Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770096 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10440 Dátum: 2016.12.22 22:41:54 »
Szerintem a jelenség létezik, mármint az árkülönbség, de idővel nemcsak nominálisan, százalékosan is csökken a különbség a nagyon, vagy nagyon nem felszerelt autók ára közt.
Van egy másik tényező az árkülönbség mellett, hogy mennyire gyorsan megy el. Én amikor néztem a Corollát a manuál klímásokat, meg sem néztem, szóval adhatták akármilyen olcsón, egyszerűen nem került a szemem elég.A használtautós oldalakon pár kattintással be lehet állítani mi az az extra, ami kell, és ahol nincs ott ki sem jön a potenciális vásárló elé, tehát kisebb a lehetséges vásárlók köre.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10441 Dátum: 2016.12.22 22:44:39 »
Én speciel, már csak úgy veszek autót, amiről tudom hogy tartja vagy növeli az értékét az évek múltán. Nyilván ez új autónál nem áll fent, max egy Lexus GS-F vagy más hasonló kalibernél. :D 
A Toyoták elég jók értékvesztés szempontjából. De olyan autóval járni, ami növeli az értékét... Nem tudom, én nem mernék vele járni a hétköznapokban. Mindig attól féljek mikor nyitják rá az ajtót, vagy mikor tolat bele valaki... Nekem nincs azzal gondom, hogy az autóm egyre öregebb és kevesebb ér. Így a közlekedésben is hitelesen tudom kommunikálni a sok surmónak, aki nem adja meg a jobbkezet, vagy be akar tolakodni elém, hogy "gyere csak, neked többe lesz..." Ettől legutóbb még egy X5-ös bmw is elég rendesen viszakozott...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10442 Dátum: 2016.12.22 22:48:07 »
másfél milkó pluszért nemcsak bőrkormányt kaptál volna meg automata váltót. tíz évre elosztva meg mondjuk egymillió az havi nyolcezer forint. meg lehet érteni azokat is, akik sok extrát kérnek. attól lesz jó egy autó...
Én pl biztos csak olyan autót fogok venni, amiben vannak a következő extrák: digitklíma, tempomat, tolató (és esetleg park) radar, ülésfűtés, bluetooth kihangosító.
Amikor néha nézegetem a mazda 3-asokat, a legtöbb az ülésfűtésnél szokott elvérezni. Onnantól kezdve nem érdekel. Ha váltok, és erre elköltök egy csomó pénzt, ráadásul utána 6-8 évig azzal fogok járni, akkor legyen benne minden, amit szeretnék.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10443 Dátum: 2016.12.22 22:54:51 »
Én pl biztos csak olyan autót fogok venni, amiben vannak a következő extrák: digitklíma, tempomat, tolató (és esetleg park) radar, ülésfűtés, bluetooth kihangosító.
Amikor néha nézegetem a mazda 3-asokat, a legtöbb az ülésfűtésnél szokott elvérezni. Onnantól kezdve nem érdekel. Ha váltok, és erre elköltök egy csomó pénzt, ráadásul utána 6-8 évig azzal fogok járni, akkor legyen benne minden, amit szeretnék.
Ülésfűtésből utolag is lehet venni karbonszálas lapokat, 30-40-ért anyaggal együtt beszerelik. Dettó, mint a gyári...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10444 Dátum: 2016.12.22 22:56:20 »
A Toyoták elég jók értékvesztés szempontjából. De olyan autóval járni, ami növeli az értékét... Nem tudom, én nem mernék vele járni a hétköznapokban. Mindig attól féljek mikor nyitják rá az ajtót, vagy mikor tolat bele valaki... Nekem nincs azzal gondom, hogy az autóm egyre öregebb és kevesebb ér. Így a közlekedésben is hitelesen tudom kommunikálni a sok surmónak, aki nem adja meg a jobbkezet, vagy be akar tolakodni elém, hogy "gyere csak, neked többe lesz..." Ettől legutóbb még egy X5-ös bmw is elég rendesen viszakozott...
Igen, pl 2011 ben 1.550 ért ment el a D4d-m, és a szebbek most is ilyesmi árban vannak 5 év elteltével.

Én merek járni, most a Hacsi nincs top állapotban,  szeretek vele menni, nem sajnálom. Lehet ha ki lesz pofozva, majd jobban féltem, de most kasznis melo előtt nem :D  Amúgy nem kell nagy dolgokra gondolni, sima 2.4D  és 2.4TD Hilux is tartja az árát a d4d-kel szemben. Most amit megvesz az ember ilyen 90 es évek közepi mechanikus adagolós terepjárót, tuti biztos hogy kb azon az áron , de jó eséllyel többért is el fog menni pár év múlva. Nepperek viszik ki folyamat Afrikába, és előbb utóbb elfogynak.

Picit drágább autók felé kacsintva, pl Lexus IS-F, 22 ezer euro alatt már évek óta nincs, és nem is lesz, mivel nem jött ki az IS nek újabb sportos modellje, ami leváltaná. Amennyiben sikerülne ilyenre szert tennem, kötnék rá cascot, nyilván félteném, de csak azért van hogy hajtsam, és ne otthon nézegessem :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10445 Dátum: 2016.12.22 22:58:21 »
Ha én eladom 1,5-ért, a felszereltért meg 2-öt adnak, akkor én 1 millával beljebb vagyok :winkiss:

OK én nélkülöztem az extrákat (bőrkormány, autómata váltó, aut. klima, (csak manuális van benne)....stb)
Neked OK, másnak nem... valszeg attól jobban érzed magad hogy majd 6 év múlva beljebb leszel elvben 1 milával, mintsem attól, hogy 6 évig, minden nap az atomata teszi a dolgát ügyesen helyetted, meg a bőrkormányon nem csúszik a kezed, a klímát meg nem kell sose tekergetni, télleg beállítod a hőfokot és nem csak a hőmérséklet van folyamatosan rendben, hanem sose párásodik be az ablak se mert azt is figyeli és tudja mikor kell inkább az ablakra fújni láb helyett stb. Ja és nem fázik a segged reggel meg este amikor beleülsz. A visszapillantó meg magától sötétedik ha hátul jön valaki, a fényszóró meg magától bekapcsol ha sötétedni kezd, az ablaktörlő meg magától kapcsol be ha kezd esni. 6 éven át, minden nap. És ezek eléggé "alap-extrák" manapság, hogy úgy mondjam (tényleg nem bőrülésről meg panorámatetőről meg gyári JBL hangrendszerről beszélek)
Mindezt úgy, hogy amúgy meglenne a pénzed a vétel pillanatában ezekre.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 23:11:46 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10446 Dátum: 2016.12.22 23:07:57 »
No meg aztán egy új autó vételára egy nagyon relatív összeg, úgy általában a valóságból nagyon elrugaszkodott. Nálunk speciel 1.5 millát engedtek el a listaárból, és nagyon nem kellett könyörögni a kedvezményekért (a Verso topikban le is írtam). Lehet ezt nézni akárhogy - akár úgy is hogy másfél milliónyi extrát adtak ingyen, vagy úgy is, hogy akkor mehettem volna lejebb (csak akkor valszeg kevesebb is lett volna az alku tárgya).
Én úgy álltam neki, hogy ennyi keretünk van rá, itt egy autó adott esetben akár be is lehet számítani (az is lett végül), matekoljuk ki a maximumot ami kihozható belőle. Eszem ágában sincs azon gondolkozni hogy akkor mi lesz amikor eladom. Eleve az autót, ha van lehetőségem (nem törik össze, ki nem nőjük, nem változnak az objektív igények) akkor megtartanám mindaddig, ameddig nem teher. Ha meg eladom, akkor köszönöm hogy addig szolgált. Adnak is hozzá ilyen ÉrtékŐr garanciát, de valszeg nem fogok élni vele mert minek.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10447 Dátum: 2016.12.22 23:11:35 »
a bőrkormányon nem csúszik a kezed, a klímát meg nem kell sose tekergetni, télleg beállítod a hőfokot és nem csak a hőmérséklet van folyamatosan rendben, hanem sose párásodik be az ablak se mert azt is figyeli és tudja mikor kell inkább az ablakra fújni láb helyett stb. 6 éven át, minden nap.
Bőrkormány, na igen. Kifejezetten rosszul érint, amikor nem bőrkormányos autót kell vezetnem. Elég gyakran van is ilyen, mert a feleségem céges kocsija műanyagkormányos, és annyira megszoktam a bőrt, hogy rossz hozzáérni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10448 Dátum: 2016.12.22 23:14:27 »
Eddig én is azt hittem a bőrkormány mekkora parasztvakítás. De nem. Tényleg nem. Folyamatosan rajta a kezed - nem fárad el. Emberi tapintása van.
Értem már, hogy sokan miért bőröztetnek kormányt utólag. A Verso ActiveTrend felszereltséghez meg már alapszinten jár. Ami itt extrának számítana az a kormányfűtés szvsz.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10449 Dátum: 2016.12.22 23:28:11 »
Eddig én is azt hittem a bőrkormány mekkora parasztvakítás. De nem. Tényleg nem.
De hatalmas különbség van bőrkormány és bőrkormány között. Amit pl a Skoda ad bőrkormányként, az ilyen szintetikus vacak, nagyon messze van a Toyota féle bőrtől. Azt inkább a műanyagkormányokhoz sorolnám.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10450 Dátum: 2016.12.22 23:30:34 »
Ülésfűtésből utolag is lehet venni karbonszálas lapokat, 30-40-ért anyaggal együtt beszerelik. Dettó, mint a gyári...
Nem szeretem az utólag barkácsolt cuccokat. Legyen gyári, gyári kapcsolóval, rendesen illesztve az autó elektromos hálózatához, és az ülésben sem tegyen kárt. Ha meg egy ülést megbontanak, az már nem lesz olyan, mint előtte (erről bárki bármit mond nekem...)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10451 Dátum: 2016.12.22 23:39:15 »
A kormanyfutes nagy kiralysag lehet...
Nekem a mazdan lefoszlott 130ezer kmnel a sebvaltorol a bor. Megcsinaltattam obudan a varganal. Es bexaras hogy sokkal jobb minosegu vastag borrel csinalta meg mint ami eredetileg fenn volt...
A borkormany szerintem alap. Meg a sebvaltogomb is. Most mondjuk a priuson nem fogom beboroztetni de azt csak ketszer fogom meg egy ut alkalmaval... :)
Szerintem minel tobb ax extra annal jobban erzi magat az ember bent. Vannak biztonsagi dolgok pl szamomra a xenon az es igazabol a priusbol is azert kerestem a fullosat mert ahhoz ledes a tompitott. Persze jopofa dolog az uvegteto meg telleg frankon szol a hifi es a nagy navi jobb a kicsinel  de ezek mar luxusdolgok.

Es ezekkel egyutt esik legjobban ax elet :D

Egyebkent vannak jo fogasu muanyag kormanyok de ma mar mintha direkt xsinalnak gusztustalanra oket...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10452 Dátum: 2016.12.22 23:42:47 »
Nem szeretem az utólag barkácsolt cuccokat. Legyen gyári, gyári kapcsolóval, rendesen illesztve az autó elektromos hálózatához, és az ülésben sem tegyen kárt. Ha meg egy ülést megbontanak, az már nem lesz olyan, mint előtte (erről bárki bármit mond nekem...)
En peldaul kompletten karpitoztattam ujra az elso autom belsejet es millioszor jobb lett mint volt... ;)
Meg eroskodott is a karpitos hogy beszereli az ulesfutest de en nem szeretrm, nem kellett... :)

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10453 Dátum: 2016.12.23 11:56:49 »
Ülésfűtésből utólag is lehet venni karbonszálas lapokat, 30-40-ért anyaggal együtt beszerelik. Dettó, mint a gyári...
A kapcsolópanelt hová teszed ? (Pl: avensis)
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10454 Dátum: 2016.12.23 13:35:16 »
A kapcsolópanelt hová teszed ? (Pl: avensis)

Én magára az ülésbe tettem, annak a külső oldalán lévő műanyagelembe. Pontosan az elektromos deréktámasz kapcsolója alá.  Mindkét oldalon. Prius 3., de más Toyotánál is működik.  Nekem 30E volt a karbonszálas, szabható ülésfűtés lap.  Mindkét oldalra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.