Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970461 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4920 Dátum: 2016.11.06 23:58:34 »
Garázs! Nekünk a kizáró okok közt volt. Az nem elfogadható, hogy az utcán kelljen tartani az autót. Nem csak a védelem miatt, hanem a kényelem miatt is - a garázsba mindig be lehet állni (legalábbis idegenek ebben ritkáb akadályoznak meg).
2-3 évig béreltem garázst, akkor még nem jártam napi szinten az autóval, de nyűgös volt, hogy mindig 10 perc gyaloglás. Jó volt ez a része (nincs jégkaparás stb), de aztán inkább visszaadtam.
Most pedig van egy 10 éves autónk, ami ér valahol 1-1,5 millió között, van rá egy elég komoly casco (avulásmentes térítéssel stb), szóval nem baj ha utcán áll. Az említett 2-3 évet leszámítva, mindig is utcán állt.
Teremgarázs nem vonz, egy önálló garázs, ahol lehet szerelgetni, esetleg autót építeni, azért sokmindenre képes lennék, de ez jóideig nem realitás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4921 Dátum: 2016.11.07 11:25:12 »
A teremgarázst mi is furcsálltuk előtte, de aztán nagyon bejött. Egymás mellett van 3 db. saját beállónk (egyiket kiadtuk bérbe), és egy saját tárolóhelyiségünk is pár lépésre tőlük. Alap-szereléseket simán lehet itt csinálni (az E10-en itt cseréltem annak idején az olajat pl.)
Kényelmi részét tekintve, az mindet űberel, hogy akár köntösbe/papucsba le tudok menni (lifttel!) a kocsiba az ott felejtett telefonomért. Sokkal jobb, mint az udvar sarkába egy vasból összetákolt sufnigarázs (pedig az is de jó, ha van).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4922 Dátum: 2016.11.07 11:29:17 »
Garazs: amikor koltozni kell akkor altalaban fontosabb hogy legyen meg egy felszoba vagy fussa a konyhabutorra mint hogy utcan all-e a verda...
Ööö igen, ez igaz, de ha már ennyire ki van centizve a lakásra fordítandó összeg az veszélyes! Helytől függ nyilván, de azt mondanám egy garázs ára max egy jól felszerelt konyhabútor árával vetexik...
Ha valaki nem csak pár évre, hanem hosszabb távra (10-20-30 év) tervez, akkor ha nem is vesz rögtön garázst, érdemes azt is mérlegelnie, hogy később tud-e venni vagy bérelni majd. Mi is annak idején 1 db. beállót vettünk a lakással, aztán amikor leesett az ára harmadára, vettünk még másikat is mellé (mert tudtuk, hogy előbb-utóbb lesz második autónk is - akár saját, akár céges kivitelbe).

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4923 Dátum: 2016.11.07 12:20:39 »
Ez a garázs ár furcsa dolog: amikor eladni akarod, akkor nincs ára és kereslet, ha venni szeretnél, akkor meg baromi drága  :wacko:
A XVI. kerületben nézegettem lakásokat (használt és új), a teremgarázsok ára 2-2.5M körül van. Sajna az udvari beállók sem sokkal olcsóbbak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4924 Dátum: 2016.11.07 12:42:32 »
Amikor nálunk épült a ház, akkor 1,8M-ról indultak, amikor mi aláírtuk a szerződést, odaadták 1,4M-ért. Majd pár év múlva, amikor az építtető nyakán maradt egy rakás eladatlan beálló, akkor darabja 500ezer lett. Ekkor csaptunk le rájuk  :clap:
Egy dolgot megtanultam: lehet (sőt muszáj) alkudni  :yes:  a megfelelő pillanatban (jelen esetben várunk kellett néhány évet míg a többi beállót is be tudtuk húzni).
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.07 13:08:43 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4925 Dátum: 2016.11.07 13:09:48 »
Teremgarázs nem vonz, egy önálló garázs, ahol lehet szerelgetni, esetleg autót építeni, azért sokmindenre képes lennék, de ez jóideig nem realitás.

nehogy azt hidd hogy egy átlagos magán garázsban olyan sok mindent lehet csinálni.  jó ha van aknád az elönyös de egy komoly autószereléshez komoly szerszámok és csápos emelő kell.  azért az durva.
én a lakótelepi parkolóban többet szerelgettem mint most itt a saját garázsban.   pedig itt van áram, tető feletted stb.
egy előnye van: elkezdesz szerelni, jól szétpakolsz és ha eleged van otthagyod az egészet a francba és másnap folytatod.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4926 Dátum: 2016.11.07 13:39:41 »
egy előnye van: elkezdesz szerelni, jól szétpakolsz és ha eleged van otthagyod az egészet a francba és másnap folytatod.  :whistling:
Na kb. ez az egyetlen előnye a teremgarázshoz képest, semmi több. Dehát családapaként az ilyesmire egyre kevesebb idő jut  ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4927 Dátum: 2016.11.07 14:11:17 »
Na kb. ez az egyetlen előnye a teremgarázshoz képest, semmi több. Dehát családapaként az ilyesmire egyre kevesebb idő jut  ;)

hát ja. néha énrám is rámjön a dili hogy veszek vmi öreg roncsot (pl celica) és majd kikupálom de aztán elfojtom magamban.  nézem a wheeler dealers és ezeket a sorozatokat, és iszonyú pénz és idő , vesződés egy ilyen projekt . szerelem ezt a tragacsot is eleget.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4928 Dátum: 2016.11.07 15:46:00 »
érdekes látni, mennyire különbözőképpen gondolkodunk. én nem tervezek 30 évre, de 20-ra sem. a mostani helyzetemben talán 10 évre van valami kilátásom úgy, hogy tervezhető legyen (reálisan. az álmodozást hagyjuk), de ilyen még sosem volt korábban.

mondjuk ennyi idős sem voltam korábban :D

nekem is van egy maradék teremgarázsom a ferencvárosban, amikor eladtuk az ottani lakásunkat (amiben egy percig sem laktunk :D) , akkor nem köllött a kutyának sem, elvesztegetni meg nem akartam, most meg asszem, nem is fogom eladni soha. jó dolog a körút környékén, fizetős övezetben egy garázshely :D

megjegyzem, jó drága konyhabútor kijön egy garázs árából (2-5M forint budapesten  olyan helyen egy garázs, ahol tényleg kell is)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4929 Dátum: 2016.11.07 15:48:17 »
Amikor nálunk épült a ház, akkor 1,8M-ról indultak, amikor mi aláírtuk a szerződést, odaadták 1,4M-ért. Majd pár év múlva, amikor az építtető nyakán maradt egy rakás eladatlan beálló, akkor darabja 500ezer lett. Ekkor csaptunk le rájuk  :clap:
Egy dolgot megtanultam: lehet (sőt muszáj) alkudni  :yes:  a megfelelő pillanatban (jelen esetben várunk kellett néhány évet míg a többi beállót is be tudtuk húzni).

ezek szerint te egy egész flottára való teremgarázshelyet megvettél a lakásodhoz? :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4930 Dátum: 2016.11.07 16:01:06 »
Amikor nálunk épült a ház, akkor 1,8M-ról indultak, amikor mi aláírtuk a szerződést, odaadták 1,4M-ért. Majd pár év múlva, amikor az építtető nyakán maradt egy rakás eladatlan beálló, akkor darabja 500ezer lett. Ekkor csaptunk le rájuk  :clap:
Egy dolgot megtanultam: lehet (sőt muszáj) alkudni  :yes:  a megfelelő pillanatban (jelen esetben várunk kellett néhány évet míg a többi beállót is be tudtuk húzni).

ezek szerint te egy egész flottára való teremgarázshelyet megvettél a lakásodhoz? :D
Jó meglátás!
 :clap: :clap: :clap:
akibor03 is így csinyáta vóna!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4931 Dátum: 2016.11.07 16:27:26 »
Engem nem különösebben érdekel a garázs. Lehet az lesz, hogy ha veszünk lakást, akkor pár év múlva, hasonló módszerrel veszünk egyet, de az 2,8-3 milliót (ennyiért mennek az olcsóbb helyeken) inkább benyomjuk a lakásba. Arra, hogy a 10 éves autónk álljon egy, az értékéhez 2x értékű garázsban szerintem nem éri meg.

nehogy azt hidd hogy egy átlagos magán garázsban olyan sok mindent lehet csinálni.  jó ha van aknád az elönyös de egy komoly autószereléshez komoly szerszámok és csápos emelő kell.  azért az durva.
én a lakótelepi parkolóban többet szerelgettem mint most itt a saját garázsban.   pedig itt van áram, tető feletted stb.
egy előnye van: elkezdesz szerelni, jól szétpakolsz és ha eleged van otthagyod az egészet a francba és másnap folytatod.  :whistling:

Nem akarok aknát, meg ilyeneket, csak mondjuk egy izzócserével ne kelljen télen a hidegben kínlódni, vagy a téli/nyári gumikat magam is át tudnám tenni. Illetve esetleg ki tudnám porszívózni az autót. Ez lakótelepen nem megy, a nyaraló pedig csak nyáron opció.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4932 Dátum: 2016.11.07 17:17:51 »
...komoly autószereléshez komoly szerszámok és csápos emelő kell....
Például így?  :cool2:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4933 Dátum: 2016.11.07 17:20:58 »
ezek szerint te egy egész flottára való teremgarázshelyet megvettél a lakásodhoz? :D
Tök logikus, nem? Hát van 2 autó a családban, meg a nagyinak is volt még, aki elég gyakran járt vele az unokáihoz - az összesen 3 darab beállóhely, akárhogy is számolom. Nyilván az egyiket a nagyi vette saját magának - az van kiadva bérbe.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4934 Dátum: 2016.11.07 17:58:48 »


Jó meglátás!
 :clap: :clap: :clap:
akibor03 is így csinyáta vóna!

mármint mit??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки