Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770213 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10425 Dátum: 2016.12.22 11:57:55 »
Használt autóként biztosan nem lehet majd érvényesíteni a sok +extra felszereltséget, lehet 1-200e Ft-tal többet fog érni az átlagnál, de az újkori millió(s) difit biztosan nem fogja megtartani.
Szerintem ez egyáltalán nem szempont. Ha el is adja az autót valamikor, akkor is boldog lehet azért, mert addig használta azokat az extrákat. Ezek nem haszontalan fölösleges kiadások - ha már valaki meg is veszi.
Nehogy már új autó vásárlásakor azon tipródjon az ember hogy mi lesz és mennyit ér majd ha eladja. Az extrákon való "bukást" még ezer más szempont súlyosbíthatja, például hányszor sikerül összetörni, vagy bármi kárt elszenvedni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 12:00:06 írta robi (Robi) »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10426 Dátum: 2016.12.22 14:05:47 »
Használt autóként biztosan nem lehet majd érvényesíteni a sok +extra felszereltséget, lehet 1-200e Ft-tal többet fog érni az átlagnál, de az újkori millió(s) difit biztosan nem fogja megtartani.

Azért mai napig jobb áron, és gyorsabban mennek el a jobban felszerelt suzukik, amikor még 2005ben volt GC AC fapad swift vs. GLX AC, vagy éppen GS.
Egyébként meg nálam sem lenne egy pillanatig sem szempont, hogy azért mondjak le egy újonnan vásárolandó általam megkívánt extráról, mert nem lesz annyival drágább majd 6-8-10 stb évesen, mint a fapadabb változat.  :no:
Arról nem is beszélve, mennyit nyersz azzal, hogy egy jobban felszerelt autót sokkal kevésbé akarsz majd x év múlva lecserélni, mint egy fapadabb autót.


UI:
egyébként szerintem pl. a 2008as 1.6os E15 corolla sedanok használt árán, és eladási idején visszaköszön, hogy fapados fekete kilincses verzió (ezek jóval olcsóbbak), vagy manuális klímás acélfelnis Luna-k, vagy éppen automata klímás alufelnis SOL-ok, csak mert pont ezeket nézegettem fél éve.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 14:08:06 írta Ákos2004 »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10427 Dátum: 2016.12.22 15:24:34 »
Szerintem ez egyáltalán nem szempont. Ha el is adja az autót valamikor, akkor is boldog lehet azért, mert addig használta azokat az extrákat. Ezek nem haszontalan fölösleges kiadások - ha már valaki meg is veszi.
Nehogy már új autó vásárlásakor azon tipródjon az ember hogy mi lesz és mennyit ér majd ha eladja. Az extrákon való "bukást" még ezer más szempont súlyosbíthatja, például hányszor sikerül összetörni, vagy bármi kárt elszenvedni.
Pontosan. Nem szeretem, ha valaki pénzügyi (avulás, mennyiért tudja majd eladni stb) szempontokat tartja elsődlegesen autó vásárlásnál. Aki így áll hozzá, annak bringa vagy buszbérlet kell, biztos vagyok benne, hogy azon bukik a legkevesebbet. Az autót magamnak veszem, nem a következő tulajdonosnak, ennyi.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10428 Dátum: 2016.12.22 15:34:02 »
 :yes: :yes: :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10429 Dátum: 2016.12.22 15:35:24 »
egy jobban felszerelt autót sokkal kevésbé akarsz majd x év múlva lecserélni, mint egy fapadabb autót.
Ezt személyes tapasztalattal meg tudom erősíteni!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10430 Dátum: 2016.12.22 16:43:24 »
Én egyáltalán nem vagyok az extrák ellensége, egy jól felszerelt autó számomra is mindig kívánatosabb lesz.  ;)

Csak arra céloztam, hogy van olyan réteg, akinél ez sokat számít. Éppen ezért van annyi klíma nélküli autó is a használt piacon, mert 2-300e Ft-t már nem ért meg az akkori tulajnak a dolog - manapság meg eladhatatlan nélküle, utólag beletenni talán meg drágább is lenne, mint lett volna új korában.

Illetve saját példám van rá, hogy a sok extra nem biztos, hogy érvényesül eladáskor. Ex autómban több, mint 1M Ft +extra felszereltség volt (gyári CD-tár, komplett Nokia 6310i kártyafüggetlen autótelefon, ülésfűtés, hátsó roló, kartámasz, sport-optikai csomag, +4 alufelni, stb.
Nekem ebből csak veszteségem volt, hiszen az autón is nagyot buktam már, mivel 226e km volt benne, és csak neppernek volt esélyem eladni emiatt...  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 16:46:46 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10431 Dátum: 2016.12.22 16:53:11 »
Szerintem a jelenség létezik, mármint az árkülönbség, de idővel nemcsak nominálisan, százalékosan is csökken a különbség a nagyon, vagy nagyon nem felszerelt autók ára közt. Aztán már van az a kor, amikor az ember nem felszereltségi szintek között válogat, hanem állapotot vesz - bár lassan már a tizen-huszonéves autók is eljutnak oda, hogy az állomány nagyobb része nem fapad, vagy ahhoz közeli szint.
Illetve van még egy dimenzió: a bonyolultság egy idő után hiba(-, és pénzkidobási) forrás. Eleve a korral nő a baj, hisz a még hibastatisztika élén álló típusokról sem lehet azt állítani, hogy 10 évesen ne lenne többször annyi hibája, mint 2-3 évesen, de ha hozzávesszük a gazdagon felszerelt autók potenciális hibáit, egyáltalán nem olyan egyértelmű a kép. Egy példa: Többen írják, a digitklíma segédmotorok szeretnek elromlani, irtó drágán javítható/cserélhető. A manuális, vagy klíma nélküli autókkal nincs ilyen gond.
music     

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10432 Dátum: 2016.12.22 17:20:03 »
Pontosan. Nem szeretem, ha valaki pénzügyi (avulás, mennyiért tudja majd eladni stb) szempontokat tartja elsődlegesen autó vásárlásnál. Aki így áll hozzá, annak bringa vagy buszbérlet kell, biztos vagyok benne, hogy azon bukik a legkevesebbet. Az autót magamnak veszem, nem a következő tulajdonosnak, ennyi.
Én speciel, már csak úgy veszek autót, amiről tudom hogy tartja vagy növeli az értékét az évek múltán. Nyilván ez új autónál nem áll fent, max egy Lexus GS-F vagy más hasonló kalibernél. :D 
Nézegettem mi legyen a Lexus utódja, de elérhető árban nem volt olyan amiért adtam volna pénzt. Most elvagyok a Hacsival meg a Hiluxal egy ideig , majd ha lesz keret akkor egy IS-F szóba jöhet.  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10433 Dátum: 2016.12.22 17:50:27 »
Szerintem a jelenség létezik, mármint az árkülönbség, de idővel nemcsak nominálisan, százalékosan is csökken a különbség a nagyon, vagy nagyon nem felszerelt autók ára közt. Aztán már van az a kor, amikor az ember nem felszereltségi szintek között válogat, hanem állapotot vesz - bár lassan már a tizen-huszonéves autók is eljutnak oda, hogy az állomány nagyobb része nem fapad, vagy ahhoz közeli szint.
Illetve van még egy dimenzió: a bonyolultság egy idő után hiba(-, és pénzkidobási) forrás. Eleve a korral nő a baj, hisz a még hibastatisztika élén álló típusokról sem lehet azt állítani, hogy 10 évesen ne lenne többször annyi hibája, mint 2-3 évesen, de ha hozzávesszük a gazdagon felszerelt autók potenciális hibáit, egyáltalán nem olyan egyértelmű a kép. Egy példa: Többen írják, a digitklíma segédmotorok szeretnek elromlani, irtó drágán javítható/cserélhető. A manuális, vagy klíma nélküli autókkal nincs ilyen gond.
Lassan szembesültem azzal hogy 3 hónap múlva 10 éves a kocsim és egyenlőre ellentmond a statisztikának, mert semmivel se kell többet költeni rá mint 3 évesen (a 2db kisebb hiba is akkoriban jött elő ,azóta se volt semmi).
Jó lassan az aksi cserés lesz- mert ilyet még nem hallottam hogy több mint 10 évig bírta volna-majd meglátom mikor ;) Féknél elsők újszerüek(most lett cserélve), hátul cserés lesz pár hónap múlva. Na meg új nyárigumi kell mert egyet tönkretettem (a többi bírná még vagy 4 évet,csak úgy is lassan öregek lesznek)
Szóval csoda ez az autó, csak el ne kiabáljam :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 17:52:03 írta OldPiet »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10434 Dátum: 2016.12.22 17:57:48 »
Én egyáltalán nem vagyok az extrák ellensége, egy jól felszerelt autó számomra is mindig kívánatosabb lesz.  ;)

Csak arra céloztam, hogy van olyan réteg, akinél ez sokat számít. Éppen ezért van annyi klíma nélküli autó is a használt piacon, mert 2-300e Ft-t már nem ért meg az akkori tulajnak a dolog - manapság meg eladhatatlan nélküle, utólag beletenni talán meg drágább is lenne, mint lett volna új korában.

Illetve saját példám van rá, hogy a sok extra nem biztos, hogy érvényesül eladáskor. Ex autómban több, mint 1M Ft +extra felszereltség volt (gyári CD-tár, komplett Nokia 6310i kártyafüggetlen autótelefon, ülésfűtés, hátsó roló, kartámasz, sport-optikai csomag, +4 alufelni, stb.
Nekem ebből csak veszteségem volt, hiszen az autón is nagyot buktam már, mivel 226e km volt benne, és csak neppernek volt esélyem eladni emiatt...  :no:
Mondjuk megnézed az Auris árlistát kapásból 700 eFt az árdifi az alap és az első klimás között:
http://www.toyotamayer.hu/wp-content/files_mf/1478517029AurisMY17_HB_20161101.pdf
(Csak azt ne mond hogy Live már tele van más extrákkal a Starthoz képest, max szinrefújt tükör meg kilincs :D)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10435 Dátum: 2016.12.22 18:10:17 »
Lassan szembesültem azzal hogy 3 hónap múlva 10 éves a kocsim és egyenlőre ellentmond a statisztikának, mert semmivel se kell többet költeni rá mint 3 évesen (a 2db kisebb hiba is akkoriban jött elő ,azóta se volt semmi).

Szóval csoda ez az autó, csak el ne kiabáljam :devil:
És hol tartasz km-ben?  ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10436 Dátum: 2016.12.22 18:23:49 »
én pont ezek miatt, amiket mondtok, és amivel messzemenően egyetértek, csak a fullextrás kocsikra szűrtem, amikor eladót kerestem. japánoknál ráadásul ez könnyű is.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10437 Dátum: 2016.12.22 19:04:26 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10438 Dátum: 2016.12.22 19:21:34 »
én pont ezek miatt, amiket mondtok, és amivel messzemenően egyetértek, csak a fullextrás kocsikra szűrtem, amikor eladót kerestem. japánoknál ráadásul ez könnyű is.
Vevő oldalról igazad van ;)
De mondjuk az én autóm 2 milliót ér  (nem ér, csak mondjuk) nem kértem 1,5 milliónyi extrát , így ha eladom 500 eFt ért ugyan ott vagyok mint az aki a felextrázottat eladja 2 millióért. És lehet hogy az enyém a megkiméltebb, jobb állapotú, hasonló km-el.
Ha én eladom 1,5-ért, a felszereltért meg 2-öt adnak, akkor én 1 millával beljebb vagyok :winkiss:

OK én nélkülöztem az extrákat (bőrkormány, autómata váltó, aut. klima, (csak manuális van benne)....stb)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10439 Dátum: 2016.12.22 21:37:03 »
Vevő oldalról igazad van ;)
De mondjuk az én autóm 2 milliót ér  (nem ér, csak mondjuk) nem kértem 1,5 milliónyi extrát , így ha eladom 500 eFt ért ugyan ott vagyok mint az aki a felextrázottat eladja 2 millióért. És lehet hogy az enyém a megkiméltebb, jobb állapotú, hasonló km-el.
Ha én eladom 1,5-ért, a felszereltért meg 2-öt adnak, akkor én 1 millával beljebb vagyok :winkiss:
OK én nélkülöztem az extrákat (bőrkormány, autómata váltó, aut. klima, (csak manuális van benne)....stb)

másfél milkó pluszért nemcsak bőrkormányt kaptál volna meg automata váltót. tíz évre elosztva meg mondjuk egymillió az havi nyolcezer forint. meg lehet érteni azokat is, akik sok extrát kérnek. attól lesz jó egy autó...