Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970419 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1950 Dátum: 2012.12.10 16:05:55 »
Sziasztok!

Lenne valakinek ötlete olcsó/jó távolról is menedzselhető (wifis) IP webkamerára?

Köszönöm.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1951 Dátum: 2012.12.13 16:10:25 »
Ma kaptam egy teflont hogy nézzek szét és szerezzek szünetmentes tápegységet ... (dobpergés) ... vegyes tüzelésű kazán szivattyújához ...
Állítólag a szakember 500-600VA-os egységet javasol minimum.
A tápegység bent lenne a hálószobában, a szivattyú tápellátása pedig át lenne vezetve a kazánházból.
Áramkimaradás esetén a tápegység sípolna, mindenki szépen felkelne és lenne idő hogy kimenni kazánházba és elzárni a fűtést, hogy ne forrjon fel a nem keringetett víz.
Dr Gázra már ráírtam, lehet itt is van valakinek valami ellenjavaslata, kicsit furcsának tűnik nekem az ötlet, bár én csak a melegedéshez értek :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1952 Dátum: 2012.12.13 16:46:40 »
én sem értek ehhez de a szünetmentes nem ahhoz kell ha áramkimaradás van azonnal átáll a szünetmentes áramforrásra?  :surrender:
most a sípolgatást más eszköz  megcsinálja  :surrender:
tápegység hálószobában?  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1953 Dátum: 2012.12.13 16:56:28 »
Ma kaptam egy teflont hogy nézzek szét és szerezzek szünetmentes tápegységet ... (dobpergés) ... vegyes tüzelésű kazán szivattyújához ...
Állítólag a szakember 500-600VA-os egységet javasol minimum.
A tápegység bent lenne a hálószobában, a szivattyú tápellátása pedig át lenne vezetve a kazánházból.
Áramkimaradás esetén a tápegység sípolna, mindenki szépen felkelne és lenne idő hogy kimenni kazánházba és elzárni a fűtést, hogy ne forrjon fel a nem keringetett víz.
Dr Gázra már ráírtam, lehet itt is van valakinek valami ellenjavaslata, kicsit furcsának tűnik nekem az ötlet, bár én csak a melegedéshez értek :D
Van ehhez más okosság is-de azért ez is jó ha van-pl puffertartály, amit akkor fűtesz fel amikor akarod. Javában lángoló tűzet nem jó különben se teljesen magára hagyni.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1954 Dátum: 2012.12.13 17:57:39 »
Ma kaptam egy teflont hogy nézzek szét és szerezzek szünetmentes tápegységet ... (dobpergés) ... vegyes tüzelésű kazán szivattyújához ...
Állítólag a szakember 500-600VA-os egységet javasol minimum.
A tápegység bent lenne a hálószobában, a szivattyú tápellátása pedig át lenne vezetve a kazánházból.
Áramkimaradás esetén a tápegység sípolna, mindenki szépen felkelne és lenne idő hogy kimenni kazánházba és elzárni a fűtést, hogy ne forrjon fel a nem keringetett víz.
Dr Gázra már ráírtam, lehet itt is van valakinek valami ellenjavaslata, kicsit furcsának tűnik nekem az ötlet, bár én csak a melegedéshez értek :D
  Üdv!
Áramkimaradás esetén nem szükséges rohanni a kazánházba tüzet elzárni mert ezt a feladatot elvégzi maga a kazán, persze ha normálisan felszerelt és beállított kazánról van szó, saját tapasztalat. Hosszas fontolgatás után  vegyestüzelésü kazán, nyiltrendszerrel+puffertartály szünetmentes tápegység nélkül. Áramkimaradásra meg ott a kandalló.  :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1955 Dátum: 2012.12.13 18:35:36 »
  Üdv!
Áramkimaradás esetén nem szükséges rohanni a kazánházba tüzet elzárni mert ezt a feladatot elvégzi maga a kazán, persze ha normálisan felszerelt és beállított kazánról van szó, saját tapasztalat. Hosszas fontolgatás után  vegyestüzelésü kazán, nyiltrendszerrel+puffertartály szünetmentes tápegység nélkül. Áramkimaradásra meg ott a kandalló.  :D
Ezt hogy érted :hmmmm:? Ha megraktad a kazánt az addig fűt mig le nem ég, ha közben nincs áram cirkulációd sincs (szüleim fűtése még elvileg gravitációs, ott csak rásegit a pumpa, egyenletes és hatékonyság miatt).

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1956 Dátum: 2012.12.13 18:38:09 »
Más: szerintetek lehet ilyen időben kint de fedett helyen festeni vasat? (nem autót) A vaddisznókeritésemet kéne lefestenem :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1957 Dátum: 2012.12.13 20:13:18 »
Na sikeredett elérnem a Gázosságos doktor urat, van ez a szünetmentes megoldás és van egy víz visszahűtős megoldás is, persze ez utóbbi a drágább.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1958 Dátum: 2012.12.13 20:38:57 »
Na sikeredett elérnem a Gázosságos doktor urat, van ez a szünetmentes megoldás és van egy víz visszahűtős megoldás is, persze ez utóbbi a drágább.
Az milyen a visszahűtös? :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1959 Dátum: 2012.12.13 20:48:43 »
Az milyen a visszahűtös? :hmmmm:
Valami olyat magyarázott hogy visszakeringeti a vizet vagy hogy ...
ilyen alkoholmentes dolgokhoz nem konyítok :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1960 Dátum: 2012.12.13 20:56:41 »
Egy időben csak simán rángedte a csapvizet, ami lehütötte a rendszert. Mostanában nem foglalkoztam fűtési rendszerekkel, lehet lemaradtam.
A szünetmentes alkalmazásáról több helyen is hallottam.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1961 Dátum: 2012.12.13 21:30:56 »
Ezt hogy érted :hmmmm:? Ha megraktad a kazánt az addig fűt mig le nem ég, ha közben nincs áram cirkulációd sincs (szüleim fűtése még elvileg gravitációs, ott csak rásegit a pumpa, egyenletes és hatékonyság miatt).
Ahoz hogy fűtsön szükséges az áram ami a pompát müködteti, áramszünet esetén elzáródik a  levgő nyílás és a tűz kialszik.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1962 Dátum: 2012.12.13 21:36:03 »
Más: szerintetek lehet ilyen időben kint de fedett helyen festeni vasat? (nem autót) A vaddisznókeritésemet kéne lefestenem :D
Lehet, csak hosszas lessz a száradási idő.   :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1963 Dátum: 2012.12.13 21:42:35 »
Gagyik ezek a mai rendszerek.  :D Apósom gáz és vízszerelő, évtizedekkel ezelőtt keringtető szivattyú nélküli rendszereket épített családi házakba. Egyszerű fizikát alkalmazta: a meleg víz felfelé tőr, a hideg le akar menni. Befűtöttél a pincében lévő kazánba, egyszerűen magától beindult a keringés.

Ma meg bármelyik Bosch, Düval, Vaillant kazánban van annyi intelligencia, hogy áramszünetkor vagy szivattyú meghibásodásakor lezárja a gázt...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1964 Dátum: 2012.12.13 21:50:58 »
Gagyik ezek a mai rendszerek.  :D Apósom gáz és vízszerelő, évtizedekkel ezelőtt keringtető szivattyú nélküli rendszereket épített családi házakba. Egyszerű fizikát alkalmazta: a meleg víz felfelé tőr, a hideg le akar menni. Befűtöttél a pincében lévő kazánba, egyszerűen magától beindult a keringés.

Ma meg bármelyik Bosch, Düval, Vaillant kazánban van annyi intelligencia, hogy áramszünetkor vagy szivattyú meghibásodásakor lezárja a gázt...
A lényeg, hogy nem gázfűtésről beszéltünk :D
Emlitettem ,hogy nálunk is gravitációs a rendszer :szemez: (1967 évjárat, akkor még az alap volt)