Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970446 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4740 Dátum: 2016.10.20 10:36:52 »
miénk is ilyen...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4741 Dátum: 2016.10.20 11:00:54 »
Amint látom itt is mélyen hallgatnak a készenléti áramfelvételről. -(
A tartósságáról nincsenek információim, bár láttam már ennél hosszabb garancia idejű terméket, ahogyan egyszerűbben programozhatót is.
Érdekes, hogy ezeknél a rendszereknél még mindig sokan kedvelik a fix kódolást, ami felhívás keringőre.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4742 Dátum: 2016.10.20 11:02:28 »
20 voltos a rendszer ha jol rémlik...
de ez nem biztos...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4743 Dátum: 2016.10.20 11:29:14 »
Hőszigetelés tüzvédelmi szempontból (34. old. -).
Érdekes, hogy az ISO szabvány szerinti ablak beépítéshez (a kőműves nyílásba körbe nyomás álló hőszigetelés, majd ebbe a nyilászáró) szerintük külön engedély kellen, illetve tűzvédelmi szempontból szabálytalan. Lehet bontani az összes passziv ill. alacsony energia felhasználású épületet.

nagyon hasznos az a PDF most rakjuk fel a hőszigetelést, majd megmutatom a mesternek  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Lakás, háztartás
« Válasz #4744 Dátum: 2016.10.20 11:41:55 »
Amint látom itt is mélyen hallgatnak a készenléti áramfelvételről. -(

Na ez még egy jó kérdés, mennyi lehet ezeknek az áramigénye? Azaz mennyivel dobhatja meg az áramszámlát? 1000-2000 Ft/hó?

Illetve valami villogót is említett a szaki, ami szerintem egy családi háznál felesleges luxus. Nem olyan forgalmas az utca, de még a járda sem, illetve csak a hülye nem veszi észre, hogy nyílik a kapu (na jó, a mai világban, amikor mindenki a telefonjába temeti magát...  :no: ).  :devil:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4745 Dátum: 2016.10.20 11:44:58 »
Kérdés a szakikhoz: Nézegetünk ehy újépítésű lakóparkban lakást. A projekt eléggé eco vonal a fűtés/hűtés pedig levegő és hőszivattyűs megoldással megy, és a plafonban vezetett csövekkel, minden szoba egyedi állítható termosztáttal. Nekem elég idegen a cucc. Ismeritek, mennyire megbízható? Itt a leírása, és a honlapon a műszaki leírás is olvasható.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.20 11:47:39 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4746 Dátum: 2016.10.20 11:45:57 »
Szellőztesd a helyiséget ollan intenzíven amennyire el tudjátok viselni. Amelyik építő anyag felveszi az le is fogja adni a vizet. A szellőztetéses szárítás a legintezívebbek egyike és ha gravitációs, akkor a legköltséghatékonyabb!!
Köszi mindnyájótoknak! Így lesz!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4747 Dátum: 2016.10.20 12:26:11 »
Kérdés a szakikhoz: Nézegetünk ehy újépítésű lakóparkban lakást. A projekt eléggé eco vonal a fűtés/hűtés pedig levegő és hőszivattyűs megoldással megy, és a plafonban vezetett csövekkel, minden szoba egyedi állítható termosztáttal. Nekem elég idegen a cucc. Ismeritek, mennyire megbízható? Itt a leírása, és a honlapon a műszaki leírás is olvasható.
Hát itt az a kérdés merül fel, hogy lakásonként van külön kialakítva a rendszer, vagy full-közös mondjuk az emelet? A szakaszolás lakásonkénti, vagy lakáson belül szobánkénti?
Irodaházakban alkalmazzák évek óta előszeretettel, itt is ahol dolgozom ez van, a hűtés/fűtés opciókat csak bizonyos korlátok között lehet választani, de ami bántóbb, hogy itt zajos. Azaz hallani a sistergést a forgatott levegőnek. Lakószobába tuti nem viselném el - de feltételezem, egy lakóingatlanba nem ezt a kategóriát teszik.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4748 Dátum: 2016.10.20 12:29:58 »
Hát itt az a kérdés merül fel, hogy lakásonként van külön kialakítva a rendszer, vagy full-közös mondjuk az emelet? A szakaszolás lakásonkénti, vagy lakáson belül szobánkénti?
Irodaházakban alkalmazzák évek óta előszeretettel, itt is ahol dolgozom ez van, a hűtés/fűtés opciókat csak bizonyos korlátok között lehet választani, de ami bántóbb, hogy itt zajos. Azaz hallani a sistergést a forgatott levegőnek. Lakószobába tuti nem viselném el - de feltételezem, egy lakóingatlanba nem ezt a kategóriát teszik.
5 ház épül, és mindegyikben lesz egy-egy szivattyú, ezek sorba kötve. Úgy tervezik a kapacitást, hogy ha bármelyik meghibásodik és kiesik, akkor a javításig a többi át tudja venni a kapacitását. Tehát nem minden lakásban, hanem házanként van egy-egy szivattyú. A lakásokban hőmennyiség mérés van, és az alapján fizetsz. Elvileg a keringetést a szivattyú oldja meg, tehát nem a konkrét lakásban van hangja.
Azt mondták tavasszal átállnak hűtésre, ősszel fűtésre, tehát egyszerre nem megy a kettő.
Minden szobában van termosztát amivel lehet az adott helyiség hőmérsékletét szabályozni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4749 Dátum: 2016.10.20 12:43:22 »
Nem a szivattyú hangja sistereg, hanem a plafonon lévő levegő beömlő és elszívó nyílások felől hallatszik, ahogyan a négymennyiségű levegőt szippantja be egyik helyen, és tolja ki a másikon.
Ahhoz, hogy ez csendes legyen, jó nagy keresztmetszetű csövezés kell és nyílások legyenek...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4750 Dátum: 2016.10.20 12:54:39 »
Na ez még egy jó kérdés, mennyi lehet ezeknek az áramigénye? Azaz mennyivel dobhatja meg az áramszámlát? 1000-2000 Ft/hó?

Illetve valami villogót is említett a szaki, ami szerintem egy családi háznál felesleges luxus. Nem olyan forgalmas az utca, de még a járda sem, illetve csak a hülye nem veszi észre, hogy nyílik a kapu (na jó, a mai világban, amikor mindenki a telefonjába temeti magát...  :no: ).  :devil:

rakjál csak be villogót nálunk is mindenkinek van az utcában. lehetetlen  helyen tudnak a népek megjelenni.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4751 Dátum: 2016.10.20 13:07:37 »
"Külső szerkezeti falak:
30 cm-es kerámia tégla + 10 cm grafitos dryvit
...
levegő-víz hőszivattyú"

Erre csak azt mondom, hogy ügyes. Laikusoknak a jó hangzáshoz elegendő, lehető legkisebb befektetéssel maximalizálják a hasznot.
Amennyiben magamnak építeném, kizárt, hogy bármelyik megoldást válasszam.

most rakjuk fel a hőszigetelést, majd megmutatom a mesternek  ::)
El lesz ragadtatva ... .
Először én is megmutattam a szakanyagot amikor vmit nem megfelelően akart csinálni. Aztán rájöttem, hogy lassabb, de kevesebb idegeskedéssel jár, ha magam csinálom. Másodszorra úgy is lett.

mennyi lehet ezeknek az áramigénye? Azaz mennyivel dobhatja meg az áramszámlát? 1000-2000 Ft/hó?
Illetve valami villogót is említett a szaki, ...
Évekkel ezelőtt néztem utoljára, akkor a legtöbb gyártónak garázs-nagykapu kombó fogyasztása kb 2000/hó volt.
Figyelmeztető villogó magánberuházásnál felesleges, a külső- belső infra sorompó viszont jó ha van, az bolondbiztos.

Nem a szivattyú hangja sistereg, hanem a plafonon lévő levegő beömlő és elszívó nyílások felől hallatszik,
A bentlévők többsége a rosszul méretezett levegőztető rendszer áramlási zajával szembesül. A szomszéd, illetve a szerencsétlen közelben lakó pedig a kültéri egységet hallgathatja.
Nagyon leegyszerűsítve végülis a levegős (másként fogalmazva levegő -víz) hőszivattyú tulajdonképpen egy nagyobb méretű, több funkciós  inverteres klíma.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4752 Dátum: 2016.10.20 13:34:14 »
rakjál csak be villogót nálunk is mindenkinek van az utcában. lehetetlen  helyen tudnak a népek megjelenni.. :cry:
Nem igazán értem, hogy egy befelé nyíló vagy egy oldalra toló kapu hogyan veszélyezteti a járdán közlekedőket  :hmmmm:
Ha manuálisan (humán kapu mozgatás  :D ) nyitom ki bentről, az udvar felől, akkor sem megyek ki előtte terepszemlét tartani az utcára  ;)
Szóval minek is az a villogó (azon kívül, ha azzal akarok villogni, hogy nekem droid nyitja ám a kaput  :devil: )?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4753 Dátum: 2016.10.20 13:52:49 »
"Külső szerkezeti falak:
30 cm-es kerámia tégla + 10 cm grafitos dryvit
...
levegő-víz hőszivattyú"

Erre csak azt mondom, hogy ügyes. Laikusoknak a jó hangzáshoz elegendő, lehető legkisebb befektetéssel maximalizálják a hasznot.
Amennyiben magamnak építeném, kizárt, hogy bármelyik megoldást válasszam.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4754 Dátum: 2016.10.20 14:01:12 »
A bentlévők többsége a rosszul méretezett levegőztető rendszer áramlási zajával szembesül.
Ezt írtam én is  :hug: