Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2352356 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10725 Dátum: 2017.03.14 23:37:49 »
Sziasztok! van egy 2003 as benyás corollám és szeretném kérni a segítségeteket a következőben:
elvittem kuplungcserére a kocsit + szelepfedéltömítés cserére.mikor átvettem P0103 as hibakódot dobott ki a műszer ami annyit jelent, hogy a maf szenzor túl magas értéket mutat...hibakód kitöröl és irány haza. de a hiba ujra visszajött.. otthon kicseréltem a direktszűrős rendszert vissza  a gyárira vadi új szűróvel továbbá kipucoltam a MAF szenzort spéci sprayvel ami ehhez való pont. sajnos ezután se volt semmi változás ujra p103 hibakód...mivel van hibakódolvasóm így az állandóan rajta a kocsin (torque-ot használok)beszívott levegő mennyiséget reálisan mutatja , viszont a MAF érték gázaránytól függetlenül továbbra is 240g/sec ami iszonyat magas :/ az érték nem ingadozik hanem folyamatos :/ átnéztem a szívó részt hátha valahol falsot szív.. mivel gyári volt a szívósortömités lecseréltem biztos ami biztos+ a pillangószelep alattit is hogy kizárjam a fals szívást...eközben szerezetem kölcsönbe egy másik légtömegmérőt de azzal is ugyanazt a magas értéket mutatja...aztán most szerváltam egy másikat és azzal is sajnos :/ kifogytam az ötletekből és gondoltam segítséget kérnék vagy tippeket tőletek hátha valaki járt már így vagy van épkézláb ötlete... köszönöm, hogy végigolvastátok és bocsi ha rossz helyre írtam
'03 Corolla E12 4zz-fe

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10726 Dátum: 2017.03.15 15:32:29 »
Nem tudom miről van szó, de érdekelhet  ::)

Küldtem mélt az itteni címedre.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10727 Dátum: 2017.03.15 17:03:05 »
magas és lágy a karkasza a gumiköpenynek.
Szerelő szerint nem a gumi okozza. Mondjuk továbbra sem tudja, hogy mi. Ettől mondjuk a gumit tervezem cserélni egyébként is.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10728 Dátum: 2017.03.15 18:57:18 »
Szerelő szerint nem a gumi okozza. Mondjuk továbbra sem tudja, hogy mi. Ettől mondjuk a gumit tervezem cserélni egyébként is.

next: a féltengely csukló belső geometriája kopott
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10729 Dátum: 2017.03.15 19:16:43 »
Nem szeretnék a szerelőm munkájába beledumálni, de szerintetek mi lenne a menete a hiba felderítésének?
Tavaly ő is látta a saját szemével: kilencvenfokos tolatásnál a kerék minta kicsit kijjebb ugrott volna. Biztos volt benne (miután megnézte az autót), hogy a nem gyári felni okán, ugyanakkor a gyári felnivel most meg ugye a fent leírt tünetek vannak. Akkor a rázópadon rendben volt az autó, illetve a gumis-felnis is rendben talált mindent.
Kezdjem el cseréltetni benne amiket írtatok?   
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10730 Dátum: 2017.03.15 19:26:23 »
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy megbízható Toyotához értő szerelőt Budapesten? Az én szerelőm nyugdíjazta magát és szeretném az autót ezentúl is megbízható helyre hordani. XI. kerületi vagyok, de nem a közelség a fő szempont.
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10731 Dátum: 2017.03.16 14:11:58 »
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy megbízható Toyotához értő szerelőt Budapesten? Az én szerelőm nyugdíjazta magát és szeretném az autót ezentúl is megbízható helyre hordani. XI. kerületi vagyok, de nem a közelség a fő szempont.

Szia!

ToyoTeam Garage

cspeto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10732 Dátum: 2017.03.16 14:33:44 »
Sziasztok,
 
Új Yaris-os vagyok.
Utólagos elektronikát szereltem az autóba és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a szivargyújtó csatlakozóra 0,5-ös vagy még vékonyabb vezeték megy (miközben a burkolaton 10A/120W felirat vigyorog)
Ilyen áramerősséghez vastagabb keresztmetszet javasolt.
 
Tovább vizsgálódva láttam, hogy általában vékonyabb vezetékek futnak mint azt más márkáknál megszokhattuk.
 
Van valakinek tapasztalata, vagy magyarázata, hogy miért van ez így? (A gyárak költségcsökkentésén és az olcsósításon túl...)
 
Köszönöm.
Csaba

Bambi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10733 Dátum: 2017.03.17 22:18:04 »
Nem szeretnék a szerelőm munkájába beledumálni, de szerintetek mi lenne a menete a hiba felderítésének?
Tavaly ő is látta a saját szemével: kilencvenfokos tolatásnál a kerék minta kicsit kijjebb ugrott volna. Biztos volt benne (miután megnézte az autót), hogy a nem gyári felni okán, ugyanakkor a gyári felnivel most meg ugye a fent leírt tünetek vannak. Akkor a rázópadon rendben volt az autó, illetve a gumis-felnis is rendben talált mindent.
Kezdjem el cseréltetni benne amiket írtatok?

Nem lehetséges, hogy a felni mélysége nem megfelelő? Forduláskor elérheti a féknyerget?

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10734 Dátum: 2017.03.18 17:19:00 »
Tegnap voltam (extra pontos) futóműbeállításon, ahol mindent rendben találtak.
Ma ugye esős idő van, a fent részletezett hiba a nedves úton sokkal szembetűnőbb: teljesen kitekert kormánnyal fordulásnál 2-3 reccs-reccs.
Jövő héten leadom az autót a szerelőnél, akkor megnézi az esetleges felnibelógást is. Ha semmi, akkor a nyári felnire felnyomom a téligumit és meglátjuk mi lesz.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Bambi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10735 Dátum: 2017.03.18 20:46:34 »
Tegnap voltam (extra pontos) futóműbeállításon, ahol mindent rendben találtak.
Ma ugye esős idő van, a fent részletezett hiba a nedves úton sokkal szembetűnőbb: teljesen kitekert kormánnyal fordulásnál 2-3 reccs-reccs.
Jövő héten leadom az autót a szerelőnél, akkor megnézi az esetleges felnibelógást is. Ha semmi, akkor a nyári felnire felnyomom a téligumit és meglátjuk mi lesz.

Javaslom vidd ki a Kollár Gumicentrumba (XX. kerület, Virág benedek utca sok. majdnem a kórháznál) . Nekem ott oldották meg a felni gondjaimat. Nagyon úgy néz ki, hogy avval lehetnek a gondjaid.Nekem az volt, hogy e típushoz nagyon mély felni kell előre, mert masszívabb a féknyereg és nem minden felni fér fel rá. Több helyen is próbálkoztam, míg Ők megoldották. Azért az sem ártana ha bemennél egy Toyota szervízbe és rákérdeznél a felni pontos méreteire.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10736 Dátum: 2017.03.18 21:14:20 »
Javaslom vidd ki a Kollár Gumicentrumba (XX. kerület, Virág benedek utca sok. majdnem a kórháznál) . Nekem ott oldották meg a felni gondjaimat. Nagyon úgy néz ki, hogy avval lehetnek a gondjaid.Nekem az volt, hogy e típushoz nagyon mély felni kell előre, mert masszívabb a féknyereg és nem minden felni fér fel rá. Több helyen is próbálkoztam, míg Ők megoldották. Azért az sem ártana ha bemennél egy Toyota szervízbe és rákérdeznél a felni pontos méreteire.


Amennyiben a féknyeregtől nem gördülne surlódás mentesen a felnire szerelt gumiköpeny, az már akkor kiderülne, amikor felszerelik az agyra, v. nem???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10737 Dátum: 2017.03.19 00:09:58 »
Sajnos nem pesti vagyok. Gyári felniről van szó, azt gondoltam azzal biztos nincsenek ilyen gondok.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10738 Dátum: 2017.03.19 08:20:57 »
Tegnap voltam (extra pontos) futóműbeállításon, ahol mindent rendben találtak.
Ma ugye esős idő van, a fent részletezett hiba a nedves úton sokkal szembetűnőbb: teljesen kitekert kormánnyal fordulásnál 2-3 reccs-reccs.
Jövő héten leadom az autót a szerelőnél, akkor megnézi az esetleges felnibelógást is. Ha semmi, akkor a nyári felnire felnyomom a téligumit és meglátjuk mi lesz.

Ha a felni gyári, akkor azzal méretkülönbségből adódó gond nem lehet.  Viszont a teljesen kitekert kormánynál észlelt recsegés a tapasztalatom szerint vagy rugótörés, vagy a toronycsapágy környékén keresendő a hiba oka. A felni nem képes recsegni, ha mégis, akkor az el van törve és látszana.

A rugótörést alkalmasint elég nehéz akkor észrevenni, ha a rugótányéron lévő részben keletkezik, avagy pont a toronycsapágynál. Egyenes állásban észrevehetetlen. Nekem annó a rugótörést akkor vettük csak észre, amikor hátsó lengőkar szilentet cserélnünk az OFF-ba. Ugyanis akkor a rugót ki kell szedni. Na akkor volt a pillázás, hogy az alsó (felfekvő) karika el volt törve. Egyébként semmi hibajelenséget nem okozott. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10739 Dátum: 2017.03.19 09:01:36 »
Köszönöm szépen a válaszokat! Jövő hét folyamán ezeket mindet megnézzük.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant