Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251481 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2505 Dátum: 2009.03.04 23:08:35 »
Beszéltem ma a rendőr cimbivel, civil autóból csak tárcsával állíthatnak meg. Rákérdeztem a felbobható villogóra, azt mondta, hogy Csongrád megyébe biztos nem használnak ilyet, de szerinte már máshol sem.
Tehát a fénykürtözés, meg igazolvánnyal hadonászás semmit nem jelent...
Kérdeztem azt is, hogy mi van, ha nem állok meg a tárcsára, mert nem vagyok benne biztos, hogy "igazi".  :sorcerer:
Aztmondta, hogy akkor vagy rámhagyják, vagy rádión hívnak egy matricázott-fényhidas járőrautót, és addig kísérnek, amíg az oda nem ér, és meg nem állok neki. Ha annak sem állsz meg, akkor az már híradó gyanús cselekmény :D :D :D
kisa
born to ride

szkaresz27

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2506 Dátum: 2009.03.04 23:21:41 »
Ha meg becarsz a mutogatásra és rálősz...na az már tutti hiradós cselekmény lesz.. :D :D
De egyébként haver anyja se állt meg 2 éve éjjel Agárdnál hogy lámpával kőröztek neki..... ő tovább ment...másnap meg besétált a papírokkal a rendőrségre hogy egyedül volt éjjel idős nő,és nem mert megállni mert nem volt biztos bent hogy rendőrök....
Nem lett belőle semmi probléma...tudomásul vették és ennyi!!  :hug:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2507 Dátum: 2009.03.05 07:10:50 »
bécsi uton gyakran mérnek befelé a népszava szerk. vagy mi Pból. ez tuti. láttam már soxor
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2508 Dátum: 2009.03.05 09:55:44 »
Vácit, Szentedreit, Róbert Károlyt és a rakpartot mondták nekem két különböző helyről is :ph34r:  ott vannak olyan lámpák (bár pontosan nem mondták hol) amik nézik a piros bulit, állítólag van ami sebességet is mér :?: nem tudom elképzelni hogy ennek nem volt még visszhangja, ezekről a dolgokról már csúnyán a beüzemelés előtt menni szoktak a sztoryzások. :hmmmm:

Baromság. Izé...  :censored:

Urban Legend.

Kb. olyan, mint az új nulláson a térfigyelő mér. Aha. Akkor a stabil trafi mért lóg az infótáblák fonákján???
Ilyen jól nem állunk, hogy minden, ami kamera mér.... Ugyanmár....

A lehetőség megvan, hogy mérjen, de a jogalap és a szükséges harver/szoftver nincsen.
A közútkezelő nem hatóság, hogy mérjen, mégha technikailag tudna is. Erre vannak kezdeményezések, mint a trafipax privatizációjára is, de ez még nem üzemel. Egyelőre traffipaxolni csak a rendőrségnek van joga. (Nomeg a BKV-nek a saját járművei tekintetében  :devil:)  Mulatságos, hogy régebben  a 80-as troli a Fogarassyn 89-et ment....  [rohog]

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2509 Dátum: 2009.03.05 17:01:23 »
Urban Legend.

Ilyen jól nem állunk, hogy minden, ami kamera mér.... Ugyanmár....

Jah, köszi. ::)

Közbe megkérdeztem egy "bennfentes" ismerőst :ph34r: mondta hogy minden évben szedi áldozatait ez a neten keringő baromság, is mindig van új aki beszívja. :flowers: ( :whistling:)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2510 Dátum: 2009.03.05 17:02:45 »
Tehát a fénykürtözés, meg igazolvánnyal hadonászás semmit nem jelent...
Kérdeztem azt is, hogy mi van, ha nem állok meg a tárcsára, mert nem vagyok benne biztos, hogy "igazi".  :sorcerer:
Aztmondta, hogy akkor vagy rámhagyják, vagy rádión hívnak egy matricázott-fényhidas járőrautót, és addig kísérnek, amíg az oda nem ér...

Hmmm :hmmmm:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2511 Dátum: 2009.03.05 17:08:28 »
A Városban általában 70-re állítom a mutatót, ez 65-66-ot jelent. 70-es táblánál 90-100 között gurulok óra szerint; radarveszélyes helyeken inkább csak a +20% körül megyek óra szerint.

Városban 60-65, max 70, az már necces, kapsz egy kis hátszelet és megy a levél, 60asnál 70-75, 70esnél 80-85, 50 felett jobban kell figyelni, mert onnan már max. 20%-ot tolerálnak, (100felett meg ugye 10%) tehát egy 70es táblánál 90 már necces, 100sztem meg 30000 fix befutó :ph34r:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2512 Dátum: 2009.03.05 17:09:12 »
Bnőm egyszer tajrészegen vitte haza szintén erős alkoholos befolyásoltság alatt lévő haverját oltári buli után.
Egyszercsak nagy szirénázó, villogó doboz beállt mögéjük. Bnőm hátrakérdez (este volt és nem látta), hogy mentő vagy rendőr? Srác válasza: mentő. Akkor oké, megy tovább. Gyanús lett neki úgy 4-5 km után, hogy hiába lassít egyre jobban, csak nem sietős a szirénázó mentőnek. Akkor volt gáz, amikor egy keresztutcából jobbról és balról 2-2 rendőrautó vágott elé, megálljt parancsolva nekik.
Bnőm kiszállt, de mielőtt megszólalhatott volna, megkérdezték a Transporterből (vagy miből) kiszálló 10 ember egyike, hogy "miért nem állt meg, nem látta, hogy km-ek óta követjük?" Erre valaki a hátsó sorból beszólt: "Biztos azt hitte, mentő". Ezek után oltári röhögés a rendőrök között, majd - mivel látták, hogy csak egy csaj meg egy srác van a kocsival ugye - igazoltatás, minden nélkül elengedték őket. Ha csak igazoltatják a bnőmet, nyílt színen lelövik, ugyanis inkább vér volt az alkoholjában mint fordítva...
         

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2513 Dátum: 2009.03.05 17:18:41 »
Nekem is volt egy barátom aki anno csontrészegen, vagy 100al kielőzte a Niva r.autót, nem mentek utána, ebből -akinek van egy cseppnyi sütnivalója az tanul és belátja hogy rohadt nagy mákja volt, a hülye meg tovább csinálja, aztán ha szerencséje van rendőr állítja meg és elveszi a jogsiját, ha meg nem akkor +lehet, hogy:  :hang:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2514 Dátum: 2009.03.05 17:26:24 »
Boldog szülinapot Trotter!  :clap:

 :happybday:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2515 Dátum: 2009.03.05 18:05:49 »
Boldog szülinapot Trotter!  :clap:

 :happybday:
Köszike, aranyos vagy! :wub:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2516 Dátum: 2009.03.05 19:52:14 »
Trotter,
Boldog születésnapot kivánok!
 :happybday:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2517 Dátum: 2009.03.05 20:55:02 »
Csatlakozom! Boldog szülinapot Trotter Mester!  :happybday:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

szkaresz27

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2518 Dátum: 2009.03.05 21:06:31 »
Öregszel Trotter??!! :D Hm...mit is mondjak...én a hétvégén éltem át ugyanezt a dilemmát.... nekem is sikerült egy évet öregednem..csak az idén nem volt febr 29..:D Egyébként az én Istenkém éltessen nagyon sokáig!!  :clap: :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2519 Dátum: 2009.03.05 21:07:46 »
Közbe megkérdeztem egy "bennfentes" ismerőst :ph34r: mondta hogy minden évben szedi áldozatait ez a neten keringő baromság, is mindig van új aki beszívja. :flowers: ( :whistling:)

Az állami/közületi forrásoknak nyilván érdekük elhinteni az ilyen tévinfókat, elvégre végső soron arra sarkallja a népeket, hogy lassabban hajtsanak. Amióta terjeng a szóbeszéd a minden kukában, lámpaoszlopban, villanyrendőrben ott lapuló trafiról, azóta én is óvatosabban száguldozom  ::)

Mondjuk, ma melóba jövet az 5 km-en megint sikerült vérdühösre felhúznom magam a vánszorgókon  :censored: ... Először egy Audi 80-ast kellett nagy nehezen megelőznöm (Starlettel!), amely 40-es táblánál óra szerint 35-re lassított le, és utána sem akaródzott neki 40-nél gyorsabban mennie  :ph34r: ... Utána meg egy új 5-ös Bimmer (!) mögé ragadtam be 2 km-en át, amely óra szerint 45 körül csorgott  :eek: ... A JBQABSZ, el nem tudom mondani, mennyire elönt ezektől a méreg - elementárisan lexarom hogy ő nem siet - nincs egyedül az utcán, és én ott mögötte nem érek rá, HALADNÉK  :excl: :excl: :excl: :banging: :banging: :banging:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 21:10:23 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )