Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972917 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3795 Dátum: 2015.10.10 23:43:37 »
Hát figyu, a Google a Te barátod is, ha nem hiszed, turkáld ki a szabályt magad...
Én megelégszem azzal, hogy eme tényt egyszerűen az támasztja alá, hogy ON/OFF rendszerű új split klímát gyakorlatilag már senki sem árul. Ezért aztán fölösleges azt folyton kiemelni hogy "csak inverterest vegyél" miközben jóformán úgyis csak azt kapni. Ennyi az egész.  :hug:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3796 Dátum: 2015.10.11 00:02:51 »
Már csak inverterest árulnak 2 éve, jogszabály nem enged mást.

Netene! :tt2: :tt2: :tt2:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3797 Dátum: 2015.10.11 00:39:42 »
Jövőre szeretnénk klímát a lakásba. Idén a villanyt akarjuk bevésetni, aztán tavasszal szerltetnénk be. Milyet érdemes választani?
Olyat ami az igényeiteknek és az adott térelhatárolás mikroklímájához  és épületfizikai jellemzőihez igazodik. Amikor ezen jellemzők meghatározásra kerültek, akkor érdemes a kiegészítő kényelmi funkciókra koncentrálni.
Konkrét gyártót, típust és teljesítményt ajánlani, a fenti adatok ismerete nélkül bá(o)torság lenne.
Király ez a hozzászólás, csak az vele a baj, hogy a földön nem lesz olyan szaki szerelő, aki ezeket figyelembe veszi... Megnézik a hűtendő négyzetmétert meg a belmagasságot azt' csókolom. Aki igényesebb max megnézi mennyire déli fekvésű és mekkorák az ablakok, de úgyis "annyi fog kijönni" neki mint a többieknek.

Miért? Mert a sztenderd 3,6-osnál nagyobb teljesítményűek aránytalanul drágák, és kevesebbet tudnak kaszálni rajtuk.

A fenti idézetek, a könnyebb áttekinthetőség okán kerültek ide.
A "Király ez a hozzászólás,..." kezdetű írással az a baj, hogy rossz helyre kívánja tolni a hangsúlyt. Az általam afekete cartársnak írt szempontokat NEM a "szaki szerelő"-nek? kell kialakítani és figyelembe venni, hanem a beruházónak, akiben megfogalmazódik az igény a berendezés nyújtotta szolgáltatásra és aki a végén kiköhög a végösszeget. A dolog helyes nézőpontja csak ez lehet, még akkor is ha -jellemzően - nincs a megfelelő tudás birtokában.Majd kikéri egy elméleti és gyakorlati oldalról egyaránt képzett SZAKEMBER  tanácsát és alakítja ki az álláspontját a megfelelő berendezés vásárlása előtt. Ezt követően veszi fel a kapcsolatot egy "szaki szerelő"-vel, aki a berendezés paramétereinek figyelembevételével fel(be)szereli és beüzemeli a helyiséghűtő eszközt. A szerepek felcserélése nem hasznos a beruházó részére!! :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3798 Dátum: 2015.10.11 10:22:19 »
Szóval akkor kéne nekem egy elméleti szakember, aki felméri mire van szükségem, és kéne egy szerelő, aki meg be tudja építeni amit az előbbi javasolt.
Eddig úgy tünt mindig "kettő az egyben" emberrel találkoztam. Szóval ha tudsz olyan embert, aki felmérné nekem mire volna szükségem, azt megköszönném.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3799 Dátum: 2015.10.11 10:30:28 »
2013 január 1-én újra változik a besorolás, 626/2011/EU rendelete alapján. Mivel a környezetvédelem iránti igény napról napra növekszik, az Európa Bizottság (EC) szabályozást dolgozott ki, mely szerint minden klímakészülékre tájékoztató címke helyezendő. Az energiafelhasználás gazdaságosságát mutató információ alapján a Vásárló könnyen megértheti az adott termék környezetbarát voltát.

A Vásárlók eldönthetik, hogy azokat a termékeket vegyék meg, amelyek energiacímkéje saját elképzeléseikkel egyezik. Az energiacímke az adott készülék energiafelhasználását mutatja, melyet 7, különböző színnel jelölt osztályba sorolnak.

De mi ebben az újdonság? Hiszen 2013 Január 1 előtt is volt már energia címke a klímákon. Eddig a klímaberendezéseket egy fix értéken mérték le ami olyan mit a személygépjárműveknél a 90km/h fogyasztás. Jelent az z érték nekünk valamit. Városban nem tudunk tartósan egyenletes 90km/h-val menni, ha veszünk autópálya matricát ott meg gyorsabban megyünk. Épp ezért a klímáknál is változtatni kellett hogy az értékek jobban megközelítsék a valóságot. Ezért 2013 Január 1 után Magyarországra érkező klímánál már meg kell adni az úgynevezett SEER és SCOP értékeket. Az "S" betű a szezonálist jelenti a régi "S" nélküli rövidítéshez képest. Ami már nem egy fix értéken történő mérés eredménye hanem egy szezonális érték. Van benne melegebb és hidegebb nap is, egy kosár szerint meg adja a rendelet mennyi meleg és hideg nap legyen. Így a fűtés (SCOP) 3 értékű is lehet átlagos, melegebb, és hidegebb kosár. Ami igyekszik Európa időjárását megközelíteni, egy kis színes térkép is jár most már az energia címkén.

2013 Január 1-től egy másik törvény is életbe lép a témában. 206/2012/EU. Amely már konkrétan arról szól melyik klímákat nem lehet importálni.

2013 Január 1-től SEER >= 3.60 SCOP >= 3.40 átlagos fűtési idény értéknek.
2014 Január 1-től SEER >= 4.60 SCOP >= 3.80 átlagos fűtési idény értéknek. 6kW alatt! GWP > 150
2014 Január 1-től SEER >= 4.30 SCOP >= 3.80 átlagos fűtési idény értéknek. 6 – 12kW között! GWP > 150

Forrás: http://www.szegedklima.hu/energiaosztaly/2013.php

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3800 Dátum: 2015.10.11 11:25:48 »
1,Hát figyu, a Google a Te barátod is, ha nem hiszed, turkáld ki a szabályt magad... ,
Én megelégszem azzal, hogy eme tényt egyszerűen az támasztja alá, hogy ON/OFF rendszerű új split klímát gyakorlatilag már senki sem árul. Ezért aztán fölösleges azt folyton kiemelni hogy "csak inverterest vegyél" miközben jóformán úgyis csak azt kapni. Ennyi az egész.  :hug:
[/quote]
.
2,Az EU-ba 2013-tól már csak inverteres klímát szabad behozni - és ugye Magyarország is EU tag.

3,Már csak inverterest árulnak 2 éve, jogszabály nem enged mást.

Szervusz Robi!

1, Ezen hsz.-ben ismét a hangsúly eltolást látom. Úgy gondolom, hogy az általad állítottak alátámasztására /amennyiben alátámasztásra  érdemes állításnak érzed/ tedd tenmagad. "Magad uram, ha szógád nincsen!"

2, Még ha így is lenne, /megengedve de nem elfogadva!!/ akkor mi a helyzet az ejun belül forgalmazott on-off helyiség hűtő berendezésekkel? Minden forgalmazó vállalja a "tiltott" tevékenység nyújtotta szankciók és presztizs romlás rizikóját a vékony haszon reményében?

3, Ezen állításhoz  -talán megbocsátható módon- a magam hozzászólását idézném!
Netene! :tt2: :tt2: :tt2:


makarenkói Tisztelettel; micila
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.11 11:27:33 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3801 Dátum: 2015.10.11 13:07:58 »
Szóval akkor kéne nekem egy elméleti szakember, aki felméri mire van szükségem, és kéne egy szerelő, aki meg be tudja építeni amit az előbbi javasolt.
Eddig úgy tünt mindig "kettő az egyben" emberrel találkoztam. Szóval ha tudsz olyan embert, aki felmérné nekem mire volna szükségem, azt megköszönném.

 :sorcerer: Szerintem szegezd micila klímamájsztrónak a kérdést: eljönnél felmérni?  :szemez:
Miként  én is tettem.  :yes:
Legfeljebb kikosaraz és velem sem áll szóba többet.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3802 Dátum: 2015.10.11 13:16:25 »
vagy kiszúrkálja a dodgemed kerekeit;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3803 Dátum: 2015.10.11 15:28:26 »
2013 január 1-én újra változik a besorolás, 626/2011/EU rendelete alapján. Mivel a környezetvédelem iránti igény napról napra növekszik, az Európa Bizottság (EC) szabályozást dolgozott ki, mely szerint minden klímakészülékre tájékoztató címke helyezendő. Az energiafelhasználás gazdaságosságát mutató információ alapján a Vásárló könnyen megértheti az adott termék környezetbarát voltát.

A Vásárlók eldönthetik, hogy azokat a termékeket vegyék meg, amelyek energiacímkéje saját elképzeléseikkel egyezik. Az energiacímke az adott készülék energiafelhasználását mutatja, melyet 7, különböző színnel jelölt osztályba sorolnak.

De mi ebben az újdonság? Hiszen 2013 Január 1 előtt is volt már energia címke a klímákon. Eddig a klímaberendezéseket egy fix értéken mérték le ami olyan mit a személygépjárműveknél a 90km/h fogyasztás. Jelent az z érték nekünk valamit. Városban nem tudunk tartósan egyenletes 90km/h-val menni, ha veszünk autópálya matricát ott meg gyorsabban megyünk. Épp ezért a klímáknál is változtatni kellett hogy az értékek jobban megközelítsék a valóságot. Ezért 2013 Január 1 után Magyarországra érkező klímánál már meg kell adni az úgynevezett SEER és SCOP értékeket. Az "S" betű a szezonálist jelenti a régi "S" nélküli rövidítéshez képest. Ami már nem egy fix értéken történő mérés eredménye hanem egy szezonális érték. Van benne melegebb és hidegebb nap is, egy kosár szerint meg adja a rendelet mennyi meleg és hideg nap legyen. Így a fűtés (SCOP) 3 értékű is lehet átlagos, melegebb, és hidegebb kosár. Ami igyekszik Európa időjárását megközelíteni, egy kis színes térkép is jár most már az energia címkén.

2013 Január 1-től egy másik törvény is életbe lép a témában. 206/2012/EU. Amely már konkrétan arról szól melyik klímákat nem lehet importálni.

2013 Január 1-től SEER >= 3.60 SCOP >= 3.40 átlagos fűtési idény értéknek.
2014 Január 1-től SEER >= 4.60 SCOP >= 3.80 átlagos fűtési idény értéknek. 6kW alatt! GWP > 150
2014 Január 1-től SEER >= 4.30 SCOP >= 3.80 átlagos fűtési idény értéknek. 6 – 12kW között! GWP > 150

Forrás: http://www.szegedklima.hu/energiaosztaly/2013.php

A fenti információk aktuálisak, de sem 206/2012/EU sem pedig a 626/2011/EU rendelet, de még csak az általuk többször citált 2009/125/EK irányelv sem tartalmazza megfogalmazásban az  "inverter" vagy ennek bármely nyelvtani változatát, sem tiltó, sem pedig előíró értelmezői környezetben. Az már teljesen más kérdés, hogy előbb-utóbb valóban csak az inverteres kompresszor teljesítmény szabályzással ellátott meghatározott berendezések lesznek képesek produkálni a szezonális hűtési (és/vagy)fűtési teljesítmény szinteket, még a kedvezőbb tulajdonságú modern hűtőközegek alkalmazása ellenére is. Ráadásul a megfelelési szinteket az eu deklaráltan szigorítani igyekszik.   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3804 Dátum: 2015.10.12 11:31:47 »
Szétjött a roló alsó gurtnibehúzója. Egész pontosan lejött a tekercsrugóról a gurtni, s mivel a dobozt is szét kellett szednem, a rugó sem originál állapotú. Addig eljutottam, hogy a kiugrott rugót visszatekercseltem a dobozába, felhúztam valameddig, és vissza tudom rá tenni a gurtnit is, de annyira ereje nincs, hogy azt a jó méternyi gurtnit beszippantsa, ami a roló leengedésekor ott összegyűlik. Az ujjamat a legrosszabb helyen el is vágtam, ami nekem elég gáz, mert munkaeszközöm. Meg lehet ezt csinálni házilag két (bal)kézzel, avagy ez ennél bonyolultabb szerkezet - illetve erre vajon vonatkozik-e valamilyen garancia, mert szerintem még bőven belül vagyunk az egy éven, és akkor a redőnyös sűrű anyázások közepette meg kell, hogy csinálja/kicserélje. (A sűrű anyázás annak szólna, hogy messziről jön emiatt).
Épp ilyen, mint ez itt:
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.12 11:45:50 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3805 Dátum: 2015.10.12 12:41:22 »
Szétjött a roló alsó gurtnibehúzója. Egész pontosan lejött a tekercsrugóról a gurtni, s mivel a dobozt is szét kellett szednem, a rugó sem originál állapotú. Addig eljutottam, hogy a kiugrott rugót visszatekercseltem a dobozába, felhúztam valameddig, és vissza tudom rá tenni a gurtnit is, de annyira ereje nincs, hogy azt a jó méternyi gurtnit beszippantsa, ami a roló leengedésekor ott összegyűlik. Az ujjamat a legrosszabb helyen el is vágtam, ami nekem elég gáz, mert munkaeszközöm. Meg lehet ezt csinálni házilag két (bal)kézzel, avagy ez ennél bonyolultabb szerkezet - illetve erre vajon vonatkozik-e valamilyen garancia, mert szerintem még bőven belül vagyunk az egy éven, és akkor a redőnyös sűrű anyázások közepette meg kell, hogy csinálja/kicserélje. (A sűrű anyázás annak szólna, hogy messziről jön emiatt).
Épp ilyen, mint ez itt:


Meg lehet csinálni. A tekercsrugó nagyobb mértékű előfeszítésével sikerülni fog, amennyiben a rugó és/vagy rögzítése a központi fix tengelyben (esetleg a tengely) nem szenvedett töréses sérülést. Amennyiben úgy érzed, hogy a redőny leengedésekor rövidnek tűnik a gurtni hossza, - túlságosan ki kell húzni a gurtnit az autómatából -, akkor egy tekerésnyit a redőny tárcsáról tekerj le. Nem kell félned attól, hogy kevés marad rajta a felhúzáshoz, mert az értő és problémákat megelőzni kívánó redőny szerelő, mindig hagy rajta + mennyiséget arra az esetre, ha az ügyfél nem a standard helyre kéri (v. lehet) felszerelni az autómatát.    Hagyd ezt a "szerelő szakira", amennyiben van még gari a bóton és a rendeltetés szerű használattól nem tértetek el. Viszont azt biztosan meg fogja kérdezni, hogy a gurtni hogyan jött ki az autómatából? Rendesen működött az esemény bekövetkeztéig,v. volt valami működésbeli zavar? Ellenben, miért vacakol egy nőgyógyász a redőny gurtni autómatájával? :innocent: ;) :D

u.i.: A roló az másfajta (beltéri), inkább belátást gátló,  mint a kültéri árnyékoló eszköz (redőny).
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3806 Dátum: 2015.10.12 13:17:01 »
1650 Ft.-ért vegyél új automatát: http://www.redonywebshop.hu/redonyalkatresz/redonyautomata
Amúgy minimum 1 év garira hivatkozással kicseréltetheted, ha ezidőn belül vagy.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3807 Dátum: 2015.10.12 21:53:49 »
Igen, én is megtaláltam ezt az oldalt, és májusban rakták fel a redőnyt, szóval időn belül vagyok, de még ha nem garanciában, (mert elég nehéz lenne a szétszedést a rendeltetésszerű használat körébe tartozónak venni), akkor is pénzért megcsinálhatja az ember, mert van még egy apróság a redőnnyel, ami miatt kihívom, és ha már itt van, ezt is kicserélheti.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3808 Dátum: 2015.10.13 21:59:41 »
Mondd azt, hogy széthullott. A normális iparos nem fog ezen szőrözni, neki fontosabb, hogy ügyfél legyél (nem tudom, mekkora melót csinált a lakásotokon) és ajánld másoknak.
De ha kér 2000 Ft-ot, akkor sincs nagy katasztrófa.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3809 Dátum: 2015.10.17 08:14:37 »
Emberkék, whis, robi, music, többiek, mikor vettétek otthonra a száritógépet? Nem akarom az egész topikot végigolvasni, de emlékszem, hogy alaposan utána jartatok a kondencácios és hőszivattyus közötti különbségnek. Mi is tervezzük egy ilyen vásárlását és átolvasnám a veleményeteket.
Mondjátok már meg, legyszi, hogy mikorig menjek vissza a topicban, hogy ezt a témát megtalaljam.

Köszi!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i