Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770073 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9930 Dátum: 2015.07.09 14:14:12 »
Ültem már olyan terepjáróban ami fogta úgy az utat, mint az Avem pl.  ;)
A váltója nem szimplán puha, hanem totál érzékelten műanyag, ez nem ugyanaz.
Az utolsó mondatoddal egyetértek, más liga, felesleges összehasonlítani.  :hug:
Ja ne egy 4x annyiba kerülő Toyotához, vagy BMW-hez hasonlitsad az úttartását.
Egyébként én azért is inkább a kombi Logánt  preferálnám, még olcsóbb is mint a Duster ;)
Egy ár- egy liga! :whistling: Azonos áron mit kapok egy jobb autót, vagy fiatalabbat,
kinek mi a fontosabb. ;)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9931 Dátum: 2015.07.09 15:20:05 »
Ja ne egy 4x annyiba kerülő Toyotához, vagy BMW-hez hasonlitsad az úttartását.
Egyébként én azért is inkább a kombi Logánt  preferálnám, még olcsóbb is mint a Duster ;)
Egy ár- egy liga! :whistling: Azonos áron mit kapok egy jobb autót, vagy fiatalabbat,
kinek mi a fontosabb. ;)

Egy sima VW Tiguanról beszéltem egyébként, abban éreztem úttartást, és a körforgalomban sem éreztem, hogy mindjárt felburulok, csak mert nem 15-el veszem be a kanyart.  ;)
A Logant (bocsánat előre is) abszolút nem tartom autónak. Ronda, tele van filléres, ócska megoldásokkal stb.
Azt mindannyian tudjuk, hogy Neked a fontossági sorrended más, mint sokunknak, de ha van 2 millióm, akkor inkább egy tízéves T25 Avensis, mint egy két éves Logan MCV.  ;)

Ha pedig nincs ennyim egy autóra, akkor járok (szinte) bármilyen régebbi autóval, mintsem egy Logannal..  :no:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9932 Dátum: 2015.07.09 16:05:19 »
Egy sima VW Tiguan olyan messze van a Duster-hez,mint egy Swift egy 2105 Ladához képest.
Prémium szegmens felé kacsintgató nagy nevű,múltú egyik legnagyobb német autógyár divat terméke,ami esetében szerintem még a tervezőknek sem jutott eszébe,hogy az autót esetleg egy földgázkútat megközelítő poros,árkos,bozótos,valaha sokat használt mezőgazdasági útra vigyenek. Ennek megfelelően a technikai színvonala modern,kivitelezése parádés,menetkonform szintén.
Ezzel szemben a Dacia egy nagy nevű,múltú egyik legnagyobb francia autógyár occccsó márkájának a terméke,amit direkt olyanra csináltak amilyen. Technikai színvonala talán a Megane I facelift környékén jár,kidolgozottsága szintén,menetkonform,vezethetőség szintén...ezért olyan a váltója amilyen. A Loganban konkrétan ugyanolyan kilincs van/volt ,mint a mi '97es Scenic-ünkben anno. Ezért a műanyagok puritánok,a kanyarban billeg...mert ezt bizony simán befogják ereszteni ahhoz a bizonyos földgázkúthoz,vagy kidőlt villanypóznához Barnakpuszta mellett az erdei csapásba.
Hogy őszinte legyek nem is tudom,mit lehetne hasonlítani ey Duster-hez,ahogy már említve volt másligákban játszik a legtöbb divatterepjáróhoz képest...esetleg ha lenne a Nivának utódja...de az meg valszeg egy Duster lenne Lada emblémával,mivel Togliattiban is a Renault ténykedik.
Teszem hozzá egyikben sem ültem még :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9933 Dátum: 2015.07.09 16:14:31 »
Egy sima VW Tiguan olyan messze van a Duster-hez,mint egy Swift egy 2105 Ladához képest.
Prémium szegmens felé kacsintgató nagy nevű,múltú egyik legnagyobb német autógyár divat terméke,ami esetében szerintem még a tervezőknek sem jutott eszébe,hogy az autót esetleg egy földgázkútat megközelítő poros,árkos,bozótos,valaha sokat használt mezőgazdasági útra vigyenek. Ennek megfelelően a technikai színvonala modern,kivitelezése parádés,menetkonform szintén.
Ezzel szemben a Dacia egy nagy nevű,múltú egyik legnagyobb francia autógyár occccsó márkájának a terméke,amit direkt olyanra csináltak amilyen. Technikai színvonala talán a Megane I facelift környékén jár,kidolgozottsága szintén,menetkonform,vezethetőség szintén...ezért olyan a váltója amilyen. A Loganban konkrétan ugyanolyan kilincs van/volt ,mint a mi '97es Scenic-ünkben anno. Ezért a műanyagok puritánok,a kanyarban billeg...mert ezt bizony simán befogják ereszteni ahhoz a bizonyos földgázkúthoz,vagy kidőlt villanypóznához Barnakpuszta mellett az erdei csapásba.
Hogy őszinte legyek nem is tudom,mit lehetne hasonlítani ey Duster-hez,ahogy már említve volt másligákban játszik a legtöbb divatterepjáróhoz képest...esetleg ha lenne a Nivának utódja...de az meg valszeg egy Duster lenne Lada emblémával,mivel Togliattiban is a Renault ténykedik.
Teszem hozzá egyikben sem ültem még :)

Teljesen igazad van, kicsit sánítított a hasonlat, de elvileg mind2 SUV, és nagyjából egy ligából jönnek.  :surrender:
Akkor máshogy fogalmazok: számomra az fáj a Daciánál, hogy egyszerűen annyira lebutított autókat csinálnak, annyira nem törekednek szinte semmi kényelemre, szinte semmi designra, hogy ezért szerintem teljesen felesleges új autót venni.  :whistling:
A fejlettségi szintje (ahogy Te is írtad) a kb. 10-15 évvel ezelőtti autóknál mozog, de meg merem kockáztatni, hogy egy 2000-2005 között Rav4 mindenben veri.

Innentől kezdve számomra az autónak nincs létjogosultsága, mert olyan mint a legolcsóbb tescos virsli: sz.r, de legalább olcsó.  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9934 Dátum: 2015.07.09 16:23:04 »
Valszeg egy olyan Rav4 simán veri minden jellemzőben.
SUV-SUV, mindkettő,vagy akármi ,ami úgy néz ki ,mint a Duster,elvileg ellenfele. Gyakorlatban nem,olyan tulajdonságokban tud ráverni társaira,amikre azokat nem is tervezik...igénytelenség ( ez azért bizonyos esetekben plusz pont :D ) ,olcsóság,puritánság,terepjáró képesség. Sajnos direkt van lebutítva. Mondjuk egy fullos új már elég gusztusos :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9935 Dátum: 2015.07.09 16:43:23 »
Valszeg egy olyan Rav4 simán veri minden jellemzőben.
SUV-SUV, mindkettő,vagy akármi ,ami úgy néz ki ,mint a Duster,elvileg ellenfele. Gyakorlatban nem,olyan tulajdonságokban tud ráverni társaira,amikre azokat nem is tervezik...igénytelenség ( ez azért bizonyos esetekben plusz pont :D ) ,olcsóság,puritánság,terepjáró képesség. Sajnos direkt van lebutítva. Mondjuk egy fullos új már elég gusztusos :D

Naja, csak fullosan pedig már elég közel van az 5 misihez, azért meg már kapok 3-4 éves Rav4-et vagy Tiguant.  :whistling:

Ahogy írtam is, csak abban az esetben tudom megérteni a Duster vásárlókat, ha az 5 év garancia és az ez idő alatt a motor (1.5 dci) álltal megspórolt üzemanyag (dízellel megtett gondtalan évek  :D ) miatt választják az autót.
Akkor egy racionális döntés.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9936 Dátum: 2015.07.09 18:56:25 »
Teljesen igazad van, kicsit sánítított a hasonlat, de elvileg mind2 SUV, és nagyjából egy ligából jönnek.  :surrender:
Akkor máshogy fogalmazok: számomra az fáj a Daciánál, hogy egyszerűen annyira lebutított autókat csinálnak, annyira nem törekednek szinte semmi kényelemre, szinte semmi designra, hogy ezért szerintem teljesen felesleges új autót venni.  :whistling:
A fejlettségi szintje (ahogy Te is írtad) a kb. 10-15 évvel ezelőtti autóknál mozog, de meg merem kockáztatni, hogy egy 2000-2005 között Rav4 mindenben veri.

Innentől kezdve számomra az autónak nincs létjogosultsága, mert olyan mint a legolcsóbb tescos virsli: sz.r, de legalább olcsó.  :D
Rengeteg embernek csak az számít, hogy új legyen ,pár évig ne legyen gondja, mert van gari. Ha jó volt neki a 15 évvel ezelötti szinvonal megfelel neki ma is, nem kell bele több millió extra. Egy farmernak, pecásnak,munkásautónak.... tökéletes autó.
Egy X5-ös Bömösbe cipelje a festőfelszerelés, köművescuccot,...ugyen már.
Lehet hogy itt sokan csak munkábajárásra, kiránulásra, nyaralásra használja az autót és egy kicsit autóőrültek és meg vannak veszve minden extra kütyűért, de messze nem mindenki ilyen. Nagyon is jól csinálja a Rönyó, hogy kreált egy olcsó verziót .
Igazán a többiek nem nagyon merték ebben utánozni őket.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9937 Dátum: 2015.07.09 19:18:15 »
igen Oldpiet kolléga jól mondja. nem tudom az árakat de sztem egy új és garis és alap felszerelt (max klima) duster áráért azért hány éves  négyüléses dizel Rav4-est kapsz? legalább 5 éves és van benne 100e km ha nem több.
X bmwről nem is beszélve meg nem venném, drága és sz.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9938 Dátum: 2015.07.09 19:52:16 »
nagyon hasít a duster és az egész dacia márka is, ez nem véletlen. a népnek olcsó autóra is szüksége van, nemcsak puccosakra. igen, nyugaton is. nekem nagyon tetszik a dákók koncepciója. magamnak sose vennék, de ennek semmi jelentősége abból a szempontból, hogy ez egy sikeres recept.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9939 Dátum: 2015.07.09 20:01:06 »
nagyon hasít a duster és az egész dacia márka is, ez nem véletlen. a népnek olcsó autóra is szüksége van, nemcsak puccosakra. igen, nyugaton is. nekem nagyon tetszik a dákók koncepciója. magamnak sose vennék, de ennek semmi jelentősége abból a szempontból, hogy ez egy sikeres recept.

Pontosan leírtad az én véleményemet is!  :clap:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9940 Dátum: 2015.08.19 14:39:01 »
Na ennyit a használtautó vásárlásról:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/kia/ceed/kia_ceed_sw_1.6_crdi_limitalt_premium_navi._panorama.krom_csomag-8964643

A ceedclub.hu fórumán az első tulajdonosa felismerte, aki GTK-ra törte és 820ezerért tudta eladni roncsként (a teljes eleje hiányzott, motor ripitya). Most meg állapot: Újszerű.

Durva.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.19 14:42:48 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9941 Dátum: 2015.08.19 14:49:59 »
Nem tudom, hogy volt törve, de a képek alapján nekem csak a háta jobbfele lenne gyanús.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9942 Dátum: 2015.08.19 15:11:46 »
Ceedclub fórumán vannak képek.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9943 Dátum: 2015.09.14 21:01:11 »
Hali!
Suzuki SX4 Cross ról vélemény?

Benyás vagy dizel a jobb?
Nem ismerem a Suzi dizeljeit....  anyumnak keresek valamit a Hiace helyett.
Bár lehet Rav4 lesz az is.  :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9944 Dátum: 2015.09.15 05:24:03 »
Hali!
Suzuki SX4 Cross ról vélemény?

Benyás vagy dizel a jobb?
Nem ismerem a Suzi dizeljeit....  anyumnak keresek valamit a Hiace helyett.
Bár lehet Rav4 lesz az is.  :D
Hali, tudtommal Fiat diesel van bennük. Nekem bejön, benzinesben venném. (egy bajom van vele: nekünk kicsi a csomagtér.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.