Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970442 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #690 Dátum: 2011.06.21 10:13:12 »
Ha ez mind igaz lenne, akkor az ásványvíz árusítás illegális lenne, mert ártalmas az egészségere. Legalább jövedéki cikk lenne az ásványvíz, és ugyanazt a szöveget írnák rá, mint a cigire...

Egyébként javaslom, hogy fejezzük be az off-olást, hisz a téma címe: "Lakás, háztartás". Vagy nyissunk új témát: "Egészséges étrend".

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #691 Dátum: 2011.06.21 20:02:57 »
Ami a rossz ízt adja, az nagyrészt a klór, ammónia, vas, réz, nitrát, nitrit. Mondjuk akár ebben a sorrendben.
Szerintem Trotter is inkább az íz miatt szeretné azt a szűrőt.  :szemez:
Bingó.

Egyébként, most anyóstól hordjuk a szűrt vizet, csak már nagyon unom a cipelést. Ugyanis ezek értelemszerűen nincsenek zsugorfóliázva és fogójuk sincsen.
Ugyanis az Einwegflasche nálunk többször is töltődik.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #692 Dátum: 2011.06.21 20:08:47 »
Ha ez mind igaz lenne, akkor az ásványvíz árusítás illegális lenne, mert ártalmas az egészségere. Legalább jövedéki cikk lenne az ásványvíz, és ugyanazt a szöveget írnák rá, mint a cigire...
Melyik részével nem értel egyet? Vannak tények és vannak a médiában/neten terjedő dezinformációk.
Ha jobban megnézed egy valamirevaló ásványvíz cimkéjét, akkor van ám rajta figyelmeztetés.
Mondjuk hatásilag össze sem mérhető a cigivel vagy alkohollal, így nem értem, hogy miért kell párhuzamba állítani vele  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #693 Dátum: 2011.06.21 20:28:41 »
Vagy nyissunk új témát: "Egészséges étrend".
Van már, Életmód címmel  ;)
Lehet ott is továbbvinni, ha van rá "kereslet".
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #694 Dátum: 2011.06.21 23:26:20 »
Oké, nem pesten nőttem fel, de Budapesten is a csapvizet iszom. A munkahelyemen van finomabb ballonos víz (Monostorapáti) ott azt szoktam.
Egyébként most éppen Brüsszelben vagyok és most direkt megkóstoltam, semmi baj nincs ezzel a vízzel... (2009-ben laktam itt egy hónapot, akkor sem volt vele gond).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #695 Dátum: 2011.07.22 09:45:56 »
Hallott már valaki erről?
Laikusként nem tudom eldönteni, hogy ez a Horst Fuchs kategória, avagy egy ügyes találmány, ami nem kap eléggé publicitást...  :wacko:
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #696 Dátum: 2011.07.22 09:52:55 »
Laikusként azt mondom, a víznél és áramnál lévő cucc egyértelműen hasznos lehet és sztem jó is biztos, de ezek a mágneses Boosterek már évek óta keringenek, lassan mindenre ráfogyják, hogy azzal csökken a fogyi. :D Ami pedig egyértelmű baromság. Négyből kettő nem is rossz arány. Csak kérdés, mi mennyibe kerül. Én azt tudom, hogy amikor minden izzót energiatakarékosra cseréltünk, több ezerrel csökkent a villanyszámlánk.
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #697 Dátum: 2011.07.22 09:55:08 »
Nezd meg mibol all ez a csomag, kulonosen az auto fogyasztasanak csokkentesre mit is fog adni  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #698 Dátum: 2011.07.22 09:55:39 »
Meg az egyszerű odafigyelés rengeteget számít. Pl, ha nem vagy otthon, meg éjszakára lekapcsolod a tv-n a standy funkciót stb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #699 Dátum: 2011.07.22 10:02:25 »
A víz mindegy, az autót sem bántanám, de a gázkazán esetleg érdekes lenne. Ott lehetne mit spórolni.
A tv-lekapcsolósdi sztem kicsit humbug, legalábbis egy LCD-s tv-t a kukába kéne vágni, ha az 20-30 wattot eszik standby üzemmódban, másrészt a rajta lévő power gomb nem arra van kitalálva, hogy naponta ki-, bekapcsolgassuk, ilyen mértékű használat mellett pár hónap alatt kipurcan, és akkor aztán baj van...
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #700 Dátum: 2011.07.22 10:08:47 »
A víz mindegy, az autót sem bántanám, de a gázkazán esetleg érdekes lenne. Ott lehetne mit spórolni.
A tv-lekapcsolósdi sztem kicsit humbug, legalábbis egy LCD-s tv-t a kukába kéne vágni, ha az 20-30 wattot eszik standby üzemmódban, másrészt a rajta lévő power gomb nem arra van kitalálva, hogy naponta ki-, bekapcsolgassuk, ilyen mértékű használat mellett pár hónap alatt kipurcan, és akkor aztán baj van...
Ezzel vitatkoznék. Bár nem öreg, 3 éves az LCD monitorom (PC-hez) és minden éjszakára kikapcsolom stand by módról is. Meglepő, de a tévét így sose kapcsoljuk ki, pedig a jó öreg katódcsöves cucc biztos pörgeti az órát...
Amióta a PC-k sem mennek 0-24 (volt egy ilyen hónapunk), azóta feleannyi lett szintén a villanyszámla.  :whistling:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #701 Dátum: 2011.07.22 10:09:10 »
Nekem még CRT tévém van, és kb hetente kétszer kapcsolom be, szóval nálam más a helyzet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #702 Dátum: 2011.07.22 10:17:22 »
A víz mindegy, az autót sem bántanám, de a gázkazán esetleg érdekes lenne. Ott lehetne mit spórolni.
Ugyanazt a "csodamagnest" adjak a gazkazanhoz, amit a kocsihoz. Utobbinal mar irtuk, hogy nem muxik, elobbinel sem fog  ;) Hidd el ha mukodne, akkor lenne gyarilag is magneses kazan. -10%-kal (de akar csak -2%)  kevesebbet fogyasztana a versenytars kazanoknal, azonnal:
- szabadalom vedene
- tonkreverne a versenytarsakat es mindenki olyat hasznalna  :yes:

Ez egy elmes banda csomagja, akik osszeszedtek az oszes ilyen bizbazt, ami megtalalhato a piacon es egybe csomagolta.
A TV-k sem zabalnak alapbol 20-30W-ot. Kizart!
PC helyett laptop kell, kapasbol 1/6-1/8 annyi aram fogy....


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #703 Dátum: 2011.07.22 10:18:00 »
ha van a TV setup boxot dobjátok/kapcsoljátok ki.  totális rejtett áramzabáló
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #704 Dátum: 2011.07.22 10:19:13 »
Picit más téma, de talán elfér itt: régi, '78-as festésű ablakkeretet szeretnék felújítani. (Csere nem játszik, el akarom adni a házat, nem lenne jó befektetés egy milliós nyílászáró-csere.) Csinált már valaki ilyet? Hogy sikerült? Mivel szedtétek le az eredeti festéket? Milyen festékkel festettétek újra?

(Guglizni tudok, mindent elolvastam, csak személyes tapasztalatok érdekelnek.  :hug: )