Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770447 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10455 Dátum: 2016.12.23 13:59:10 »
Erősen gondolkozom ezen az ülésfűtés témán, milyen szettet vettél, honnan, mennyire vált be?
Jöhet a kényelmis topicba is a válasz. Köszi!  :innocent:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10456 Dátum: 2016.12.23 14:58:02 »
Vagy ha az ember ragaszkodik a "gyári" kinézethez, akkor lehet hozzá gyári ülésfűtés kapcsolót is találni e-bay-en - bontókat is érdemes megnézni, hátha.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10457 Dátum: 2016.12.24 20:47:31 »
Nem szeretem az utólag barkácsolt cuccokat. Legyen gyári, gyári kapcsolóval, rendesen illesztve az autó elektromos hálózatához, és az ülésben sem tegyen kárt. Ha meg egy ülést megbontanak, az már nem lesz olyan, mint előtte (erről bárki bármit mond nekem...)
E60-61-es BMW-ben a gyári ülésfűtés hajlamos kiégetni a bőrülést, típushiba. Utólagossal nem jellemző ez a gond. A gyári sem garancia a gondmentes működésre.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10458 Dátum: 2016.12.25 16:39:25 »
Van egy másik tényező az árkülönbség mellett, hogy mennyire gyorsan megy el. Én amikor néztem a Corollát a manuál klímásokat, meg sem néztem, szóval adhatták akármilyen olcsón, egyszerűen nem került a szemem elég.A használtautós oldalakon pár kattintással be lehet állítani mi az az extra, ami kell, és ahol nincs ott ki sem jön a potenciális vásárló elé, tehát kisebb a lehetséges vásárlók köre.
Ez is attól függ, hogy neked mennyire sürgős eladni. Ha sürgős, akkor igaz, ha nem sürgős, akkor meg csak ki kell várni azt a vevőt, aki a te kocsidat keresi. Öregek között például sokan kifejezetten ódzkodnak a klímától. És két ellenőélda:
A Corsánál pl. reszkettem, mert az nem volt klímás, ehhez képest azt 1 nap alatt elvitték, az extrákkal teli Avensist meg csak két, vagy három hét alatt, és kevesebbért, mint azt előtte gondoltam volna.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10459 Dátum: 2016.12.25 16:48:44 »
E60-61-es BMW-ben a gyári ülésfűtés hajlamos kiégetni a bőrülést, típushiba. Utólagossal nem jellemző ez a gond. A gyári sem garancia a gondmentes működésre.
Ilyesmit gyári garanciálisan kell javíttatni azt' kész. Nem tudnak belekötni.

Nekem is az a problémám az utólagosan belerakott dolgokkal, hogy csak abba bízok amit én szerelek be. A Kiába annak idején a márkaszervizzel szereltettem be gyári ködlámpát, meg riasztót - és olyan kókler módon gányolták össze, hogy komolyan mondom jómagam 100x szebben és jobban csináltam volna meg. Csak hát muszáj volt mégis márkaszervizben csináltatni, mert különben ha bármi baj adódik az autóval e téren, ugrik a garancia (a hibásan beszerelt riasztó okozott is apróbb jelenségeket kb 1 évre rá, máris lobogtatták a garipapírt a korábbi márkaszervizre mutogatva - picit azért határozottan fellépve sikerült rávennem őket hogy kezeljék a helyzetet. Szerencsére tényleg nem nagy baj volt). Egy életre megtanultam - új autónál (vagy legalábbis olyanra, amelyre a gyári garancia még érvényes) utólag semmi gányolást nem akarok többet, márkaszervizben sem. Csak olyasmi mehet bele, ami nem igényel semmiféle átalakítást, azaz a gyári állapot nyomtalanul visszaállítható (pl. komfortindex).
Így az autó vétele során jól át kell gondolni a kívánt extrák listáját, hogy ne legyen szükség utólag semmit se belegányolni.

Használt autó esetén megint más a helyzet, de alapvetően ott is azt a módszert preferálom, hogy az átalakítások lehetőleg minél kevésbé okozzanak maradandó változást az autóban. Pl. rádió-fejegység csere esetén adapter-kábelek használata, a gyári csatlakozó levágása és másik helyére forrasztása helyett.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10460 Dátum: 2016.12.25 17:20:43 »
Ott a pont. En sem csinalok a priuson semmit meg masfel evig amig ki nem fut az oteves gari. Inkabb megszervezem hogy otthon zart garazsban alljon ha hazamegyunk. Meg kotottem ra cascot. Amit majd kivaltok valami vedelemmel kesobb.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10461 Dátum: 2016.12.26 12:05:48 »
Felmerült bennem, hogy esetleg kelleme egy olcsó 2.-ik autó (ami azért nem egy fapados valami), és kizárólag Aut váltós lehet (ha nem vagyok itthon, akkor édesapám ugyanúgy el tudja vinni néha 1-1 körre, hogy járjon az autó) ezzel a majdani komolyabb 2-ik autó, addigra ezáltal már kedvező bonus besorolással indítana. A külseje, ha van rajta 1-2 karc nem számít, hiszen utcán állna.

Franciákról mindenkinek megvan a rossz története, amit hallott - de nekem vezetve többet is (sok furgon, C4-es, Laguna, stb) még nem voltak kellemetlen tapasztalataim velük.

-Citroen Xantia, műszaki még van rajta 2018-ig, leírás szerint gömb és fékcsere lesz majd esedékes. Csak sajnos Nagykanizsa baromi messze van:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/xantia/citroen_xantia_2.0_vsx_automata-10871899

-Seat Toledo, bár nincs belső kép, meg a bal hátsó kerékívnél is rozsdás, és a műszaki is csak májusig érvényes. Cserébe itt van Pesten, illetve a VW konszern átlag autóihoz képest még jól is felszerelt.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/seat/toledo/seat_toledo_sport_2.0_115_le_automata-10934970

Gyakorlatilag a lista szűkítése után (aut váltós max 2000 cm3 és 300e Ft-ig) ez a 2 "ígéretes darab" maradt csak fent.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10462 Dátum: 2016.12.26 13:04:47 »
Én Xantiát biztos nem vennék ilyen tartalék autónak, iszonyat bonyolult, és karbantartásigényes az a hidrós felfüggesztés azzal az elektronikával kiegészítve... Akkor már inkább BX, vagy XM szerintem.  ::) De inkább ne...  :flowers:

Én valami nagyobb köbcentis felsőközép/felső kategóriás szívóbenzinest keresnék. Azokban viszonylag sűrű az automata, és talán nem hülyegyerek autók voltak eddig. Gondolom a fogyasztás nem szempont...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10463 Dátum: 2016.12.26 14:12:42 »
Én is a Toledot választanám.
De szerintem a vételárral azonos összeget pillanatok alatt rá lehet(kell) költeni. (pl lakatos stb)
Akkor már inkább egy aut. Swift :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10464 Dátum: 2016.12.26 16:49:21 »
Köszönöm a válaszokat.  ;)

Ez tulajdonképpen egy hirtelen jött ötlet volt, de most nagyon meglepődtem:
Csináltam egy kalkulációt netrisken egy Lexus LS430-asra, új belépő meg bp-i lakos, és az Allianz hihetetlen árat dobott ki biztosítás gyanánt (51240+15372 adó), egy K&H-nál 88+26e lenne, és a legdrágább Signal esetében is 161+30e lenne az éves díj.

Tehát nem kicsit meglepődtem, egy kvázi nagy teljesítményű autó, bp-i lakos, 0-ás biztosítással sem olyan vészes az összeg, hogy most csak azért tartsak fent egy autót, hogy gyarapodjon a bonus besorolásom.
Nincs akkora különbség közötte.

Annak függvényében, hogy a 2.4-es Avensisre (163 LE) - már több éve B10-ben vagyok - 2017-ben 40404 Ft lesz a az éves biztosítási díjam, egy luxus autó 4,3-as motorral (280 LE) 0-ás besorolásban 67e Ft lenne bp-i lakosként. Ez valahol piszok nagy igazságtalanság, gyakorlatilag mit is ér a B10-es kategória akkor?  :hmmmm:
Vagy ennyit számítana, egy új ügyfél belépése?

Szóval most ezt látva, osztva és szorozva, semmi szükségem 2.-ik autóra csak a jobb biztosítás miatt, óriási ráfizetés lenne. Tehát a dolog amilyen hirtelen jött, úgy el is halt.  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.26 16:51:56 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10465 Dátum: 2016.12.26 17:21:35 »
ez a xantia milyen jól néz ki húszéves létére.. :szemez:
de durva.. egy márkarajongónak , szerelőnek igen jó lehet.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10466 Dátum: 2016.12.26 18:07:19 »
ez a xantia milyen jól néz ki húszéves létére.. :szemez:
de durva.. egy márkarajongónak , szerelőnek igen jó lehet.
Szerelő? Akiket én ismerek mind utálják a (nagyon) használt autókat maguknak, meg is értem :winkiss:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10467 Dátum: 2016.12.26 20:03:20 »
Szóval most ezt látva, osztva és szorozva, semmi szükségem 2.-ik autóra csak a jobb biztosítás miatt, óriási ráfizetés lenne. Tehát a dolog amilyen hirtelen jött, úgy el is halt.  :innocent:

Azért most ezzel az ötleteddel meg tudtál lepni, de mondjuk azt, hogy betudjuk a karácsonyi pihenésnek, és a sok bejglinek   :eek: :flowers: ::) :D :D :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10468 Dátum: 2016.12.26 20:16:18 »
Köszönöm a válaszokat.  ;)

Ez tulajdonképpen egy hirtelen jött ötlet volt, de most nagyon meglepődtem:
Csináltam egy kalkulációt netrisken egy Lexus LS430-asra, új belépő meg bp-i lakos, és az Allianz hihetetlen árat dobott ki biztosítás gyanánt (51240+15372 adó), egy K&H-nál 88+26e lenne, és a legdrágább Signal esetében is 161+30e lenne az éves díj.

Tehát nem kicsit meglepődtem, egy kvázi nagy teljesítményű autó, bp-i lakos, 0-ás biztosítással sem olyan vészes az összeg, hogy most csak azért tartsak fent egy autót, hogy gyarapodjon a bonus besorolásom.
Nincs akkora különbség közötte.

Annak függvényében, hogy a 2.4-es Avensisre (163 LE) - már több éve B10-ben vagyok - 2017-ben 40404 Ft lesz a az éves biztosítási díjam, egy luxus autó 4,3-as motorral (280 LE) 0-ás besorolásban 67e Ft lenne bp-i lakosként. Ez valahol piszok nagy igazságtalanság, gyakorlatilag mit is ér a B10-es kategória akkor?  :hmmmm:
Vagy ennyit számítana, egy új ügyfél belépése?

Szóval most ezt látva, osztva és szorozva, semmi szükségem 2.-ik autóra csak a jobb biztosítás miatt, óriási ráfizetés lenne. Tehát a dolog amilyen hirtelen jött, úgy el is halt.  :innocent:
Hogy valaszoljak a koltoi kerdesre: semmi.
Ez mar evekkel ezelott is igy volt. Nekem volt egy b10es autom ami a kulfols myatt eladtunk. Egyszeruen nem erte meg megtartani a b10et. Amikor hazajottunk, ujrakezdtem ax egeszet. Penzben kifejezve elhanyagolhato volt a kulonbseg

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10469 Dátum: 2016.12.26 21:10:59 »
Azért most ezzel az ötleteddel meg tudtál lepni, de mondjuk azt, hogy betudjuk a karácsonyi pihenésnek, és a sok bejglinek   :eek: :flowers: ::) :D :D :D

Hirtelen jött az ötlet.  :innocent: Egyrészt ez még az Avensis fórumban kezdődött, egy a hahun régóta kínált, de már a kutyának sem kellő, elhanyagolt Aut váltós, bőrös T22-es személyében (ilyen volt az első új autóm, csak kézi váltóval), és előjöttek az autóval megtett boldog, nosztalgikus km-ek - és akkor pattant az ötlet, hogy feltámasztani szegényt a sírból, és megtartani 2.-ik autónak. Illetve később ezzel majd megalapozok egy kedvező bonus fokozatot (hiszen a 10 éves tervben szerepel egy erős örömautó birtoklása), de bevallom tévedésben voltam, hogy egy ilyen +200 lovas autónak bp-i lakos esetén horror lehet a biztosítása - és csak ma szembesültem néhány netriskes kitöltött űrlappal, hogy több százezres tévedésben voltam...  :innocent:  :D

És ezért is lepődtem meg annyira, hogy egy több száz lovas autó - amit sokkal könnyebb eldobni - 0-ás biztosítása számottevően nem drágább egy középkategóriás autó B10-es biztosításánál...  :eek: Az arányok - enyhén szólva - nem normálisak.  :wacko:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61