Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 417385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1890 Dátum: 2015.05.14 16:17:03 »
Te is tudod: a feelingje is más a motornak ha hangos, mint ahogy a R&R se sokat ér halkan :D
Jaja, ilyenkor jön elő hogy van aki döngető hangú motorral vagy sportkocsival "kompenzálja" a férfiasságát.
Merthogy amúgy a közlekedésben résztvevők döntő többsége nem évlezetből közlekedik, van aki meg igen, na bumm.

Most is óbudán dolgozom, negyed 5 van, és 10 percenként durrog el valaki az irodaház előtt. És egyik sem autós, érdekes.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1891 Dátum: 2015.05.14 16:23:50 »
Jaja, ilyenkor jön elő hogy van aki döngető hangú motorral vagy sportkocsival "kompenzálja" a férfiasságát.
Merthogy amúgy a közlekedésben résztvevők döntő többsége nem évlezetből közlekedik, van aki meg igen, na bumm.

Most is óbudán dolgozom, negyed 5 van, és 10 percenként durrog el valaki az irodaház előtt. És egyik sem autós, érdekes.

Én Svájcban lakom, itt a motorok kb 1%-án van szerintem sportkipufogó, mert itt illegális. Cserébe van egy halom Ferrari, Maserati, Aston Martin, Lamborghini, Lotus, Caterham, Viper, R8, X-Bow, Dodge Ram, GTR, Impreza STI, Golf GTI-k, meg épített amerikai V8-as hotrodok, meg 3kerekű veteránok a Morgantől a Bentley-ig. Az ő nagyrészük is az örömért közlekedik. Ráadásul legálisan. Mit csináljak velük? Pár percenként jön el a ház előtt ezek egyike, és pont itt kanyarodnak fel a főútra, és hallgatom, ahogy leforog a kettes, esetleg hármas. Aztán felváltanak, és 80-al kimennek a világból.
Nekem szerencsém van, mert szeretem ezeket a dolgokat, de ha nem szeretném, akkor is meg kellene tanulnom együtt élni vele.
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1892 Dátum: 2015.05.14 16:27:03 »
Értem én a célzásodat, de azon azért ne csodálkozz, hogy a többség úgy gondolja, nem szívesen él ezzel együtt.
A zajterhelés / zajszennyezés mégis csak egy egészségre ártalmas dolog, hiába érzik néhányan azt, hogy ezt egész nap hallgatni egy jó feeling.
Különösen úgy kellemetlen, hogy nem te magad okozod ezt, te csak elszenveded azt, amit más szórakozásból művel.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.14 16:29:05 írta robi (Robi) »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1893 Dátum: 2015.05.14 16:44:03 »

Miben más a feelingje? Miért érzed szükségesnek a hegyekben, erdőkben, országutakon, autópályákon, hogy hangos legyen alattad a motor?
Ezt motorosként sem értem meg. Engem inkább idegesít, mint boldoggá tesz.
Nekem sincs sportkipufogom, de néha tényleg jó volna ha az autók észre vennének a dugókban.
De sokan úgy gondolják/érzik hogy a hangos kipufogóval erősebb gyorsabb is a motorja, pedig ez általában nem igaz.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1894 Dátum: 2015.05.14 16:46:56 »
Értem én a célzásodat, de azon azért ne csodálkozz, hogy a többség úgy gondolja, nem szívesen él ezzel együtt.
A zajterhelés / zajszennyezés mégis csak egy egészségre ártalmas dolog, hiába érzik néhányan azt, hogy ezt egész nap hallgatni egy jó feeling.
Különösen úgy kellemetlen, hogy nem te magad okozod ezt, te csak elszenveded azt, amit más szórakozásból művel.

Tudom miről beszélsz, igazat is adtam, csak rá akartam világítani, hogy két(több) oldala van ennek is, és nem tartok fair dolognak, hogy én a gyári motorommal véletlen betévedek Budapestre, betartom a szabályokat, és lesz, aki anyázni, mutogatni fog, mert neki a dugóban kell ülnie, én meg jogszerűen előremehetek az autók között, és ő aznap az iroda ablakából hallott már aznap pár hangos motort, akkor nekem az anyámat?

Hidd/higyjétek el, a motorosnak is van családja, és ő is szeretne egyben hazaérni. És ha már volt olyan csóró/bevállalós/megalkuvó/örömhajhász, hogy a motort válassza közlekedési eszköznek ennek minden jogszerű előnyével (nem kell dugóban ülni) és hátrányával (időjárás, sérülésveszély), akkor tegyék már meg a kedves és bunkó autósok, hogy nem "a dugó mindenkié" elv szerint tesznek neki keresztbe, és veszélyeztetik, mert abból nem lesz semmi jó. Senkinek. Nem kell megnevelni egymást, együtt kell(ene) élni békességben. Az önbráskodás semmire nem vezet, és az erőszak csak erőszakot szül. Autó vs. motor esetben még vagányak az autósok, mert ott a kasztni, de ha nem sikerül elütni a motorost, és az kárt tesz az autóba, vagy a kevlárkesztyűvel bemos egyet, akkor annak sírás a vége.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1895 Dátum: 2015.05.14 16:48:45 »
Nekem sincs sportkipufogom, de néha tényleg jó volna ha az autók észre vennének a dugókban.
De sokan úgy gondolják/érzik hogy a hangos kipufogóval erősebb gyorsabb is a motorja, pedig ez általában nem igaz.


Valóban erősebb egy kevésbé folytott motor, de közúton ennek mi jelentősége van???
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1896 Dátum: 2015.05.14 16:52:51 »

Valóban erősebb egy kevésbé folytott motor, de közúton ennek mi jelentősége van???
Semmi, csak a motoros úgy érzi erősebb. Úgy tudom max.csak akkor erősebb a sportkipufogóval , ha  rá is hangolják a motort.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1897 Dátum: 2015.05.14 16:54:23 »
Igazad van, csak abban nem, hogy minden autóst lebunkózól egykalappal. Ezzel pont az általad kívánt békét ásod alá méginkább.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1898 Dátum: 2015.05.14 17:00:15 »
Igazad van, csak abban nem, hogy minden autóst lebunkózól egykalappal. Ezzel pont az általad kívánt békét ásod alá méginkább.


az autósok 99%-a mégis tud segítőkészen, kultúráltan, vagy legalább semlegesen viselkedni a motorosokkal szemben. Nekik jár a tisztelet.  :yes:

A másik pedig így szólt.
....a kedves és bunkó autósok......

Az összes autóst elosztottam két felé. Kedvesekre, és bunkókra. Valójában három felé is lehetne, mert vannak a semlegesek is, belőlük van a legtöbb.  ;)
kisa
born to ride

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1899 Dátum: 2015.05.14 18:27:15 »
ne parázz micimajsztró.
nem mindenki tróger,aki motoros.
legtöbbünk igaz,nem pedig gaz;) ;)

Nem is állítom, hogy nem így vala. Arról írtam amiket a szabálytalankodók eddig kiváltottak belőlem. :hug: 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1900 Dátum: 2015.05.14 18:59:13 »
Ez teljesen érthető, és elfogadható probléma. Még egyet is értek vele.
Nekem kb 8kismotoromból NULLA, és 8nagymotoromból 1 volt sportkipufogós, azt is azzal vettem, nem volt meg a gyári kupufogója, cserébe volt benne hangtompító, és be volt jegyezve engedéllyel a forgalmiba, így igazságtalannak gondolom az általánosítást. De a gondolat még nem is baj, amíg nem társul veszélyeztetéssel.

Továbbá a szabálytalanság nem szép dolog, DE az a szabálytalankodó felelőssége, a felelősségrevonás pedig a rendőrség feladata. Világbéke.

Ez bíza mindenkire áll. Annyit várj amennyit adsz!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1901 Dátum: 2015.05.14 19:15:23 »
Senki nem vindikálhat magának előjogokat, ami szabály szerint nem jár.
Kárörvendés nincs, de amit kapott azért tett, v. tenni elmulasztott valamit. Én megerősítettem, hogy részemről ez rendben van. A normális szabálykövető és az azt szegő dzsörk,retardált, imbec motoros csak annyit kap(hat) vissza, annyira számoljon, mint amennyit és ahogyan ő maga adott. Az autósra is áll(hat) azon kinyilatkoztatás, hogy a viselkedésért viselje a felelősséget.? Persze beszélni nem kell ezekről(sem) csak megcselekedni szabadjon.??? Átlátszó a tematizálásra törekvés, mely arra kívánja elterelni a diskurzust, hogy a motoros szabályosan közlekedik, de a rosszindulatú autós ezt nem bírja elviselni.Ezzel szemben a magam részéről azt kifogásolom(tam) mindig is, hogy azzal legyek toleráns, megértő, elnéző, aki bármely szabályt megszegve csikar ki előnyt magának, mit sem törődve más szabályosan közlekedő (NEM KÉNYSZER ÁCSORGÓ) testi, lelki, anyagi épségével. A leghatározottabban kikérem és elutasítom azt az érvelést, ami annak mentén vezeti le a szabálytalanságok elkövetését, hogy a motoros drótszamár más menetdinamikával, más fizikai törvények szerint és más érzések kergetése okán használandó és ehhez a gyökérséghez cinkos összekacsintást vár, az általa átélni kívánt érzésekhez és a szabálytalan közlekedéséhez. Amennyiben nincsen szabálykövetés kényszere a motorosokkal szemben, akkor hasonlóan az  autósokkal szemben sincsen!!!!!!!!!!!!! Azt pedig nem fogadom el, hogy a szabálytalanság elkövetésével megvalósított veszélyek elhárítása érdekében nem védhetem magam.Nehogy ott tartsunk már, hogy a fi(li)ng kergető elől takarodjak le az útról, mert éppen akkor és ott méltóztatik gyökérkedni! A véleményemet írtam, a minősítések (ha voltak) a szabálytalankodókra vonatkoztak. A szabályok mentén közlekedő motorosokról azért nem szóltam mert azokkal ( kizárólag) jól megférünk az utakon.   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1902 Dátum: 2015.05.14 19:55:41 »
Senki nem vindikálhat magának előjogokat, ami szabály szerint nem jár.
Kárörvendés nincs, de amit kapott azért tett, v. tenni elmulasztott valamit. Én megerősítettem, hogy részemről ez rendben van. A normális szabálykövető és az azt szegő dzsörk,retardált, imbec motoros csak annyit kap(hat) vissza, annyira számoljon, mint amennyit és ahogyan ő maga adott. Az autósra is áll(hat) azon kinyilatkoztatás, hogy a viselkedésért viselje a felelősséget.? Persze beszélni nem kell ezekről(sem) csak megcselekedni szabadjon.??? Átlátszó a tematizálásra törekvés, mely arra kívánja elterelni a diskurzust, hogy a motoros szabályosan közlekedik, de a rosszindulatú autós ezt nem bírja elviselni.Ezzel szemben a magam részéről azt kifogásolom(tam) mindig is, hogy azzal legyek toleráns, megértő, elnéző, aki bármely szabályt megszegve csikar ki előnyt magának, mit sem törődve más szabályosan közlekedő (NEM KÉNYSZER ÁCSORGÓ) testi, lelki, anyagi épségével. A leghatározottabban kikérem és elutasítom azt az érvelést, ami annak mentén vezeti le a szabálytalanságok elkövetését, hogy a motoros drótszamár más menetdinamikával, más fizikai törvények szerint és más érzések kergetése okán használandó és ehhez a gyökérséghez cinkos összekacsintást vár, az általa átélni kívánt érzésekhez és a szabálytalan közlekedéséhez. Amennyiben nincsen szabálykövetés kényszere a motorosokkal szemben, akkor hasonlóan az  autósokkal szemben sincsen!!!!!!!!!!!!! Azt pedig nem fogadom el, hogy a szabálytalanság elkövetésével megvalósított veszélyek elhárítása érdekében nem védhetem magam.Nehogy ott tartsunk már, hogy a fi(li)ng kergető elől takarodjak le az útról, mert éppen akkor és ott méltóztatik gyökérkedni! A véleményemet írtam, a minősítések (ha voltak) a szabálytalankodókra vonatkoztak. A szabályok mentén közlekedő motorosokról azért nem szóltam mert azokkal ( kizárólag) jól megférünk az utakon.   
Na végre érthetően írtál!
Sajnos relatíve keveset motoroztam (szerettem és szeretnék még), nem kezdek bele az adatok szórásába, hogy számháború legyen a kilométerekkel , de sokszorosa az autóval megtett km, ettől függetlenül egyet értek ezen írásoddal.  ::)
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1903 Dátum: 2015.05.14 21:41:05 »
Minden egyes betűvel egyetértek.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1904 Dátum: 2015.05.14 21:51:25 »
Senki nem vindikálhat magának előjogokat, ami szabály szerint nem jár.
Kárörvendés nincs, de amit kapott azért tett, v. tenni elmulasztott valamit. Én megerősítettem, hogy részemről ez rendben van. A normális szabálykövető és az azt szegő dzsörk,retardált, imbec motoros csak annyit kap(hat) vissza, annyira számoljon, mint amennyit és ahogyan ő maga adott. Az autósra is áll(hat) azon kinyilatkoztatás, hogy a viselkedésért viselje a felelősséget.? Persze beszélni nem kell ezekről(sem) csak megcselekedni szabadjon.??? Átlátszó a tematizálásra törekvés, mely arra kívánja elterelni a diskurzust, hogy a motoros szabályosan közlekedik, de a rosszindulatú autós ezt nem bírja elviselni.Ezzel szemben a magam részéről azt kifogásolom(tam) mindig is, hogy azzal legyek toleráns, megértő, elnéző, aki bármely szabályt megszegve csikar ki előnyt magának, mit sem törődve más szabályosan közlekedő (NEM KÉNYSZER ÁCSORGÓ) testi, lelki, anyagi épségével. A leghatározottabban kikérem és elutasítom azt az érvelést, ami annak mentén vezeti le a szabálytalanságok elkövetését, hogy a motoros drótszamár más menetdinamikával, más fizikai törvények szerint és más érzések kergetése okán használandó és ehhez a gyökérséghez cinkos összekacsintást vár, az általa átélni kívánt érzésekhez és a szabálytalan közlekedéséhez. Amennyiben nincsen szabálykövetés kényszere a motorosokkal szemben, akkor hasonlóan az  autósokkal szemben sincsen!!!!!!!!!!!!! Azt pedig nem fogadom el, hogy a szabálytalanság elkövetésével megvalósított veszélyek elhárítása érdekében nem védhetem magam.Nehogy ott tartsunk már, hogy a fi(li)ng kergető elől takarodjak le az útról, mert éppen akkor és ott méltóztatik gyökérkedni! A véleményemet írtam, a minősítések (ha voltak) a szabálytalankodókra vonatkoztak. A szabályok mentén közlekedő motorosokról azért nem szóltam mert azokkal ( kizárólag) jól megférünk az utakon.   

Nem kért senki cinkosságot. A motorosnak joga van előremenni a lámpánál az autók közt, és én arra próbáltam rávilágítani, hogy vannak lelki sérült autósok, akiknek ez nem tetszik. Itt egy videó, kb erről beszélek. 3-4kivétellel a motoros mindenhol szabályosan haladt, és meg lehet nézni....



A hozzászólásaidban semmi nem utalt arra, hogy kettéválasztod szabályos és szabálytalan kategóriára a motorosokat. Általános utálatot véltem felfedezni.
kisa
born to ride