Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770191 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10785 Dátum: 2017.02.11 08:17:56 »
Én a Vitara mellett voksolnék és automata váltó.  Ha ilyen sajnálatos egészségügyi probléma van, akkor az automata megváltás lesz.  Én a magam részéről már nem szívesen ülnék át manuálisba, most  az egyik automata, a másik meg P3...  A céges kocsik kéziváltósok, pont elég azokkal gépészkedni a pesti csúcsban, legalább a pihenőidőben és a pendlizésben legyen nyugalom.

Amikor az isiászal küzdöttem (volt egy időszak, amikor két mankóval "jártam"), pont elég volt "leülni" a Nissan Primerába, ehhez képest a Renault ScenicII megváltás volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10786 Dátum: 2017.02.11 17:38:07 »
Öcsém váltana (nála a levetett Skoda Feliciám), 3 fia van, mint az orgonasípok sorban: 7, 3 és 0,5 évesek. Sőt jelenleg 1 házban, de külön lakrészben ott az egyik nagymami, így volt kézenfekvő a Honda FR-V tervben, kizárólag 2.0 benzin. Most alternatívának felmerültek még: Mazda 5 1.8 és Toyota COV 1.8, lehetőleg a +2 hokedlivel (ritkán kellene nagyon)

Holnap bemennek egy nagyobb telepre körülnézni (anyának mi tecccccen alapon)

Keret nem vastag, mindennel ~2... vásárlásra kb.: 1,6-1,7 misi, tehát mindegyikből az "eleje" és nem a bontószökevényeket.
Tudtok-e valami "tuti"-t. Budapest, Fót, Gödöllő vonalon elsősorban.

Köszike.

Eldőlt :)

Maradt Honda. Talált egy 1.8-ast:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/fr-v/honda_fr-v_1_8_comfort_life_style-11106054

A hirdetésben foglaltak élőben megbizonyosodtak, sok km, pálya a java, "sajátként" használva Német autók utáni kutakodásra, de tő-gyökeres magyar... a felek örülék vala, és egymás kezébe kapaszkodván megalkudtak egy mindenkinek megfelelő összegben.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10787 Dátum: 2017.02.12 13:07:53 »
Eldőlt :)

Maradt Honda. Talált egy 1.8-ast:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/fr-v/honda_fr-v_1_8_comfort_life_style-11106054

A hirdetésben foglaltak élőben megbizonyosodtak, sok km, pálya a java, "sajátként" használva Német autók utáni kutakodásra, de tő-gyökeres magyar... a felek örülék vala, és egymás kezébe kapaszkodván megalkudtak egy mindenkinek megfelelő összegben.

Gratula!  :clap:

Autót vettetek!  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10788 Dátum: 2017.02.12 15:28:10 »
Tegnap elmentek és kipróbálták a Vitarát. Azt mondták hogy nem jó nekik, mivel túl magasra kell ülni  :hmmmm:

Persze ebben benne van hogy a szüleim alacsonyabb emberek (170 cm és 155cm) és azt mondták szinte fel kellett mászniuk az ülésbe.

Konklúzió az lett, hogy a következő hónapokban nézegessük a pár éves Aurisokat és yarisokat és próbáljunk meg fogni egy szép példányt, amit még sokáig használni tudnak.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10789 Dátum: 2017.02.13 09:39:43 »
Szüleim autó vásárlása előtt állnak. Nem sürgős nekik, de már beszélgetünk a témáról.
(...)
 Én ugyan azt gondolom hogy új autóba nem érdemes beleülni mert az értékcsökkenési görbe meredek zuhanást mutat és pár évesen szinte új autót hozhatunk el sokkal olcsóbban, de mivel ők akár 20+ évig is használják majd, ezért jó döntés lehet.
Biztos az automata váltó? Az én szüleim (mindketten 65 felett) kézi váltós autóval járnak, és amikor felmerült az autócsere (én is nyomom náluk a gombot, mert ami van az nem lesz sokáig jó), de eléggé ragaszkodnak a kéziváltóhoz.

Új vs. fiatal autó: Hosszabbtávon megéri az új (és kit érdekel mennyit ér 2-3 évesen, ha nem akarod eladni). Viszont ez a 2 éves kategória szinte teljesen eltűnt a használtpiacról. Én is nézegetem a Mazda 3-asokat és a Aurisokat, de 3-4 évesek vannak, és alig olcsóbban mint az újak (plusz néhány százezerért pedig inkább legyen új). Szóval elméletben így van, gyakorlatban nem biztos, hogy működik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10790 Dátum: 2017.02.13 12:39:17 »
Biztos az automata váltó? Az én szüleim (mindketten 65 felett) kézi váltós autóval járnak, és amikor felmerült az autócsere (én is nyomom náluk a gombot, mert ami van az nem lesz sokáig jó), de eléggé ragaszkodnak a kéziváltóhoz.

Új vs. fiatal autó: Hosszabbtávon megéri az új (és kit érdekel mennyit ér 2-3 évesen, ha nem akarod eladni). Viszont ez a 2 éves kategória szinte teljesen eltűnt a használtpiacról. Én is nézegetem a Mazda 3-asokat és a Aurisokat, de 3-4 évesek vannak, és alig olcsóbban mint az újak (plusz néhány százezerért pedig inkább legyen új). Szóval elméletben így van, gyakorlatban nem biztos, hogy működik.
En majm felaron vettem a priust harom es fel evesen. De magyarorszagon telleg nehezebb

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10791 Dátum: 2017.02.13 12:54:13 »
En majm felaron vettem a priust harom es fel evesen. De magyarorszagon telleg nehezebb
3-4 éves autók már vannak, azok olcsóbbak is, de a 2-3 éves kategória teljesen eltűnt a piacról. Mondjuk érthető is, miért akarná valaki 2 évesen lecserélni az autóját.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10792 Dátum: 2017.02.13 13:27:19 »
3-4 éves autók már vannak, azok olcsóbbak is, de a 2-3 éves kategória teljesen eltűnt a piacról. Mondjuk érthető is, miért akarná valaki 2 évesen lecserélni az autóját.

Most hétvégén én is ránéztem és tényleg nagyon kevés a 2-3 éves jó használt Auris / Yaris és azok is nagyon drágák. Mazda 3-ra nem is gondoltam. Megoldotta már a mazda a rozsdásodás problémát? (A Mazdáról mindig ez ugrik be...)

Automata vs Manuál: Többen írtátok hogy nehéz átszoktatni az idősebb korosztályt. Én is tapasztaltam némi idegenkedést a szülők részéről, de mégis azt gondolom hogy ez egy olyan extra amit baromi könnyű megszokni és mondjuk 70 éves kor fölött igenis számíthat hogy nem kell váltogatni, bőven elég az utat és a forgalmat figyelni.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10793 Dátum: 2017.02.13 14:02:57 »
En majm felaron vettem a priust harom es fel evesen. De magyarorszagon telleg nehezebb
:clap: :clap:
Ez valami brüsszeli huncuccság, v. itthonról vitted? :D :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10794 Dátum: 2017.02.13 14:58:31 »
:clap: :clap:
Ez valami brüsszeli huncuccság, v. itthonról vitted? :D :D

igen  :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10795 Dátum: 2017.02.13 15:25:34 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10796 Dátum: 2017.02.13 16:03:54 »
tuti nem fogsz csalódni benne...kérdés, hogy elfértek-e benne családilag

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10797 Dátum: 2017.02.13 16:30:31 »
tuti nem fogsz csalódni benne...kérdés, hogy elfértek-e benne családilag
Az E12-ben is elférünk, nincs ezzel gond, évi egyszer a nyaraláshoz meg ott a tetőbox. Ennek ha jól láttam nagyobb is a csomagtartója.
Egyébként ameddig a feleségemnek van céges kocsija addig ez nem gond, most is Ford Connect-je van, abban elég jól elférünk (Berlingo kategória).

Amúgy most még inkább lakásvásárlás projekt van, szóval most nem aktuális az autócsere. De azért álmodozom. És jó eséllyel ilyen hármas lesz az utód előbb-utóbb.
a 6-os lenne az álom, de nincs akkora autóra szükség, és mivel elég sokat megyek a városban, és a parkolás így is nehézkes, ezért nem kell nagyobb autó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10798 Dátum: 2017.02.13 16:48:00 »
Tegnap elmentek és kipróbálták a Vitarát. Azt mondták hogy nem jó nekik, mivel túl magasra kell ülni  :hmmmm:
Ezt mi is megtapasztaltuk, amikor az asszonypajtival kipróbáltuk. A lába nem érte el az anyósülésből kiszálláskor a földet, még a legalacsonyabbra állított üléspozícióból sem. Így viszont sáros időben a nadrágja szárával garantáltan letakarítaná a koszt a küszöb külsejéről minden kiszálláskor.  :hmmmm:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10799 Dátum: 2017.02.13 17:08:18 »
Tegnap elmentek és kipróbálták a Vitarát. Azt mondták hogy nem jó nekik, mivel túl magasra kell ülni :hmmmm:

Persze ebben benne van hogy a szüleim alacsonyabb emberek (170 cm és 155cm) és azt mondták szinte fel kellett mászniuk az ülésbe.

Konklúzió az lett, hogy a következő hónapokban nézegessük a pár éves Aurisokat és yarisokat és próbáljunk meg fogni egy szép példányt, amit még sokáig használni tudnak.
Túl magas: na ez szenzációs [rohog] [rohog] [rohog] Bezzeg ti fiatalok meg vagytok bolondulva a magas üléspozicióért.
Jó alternativa lehet a Jazz, az kicsit  magasabb mint az Auris/Corolla, talán nekik is pont kényelmes lenne ;)