Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251439 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1845 Dátum: 2008.06.27 08:52:16 »
OFF de én ennyire tájékozatlan vagyok de úgy tudtam, hogy a szovjet himnuszt már nem használják és tessék még az van. Valahogy már nem aktuális a szövege. :no:
Ez lett a hivatalos orosz himnusz - de más szöveggel...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1846 Dátum: 2008.06.27 23:21:57 »
OFF de én ennyire tájékozatlan vagyok de úgy tudtam, hogy a szovjet himnuszt már nem használják és tessék még az van. Valahogy már nem aktuális a szövege. :no:
Ez lett a hivatalos orosz himnusz - de más szöveggel...

Így van. A dallama klassz, miért is változtatták volna meg? Olyan ez, mint a mai német himnusz. Azt eredetileg Haydn írta, aztán szolgálta előtte -sorrendben- a Monarchiát, majd 1922-től a Német Birodalmat, beleértve a náci Németországot is, és utána az NSZK himnusza is ez lett - minden alkalommal részben vagy egészen más szöveggel.

Még érdekesebb az a himnusz, amit mi britként ismerünk, a "God save the King/Queen" szöveggel. Kevesebben tudják, hogy 1871-től ez volt a német himnusz is ("Heil dir im Siegeskranz") egészen az első világháború végéig; továbbá a közelmúltig ez volt a svájci himnusz ("Rufst du mein Vaterland"), illetve Liechtensteinban ma is az ("Oben am jungen Rhein").

És ha már a spanyolokról volt szó: a spanyol himnusznak nincs szövege!
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.27 23:23:28 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1847 Dátum: 2008.06.29 07:27:33 »

Így van. A dallama klassz, miért is változtatták volna meg?

Mert a Szovjetúnió mint olyan csak egy átmenetileg létezett.
Az 50-es években a miénket is meg akarták változtatni politikai okokból pl. ezért. Szerencsére nem lett belőle semmi.


Nincs szövege a spanyol himnusznak ??????

Ezt most hallom először
Hár senki nem volt képes írni egy szöveget alá ?

Megfordítva mi még a szózatot is megzenésítettük, nagyon jól.

A Szovjetunió "átmenetileg" létezett? Ezzel a logikával valamennyi államra mondhatjuk, hogy átmenetileg létezik ;) ... Némelyik hosszabb, némelyik rövidebb ideig, de egyik sem örök, és nem is lesz az.

Amúgy ha belegondolsz, a SZU volt a mindenkori Orosz Birodalom eddigi legsikeresebb verziója (területére, világhatalmi súlyára nézve), és biztos lehetsz benne, hogy a mai oroszok nagy része is nosztalgiával gondol vissza, ha nem is minden aspektusára, de pl. pont az említett világhatalmi státuszra nagyon is. A himnuszuk pedig erre emlékeztet, miért is ne tartották volna meg? Elvégre még a vörös csillagos felségjelzésüket is megtartották, ami pl. az én szememben sokkal durvább dolog. És figyeld csak meg, mi megy most. Épp masszívan építgetik újjá a globális katonai hatalmi tényező-mivoltukat.

-----------------------------

Nemtom, a spanyol himnusznak miért nincs szövege - ez engem is meglepett. De amúgy nincsenek egyedül ezzel: a bosnyák és a San Marino-i himnusznak sincs szövege.

-----------------------------

Egyébként tudjátok, melyik a világ legrégibb eredetű himnusza? Lehet tippelni... a japán  :) ! A "Kimi Ga Yo" aktuális szövege a XII. századból származik, de már akkor is egy meglévő (IX. századi) dal szövegét írták át hozzá. Igaz, csak 1876-ban lett hivatalos nemzeti himnusz. És tudjátok, mi a durva? A második vh. elvesztése után Japánnak egészen 1999-ig nem volt hivatalosan himnusza  :eek: ... Csak akkor fogadták el törvényileg ismét, mint Japán nemzeti szimbólumát. 
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1848 Dátum: 2008.07.04 19:53:25 »
Végre valakinek feltűnt hogy a Városliget víkend-busz parkoló, tegnap már nem engedték be a rendőrök a buszokat, ideje volt már... :gunsmilie:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1849 Dátum: 2008.07.05 18:03:51 »
idézet:
Megdöbbentő bejelentést tett a Centrum Parkolási Rendszer Kft. egyik elbocsátott főellenőre, írja a Blikk. O. Tibor azt nyilatkozta a lapnak, hogy volt munkaadója autósok ezreit veri át meghamisított pótdíjazásokkal. "Nálunk olyan nincs, hogy nem büntetünk! Ha kell, úgy fotózunk, hogy ne látszódjon az érvényes jegy, de gyakran manipulálják a kézi számítógépeket is" mondta a volt főellenőr.

Tibor szerint a napi pótdíjazások fele csaláson alapul, s az autósnak esélye sincs bebizonyítani igazát, hiszen a bizonyítékok, amelyeket meghamisítanak, a parkolócég követelését támasztják alá. A Centrum a lapzárta időpontjáig nem válaszolt a Blikknek.

Ami a pénzszerzési trükköket illeti: bevett módszer, írja a Blikk, hogy a dátumokat, az időpontokat egyszerűen átállítgatják a parkolóőrök, így lehet, hogy még érvényes a jegy, de már lejártnak tüntetik fel a képen. O. Tibor szerint a járdán szabálytalanul parkoló autókról is készülnek fotók, noha azokat a közterület-felügyelők büntethetnék, hiszen nem Centrum helyeit foglalják el. Egy jó szögből készült fotón viszont ez nem látszik, olyan, mintha a fizetőzónában állna az autós.
A volt főellenőr szerint szintén bevett gyakorlat, hogy gyakran direkt elrontják a parkolóautomatákat, ami jó az ellenőrnek és a javító műszerésznek is. Hiszen, magyarázza a Blikk, amíg rossz a gép, több a jegy nélkül parkoló autó, az automatában meg szépen összegyűlik 1500-2000 forint pluszban.

A probléma annak köszönhető, hogy a Centrum kvótarendszert működtet, amelyben minden pályaszakasznak megvan a kötelező pótdíjszáma. Aki ezalatt teljesít, hamar az utcára kerülhet. Így nincs más választása a parkolóellenőröknek, mint hogy csaljanak. A Centrum a lapzárta idejéig nem reagált a Blikk kérdéseire. O. Tibor, viszont azt állítja, hogy legalább három kollégája is hajlandó feltárni a visszaéléseket.
index.hu
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1850 Dátum: 2008.07.06 12:08:17 »
Megoldást itt is majd a valamikor végre megépülő M0-ás hiányzó szakasza fog jelenteni. Kíváncsi vagyok 2020-ig befejezik-e...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1851 Dátum: 2008.07.06 15:05:47 »
És ezzel mi a baj ?

Mi a baj??

Az a baj mikor bent áll 40busz, ebből a felébe megy a motor a klíma miatt, 2 éppen elindul, 3ból meg szállnak ki a turisták akik mennek tovább a földalattival, jah te ott jössz bringával, kit érdekel, kerüld ki őket, ha tudod...
Közbe mintha lenne egy olyan tábla hogy mindkét irányból behajtani tilos, kivéve bkv, kerékpár, sebaj...


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1852 Dátum: 2008.07.06 22:33:08 »
Megoldást itt is majd a valamikor végre megépülő M0-ás hiányzó szakasza fog jelenteni. Kíváncsi vagyok 2020-ig befejezik-e...  :whistling:
Ha a zöldeken múlik, biztosan nem. Már lázasan keresik azt a hangyafajt, amelynek védettségére hivatkozva leállíttathatnak minden a Budai hegységet átszelő tervet.:2guns::2guns::2guns::2guns::2guns: :hammer: :hammer: :hammer:
Nálunk a zöldek valahogy nem jutottak még el arra a felismerésre, hogy a dugóban ácsorgó autók is szennyezik a környezetet.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1853 Dátum: 2008.07.06 22:38:03 »
Megoldást itt is majd a valamikor végre megépülő M0-ás hiányzó szakasza fog jelenteni. Kíváncsi vagyok 2020-ig befejezik-e...  :whistling:
Ha a zöldeken múlik, biztosan nem. Már lázasan keresik azt a hangyafajt, amelynek védettségére hivatkozva leállíttathatnak minden a Budai hegységet átszelő tervet.:2guns::2guns::2guns::2guns::2guns: :hammer: :hammer: :hammer:
Nálunk a zöldek valahogy nem jutottak még el arra a felismerésre, hogy a dugóban ácsorgó autók is szennyezik a környezetet.

Erre mondja az aposom nagyon talaloan, hogy "sotetzoldek"  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1854 Dátum: 2008.07.06 22:45:22 »

Mióta az eszeme ttudom ,ott mindig is volt buszparkolás. Sok turista jön a múzeumokat látogatni ők itt parkolnak.A Hősök terén gyakran vannak politikai rendezvények, koncertek, ők is itt parkolnak.

Parkolni valahol kell, ha itt nem, akkor máshol, de hol ?

Na ez a baj, már mióta tart ez?? Csak egy változott, egyre több busz van, hol parkoljanak??? Oldják meg, mondjuk kapásból ott van a Stadionoknál a buszparkoló, jah, az pénzbe kerül, akkor túrják fel az egész parkot aztán betont neki, had férjen el még több busz... :death:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1855 Dátum: 2008.07.07 10:01:08 »
Ezt nem mondod komolyan.

Dehogyisnem, olyan komolyan, mint ezt: most lemosom a Lamborghinim és kimegyek kicsit csapatni az Üllőire, 300al :yawn: :sleeping:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1856 Dátum: 2008.07.07 23:49:24 »
Eltűntek a buszok :clap: úgy látszik mégis megtudják oldani a parkolást :shifty: vagy
a, elásták a buszokat,
b, buszostul mentek a turisták múzeumozni :devil2:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1857 Dátum: 2008.07.08 00:08:02 »

Nemsokára halljuk a hírekben a múzeumok siránkozását, hogy milyen kevés a látogató és ez kész csőd.......
Elmondhatom  majd nekik, hogy a Te ötleted volt ?????? :clap:
A belvárosi dugókat kétlem, hogy ez a 20-30, akárhány busz okozta. Akkor örülhetünk, ha minden pesti uton dugó nélkül lehet majd közlekedni és lesz elég parkolóhely is.

Elmondhatod nyugodtan, de nem az én ötletem volt, mert én már évekkel ezelőtt megléptem volna, a belvárosi dugókat meg nem tudom honnan vetted, mert én nem írtam, itt arról volt szó hogy 3-4tucat busznak kényelmes volt ingyen és közel megállni a "turista-központhoz", ez most megszűnt, nem fog összedölni a Világ, s egy múzeum se...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1858 Dátum: 2008.07.31 10:34:33 »
Reggel látom egyik szomszédnak tárva-nyitva a vezetőoldali ajtó, látni lehetett hogy nem "külsős" okokból :shifty: hanem simán nyitva felejtette, (nemrég volt egy másik szomszéddal is pont ugyanez :whistling:) gondoltam felmegyek szólok, szóltam :) erre a válasz: "úgy is megy lefelé, csapja már be" :eek: :eek: :eek: :eek:

De mondom nyitva az egész autó, nem tudom bezárni, meg legalább nézze meg nem e raktak be valamit, meg amúgy is :nono:

Komolyan mondom irigylem ezt a színtű belexarást, én meg van hogy méterekről visszamegyek leellenőrizni hogy tényleg bezárt e a k.zár :wacko:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1859 Dátum: 2008.07.31 11:35:27 »
Reggel látom egyik szomszédnak tárva-nyitva a vezetőoldali ajtó, látni lehetett hogy nem "külsős" okokból :shifty: hanem simán nyitva felejtette, (nemrég volt egy másik szomszéddal is pont ugyanez :whistling:) gondoltam felmegyek szólok, szóltam :) erre a válasz: "úgy is megy lefelé, csapja már be" :eek: :eek: :eek: :eek:

De mondom nyitva az egész autó, nem tudom bezárni, meg legalább nézze meg nem e raktak be valamit, meg amúgy is :nono:

Komolyan mondom irigylem ezt a színtű belexarást, én meg van hogy méterekről visszamegyek leellenőrizni hogy tényleg bezárt e a k.zár :wacko:
Komoly. :eek: Én is mindig lefutom az ördög körét. Valahogy mindig el kell távolodjak a kocsitól vagy 5m-t, amikor rám tör a kétség. :D :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV