hol Europában van még ilyen?

A volt keleti blokkban mindenhol (volt DDR kivételével). Minél keletebbre mész, annál inkább. Romániában pl. nem nagyrészt kétes alakok járnak nagy német kocsikkal, hanem kizárólag azok - tehát még rosszabb a helyzet, mint nálunk  ::)

Az meg, hogy ne számítana, mit gondolnak rólad az autód alapján - felettébb érdekes észrevétel! Tehát szerinted olyasmi, mint "image" - nem létezik  :szemez: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2608 Dátum: 2009.03.23 20:05:15 »
én egyértelmüen nem vennék pl pápaszemes mercit mert az orkok járnak avval.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2609 Dátum: 2009.03.24 12:26:58 »
murray koma!

Azért ezekben szívesen beülnél, ugye?  :D :D

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.