Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248636 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2310 Dátum: 2009.02.02 18:20:01 »
irigylem ezt az optimizmust.  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2311 Dátum: 2009.02.02 18:46:01 »
Most fogom megcsinálni az első 15ezres szervizt a Pugon :clap: durva hogy már ennyi belement :eek: gyakorlatilag hónap közepén lesz 5hónapja, hogy nálam az autó :yes: a Corival egy év alatt se mentem ennyit.

Na de a lényeg: ugye a 30ezres szervizt ignoráltam :shifty: így sumákba megcsinálok egy "30ezres szervizt", ez egy mezei olaj-levegőszűrő csere lesz, +kicserélem a pollenszűrőt mert elég dzsuvás, gondolkoztam, hogy ugy. vagy gyári szűrőket vegyek, aztán hamar sikerült eldönteni, nincs 1000forint difi tételenként.

A gyári alkatrészek baráti ára amúgy már a hátsó fékbetét cserénél is feltűnt, 4ezer forinttal volt több a gyári, sajnáltam is hogy nem azt vettem, elvégre 60K-t kibírt :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2312 Dátum: 2009.02.02 19:47:00 »
Elég mérges vagyok  :censored: ...

A bankomnál rábeszéltek egy American Express hitelkártyára. Döntés előtt alaposan átböngésztem a feltételeket, elvileg szép és jó.

Csak egy apróságot felejtettek el említeni: hogy qrva sok helyen nem fogadják el  :ph34r: :no: :banging: !!! Eddig összesen talán ha tizenötször használtam, és ma a negyedik helybe botlottam, ahol nem tudtam fizetni vele. Egy OMV kúton, wazz  :eek: ...

Ez így atomgáz  :no: :no: :no: ... Ha mondjuk ez a kutas eset éjjel, valahol az otthontól távol, és kifogyóban lévő tankkal történt volna, és nem lett volna nálam a bankkártyám, vagy nem lett volna rajta fedezet - na, akkor mit csináltam volna  :wacko: ?

Mi a fenét csináljak? Szívem szerint kiszállnék belőle, de ha most teszem meg, az tutira vaskos ráfizetés lesz  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2313 Dátum: 2009.02.02 20:13:20 »
jaj erre engem is megprobáltak rábeszélni az otpnél kártyaváltáskor de vmi brutális ktg-k vannak
már nem emlékszem annyira de sikideg lettem tavaly...mikor angliába küldtek melougyben akkor gondoltam h majd én leszek ott a jani evvel de amint ránéztem a kondicios listára  :nono: :nono: :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2314 Dátum: 2009.02.03 07:58:42 »
Engem a lakáshitelen kívül semmilyen hiteles vagy annak akárcsak lehetőségét is mutató baromságba nem rángatnak bele, az OTP-s számlámat is végre megszüntettem múlt héten. Ne vonjanak két helyről admin. stb. díjakat.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2315 Dátum: 2009.02.03 07:59:35 »
Ez így egyébként teljesen szabályos, hogy ilyen időszakok telnek el az ügy egyes lépései között  :?: ?
Harminc napon belül megindították, úgyhogy igen.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2316 Dátum: 2009.02.03 08:06:52 »
Engem a lakáshitelen kívül semmilyen hiteles vagy annak akárcsak lehetőségét is mutató baromságba nem rángatnak bele, az OTP-s számlámat is végre megszüntettem múlt héten. Ne vonjanak két helyről admin. stb. díjakat.
Ezzel én is így vagyok, még részletfizetésbe is csak akkor megyek bele, ha kamatmentes, ilyen kétszer volt életemben: egy mobilkészülékra volt egy évig havi 915 Ft-os részlet, és most a lakásvásárlási illeték, az ennél egy "kicsit" több. Persze nem mindenki teheti ezt meg, de igyekszem úgy irányítani az életemet, hogy megtehessem.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2317 Dátum: 2009.02.03 08:10:05 »
Persze nem mindenki teheti ezt meg, de igyekszem úgy irányítani az életemet, hogy megtehessem.
Egyetértek, én is pont így gondolom.  :yes: Bár az illetéket igyekszem megúszni, ha nem felejtenek el a hivatalban...  :whistling: :D Lenne jobb helye is annak a kisemeremmondanimennyi pénznek....  :censored:
         

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2318 Dátum: 2009.02.03 09:29:59 »
 Bár az illetéket igyekszem megúszni, ha nem felejtenek el a hivatalban...  :whistling: :D Lenne jobb helye is annak a kisemeremmondanimennyi pénznek....  :censored:
[/quote]
ha pénzt kell beszedni a hivatal meglepően éber és nem nagyon felejtkezik el senkiről :no:
RAV4 HYBRID 2020

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2319 Dátum: 2009.02.03 09:32:30 »
Tudom sajnos. Ennek ellenére az elmúlt 3 hónapban nem jelentkeztek érte. Remélem, így is marad. Le van kötve legalább a pénz.  :)
         

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2320 Dátum: 2009.02.03 09:56:29 »
ez érdekes mert sztem az angol idojáráshoz képest mi meditterán vagyunk.

Nem éppen. Ott alacsonyabb az átlaghőmérséklet, gyakrabban van hűvös, esős idő; de olyan teleik, mint amilyenek nálunk azért többnyire előfordulnak, nekik csak nagyon ritkán vannak. Északabbra még csak-csak, de a tulajdonképpeni Anglia területén nem igazán.

Az angoloke inkabb oceani vagy nedveskontinetalis, bar ezek egyike sem igaz tekintettel ra, hogy mersekelt eghajlatu. Az itteni inkabb mediterran. Vessunk csak egy pillantast a vegetaciora, es az allatvilagra(elsosorban halakra es madarakra gondolok). "Magyarország három éghajlati terület határán helyezkedik el; időjárását a keleti nedves kontinentális, a nyugati óceáni és a déli-délnyugati mediterrán hatás alakítj" - Wikipedia  -  Mi joval kozelebb allunk a mediterranhoz, mint az angolok. Ha az lenne a mediterran, ami ott van, akkor nem nagyon szeretnenk a mediterrant.  :whistling:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2321 Dátum: 2009.02.03 12:06:37 »
Mi joval kozelebb allunk a mediterranhoz, mint az angolok. Ha az lenne a mediterran, ami ott van, akkor nem nagyon szeretnenk a mediterrant.  :whistling:

Ezt alátámaszthatom én is, tavaly nyár közepén 2 hónapot voltam Londonban munka miatt, és összesen talán ha 2-3-szor volt rajtam rövidnadrág. Se telük se nyaruk nincs igazán. :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2322 Dátum: 2009.02.03 16:52:57 »
Engem a lakáshitelen kívül semmilyen hiteles vagy annak akárcsak lehetőségét is mutató baromságba nem rángatnak bele, az OTP-s számlámat is végre megszüntettem múlt héten. Ne vonjanak két helyről admin. stb. díjakat.
Ezzel én is így vagyok, még részletfizetésbe is csak akkor megyek bele, ha kamatmentes, ilyen kétszer volt életemben: egy mobilkészülékra volt egy évig havi 915 Ft-os részlet, és most a lakásvásárlási illeték, az ennél egy "kicsit" több. Persze nem mindenki teheti ezt meg, de igyekszem úgy irányítani az életemet, hogy megtehessem.

Részletfizetésem nincs, tartozásom á la diákhitel sincs. Csak a folyószámlám; és most kiváltottam ezt a hitelkártyát. Elsősorban abból a megfontolásból, hogy ezzel intézzem a vásárlásaimat, és közben a folyószámlámon gyűjtsem a zsét, ami majd nyár vége felé kell a Corona felújítására. Persze ennek megvannak a kamat-vonzatai, de ezt láttam a leginkább járható útnak. Viszont így nehézkesen fog működni, ha egy csomó helyen nem tudok fizetni ezzel a qvva Amex kártyával  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2323 Dátum: 2009.02.03 16:56:11 »
ez érdekes mert sztem az angol idojáráshoz képest mi meditterán vagyunk.

Nem éppen. Ott alacsonyabb az átlaghőmérséklet, gyakrabban van hűvös, esős idő; de olyan teleik, mint amilyenek nálunk azért többnyire előfordulnak, nekik csak nagyon ritkán vannak. Északabbra még csak-csak, de a tulajdonképpeni Anglia területén nem igazán.

Az angoloke inkabb oceani vagy nedveskontinetalis, bar ezek egyike sem igaz tekintettel ra, hogy mersekelt eghajlatu. Az itteni inkabb mediterran. Vessunk csak egy pillantast a vegetaciora, es az allatvilagra(elsosorban halakra es madarakra gondolok). "Magyarország három éghajlati terület határán helyezkedik el; időjárását a keleti nedves kontinentális, a nyugati óceáni és a déli-délnyugati mediterrán hatás alakítj" - Wikipedia  -  Mi joval kozelebb allunk a mediterranhoz, mint az angolok. Ha az lenne a mediterran, ami ott van, akkor nem nagyon szeretnenk a mediterrant.  :whistling:

Ez rendben van, de akkor is itt vannak a keményebb telek, nagyobb hidegek. És erre vonatkozott murray felvetése. Úgy tűnt, mintha azt hinné, hogy attól hogy ott átlagosan hidegebb van, a telüknek is durvábbnak kéne lennie. Pedig ugye nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2324 Dátum: 2009.02.03 20:03:14 »
jo tudom. mindegy. idojárásrol beszélgetünk, hoppá!  :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002