Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770329 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9900 Dátum: 2015.06.26 19:45:07 »
ugyértem oszkar...

Oszkározok is, de Fészbukkon a külföldi szerelőknek fenntartott csoportok sokkal jobb arányban telítik a kocsit. Kb. minden tizedik utitársam Oszkáros.
Most már nagyon régóta csak teltházzal járok (3utas, így kényelmes) és általában van 1-2-3 ember, akinek nemet kell mondanom helyhiány miatt.

kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9901 Dátum: 2015.06.26 19:46:56 »
Csak vigyázz nehogy menekültet vigyél :surrender:

Csak magyar állampolgárokat viszek. Induláskor igazoltatok, és bőröndöt nyittatok. Aki erre nem hajlandó, az nem utazik velem. Ennél többet nem tudok tenni...
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9902 Dátum: 2015.06.26 20:58:22 »
Csak magyar állampolgárokat viszek. Induláskor igazoltatok, és bőröndöt nyittatok. Aki erre nem hajlandó, az nem utazik velem. Ennél többet nem tudok tenni...
Nagyon helyes :yes:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9903 Dátum: 2015.06.27 01:54:39 »
Csak magyar állampolgárokat viszek. Induláskor igazoltatok, és bőröndöt nyittatok. Aki erre nem hajlandó, az nem utazik velem. Ennél többet nem tudok tenni...
És kiveszed magadnak belőle, ami tetszik? :tt2:
Gabe 254.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9904 Dátum: 2015.06.27 08:18:43 »
Oszkározok is, de Fészbukkon a külföldi szerelőknek fenntartott csoportok sokkal jobb arányban telítik a kocsit. Kb. minden tizedik utitársam Oszkáros.
Most már nagyon régóta csak teltházzal járok (3utas, így kényelmes) és általában van 1-2-3 ember, akinek nemet kell mondanom helyhiány miatt.
jó ez az oszkár,egyre többen emlegetik.
jó az autósnak is,utasnak is.
unokatesóm tegnap ért haza hollandiából.
már másodjára oszkározott.
3embert hozott a környékükről (putten,ermelo) teljesen pestig. ;) és volt még több jelentkező is. de ő is csak 3embert hoz max.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9905 Dátum: 2015.06.28 20:57:29 »
Ez az oszkározás pénzért megy? Országon belül is szokás?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9906 Dátum: 2015.06.28 21:06:30 »
Hát persze, hogy pénzért. Tulajdonképpen arról szól, hogy az ember keres maga mellé olyat, akivel megosztja az útiköltséget.
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9907 Dátum: 2015.06.28 21:12:02 »
Hogy kerül meghatározásra az ár?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9908 Dátum: 2015.06.28 21:27:04 »
Minden távra van egy alapból beállított érték, de amúgy részben közös megegyezéssel.
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9909 Dátum: 2015.06.29 08:36:33 »
Van egy a honlap által ajánlott ár, amit természetesen át tudsz írni, ezt az utas vagy elfogadja, vagy buszozhat ::)
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9910 Dátum: 2015.06.29 23:38:33 »
Ez az oszkározás pénzért megy? Országon belül is szokás?
Van országon belül is. Az árat te határozod meg, de van valami Ft/km limit. Mivel közösségi, ezért téged értékelnek, te is értékelsz, így lehet válogatni sofőrök/utasok között.
Amit én utasoktól hallottam jellmző panasz, hogy kis Suzukiba is felvesz magához 4 utast az ember és elkéri a 2000/főt egy BP-Miskolc etapra.
Én a Corollával max 2 főt utaztattam, mögém max a kabátok férnek.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9911 Dátum: 2015.06.30 09:57:34 »
Amit én utasoktól hallottam jellmző panasz, hogy kis Suzukiba is felvesz magához 4 utast az ember és elkéri a 2000/főt egy BP-Miskolc etapra.
Én a Corollával max 2 főt utaztattam, mögém max a kabátok férnek.
20 éve, amikor Bécsbe jártam, a diákok közt is működött a telekocsi. Volt olyan ismerősöm, aki egy rozzant Skodával járt, és egyszer, amikor épp utasa is volt, lerobbant, másfél óra ment el a javításra, összességében jóval több, mint 4 óra volt az út, - ez már vonattal (a határon átszállva, mert így olcsóbb volt) is standard menetidő volt - és a srác simán elkérte az 1500 Ft-ot, ami akkor eleve magasabb tarifának számított. Nem velem esett meg, én nem adtam volna egy fityinget sem...
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9912 Dátum: 2015.06.30 10:05:30 »
20 éve, amikor Bécsbe jártam, a diákok közt is működött a telekocsi. Volt olyan ismerősöm, aki egy rozzant Skodával járt, és egyszer, amikor épp utasa is volt, lerobbant, másfél óra ment el a javításra, összességében jóval több, mint 4 óra volt az út, - ez már vonattal (a határon átszállva, mert így olcsóbb volt) is standard menetidő volt - és a srác simán elkérte az 1500 Ft-ot, ami akkor eleve magasabb tarifának számított. Nem velem esett meg, én nem adtam volna egy fityinget sem...
Jogos, de lerobbanni bármi lerobbanhat (még a vonat is). De látod hogy a sofőr milyen autóval jár, hány éves, légkondis, élőállat, autopályát használ e.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9913 Dátum: 2015.06.30 13:45:19 »
Van országon belül is. Az árat te határozod meg, de van valami Ft/km limit. Mivel közösségi, ezért téged értékelnek, te is értékelsz, így lehet válogatni sofőrök/utasok között.
Amit én utasoktól hallottam jellmző panasz, hogy kis Suzukiba is felvesz magához 4 utast az ember és elkéri a 2000/főt egy BP-Miskolc etapra.
Én a Corollával max 2 főt utaztattam, mögém max a kabátok férnek.
Kiváncsi leszek mikor kötnek bele mint az Uberbe :hmmmm:
Egyébként nem látok nagy különbséget egy weekendház kiadásához képest :whistling:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9914 Dátum: 2015.06.30 14:11:49 »
Kiváncsi leszek mikor kötnek bele mint az Uberbe :hmmmm:
Egyébként nem látok nagy különbséget egy weekendház kiadásához képest :whistling:
Amint evidens lesz, hogy a sofőrök profitért csinálják. Bár ilyen sofőrtípus most is van ott.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer