Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251419 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2490 Dátum: 2009.03.04 21:09:40 »
veszprém jutasi ut, meg vhol debrecenben van 100 ropis piros. ez tuti.

Jah, a debrecenit azt vágom, abból most volt nagy felhajtás, de Bpesten???

Emléxem pont nemrég nyilatkozott valami főmufti, hogy Budapesten nincs piros-áthajtást figyelő-regisztráló lámpa telepítve, és hogy a neten keringő táblázatok 1-1ig kamuk...

Remélem is, mert ma is volt 4-5 erősnarancsságrám.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2491 Dátum: 2009.03.04 21:20:36 »
Vácit, Szentedreit, Róbert Károlyt és a rakpartot mondták nekem két különböző helyről is :ph34r:  ott vannak olyan lámpák (bár pontosan nem mondták hol) amik nézik a piros bulit, állítólag van ami sebességet is mér :?: nem tudom elképzelni hogy ennek nem volt még visszhangja, ezekről a dolgokról már csúnyán a beüzemelés előtt menni szoktak a sztoryzások. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2492 Dátum: 2009.03.04 21:29:17 »
Pár mp és mellém gyorsul, látom jár a szája meg picit mozgatja felém az autót :?: pirosnál megállunk, látom még mindig szófosása van így átnéztem, ablak le, na ekkor elkezdett matatni a középkonzolnál, én is hátranyúltam megkeresni a műanyag uzit :D és elővett egy rendőrigazolványt, nem tudtam kivenni hogy bóvli v. igazi, bár nem is érdekelt, egyedül úgy se igazoltathat, (vagy javíts ki Trotter), mondja látod ezt, látod ezt? Mondom látom, és most mi lesz Kojak? :-*

Ez szerintem aligha lehetett valódi rendőr.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2493 Dátum: 2009.03.04 21:32:14 »
Hááát ::) 50-50

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2494 Dátum: 2009.03.04 21:37:55 »
Én azt veszem észre hogy (megint) egyre agresszívabb a közlekedés, mintha mindenki az autóban élné ki a gondjait, problémáit, most már gyakorlatilag kétfajta autósba botlani, persze tisztelet a kivételnek, van aki xarik mindenre, letol ha 60-al akár 70-el mész az 50es úton, mert ő menne, aztán ha leelőzött, beáll a Te tempódra, közbe átmegy a piroson, bepofátlankodik, rá nem vonatkozik semmilyen szabály, aztán van a másik véglett, 43ésféllel megy, nem hajlandó gyorsítani a 70-es úton se, szigorúan mindig a belső sávban, úgy helyezkedik hogy ne tudjál elmenni, ha leakarod előzni gyorsításba kezd, ezáltal szabálytalankodások sorozatába kerget, ez talán rosszabb az elsőnél is. :no:

Én ezt nem értem. Mindig mázlim van  :) ? Hétfő délután fél négy és fél hat között megint keresztülautóztam BP-n (a Camryvel), de nem volt részem semmilyen sérelemben. Viszont minden sávváltásomnál akadt, aki villantott és beengedett. Az összesnél!

Mondjuk én inkább 70-90 között szoktam ott közlekedni  :whistling: ... Vagyis inkább úgy mondanám: igyekszem együtt haladni a zömmel. És azt is megtanultam, és gyakorlom is ott, hogy: lendületesen indulunk, lendületesen gyorsítunk, nem hezitálunk, mindent gyorsan csinálunk. Mert az tény, hogy különben letolják az embert. És ez fárasztó is - nem szívesen csinálnám minden nap, az tuti. Az egész ottani közlekedésnek felfokozottabb a tempója, mint a pécsinek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2495 Dátum: 2009.03.04 21:44:28 »
Vácit, Szentedreit, Róbert Károlyt és a rakpartot mondták nekem két különböző helyről is :ph34r:  ott vannak olyan lámpák (bár pontosan nem mondták hol) amik nézik a piros bulit, állítólag van ami sebességet is mér :?:
Ez csak a pszichológiai hadviselés része, biztosan nincsenek kamerás lámpák.
music     

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2496 Dátum: 2009.03.04 21:49:52 »
Mondjuk én inkább 70-90 között szoktam ott közlekedni  :whistling: ...

No, én meg nem fogok annyival menni, lehet ez a baj :winkiss: nincs kedvem gyűjteni a 30ezres matricákat ::) így is min. heti 1x belefutok egy-egy trafiba, most gondold el ha a konstans 70-90et tartanám, már ott lenne a képem a rendőrség falán mint: Kiemelt szponzorunk: :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2497 Dátum: 2009.03.04 21:51:23 »
Következő szituációs gyakorlat volt ma: Róna-Nagy Lajos Xeződésbe álltam, már vagy jó 10perce, mert a lámpa simán elfelejtett zöldre váltani, a Nagy Lajos váltott, tehát volt piros, csak nálunk maradt el a zöld, olyankor értelemszerűen telipiros volt az egész kereszteződés, aztán 2autó átment előttem, és utána én is :whistling: (siettem, tudom ez nem mentség) aztán láttam hogy kisvártatva többen átjöttek, most nem tudom a lámpa "javult" meg, vagy csak egy bolond százat csinál, de a lényeg hogy mondta ismerős: bátor vagyok, mert tele van kamerázva a város :ph34r: ugye ezek az urban legendek már évek óta keringenek, de most este megkérdeztem rendőr ismerőst is: Ő is azt mondta van már jó pár helyen :ph34r: :ph34r: úgyhogy tényleg ne játsszak ezzel mert megy a 100ezres bünti :death:

Ti mit tudtok erről?? :hmmmm:

Mert én eddig semmilyen autós fórumon nem olvastam erről a jelenségről, hogy valakit így büntettek volna. :?:

Nem vagy köteles a meghibásodott lámpánál a végtelenségig rostokolni. 10 perc  :ph34r: ? Elég türelmesek vagytok  :yes: ... Nekem itt Pécsett volt legutóbb ilyen szitum: három perc után (a lámpának akkor épp a harmadik zöldje maradt ki, mértem az időt) áthajtottam. Amint egyértelművé vált, hogy rossz, már mentem is. És utánam jött az egész sor  :)

Az persze más kérdés, hogy ha tényleg van kamera és felvételt készít, akkor ilyenkor mi van  :hmmmm: ? Mert nyilván bizonyítani kéne, hogy a lámpa meghibásodott. De, gondolom, az csak gyanús lenne nekik, hogy az adott helyen hirtelen rengetegen mennek át a piroson.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2498 Dátum: 2009.03.04 21:52:59 »
Ez csak a pszichológiai hadviselés része, biztosan nincsenek kamerás lámpák.

Amen ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2499 Dátum: 2009.03.04 21:54:04 »
Mondjuk én inkább 70-90 között szoktam ott közlekedni  :whistling: ...

No, én meg nem fogok annyival menni, lehet ez a baj :winkiss: nincs kedvem gyűjteni a 30ezres matricákat ::) így is min. heti 1x belefutok egy-egy trafiba, most gondold el ha a konstans 70-90et tartanám, már ott lenne a képem a rendőrség falán mint: Kiemelt szponzorunk: :ph34r:

Mákom lehet, mert az eléggé konstans gyorshajtásom ellenére az emiatti bírságaim száma nem éri el a tízet, az eddigi 19 év alatt  :D

(Mondjuk, Pécsett nem szoktam 70-90-el menni. Inkább csak 60-70 között.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2500 Dátum: 2009.03.04 21:57:11 »
De, gondolom, az csak gyanús lenne nekik, hogy az adott helyen hirtelen rengetegen mennek át a piroson.

Konkrétan hárman mentünk át :ph34r: a törpieket nem tudom :hmmmm: a lámpa meg csak fotót készít(ene ha lenne benne :innocent:) hogy átmész, sztem a galaxisba nincs aki kimagyarázná (ill. akinek elfogadnák) hogy csak a lámpa xart be kérem!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2501 Dátum: 2009.03.04 21:59:38 »
Mákom lehet, mert az eléggé konstans gyorshajtásom ellenére az emiatti bírságaim száma nem éri el a tízet, az eddigi 19 év alatt  :D

Nekem a 10év alatt 1 azaz 1db volt, azt is megtudnám magyarázni hogy miért, de felesleges, ami megtörtént az megtörtént. :angel:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2502 Dátum: 2009.03.04 22:44:46 »
A Városban általában 70-re állítom a mutatót, ez 65-66-ot jelent. 70-es táblánál 90-100 között gurulok óra szerint; radarveszélyes helyeken inkább csak a +20% körül megyek óra szerint.

´87 óta vezetek, azóta volt 5 esetem - ebből  2 eset a 70 után betett 50-es tábla mögé bújt trafi, 1x az akkor vett Vectrát próbáltam az Üllői úton (fotó 95-nél akkor még 50 helyett) - még szerncse, hogy az adásvételit a köv napra dátumoztuk.

1x Feleségem Corollájával mentünk a Bécsi úton, és 50m-el a 60-as tábla előtt gyorsítottam 68-ra.

-Az egyetlen, ami igazi gyorshajtás volt, az M5-ön 173-al .

-gyakorlatilag mindegyik elintézhető volt, vagy némi zsebpénzzel, vagy a családtag vezette, nem vallok ellene felkiáltással.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2503 Dátum: 2009.03.04 22:51:20 »
1x Feleségem Corollájával mentünk a Bécsi úton, és 50m-el a 60-as tábla előtt gyorsítottam 68-ra.
Ott gyakran szoktak lenni pont ezért... :devil:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2504 Dátum: 2009.03.04 22:52:50 »
1x Feleségem Corollájával mentünk a Bécsi úton, és 50m-el a 60-as tábla előtt gyorsítottam 68-ra.
Ott gyakran szoktak lenni pont ezért... :devil:

-no igen, mert semmi nem indokolja, hogy miért nem egy utcával előbb van kint  a 60-as tábla !!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!