Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970426 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3180 Dátum: 2014.07.30 14:26:49 »
A laminált lerakásához is jó, ha van pár céleszközöd.
Dekopír fűrész, mérőszalag, ceruza. Mi, sógorommal anyósnál ennyivel raktuk le, igaz, kis négyzetméterről volt szó. Szerintem alapvetően a laminált lerakása nem igényel nagy szaktudást.  :)
Amúgy igazad van, vannak olyan munkák, ahol több célszerszám is szükséges. A gazdaságosság jegyében bevásárol az ember, aztán kiderül, hogy a "hobby" jelölésű szerszámmal nem lehet minőségi munkát végezni. Lásd pl. a hidegburkolat lerakásához szükséges lapvágó eszköz. 10.000-ért is van az OBI-ban, Praktikerben, csak éppen nem vág egyenest, hanem halvány ívet csak...vagy, kezdetben egyenest vág, aztán az 5-10-20. lap után lötyögősödik és kuka...   Használhatatlan. Egy rendes lapvágó, meg 60.000Ft...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3181 Dátum: 2014.07.30 14:39:26 »
azért ez nem mindig így van. most (fél éve) vagyok full házfelújításban és a legolcsóbb csempevágóval is lehet csempét vágni csak nem a kemény greslapot. megtanultam burkolni, betont keverni, betonozni, vakolni, festeni. sittet hordani ( [rohog])

kértem árajánlatokat pl ablakcserére és az ajánlott  300 ropi helyett 120ból megcsináltuk fullra. jó, fater segített de akkor is.
súlyos százezreket lehet spórolni, a "meló" nagy része dzsuvázás, bontás, anyagkeverés, tégla és malter, beton hordás.  ehhez a mester hív segédmunkást akit megint meg kell fizetni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3182 Dátum: 2014.07.30 14:40:31 »
Viszont nagy előny, ha ilyen barkácsmunkákhoz van az embernek megfelelő szerszám és eszközkészlete.
Én már párszor jártam úgy, hogy gondoltam megcsinálom magamnak, de mire beszereztem mindent, ami kell, meg hozzávettem a ráfordított időt (beleértve a szakismeret levadászását), a bénázást, a szívást, akkor rájöttem, hogy annyiért egy szaki is megcsinálta volna.
Főleg az a pazarlás, ha kell valami apróság (akár többféle), de ebből keveset nem tudsz venni, a maradékkal meg nem tudsz mit csinálni.
A laminált lerakásához is jó, ha van pár céleszközöd.
A másik baj, hogy mire befejezted,addigra tapasztalod ki hogy is kell jól csinálni :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3183 Dátum: 2014.07.30 14:50:08 »
azért ez nem mindig így van. most (fél éve) vagyok full házfelújításban és a legolcsóbb csempevágóval is lehet csempét vágni csak nem a kemény greslapot. megtanultam burkolni, betont keverni, betonozni, vakolni, festeni. sittet hordani ( [rohog])

kértem árajánlatokat pl ablakcserére és az ajánlott  300 ropi helyett 120ból megcsináltuk fullra. jó, fater segített de akkor is.
súlyos százezreket lehet spórolni, a "meló" nagy része dzsuvázás, bontás, anyagkeverés, tégla és malter, beton hordás.  ehhez a mester hív segédmunkást akit megint meg kell fizetni.
Na, látod, ez az igazi "csapatépítő" elfoglaltság, nem az autószerelés...  :cool2: :D Mi használt nyílászárókat vettünk és építtettünk be, mert az 5 ablakra kaptunk egy szép 400e+Áfa ajánlatot... Ehelyett lett 120.000Ft és ugyanúgy hőszigetelt Hunaroplan üveges. Kicsi felcsiszoltuk, lefestettük, új kilincseket vettünk rá és kész...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3184 Dátum: 2014.07.30 14:50:25 »
A másik baj, hogy mire befejezted,addigra tapasztalod ki hogy is kell jól csinálni :D
Ez is igaz.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3185 Dátum: 2014.07.30 14:50:41 »
A másik baj, hogy mire befejezted,addigra tapasztalod ki hogy is kell jól csinálni :D
:yes:
És mire a legközelebb megint ilyet csinálsz, addigra pont elfelejted a buktatókat  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3186 Dátum: 2014.07.30 14:55:44 »
azért ez nem mindig így van. most (fél éve) vagyok full házfelújításban és a legolcsóbb csempevágóval is lehet csempét vágni csak nem a kemény greslapot. megtanultam burkolni, betont keverni, betonozni, vakolni, festeni. sittet hordani ( [rohog])

kértem árajánlatokat pl ablakcserére és az ajánlott  300 ropi helyett 120ból megcsináltuk fullra. jó, fater segített de akkor is.
súlyos százezreket lehet spórolni, a "meló" nagy része dzsuvázás, bontás, anyagkeverés, tégla és malter, beton hordás.  ehhez a mester hív segédmunkást akit megint meg kell fizetni.

ez tök király. HA RÁÉRSZ. én is építettem magamnak tizenhárom éve olyan faxa kis kecót, hogy megszólalt. csak éppen akkor nem volt családom, épp végeztem az egyetemen, úgyhogy munkám se, szóval időm volt bőven. sose felejtem el, hogy a srác, aki burkolta, csak akkor tudott dolgozni, ha ment a roxy. ami egy rádiócsatorna volt. naszóval burkolunk békésen 2001 szeptemberben, a roxyban meg csicsergett valami kis p*ncika, hogy madonna így, jacko úgy, összedőlt a WTC, backstreet boys amúgy.  :ph34r:
én mindenesetre azonnal eldobtam a glettvasat és átrohantam anyámékhoz bekapcsolni a tévét

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3187 Dátum: 2014.07.30 14:57:34 »
:yes:
És mire a legközelebb megint ilyet csinálsz, addigra pont elfelejted a buktatókat  ;)
én az elmúlt húsz évben megállás nélkül építkeztem, kivéve a külföldi tartózkodást. nem jöttem ki a gyakorlatból  :D

bár azt hozzáteszem, hogy vakolni, glettelni, és mindenekfelett villanyt szerelni akkor se fogok, ha ha a fene fenét eszik is  :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3188 Dátum: 2014.07.30 15:11:50 »
arra én is emléxem. keddi nap volt, épp szilárdságtan meg statika vizsgám volt miskolcon a suliban.
vizsga után lementünk meginni egy sört a rokiba és mutatták a tvn,h a nagy tornyokat offolták a repcsik.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3189 Dátum: 2014.07.30 15:17:28 »
Dekopír fűrész, mérőszalag, ceruza.
Ha szép élt akarsz vágni, akkor jobb egy körfűrész. Meg a szakiknál volt mindenféle összehúzó, szorító, ékelő, távtartó. Meg tudták, hogyan és mivel kell kikenni az illeszkedő felületeket, hogyan kell alászigetelni. Nem kellett gondolkodniuk a sarkoknál, küszöböknél stb. És minden szerszám kéznél volt nekik. Hetente több 100 nm-t leraknak, így könnyű.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3190 Dátum: 2014.07.30 15:20:34 »
arra én is emléxem. keddi nap volt, épp szilárdságtan meg statika vizsgám volt miskolcon a suliban.
vizsga után lementünk meginni egy sört a rokiba és mutatták a tvn,h a nagy tornyokat offolták a repcsik.
Nemis! csak a telekkönyvi bejegyzés változást készítették elő. (projekt előkészítés).
Téged offolt a mecha tanár, ezért gurítottál egy habost a gombócra! :D ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.30 15:22:50 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3191 Dátum: 2014.07.30 15:22:17 »
Nemis! csak a telekkönyvi bejegyzés változást készítették elő. (projekt előkészítés).
ők má tudták,h hajó van alatta!!!;)
http://index.hu/tudomany/2014/07/30/rejtelyes_hajoroncs_volt_a_wtc_alatt/
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3192 Dátum: 2014.07.30 15:27:24 »
Ha szép élt akarsz vágni, akkor jobb egy körfűrész. Meg a szakiknál volt mindenféle összehúzó, szorító, ékelő, távtartó. Meg tudták, hogyan és mivel kell kikenni az illeszkedő felületeket, hogyan kell alászigetelni. Nem kellett gondolkodniuk a sarkoknál, küszöböknél stb. És minden szerszám kéznél volt nekik. Hetente több 100 nm-t leraknak, így könnyű.  :)
Igen, igaz. Valamit valamiért.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3193 Dátum: 2014.07.30 15:32:46 »
ez tök király. HA RÁÉRSZ.

nagyon én se érek rá. két gyerek meg az asszony. ma is megyek haza, ötre hazaérek öltözés játszóruhába és  kenem le a 2 db ablakot lazúrral mert jövö héten rakjuk be. otthon nincs internet, meg döglés este 8ig meló minden nap fél éve.  ha komolyabb dolog van pl ablakberakás jön a mester én vagyok a segédmunkás, ő berakja én meg hordom a sittet meg inaskodok alá. 

vakolás glettelés csiszolás minde dzsuva meló. kijön 1-2 ittas mókus napi 10 rugóért hát egy túrót.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3194 Dátum: 2014.07.30 15:50:10 »
nagyon én se érek rá. két gyerek meg az asszony. ma is megyek haza, ötre hazaérek öltözés játszóruhába és  kenem le a 2 db ablakot lazúrral mert jövö héten rakjuk be. otthon nincs internet, meg döglés este 8ig meló minden nap fél éve.  ha komolyabb dolog van pl ablakberakás jön a mester én vagyok a segédmunkás, ő berakja én meg hordom a sittet meg inaskodok alá. 

vakolás glettelés csiszolás minde dzsuva meló. kijön 1-2 ittas mókus napi 10 rugóért hát egy túrót.

kemény vagy. én már ehhez öregnek érzem magam :D
ezért is döntöttünk úgy anno a nejemmel, hogy a gyerekekkel mi nem vállalunk be sajáterős építkezést. mert pontosan tudtuk, mit jelent :D
bátyám egyébként ugyanezt csinálja. lehet, hogy mi is bevállaljuk egyszer megint, de ahhoz kicsit nagyobb gyerekek kellenek majd