Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248588 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1980 Dátum: 2008.09.15 00:03:15 »
Tévedsz, a középkorban sokkal kevesebben értek meg magas kort. Az életforma és az egészségügyi ellátás "színvonala" miatt. Persze, voltak akkor is öregek. Csak éppen ritkaságszámba mentek. Megjegyzem, ma is jól látható az összefüggés a várható életkor és az adott ország életszínvonala között.
Kevesebben, de nem annyival, mint az a számok sugallják. Nézd végig az ismert emberek "dátumait", a 60-70 év sokkal jellemzőbb, mint a 30-40!
Az ismert ember nem jó példa, mert azok valszeg jobb körülmények között éltek, mint a pórnép.
De ha ismert, hát legyen: elég körbenézni a nagy zenészek között: Mozart pl? (oké, nem a sötét középkor...)

Nem nagyon van mit ragozni ezen... Régen tutira jóval nagyobb eséllyel kinyiffantál egy csomó minden miatt, mint ma. Wazz, elég volt elvágni a kezedet valami koszos cuccal. És off, annyi volt neked. És akkor a rengeteg betegségről még szót sem ejtettünk.

Amúgy az egyik horror számomra: abba belegondolni, hogy milyen kínokat állhattak ki a régi korok emberei a fogaik miatt  :eek:
Viszont anno sokkal több természetes gyógymódot használtak, ugye gyógyszerek híján. Némelyik bejött. Persze ehhez szerencse is kellett, mert egy masszív gennykeltő baci elszaporodását nem lehetett holmi zsályalevéllel elnyomni, ahhoz fitt immunrendszer és szervezet kellett.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1981 Dátum: 2008.09.15 00:29:44 »
Viszont anno sokkal több természetes gyógymódot használtak, ugye gyógyszerek híján. Némelyik bejött. Persze ehhez szerencse is kellett, mert egy masszív gennykeltő baci elszaporodását nem lehetett holmi zsályalevéllel elnyomni, ahhoz fitt immunrendszer és szervezet kellett.

Hát az immunrendszere valszeg kraftosabb lehetett az akkori népeknek...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1982 Dátum: 2008.09.15 13:28:34 »
Viszont anno sokkal több természetes gyógymódot használtak, ugye gyógyszerek híján. Némelyik bejött. Persze ehhez szerencse is kellett, mert egy masszív gennykeltő baci elszaporodását nem lehetett holmi zsályalevéllel elnyomni, ahhoz fitt immunrendszer és szervezet kellett.

Hát az immunrendszere valszeg kraftosabb lehetett az akkori népeknek...

Ha nem is kraftosabb, de mas lehetett. Mas ellen vedhetett jobban es mas ellen nem. Elkepzelhetonek tartom azt, hogy ha egy 500 evvel ezelotti ember ma hirtelen megjelenne itt, lehet megfulladna. Olyan szinten mas a mai levego meg az akkori, hogy konnyen lehet nem birna, es akkor meg nem beszeltunk a mai adalekanyagokrol, novenyvedoszerekrol stb. Persze gondolom mi sem birnank azt a rengeteg fizikai munkat, es egy kisebb megfazasba is lehet, hogy belemurdalnank a kulonbozo gyogyszereink nelkul.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1983 Dátum: 2008.09.15 17:24:26 »
Viszont anno sokkal több természetes gyógymódot használtak, ugye gyógyszerek híján. Némelyik bejött. Persze ehhez szerencse is kellett, mert egy masszív gennykeltő baci elszaporodását nem lehetett holmi zsályalevéllel elnyomni, ahhoz fitt immunrendszer és szervezet kellett.

Hát az immunrendszere valszeg kraftosabb lehetett az akkori népeknek...

Ha nem is kraftosabb, de mas lehetett. Mas ellen vedhetett jobban es mas ellen nem. Elkepzelhetonek tartom azt, hogy ha egy 500 evvel ezelotti ember ma hirtelen megjelenne itt, lehet megfulladna. Olyan szinten mas a mai levego meg az akkori, hogy konnyen lehet nem birna, es akkor meg nem beszeltunk a mai adalekanyagokrol, novenyvedoszerekrol stb. Persze gondolom mi sem birnank azt a rengeteg fizikai munkat, es egy kisebb megfazasba is lehet, hogy belemurdalnank a kulonbozo gyogyszereink nelkul.

Ja-ja, igazad van, inkább MÁS, mint egyértelműen erősebb.

(Mindenesetre nem cserélnék velük, az tuti.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1984 Dátum: 2008.09.22 09:14:09 »
Ez valami agyrém!  :shit: :001_9898: :ninja: :ninja: Vajon valódi képek?
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1985 Dátum: 2008.09.22 10:22:06 »
Ez valami agyrém!  :shit: :001_9898: :ninja: :ninja: Vajon valódi képek?

Atyám. :wacko: :eek:

1000éve, mikor még szállítottam, voltunk egy hasonló lakásba, (persze közel se volt ekkora ganédomb), amúgy nem vagyok érzékeny a szagokra, de ott majdnem elhánytam magam :helpsmilie:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1986 Dátum: 2008.09.22 22:43:49 »
Kedves Palaczk! (de a többi Pécs-Szeged viszonylatban járó is jöhet :)  :flowers: )
Szóval az lenne a kérdésem, hogy Pécsről indulva a tapasztalatok szerint merre érdemes venni az irányt Szeged felé? Útminőség, idő, forgalom, stb szempontjából, és van-e különbség reggel és este között ilyen szempontból.
Szóval Pécs-mohács-Bátaszék, vagy Pécs-6os út-Bonyhád-Bátaszék, vagy alternatív útvonal?  :helpsmilie:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1987 Dátum: 2008.09.22 22:55:09 »
Szóval Pécs-mohács-Bátaszék, vagy Pécs-6os út-Bonyhád-Bátaszék, vagy alternatív útvonal?  :helpsmilie:

Szekszárd fele jó az út!  :clap:  Emlékeim szerint a minősége is :1eye:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1988 Dátum: 2008.09.22 22:56:24 »
Azt én tudom, kb másfél órája jöttem onnan...  :yes: :flowers: A kérdés, hogy érdemes-e odáig elmenni a hatoson?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1989 Dátum: 2008.09.23 00:54:58 »
Kedves Palaczk! (de a többi Pécs-Szeged viszonylatban járó is jöhet :)  :flowers: )
Szóval az lenne a kérdésem, hogy Pécsről indulva a tapasztalatok szerint merre érdemes venni az irányt Szeged felé? Útminőség, idő, forgalom, stb szempontjából, és van-e különbség reggel és este között ilyen szempontból.
Szóval Pécs-mohács-Bátaszék, vagy Pécs-6os út-Bonyhád-Bátaszék, vagy alternatív útvonal?  :helpsmilie:

Pécsről a 6-oson Bonyhádig, onnan mellékúton Bátaszékig, stb. A mellékút ugyan dimbesdombos és kanyarog, de ez akár élvezetesnek is nevezhető  :yes: ... én legalábbis szeretek arra menni. A forgalom kicsi rajta, az útminőség ha nem is szuper, de tűrhető (nincsenek gödrök vagy ilyesmi), és a táj szép. Km-ben is rövidebb valamivel, mint a Mohács-verzió - ráadásul utóbbin állítólag mostanában nagyon leromlott az útminőség, ill. megszaporodtak a teherautók az autópálya-építés mögött.

A 6-os sem vészes Pécs-Bonyhád között. Forgalom (főleg hétköznap nappal) van bőven, de az útminőség okés, és akadnak többsávos szakaszok.

Szóval én ezt favorizálom pár éve, neked is őszintén ajánlom  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1990 Dátum: 2008.09.23 01:06:53 »
Ez valami agyrém!  :shit: :001_9898: :ninja: :ninja: Vajon valódi képek?

Annak tűnnek  ::) ... Ultrabrutál  :ph34r: ! A fürdőszobásokon gyorsan átscrolloztam  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1991 Dátum: 2008.09.23 08:46:39 »
Kedves Palaczk! (de a többi Pécs-Szeged viszonylatban járó is jöhet :)  :flowers: )
Szóval az lenne a kérdésem, hogy Pécsről indulva a tapasztalatok szerint merre érdemes venni az irányt Szeged felé? Útminőség, idő, forgalom, stb szempontjából, és van-e különbség reggel és este között ilyen szempontból.
Szóval Pécs-mohács-Bátaszék, vagy Pécs-6os út-Bonyhád-Bátaszék, vagy alternatív útvonal?  :helpsmilie:

Pécsről a 6-oson Bonyhádig, onnan mellékúton Bátaszékig, stb. A mellékút ugyan dimbesdombos és kanyarog, de ez akár élvezetesnek is nevezhető  :yes: ... én legalábbis szeretek arra menni. A forgalom kicsi rajta, az útminőség ha nem is szuper, de tűrhető (nincsenek gödrök vagy ilyesmi), és a táj szép. Km-ben is rövidebb valamivel, mint a Mohács-verzió - ráadásul utóbbin állítólag mostanában nagyon leromlott az útminőség, ill. megszaporodtak a teherautók az autópálya-építés mögött.

A 6-os sem vészes Pécs-Bonyhád között. Forgalom (főleg hétköznap nappal) van bőven, de az útminőség okés, és akadnak többsávos szakaszok.

Szóval én ezt favorizálom pár éve, neked is őszintén ajánlom  :yes:
Köszönöm szépen! Legutóbb (múlt héten) én is Bonyhád felé vettem az irányt, és bár arra is jutott bőven az autópályát építő gépekből, azért lehetett haladni. Szépnek meg tényleg szép, főleg a szálkai elágazás környékén...
Visszafelé már Mohács felé jöttünk, nagyon rossz az sem volt, de nem nagyon volt mód megelőzni a tötymörgőket. És volt belőlük pont elég, sajnos. Hiába, 1,4 Cordoba nem rakéta... :hammer:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1992 Dátum: 2008.10.02 15:35:35 »
music     

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1993 Dátum: 2008.10.07 23:43:33 »
No comment.
Hat igazabol arra koltik a penzt amire csak jolesik nekik. A magyar telkom egy privat ceg (amennyire tudom nagyreszt a Deutsche Telekom tulajdona) es ha jol esik nekik napi 15 millaert vizsgalodni, akkor az elegge rajuk tartozik

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1994 Dátum: 2008.10.08 23:16:12 »
Hat igazabol arra koltik a penzt amire csak jolesik nekik. A magyar telkom egy privat ceg (amennyire tudom nagyreszt a Deutsche Telekom tulajdona) es ha jol esik nekik napi 15 millaert vizsgalodni, akkor az elegge rajuk tartozik
Csak te fizeted ki a telefonszámládban.  :devil:
music