Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770113 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10620 Dátum: 2017.01.13 14:37:06 »
Ez a fiatalabb kitételnek felel meg.
Megbízhatóság fontos persze, de legyen jól karbantartott az autó és nem valami fostalicska és akkor nem lesz vele gond.
Feleségemnek 2 Citroenje volt, mindkettő dízel az egyiket 202 ezerrel adta el, a másikat 150 ezernél adta le a cégnek és egyikkel sem volt semmi váratlan. A Toyota ezt nekem nem tudta (120 ezerig tudta)... Akkor ennyit erről...
Ebből arra lehet követketetni hogy a feleséged jobban vigyázott, kímélte az autóit mint te. ;)
Az mit jelent, hogy jól karbantartott? nem hagyott ki egy olajcserét? Manapság igazán keveset kell törődni az autóval az első 200ekm-en, normál szerviz, olajszint  ellenőrzés stb.
Az nem rémlik mi bajod volt a Toyotával, de ha komoly baja volt ,az elég nagy kivétel/ hétfői példány lehetett :szemez:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10621 Dátum: 2017.01.13 14:50:00 »
Vagy dízel, és félő, hogy jönnek a kétszázezres javítások...  :devil:
Az benzinesnél is előfordul. Tavaly a T25 a periodikus 180-as nagyszervíznél bekért egy váltócsapágyazást is. Bőven 200 felett volt a számla. Ha az előtte történt feszültségszabályzót meg a kinyiffant akkut is mellérakom, akkor egy hónapon belül 300k. Az autózás költséges sport.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10622 Dátum: 2017.01.13 15:37:22 »
Bizony, a T25-ös Avensis azért már nem éppen az a csak tankolok bele, és elvagyunk típus, mint pl a Carina volt.
Nekem is többször felvillant a check-engine, több hibakódolvasás, oxigénszenzor gondok, 2x gyári visszahívás/átvizsgáláson megjelenés, Xenon foncsorok kimúlása, nálam az egyik aut magasságállító szenzor vizet kapott, és meghibásodott- cserélni kellett, + most ott van a 2,5 dl/1000 km-es olajfogyás is.

Az előtte nálam lévő 3 db T22-essel összesen nem volt annyi gond, mint eddig ezzel. Persze ez messze van egy átlag X nemzetiségű autótól még, de azért a T25 már nem csak a tankolásról szól.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10623 Dátum: 2017.01.13 18:00:09 »
Vagy dízel, és félő, hogy jönnek a kétszázezres javítások...  :devil:

Jaja, mert a 2005-ig gyártott dízelmotoroknál jó eséllyel előjön az a gyűrűhiba vagy mi, és az kb 200e Ft kiadás.

Jah, nem is, azok benzinmotorok.  :devil: :flowers:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10624 Dátum: 2017.01.13 18:47:47 »
Bizony, a T25-ös Avensis azért már nem éppen az a csak tankolok bele, és elvagyunk típus, mint pl a Carina volt.
Nekem is többször felvillant a check-engine, több hibakódolvasás, oxigénszenzor gondok, 2x gyári visszahívás/átvizsgáláson megjelenés, Xenon foncsorok kimúlása, nálam az egyik aut magasságállító szenzor vizet kapott, és meghibásodott- cserélni kellett, + most ott van a 2,5 dl/1000 km-es olajfogyás is.

Az előtte nálam lévő 3 db T22-essel összesen nem volt annyi gond, mint eddig ezzel. Persze ez messze van egy átlag X nemzetiségű autótól még, de azért a T25 már nem csak a tankolásról szól.  ;)
Cseréltetted is az Oxigén szenzorokat? Vagy csak bejelzett?

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10625 Dátum: 2017.01.13 19:20:39 »
Kezdem magam elszánni, és nézegetem a német oldalakat a "kategóriaváltás" miatt, mert itthon 12-13 as avét, amely tetszene nem adnak el.
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a németek mennyit szoktak engedni az irányárból. Esetleg ez csak nálunk divat ?
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10626 Dátum: 2017.01.13 19:40:54 »
Kezdem magam elszánni, és nézegetem a német oldalakat a "kategóriaváltás" miatt, mert itthon 12-13 as avét, amely tetszene nem adnak el.
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a németek mennyit szoktak engedni az irányárból. Esetleg ez csak nálunk divat ?
Ez is nagyon sok mindentol fugg, mint ahogy otthon is. Ha nagyon nepszeru, vagy tenyleg makulatlan az auto akkor nagyobb az eselye, hogy kevesebbet fog engedni. Ha mar arulja egy ideje, es nincs ra jelentkezo akkor sanszosabb, hogy engedni fog. De ez sem szentiras. Ha egyebkent nem surgos a vetel, akkor a mobile.de-n tudsz siman profilt csinalni. A neked tetszo autokat parkoloba teszed. Itt aztan latod, hogy mikor raktad be, es milyen aron. Ha aztan valtozik az ara, akkor pedig latod az aktualis arat. Nem mondom, hogy ebbol komoly autopiaci ismeretekre tudsz majd szert tenni, vagy atfogo kepet kapsz majd az arkepzesrol es azok alakulasarol, de artani nem fogsz vele. Amikor magamnak kerestem kocsit, en is igy csinaltam. Meglepetesemre elofordult, hogy nehany jarmunek felfele indult az ara.
Telefonos/e-mailes alkunal nem biztos, hogy mindenki komolyan fog venni, a szemelyes megtekintesnel erheted el ugyis a legtobbet (foleg, ha esetleg talalsz olyan hibat/serulest/problemat, ami a hirdetesben nem volt emlitve, vagy a kereskedo/tulaj nem tud rola).
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10627 Dátum: 2017.01.13 19:44:56 »
Köszönöm a gyors választ. Néhány napja vetettem bele magam, ez idő alatt változás nem történt ott. Csupán a parkolóba rakom őket. Úgy tervezem, hogy egy kereskedő (nepper) megy majd ki érte.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10628 Dátum: 2017.01.13 19:48:20 »
Köszönöm a gyors választ. Néhány napja vetettem bele magam, ez idő alatt változás nem történt ott. Csupán a parkolóba rakom őket. Úgy tervezem, hogy egy kereskedő (nepper) megy majd ki érte.
Nekik altalaban jobban megy az alkudozas. Foleg, ha megadsz neki egy max. osszeget, amit te fizetnel az autoert. Akkor meg az ala is bemegy, hogy tobb maradjon az o zsebeben. :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10629 Dátum: 2017.01.13 19:59:13 »
Jaja, mert a 2005-ig gyártott dízelmotoroknál jó eséllyel előjön az a gyűrűhiba vagy mi, és az kb 200e Ft kiadás. Jah, nem is, azok benzinmotorok.  :devil: :flowers:
Nem kéne félreérteni a dolgokat.
Nem arról van szó, hogy milyen hibalehetőségeik vannak az egyes motoroknak, hanem, hogy valaki miért akarja eladni az autóját. Márpedig a dízelspecifikus hibák tipikusan ilyenek. Ugyanis az jön, ha akarod, ha nem. Az olajevős motor meg tervezési hiba, és igen sok esetben motor(blokk)cserével orvosolta a Toyota, ezért aztán ez nem eladási ok. Vagy talán hallottál már olyanról, hogy bármelyik autógyártó elismerte volna konstrukciós hibaként a kettőstömegű kipurcanását, vagy a porlasztócsúcs tönkremenését, vagy a turbó elhalását, és garanciában motort cserélt volna emiatt? Ugye nem...  ;)
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10630 Dátum: 2017.01.13 20:10:46 »
Egyébként a toyota mellett nekem sem a megbízhatóság a fő vonzalmam, de én azt mondom, hogy továbbra is az átlag feletti a megbízhatósága. Ami mellette szól, az a magas műszaki színvonalú, takarékos szívó benzines motorjai, a márkaszervizek által képviselt hozzáállás (mindenhol pozitívak a tapasztalataim, nem lehúzósak, a 4+ csomagok meg annyiba kerülnek mint a maszeknál a szerviz). Pont ma volt egy cikk talán a tc-n, hogy a vw szerviz nem adja ki az infókat a kocsikról. Én a nyáron mikor az e15-öst vettem, telefonon mindent elmondtak a kocsiról, egy más esetben meg egy avenisről mondták, hogy gáz. Mindkettő vidéki szerviz az ország más más pontján. Emellett ezt a fórumot is kedvelem, nem minden márkának van ilyen profi fóruma szerintem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10631 Dátum: 2017.01.13 20:13:27 »
Ebből arra lehet követketetni hogy a feleséged jobban vigyázott, kímélte az autóit mint te. ;)
Az mit jelent, hogy jól karbantartott? nem hagyott ki egy olajcserét? Manapság igazán keveset kell törődni az autóval az első 200ekm-en, normál szerviz, olajszint  ellenőrzés stb.
Az nem rémlik mi bajod volt a Toyotával, de ha komoly baja volt ,az elég nagy kivétel/ hétfői példány lehetett :szemez:
Feleségemnek céges kocsik voltak (az első citroent, ami egy Xsara 2.0 HDi volt, meg is vette, amikor eljött a cégtől, a második egy Berlingo volt, 1.6 HDi), évi 50-60 ezres futással. Elvitte olajcserére, de különösebben nem foglalkozott vele, nem babusgatta, mint pl én a Corollát. Nála az autó munkaeszköz, figyel rá, meg minden, de nem viszi túlzásba.
Az én Corollámnak 120 ezernél szét kellett borítani a váltóját (3-as szinkron, és csapágyak - 270 ezer, de ezt itt mindenki tudja a fórumon, annyit mondogatom, és nem tudom még mindig megbocsátani), aztán szintén 120 ezernél vízpumpa csere, 160 ezer körül fűtőmotor, és olyan 180 körül pedig az egyik fényszórónál cserélni kellett a csatlakozót, mert szétolvadt és hol világított, hol nem...
Ezek azért nem annyira jó dolgok...

Citroeneknél a rendszeres szervízek mellett azt hiszem égőket kellett viszonylag gyakrabban cserélni, de nem zavaróan gyakran.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10632 Dátum: 2017.01.13 20:14:16 »
Egyébként a toyota mellett nekem sem a megbízhatóság a fő vonzalmam, de én azt mondom, hogy továbbra is az átlag feletti a megbízhatósága. Ami mellette szól, az a magas műszaki színvonalú, takarékos szívó benzines motorjai, a márkaszervizek által képviselt hozzáállás (mindenhol pozitívak a tapasztalataim, nem lehúzósak, a 4+ csomagok meg annyiba kerülnek mint a maszeknál a szerviz). Pont ma volt egy cikk talán a tc-n, hogy a vw szerviz nem adja ki az infókat a kocsikról. Én a nyáron mikor az e15-öst vettem, telefonon mindent elmondtak a kocsiról, egy más esetben meg egy avenisről mondták, hogy gáz. Mindkettő vidéki szerviz az ország más más pontján. Emellett ezt a fórumot is kedvelem, nem minden márkának van ilyen profi fóruma szerintem.
Ezekben teljesen egyetértek Veled!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10633 Dátum: 2017.01.13 20:42:46 »
Cseréltetted is az Oxigén szenzorokat? Vagy csak bejelzett?

Egyelőre nem kellett (kop-kop-kop), amilyen hirtelen előjött a jelenség, olyan hirtelen is múlt el.
Hibakód olvasás volt márkaszervizben, és Robi közreműködésével is.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10634 Dátum: 2017.01.13 20:44:37 »
Ugyan már, megnőtek az igények, régen egy 5 ajtósSwift is bőven elég volt egy 4 fős családnak. Ma egy busz(egyterű,SUV ,de minimum egy kombi) kell [rohog]

Sohasem volt ötajtós Swiftem, inkább vettem egy Mistu Galantot. Megőrjít, ha nincsen egy autónak csomagtere és ütközőzónája.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.