Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770808 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10590 Dátum: 2017.01.11 11:43:05 »
Attól még egyterű, hogy 5 üléses. A hátsó 2, csomagtartóba fektetetett 6. és 7. ülés minek?

mondjuk azért, mert a gyerekek imádnak ott ülni? lenyomtunk majdnem háromezer km-t úgy, hogy hol az egyik, hol a másik volt leghátul. három sorban ültünk, és elfértünk. van mondjuk azért, hogy beférjen a gyerekek spanja, akit haza kell vinni az oviból. vagy a rokonság, aki nálunk van látogatóban, hogy ne kelljen két kocsival menni.

szerintem az egyterű, mint kategória, csak hét üléssel az igazi. ötüléses prius+ például nincs is :D

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10591 Dátum: 2017.01.11 11:43:35 »
Nálunk hasonló kívánalmakból anno egy B Corsa lett. Kiesett a Starlet is, a Micra is a csomagtartó okán, a Yaris akkor még túl drága lett volna, bár a csomagtartó ott sem nagy, de az ülések sínen tologathatók. De ez 8 éve volt, ma már a legfiatalabb B Corsa is 17 éves, azt semmiképp nem ajánlanám jó szívvel. Mekkora az a babakocsi? (és mennyire összecsukható?) Mert a legegyszerűbb, hogy miután a saját szempontjaitok alapján kinéztek 3-4 típust, keresel magatokhoz közel egy kereskedést, ahol árulnak egy ilyet, és egyenként kipróbáljátok a jelölteket, hogy fértek el benne babakocsistul. Elvégre használni fogjátok, tehát a puding próbája a megevés. És ha ezek után is több típus megmarad, akkor jöhetnek az egyéb szempontok.
Amúgy pedig. Ha városi rohangálós autó, akkor szerintem a legfontosabb dolog, hogy minél kisebb legyen - már azon belül, hogy a kívánt dolgok elférnek benne... - mert parkolót találni sokszor épp azon a 15-20 centin múlik, amennyivel már nem fér be egy nagyobb autó.
Szóval elvileg minden a Yarisra hajaz, csak el kell férni benne. Ha nem tudtok elférni, akkor viszont szívfájdalom nélkül mást kell keresni. Ha tényleg csak város, a Yaris Verso is szóba jöhet, esetleg Mazda 2, (a szögletes), vagy ha már Suzuki, akkor Wagon R+, oda aztán tényleg rövid láb kell...

Egyelőre nincs még babakocsi és gyerek sem, de utóbbi úton van, előbbi meg elég valószínű, hogy szükséges lesz. :) A Peugeot-ba gyakorlatilag be lehetne állítani, anélkül, hogy össze kellene csukni, ez szimpatikus. Meg, hogy olyan dolgokat tudnék benne szállítani, amik a Carinába nem férnek be a nyílásokon. A Yaris Verso is eszembe jutott, nekem nagyon tetszik, párom szerint viszont teherautós.... Azért megpróbálom még rávenni, de nem sok esélyt látok rá.
Wagon R+-t használtam egy darabig, különösebb bajom nem volt vele, azt leszámítva, hogy minden kanyarban úgy éreztem, hogy felborulok.  :D

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10592 Dátum: 2017.01.11 11:46:42 »
Nálunk egy Ignissel lett megoldva ez a kérdés.

Felmerült, kisebb a csomagtere, mint a Peugeotnak.

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10593 Dátum: 2017.01.11 11:47:43 »
Corolla E10-E11 LiftBack

Nagyon szűkös a felhozatal, nehéz értelmes darabot találni, ahogy elnézem. Ettől függetlenül még képben marad....

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10594 Dátum: 2017.01.11 11:49:35 »
mondjuk azért, mert a gyerekek imádnak ott ülni? lenyomtunk majdnem háromezer km-t úgy, hogy hol az egyik, hol a másik volt leghátul. három sorban ültünk, és elfértünk. van mondjuk azért, hogy beférjen a gyerekek spanja, akit haza kell vinni az oviból. vagy a rokonság, aki nálunk van látogatóban, hogy ne kelljen két kocsival menni.

szerintem az egyterű, mint kategória, csak hét üléssel az igazi. ötüléses prius+ például nincs is :D
Hát most azért sarkítasz ezzel nem kicsit, de mindegyis...
Én autót nem a haverjaimnak meg az ismerőseimnek veszek, hogy őket is tudjam időnként szállítani... itt azért még nem tartunk. 7 ülés esetén már elég jelentősen lecsökken a használható csomagtér, kvázi az a csomagmennyiség, ami az utazó 7 személynek kell, úgyse fér bele.
Arra pedig, hogy egy évbe 1x vagy 2x elővegyem ezt a feature-t, nem érdemes felárat fizetni, meg a dupla-szintes csomagteret elveszítenem.
Nekünk 2 gyerek és 2 felnőttből áll a család, a 2 gyermekülés hátul a 2 szélső helyen van. Közöttük még van 1 szabad hely ahová egy felnőtt is simán befér, ősszepréselődés nélkül. Na évente párszor ha kell vkit fuvarozni, az vagy beül oda, vagy az asszony, és az illető meg előre az anyósra és kész.
Attól még ugyanúgy frankó egyterű 5 ülésesen is, és 1.8-as benzinessel is úgy hasít hogy csak na.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10595 Dátum: 2017.01.11 12:14:08 »
Hát most azért sarkítasz ezzel nem kicsit, de mindegyis...
Én autót nem a haverjaimnak meg az ismerőseimnek veszek, hogy őket is tudjam időnként szállítani... itt azért még nem tartunk. 7 ülés esetén már elég jelentősen lecsökken a használható csomagtér, kvázi az a csomagmennyiség, ami az utazó 7 személynek kell, úgyse fér bele.
Arra pedig, hogy egy évbe 1x vagy 2x elővegyem ezt a feature-t, nem érdemes felárat fizetni, meg a dupla-szintes csomagteret elveszítenem.
Nekünk 2 gyerek és 2 felnőttből áll a család, a 2 gyermekülés hátul a 2 szélső helyen van. Közöttük még van 1 szabad hely ahová egy felnőtt is simán befér, ősszepréselődés nélkül. Na évente párszor ha kell vkit fuvarozni, az vagy beül oda, vagy az asszony, és az illető meg előre az anyósra és kész.
Attól még ugyanúgy frankó egyterű 5 ülésesen is, és 1.8-as benzinessel is úgy hasít hogy csak na.

Automata vagy kézi?
Csak mert én kéziváltós 1.8-at egy darabot sem találok (osztrákiában).



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10596 Dátum: 2017.01.11 12:28:12 »
Új Verso-ról van szó.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10597 Dátum: 2017.01.11 12:28:26 »
Hát most azért sarkítasz ezzel nem kicsit, de mindegyis...
Én autót nem a haverjaimnak meg az ismerőseimnek veszek, hogy őket is tudjam időnként szállítani... itt azért még nem tartunk. 7 ülés esetén már elég jelentősen lecsökken a használható csomagtér, kvázi az a csomagmennyiség, ami az utazó 7 személynek kell, úgyse fér bele.
Arra pedig, hogy egy évbe 1x vagy 2x elővegyem ezt a feature-t, nem érdemes felárat fizetni, meg a dupla-szintes csomagteret elveszítenem.
Nekünk 2 gyerek és 2 felnőttből áll a család, a 2 gyermekülés hátul a 2 szélső helyen van. Közöttük még van 1 szabad hely ahová egy felnőtt is simán befér, ősszepréselődés nélkül. Na évente párszor ha kell vkit fuvarozni, az vagy beül oda, vagy az asszony, és az illető meg előre az anyósra és kész.
Attól még ugyanúgy frankó egyterű 5 ülésesen is, és 1.8-as benzinessel is úgy hasít hogy csak na.

jó, hát két gyerekkel én meg sosem  vettem volna meg egy egyterűt úgy egyáltalán, dehát nem vagyunk ugyanolyanok...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10598 Dátum: 2017.01.11 12:49:07 »
Persze. Itt most nem csak a család miatt van az egyterű, hanem azért is mert meló miatt kell csomagtér is, és végre magasabban lehet ülni benne nem pedig seggel az aszfalton mint korábban a kombiban ültünk.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10599 Dátum: 2017.01.11 15:43:12 »
Ez a szükség 6-7. ülés pont arra van kitalálva, hogy évente párszor használják, amikor meg nem, akkor csak 5üléses. Nagyon jól tud az jönni, hogy nem kell emiatt két autóval menni, és két parkolóhelyet találni, amikor egyet is nehéz. Pl. strandra, színházba. Annyi csomag még pont be is fér, ami ezekhez kell. Aki rendszeresen visz hat utast, az eggyel nagyobbat, fix 7-8 ülésest fog venni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.11 15:45:24 írta music »
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10600 Dátum: 2017.01.11 15:48:02 »
Csak mert én kéziváltós 1.8-at egy darabot sem találok (osztrákiában).

Ha a korábbi generációról van szó, abból az 1.8-ashoz MMT váltó volt párosítható - ha jót akarsz, azt messze kerüld el!  ;)
Ha tényleg Aut váltós kell, akkor csak 2 opciód van: Megvenni az ős Corolla Verso-t (I. gen.), ha jól rémlik abból az 1.8-as benzines mellett létezett Aut váltó az 1.6-os benzineshez is.
Utána viszont sajnos jött az MMT váltó, és az a generáció (II.) nem is volt már kapható hagyományos Aut váltóval. Az utána következő esetében pedig csak a 2.2-es dízelhez lehetett Aut váltót párosítani, benzineshez egyáltalán nem...  :hmmmm: :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10601 Dátum: 2017.01.11 17:29:54 »
Ha a korábbi generációról van szó, abból az 1.8-ashoz MMT váltó volt párosítható - ha jót akarsz, azt messze kerüld el!  ;)
Ha tényleg Aut váltós kell, akkor csak 2 opciód van: Megvenni az ős Corolla Verso-t (I. gen.), ha jól rémlik abból az 1.8-as benzines mellett létezett Aut váltó az 1.6-os benzineshez is.
Utána viszont sajnos jött az MMT váltó, és az a generáció (II.) nem is volt már kapható hagyományos Aut váltóval. Az utána következő esetében pedig csak a 2.2-es dízelhez lehetett Aut váltót párosítani, benzineshez egyáltalán nem...  :hmmmm: :no:

Ha bejön a Prius 3, akkor alapból nincs miröl beszélni, mert fokozatmentes a váltója.  :yes:

Feleségemnek nagyon tetszik a Verso (alapvetöen nekem sincs vele bajom), de csak 1.8 manuálissal venném (ami viszont az 1. generációban nincs, ahogy Te is írod, itt kinn pedig a másodikból sem).

Ami jelenleg a Prius mellett szól, az egyértelmüen az olcsó fenntartás, a méret ellenére jó helykínálat, valamint az, hogy én szépnek látom.  :hug:
Ami ellene, az talán a csomagtartó (de ahányszor annyi cucc kell, feldobok egy tetöboxot).




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10602 Dátum: 2017.01.11 18:13:27 »
Ugy tunik megmergezett a hibrid teged is, akkor pedig nincs mese, ki kell elegiteni a vagyaidat :)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10603 Dátum: 2017.01.11 18:23:53 »
Ugy tunik megmergezett a hibrid teged is, akkor pedig nincs mese, ki kell elegiteni a vagyaidat :)

Az a helyzet, hogy eddig egyszer mentem egy hibriddel, egy Yaris HSD volt, nagyon tetszett, de városon kívül gyengének éreztem.
Ha a PIII-ban van annyi erö, hogy mondjuk egy 80 padlónál úgy meglódul, mint az én T25-öm, akkor még jobban tetszik.  :devil:

Mivel pár éven belül szeretnénk családot is, alapból nem ártana nekem sem, ha kinönek a "vissza 2, 80" korszakból.  :whistling:
De persze ez nem azt jelenti, hogy nem szeretném élvezni a vezetést, de máshogy, és ehez azért szükséges, hogy egy tisztességes 140-nél pályán menjen az autó és ne legyen olyan érzésem mint egy ezres Yarisban.  :ph34r:
Egyszóval: ha a tesztvezetésen meggyöz és érezni fogom benne az eröt, akkor nagyon komoly jelölté lép elö.  :yes:

Amitöl egyedül tartok, hogy ellentétben a manuális szívóbenyásokkal itt nem tudom egy föutas elözésnél mondjuk megtoldani egy 3-asba visszaváltással és nehogy egy olyan autóm legyen, amiben minden elözést végig kell gondolnom.  :nono:

Csufár?  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10604 Dátum: 2017.01.11 18:45:26 »
Szerintem a jelzett igenyeket egy sima prius ki tudja elegiteni. Az en helyzetem mas, a prius plus  ugyanazzal a hajtaslanccal vagy 150 kiloval nehezebb es a legellenallasa is sokkal nagyobb es mi oten is sokszor beleulunk.

De mindenkeppen probald ki, mert a fokozatmentes eroatvitel sok embert idegesit. Az orszagutas elozes szerintem nem lesz gond.