Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251522 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2565 Dátum: 2009.03.14 01:11:02 »
Kiszedtem pár fölösleges idézetet. Ne csináljunk olyat, hogy félsoros válasz előtt bent hagyunk egy húszsoros előzményt, lécciléccilécci... ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2566 Dátum: 2009.03.14 12:54:42 »

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2567 Dátum: 2009.03.15 11:23:56 »
Hát, ha tudtam volna, akkor odamentem volna. És megtudtátok nézni a vértesszentkereszti kolostorromot? Mert nem igazán lehet látogatni azt.

Majd legközelebb. :) Dehonnem lehet látogatni, ki is van írva. Egy emberke van ott, aki készséggel mesél a kolostor történetéről. Aki szeret ilyesmiket látogatni (mint mi :)), annak jó szívvel ajánlom. Belépti díj nincs, mi egy kisebb összeget otthagytunk támogatásként a felújításra. Kicsit trükkös megtalálni, de a GPS a barátunk. :)


Képzeld, ma eltekertünk asszonykámmal azon a bányaúton, amin ti is jártatok a hónap elején. Egész Pusztavámig eltekertünk.
BekeN

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2568 Dátum: 2009.03.16 12:21:10 »
Kedves guruk!

Ha valakinek lejár a jogsija, elmegy alkalmasságira, majd mi a menet? Kap ideiglenes papírt, azzal vezethet, vagy rögtön kap új jogsit? Erre ki vannak hegyezve a rend éber őrei? Büntethetnek?

Köszi!
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
!Teljesen OFF
« Válasz #2569 Dátum: 2009.03.16 12:32:07 »
Nekem ha jól rémlik adtak egy ideiglenes jogsit, és egy papírt, amivel X hét múlva soron kívűl átvehettem a kész jogsimat.

A nyáron megint aktuális lesz a jogsicserém, a hivatásost csak 5 évre kapja meg az ember, és a vérvételtől kezdve mindenhova elküldtek (vagy csak az orvos volt túl lelkiismeretes? ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2570 Dátum: 2009.03.16 13:12:24 »
Igaz nekem nem lejárt, hanem kategóriával bővült, de szerintem hasonló az eljárás:  ocsmányirodába elvették a jogsimat, és kaptam egy A/4-es nyomtatványt, amin szerepel az összes adatom az új (leendő) fényképpel, egyedi nyomtatványazonosítási kóddal (ami alapján le tudja kérdezni a kék :police:, hogy igazi-e, vagy én csináltam :D ) bélyegzőkkel, meg aláírással, majd 3-4munkanap múlva expressz elsőbbségi ajánlott levélben érkezett az új jogsi.
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2571 Dátum: 2009.03.16 14:08:52 »
Dánke süni!
Gabe 254.

hojos

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • Auris Aquatis 1.4 /2008/
    • PNA SI. felületek letöltési helye...
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2572 Dátum: 2009.03.16 14:23:12 »
Kedves guruk!

Ha valakinek lejár a jogsija, elmegy alkalmasságira, majd mi a menet? Kap ideiglenes papírt, azzal vezethet, vagy rögtön kap új jogsit? Erre ki vannak hegyezve a rend éber őrei? Büntethetnek?

Köszi!

Ha lejárt vagy a közeljövőben lejár a vezetői engedély orvosi érvényessége, orvosi alkalmassági vizsga. Az alkalmassági vizsga papírral okmányiroda. Ha a vezetői engedély még nem járt le ( nem az első oldalon lévő érvényesség, hanem a második oldalon a kategóriák melletti érvényesség ) azt az okmányirodában nem vehetik el, csak ha az ügyfél hozzájárul. Az okmányiroda egy A/4. formátumú lapot ad amely igazolja a vezetői engedély igénylését de vezetésre nem jogosít. Amikor az új vezeői engedély megérkezik, a régit le kell adni.
Ha már lejárt a vezetői engedély ( kategória) érvényesége, úgy azt az okmányiroda bevonja. Ekkor is az A/4-es igazolást adja, amivel természetesen ugyanúgy nem lehet vezetni.
Kérni lehet, hogy az új vezetői engedélyt lakhelyre, vagy okmányirodába postázzák.




Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2573 Dátum: 2009.03.16 14:28:27 »
Aha, értem. Akkor most melyik verzió műkszik? Lehet vezetni az ideiglenes papírral, vagy csak fenéktörlésre jó?  :helpsmilie:
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2574 Dátum: 2009.03.16 14:32:20 »
Az A/4-es okmányirodai papírral nem lehet vezetni, akkor sem, ha nálad marad a régi és lejárt alkalmassági időpontttal rendelkező jogsi.
Az egy másik kérdés, hogy mit fogad el a rendőr. De alaphelyzetben csak érvényes jogosítvánnyal lehet vezetni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2575 Dátum: 2009.03.16 15:08:19 »
Aha, értem. Akkor most melyik verzió műkszik? Lehet vezetni az ideiglenes papírral, vagy csak fenéktörlésre jó?  :helpsmilie:

Én most hosszabbítattam meg nemrég ;) úgy számolj, hogy a lejárat előtt min. 2héttel körzetihez el, ott néminemű pénzt leakasztanak, majd jóllátszjólhallasz című komoly orvosi vizsgálat után go az okmányiroda, nálunk időpontot kell kellett kérni, tehát az utcáról beesve simán nem fogadnak!

Ott elkészítik a papírokat, és durván 2hét múlva mehetsz vissza az új jogsiért, én leadtam ott helyben a régit, (mivel már úgy is lejárt :whistling:) így spóroltam egy utat, (postán küldték) cserébe kaptam a folyamatban lévő papírt ami amúgy abszolút rendőrfüggő, tehát vagy/vagy hogy elfogadják :surrender: ahogy a törpiek  is írták :szemez:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2576 Dátum: 2009.03.16 15:12:33 »
Nekem azt mondta a hölgy, hogy vezethetek a papírral... Vezettem is vele, de nem igazoltattak az idő alatt. Akkor most tényleg hogy van? Megállt a tudományom, kiszálltam :D :D :D
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2577 Dátum: 2009.03.16 15:33:16 »
Rosszul tudta a hölgy, nem vezethetsz vele, abszolút a rendőrbácsitól függ hogy elfogadja e :balloon:

Az tudom elképzelni, hogy talán az alapján mérlegelnek hogy mikor járt le a jogsit :hmmmm: ha látja hogy nem hónapok/évek óta, talán elenged, talán........

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2578 Dátum: 2009.03.16 15:37:30 »
Rosszul tudta a hölgy, nem vezethetsz vele, abszolút a rendőrbácsitól függ hogy elfogadja e :balloon:

Az tudom elképzelni, hogy talán az alapján mérlegelnek hogy mikor járt le a jogsit :hmmmm: ha látja hogy nem hónapok/évek óta, talán elenged, talán........

A hölgynek olyan testi adottságai vannak, hogy az se zavarna, ha főzni nem tudna.....  [rohog]
Amúgy nem lehet, hogy nekem azért mondta, hogy vezethetek vele, mert nekem nem lejárt, hanem bővült? :)
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2579 Dátum: 2009.03.16 15:46:48 »
Jaaaa, az más ::) ako nemtom :flowers: de sztem így se-úgy se :innocent: A4-es papírral sztem nem vezethetsz, ugyanúgy ahogy a kartonból kivágott rendszámot se díjazzák a rendőrök :D bármennyire is szép lett :clap: :wub: