Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972969 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2580 Dátum: 2013.09.28 08:28:09 »

Egy dolgot nem értek: miért jó 3 különböző embert kiküldeni ugyanarra a címre? Nem lenne jobb, ha egy menne körbe és olvasná le az összes órát? (Tudom, ne keressek logikát a dolgokban...)  ::)
Ez valószinű utopia, nem fog összejönni ;) Max. ha senki nem dolgozna, mindenki egész nap otthon ülne vagy mind nyugdijas a környéken :innocent:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2581 Dátum: 2013.09.28 08:33:07 »
Kéményseprők: Nálunk a Békés Megyei Tüzeléstechnika szokott zavarni minden évben. Namármost: van egy turbókéményünk és egy kemencekémény. Előbbi kvázi zárt rendszer, semmi köze hozzá egy kéményseprőnek, utóbbin csak és kizárólag kemény tüzifa égésterméke távozik, még csak papírt sem gyújtok meg benne! Gyakorlatilag 0 lerakódás van belül immáron 5,5 éve.
Nincs arra semmi szükség, hogy egy kéményseprő évente kijöjjön és belenézzen a kéménybe (ezen kívül SEMMIT nem csinál), majd kifizettessen 2200Ft-ot. Nem az összeg érdekel, hanem maga az elv, hogy mire fel?!  :censored:
Idén be sem engedtük...  :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2582 Dátum: 2013.09.28 08:34:13 »
Ja, de így 3x annyi ember bére van beépítve a szolgáltatásba (víz, villany, gáz)... :whistling:
Mondjuk a villanyórákat lassan bekötik távoli elérésre... ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2583 Dátum: 2013.09.28 08:35:58 »
Bepi, a kéményseprő ma már nem csak a kémény átjárhatóságát ellenőrzi, elvileg  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2584 Dátum: 2013.09.28 08:40:31 »
Kéményseprők: Nálunk a Békés Megyei Tüzeléstechnika szokott zavarni minden évben. Namármost: van egy turbókéményünk és egy kemencekémény. Előbbi kvázi zárt rendszer, semmi köze hozzá egy kéményseprőnek, utóbbin csak és kizárólag kemény tüzifa égésterméke távozik, még csak papírt sem gyújtok meg benne! Gyakorlatilag 0 lerakódás van belül immáron 5,5 éve.
Nincs arra semmi szükség, hogy egy kéményseprő évente kijöjjön és belenézzen a kéménybe (ezen kívül SEMMIT nem csinál), majd kifizettessen 2200Ft-ot. Nem az összeg érdekel, hanem maga az elv, hogy mire fel?!  :censored:
Idén be sem engedtük...  :cool2:
nekünk is zárt rendszerű turbó kémény van a házon,2db.
tavaly dec.voltak ellenőrizni,majd kiszámláztak 40rugót,kéményenként 2 lakás rákötése van,azaz 4lakás.
nekem is megfordult a fejemben,h mire fel kérnek el 40ezret(!!!!!!!!!!!!)
mert tisztítani nem tudnak,csak ránéznek a cirkóra és annyi,irják a számlát.
vmi főkétűsz pesti xarházi cég zaklat minket ilyesmivel.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.28 08:50:13 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2585 Dátum: 2013.09.28 08:43:38 »
Ja, de így 3x annyi ember bére van beépítve a szolgáltatásba (víz, villany, gáz)... :whistling:
Mondjuk a villanyórákat lassan bekötik távoli elérésre... ::)
Ja, azt nem is írtam, pedig igen lényeges, hogy évente a hivatalos Beretta szervízzel nézetem át a kazánt és a kémény rendszert, mert a lakásbiztosításunkban bele van írva, hogy lakástűz esetén csakis ennek birtokában érvényesíthető a kárigény. Minden évben egy karbantartás a hivatalos szervíz által! És ez 10.000Ft-ba kerül. Ezen felül mi köze van a Tüzeléstechnikának a fűtésemhez?!  :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2586 Dátum: 2013.09.28 08:49:01 »
jah,mi is ugyanígy csináljuk.
ariston gázcirkónk van,évente jönnek ellenörizni,mert csak így érvényes a garanciája.
én ezt a kéményseprést max.egy nagy lehúzásnak tartom.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2587 Dátum: 2013.09.28 08:49:11 »
Bepi, a kéményseprő ma már nem csak a kémény átjárhatóságát ellenőrzi, elvileg  :)
Nálunk csak ezt csinálja, azt is csak a gázkészülékekét :szemez:
Közben ott van a fatüzelésű kandaló, aminek a kéményét én évente 2x kiseprem, vödörszámra van benne korom. Most magyarázzam el nekik, hogy kell nálam kéménytsöpörni? [rohog] (törés van a kéményben és beépitettem 3 db ajtót, tisztitás céljából)

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2588 Dátum: 2013.09.29 10:35:47 »
Na néhány fogalom.
1. Füstgáz kivezetés van. Régen csak a kémény létezett, de ez ma már kibővült a turbós rendszerekkel. Tehát a turbós kivezetés is rájuk tartozik.
2. Kazán szerelő csak a kazán állapotát vizsgálja, nem a füstgáz kivezetést.
 Mi van akkor ha a szerelő nem jól rakja össze a csöveket ( kihagyja, vagy kifordul a gumi), elvileg ezt kell ellenőrizni a kéményseprőnek. A gázművek hibásan nem kérik a turbó kivezetéshez a kéményseprő szakvéleményt., de használatba vételi engedélyhez az Önkormányzat már kéri. (gumilabda alul felül és megnyomja levegővel - tömítettséget mér) . 35-40 ezerért. Szerintem irreális az ára. Míg a sima műszaki átvétel a hagyományos kéménynél 10 ezer körüli.
3. új szabály szerint a "gázkéményt" évente, a szilárd tüzelésű kéményt évente 2× kell ellenőrizni.
 Na az érdekes volt, amikor a nagy üvegajtós kandalló huzatát ellenőrizte. Odatett szétnyitva egy újságpapírt, hogy mozog-e. Még jó, mer ha vesznek majd egy kamerát, akkor az is 40 ezer lesz.

Tapasztalatok.
Megértem a felháborodásotokat, mert Nálatok minden rendben van. De Én a rövid életem alatt annyi tré kéménnyel találkoztam.
Sajnos igazán kókány kőművesek vannak. Pedig ha rendesen falazták a kéményeket akkor semmi gond nincs velük. A rengeteg új szabály csak a rossz kémények miatt születnek. Meg hát a tulajdonosok: akik azt hiszik hogy a kályha az egy szemétégető mű, meg a benzinkúton vett friss (vizes) facsomag elégetése. (Fa legalább 2 éve kivágott legyen).
Javítottam olyan elhúzást, ahol az elhúzásban a kémény keresztmetszete 4 cm-re (nem viccelek) volt leszűkülve. Szegény tolaj azt hitte van kéménye, erre a cserépkályhás (nagyon lelkiismeretes és jó szakember) megnézte és gyanús volt neki.
Láttam kéményt ahol elindult alulról 1500 mm -rel és valahol leszűkült 130 mm-re.

Sorolhatnám, pedig nem is vagyok kéményseprő. Inkább azt nem értem, hogy ez miért nem lehet egy nonprofit cég, és miért nem választhatunk több szolgáltató közül. Vagy például miért nem lehet ez olyan mint a műszaki vizsga. jó állapotú kéményt 3 évente, nem használt kéményt 5 évente, viszont a tré kéményt akár szezonban 2× is ellenőrizni. Akkor talán érdeke lenne a tulajdonosnak rendben tartani a kéményét.

Mellesleg a mi életünket védik ezek a szabályok.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2589 Dátum: 2013.09.29 10:49:05 »
Normál körülmények között ha lent eléget a kéményseprő egy újságpapirt és látja, hogy jó a huzatja az elég. Nálunk eddig csak ezt csinálta. Örülök neki, mert  a vaskandalló kéményét én egyébként is magam tisztitóm évente 2x. A tél közepén meg a végén :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2590 Dátum: 2013.09.29 11:37:36 »
A téma cizellálásához ki adalék.
A GMBSZ- t az NGM minyisztr rendeletbe foglalta, (több éves szakmai egyez(k)te(d)tést követően, így várhatóan nem fog változni oly sűrűn mint korábban. Így mindenkire (Tigáz, Eon, Égáz-Dégáz, stb.) kötelező érvényű annak elfogadása és betartása-betartatása.
A rendeletbe foglaltak a GMBSZ honlapján olvashatóak.

A különböző tüzelő berendezések, különböző égéstermékeket( pl;CO2, CO, NOx, korom, vízgőz,por, hamu, pernye, stb.) -, hogy csak a fontosabbakat említsem - hagynak hátra az üzemelésük során. Ezen égéstermékek elvezetésére szolgálnak az erre a célra kifejlesztett és engedélyezett égéstermék elvezető rendszerek= kémények. Az engedélyeztetési eljárás részét képezi a felszerelésükre, - létesítésükre -( épített v. rakott, szerelt) használatukra és karbantartásukra szóló előírások. A vonatkozó rendeletek, törvények az előzőekben említettek ellenőrzését és a füstjárat kitisztítását a területileg illetékes - a tevékenység végzését pályázati úton elnyert - engedélyes hatáskörébe utalja.
Így talán kissé érthetőbb, hogy mit és miért csinál a kéményseprő.
Aki részletekre is kíváncsi, az többet is megtudhat itt.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.29 11:52:33 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2591 Dátum: 2013.09.30 07:58:30 »
Hú de nem győzök örülni, hogy itt se közmű (csak villany), se kémény...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2592 Dátum: 2013.09.30 08:03:16 »
Hú de nem győzök örülni, hogy itt se közmű (csak villany), se kémény...
És mivel fűtesz? :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2593 Dátum: 2013.09.30 08:09:15 »
Hú de nem győzök örülni, hogy itt se közmű (csak villany), se kémény...
miben lax?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2594 Dátum: 2013.09.30 08:17:12 »
Valami zöld, öko ház lesz az.  :hmmmm:
Fery