Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770112 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9420 Dátum: 2015.03.26 13:41:56 »
Hááát, a FŐTÁV használja rohangálos autónak, nekik nincs gondjuk vele.
Szerintem aki megteheti, hogy tartson mellette egy autót a hosszabb utakra, annak tökéletes. És ha ideje 95%-ban ez elég, akkor 2 autónál olcsóbb hosszú utakra bérelni egyet.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9421 Dátum: 2015.03.26 13:49:09 »
Igen, bérlésre valszeg ésszerű is lehet. Saját autóként nem látom értelmét.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9422 Dátum: 2015.03.26 14:43:38 »
Ha elérhető árban volna én simán vennék egyet. Nálunk is nagyon jellemző a sok rövid út - annyi idő alatt még a Prius motorja se állna le. Oda tökéletes volna. (Van egy kollégám, akinek az autója még nem ment napi 60km-nél többet, mióta megvette. Bejön munkhelyre, hazamegy, hétvégi bevásárlás. Család városon belül. Nyaralni külföldre jár haverokkal, repülővel vagy befér valamelyik autóba. Neki is tök jó volna. Csak neki sincs erre 5-8 millája.)
De előbb vagy utóbb cask lejjebb megy az áruk.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9423 Dátum: 2015.03.26 16:38:19 »
Ha csak városban jár és keves, akkor Nissan Leaf.
Attól függ, milyen a város elektromos töltő állomás ellátottsága, és azok elérési lehetősége.-)
A PII, YHSD-t elektromos előmelegítés nélkül kínzás 15km-nél rövidebb távokra használni, főleg lakott területen, mert alig melegszik be.
A PIII, CT esetében némileg jobb a helyzet, de valóban ilyen kifejezetten rövid távokra inkább a tisztán elektromos, vagy a PHEV lehet a jó megoldás. Utóbbinál kevesebb a kompromisszum.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9424 Dátum: 2015.03.26 20:43:03 »
Sziasztok!

Régen jártam erre. Történt 1-2 dolog és a régebben tervezett autóvásárlás úgy néz ki idén nyáron kerül kivitelezésre.
2 opcióm van:
1. Használt max 5 éves autó 2M alatt kis hitellel és 600k rokkant utalvánnyal
2. Használt 10-12 éves normális autó 1M környékén + az E10 beszámítása (1,2M-ig nézegetem a hirdetéseket)

Az első opcióval a problémám az, hogy japánt nem nagyon kapok 2M alatt 5 éves korig, a piac tele van a franciákkal és H Astrákkal, ráadásul nem érzem azt, hogy jobb autót kapnék, mint a kettes opcióban.

A második opcióban van pár szimpatikus autó, mint pl:
- Jazz
- Mazda 2
- E12
- Fusion

Mivel jön a 2. baba, ezért praktikus autó kell, de nem kell nagy. Úgy gondolom egy Jazz-ben is simán el lehet lenni 2 gyerekkel rövid távon (hosszúra meg nem járok).
Kinek mivel van tapasztalata? Mit kell megnézni ezeknél?
Továbbá az is érdekelne, hogy ezek mennyire tágasak elöl, mert a 195cm 120kg-nak kell a hely. Nekem minden tekintetben a Jazz a legszimpatikusabb, jól is néz ki, mindenki jót mond róla, de még nem próbáltam. Elférhetek én abban? Ugyanez érvényes a Mazda 2-re is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9425 Dátum: 2015.03.26 20:53:37 »
A második opcióban van pár szimpatikus autó, mint pl:
- Jazz
- Mazda 2
- E12
- Fusion

Én mindenképp E12 HB 1,4VVT-i -t mondanám. Nekem is ez van, 2 gyerekkel.
A JAZZ-ből kevés van, elég drágák, és belső tágasság ide vagy oda, 1 kategóroával a corolla alatt van.
Mazda2 szerintem nagyon ronda egy autó, ritka, nem is értem mi vihet rá hogy szóba jött..  :flowers:
FUSION nagyon praktikus, tágas, viszont az 1,4szerintem gyenge, oda 1,6benzines kell. Ezt gyakrabban vezettem,
ellenben minőségre, igényességre, az ülések kényelmében szerintem a Corolla e12 alatt van.

UI: én belevenném a kosárba a FocusII 1,6 benzineseket is.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.26 20:56:16 írta Ákos2004 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9426 Dátum: 2015.03.28 00:11:52 »
Én mindenképp E12 HB 1,4VVT-i -t mondanám. Nekem is ez van, 2 gyerekkel.
A JAZZ-ből kevés van, elég drágák, és belső tágasság ide vagy oda, 1 kategóroával a corolla alatt van.
Mazda2 szerintem nagyon ronda egy autó, ritka, nem is értem mi vihet rá hogy szóba jött..  :flowers:
Vezettél te ilyet? Mármint Mazda 2-t... Belül minőségi (kategóriájához képest), nagyon praktikus, tágas. Igazi kis egyterű, olyasmi mint a Jazz - vagy épp a Fusion, aminek ugye technikailag a testvére. Most hogy ronda-e... szerintem pl. nem az, de ez ízlés dolga.

Két felnőtt + 2 gyerek kombóhoz, tehát kvázi családi autónak, a Jazz JOBB választás, mint az E12 HB! Több benne a hely (utas- és csomagtérben is), és sokkal jobban variálható, praktikusabb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9427 Dátum: 2015.03.28 08:10:32 »
Sziasztok!
Régen jártam erre. Történt 1-2 dolog és a régebben tervezett autóvásárlás úgy néz ki idén nyáron kerül kivitelezésre.
2 opcióm van:
1. Használt max 5 éves autó 2M alatt kis hitellel és 600k rokkant utalvánnyal
2. Használt 10-12 éves normális autó 1M környékén + az E10 beszámítása (1,2M-ig nézegetem a hirdetéseket)
Az első opcióval a problémám az, hogy japánt nem nagyon kapok 2M alatt 5 éves korig, a piac tele van a franciákkal és H Astrákkal, ráadásul nem érzem azt, hogy jobb autót kapnék, mint a kettes opcióban.

A második opcióban van pár szimpatikus autó, mint pl:
- Jazz
- Mazda 2
- E12
- Fusion
Mivel jön a 2. baba, ezért praktikus autó kell, de nem kell nagy. Úgy gondolom egy Jazz-ben is simán el lehet lenni 2 gyerekkel rövid távon (hosszúra meg nem járok).
Kinek mivel van tapasztalata? Mit kell megnézni ezeknél?
Továbbá az is érdekelne, hogy ezek mennyire tágasak elöl, mert a 195cm 120kg-nak kell a hely. Nekem minden tekintetben a Jazz a legszimpatikusabb, jól is néz ki, mindenki jót mond róla, de még nem próbáltam. Elférhetek én abban? Ugyanez érvényes a Mazda 2-re is.

nem érdekel egy 2004/12-es mazda2 dízel? testvéremé eladó, kábé 110.000 valós futott km-rel. én is hajtottam egy bő éven át, két gyerekkel teljesen jó volt (még úgy is, hogy az avensis után átülni elég kontrasztos volt). 300 km-re utakra jártunk vele négyesben és kibírtuk. 5.5 körül fogyaszt. nagyon szép állapotú, érdemes megnézni.

azt viszont nem tudom, hogy effektíve beleférsz-e, ekkora embereket én látni is ritkán szoktam :D

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9428 Dátum: 2015.03.28 08:51:10 »
..
Régen jártam erre. Történt 1-2 dolog és a régebben tervezett autóvásárlás úgy néz ki idén nyáron kerül kivitelezésre.
2 opcióm van:
1. Használt max 5 éves autó 2M alatt kis hitellel és 600k rokkant utalvánnyal
2. Használt 10-12 éves normális autó 1M környékén + az E10 beszámítása (1,2M-ig nézegetem a hirdetéseket)
...

A 2. opciónál nem lehet a 600k rokkant utalványt használni? Mi ennek a "korlátja" :hmmmm:
Érdekes, hogy sokan azt ajánlják, amilyen nekik van... (nyilván mindenki elégedett vele  :flowers:)
Most én is ezt teszem...
Vehetnél T22 Avensist ... :otlet:
2002-es az utolsó évjárat... tehát 13 éves ...éppen kicsúszik a 10..12 évből, amit megcéloztál. :yes:
Tudom,hogy kisebb autót keresel, de ne ijedj meg a méretétől... 4,5 m hosszú csak ( egy mai corolla méret!) 195 cm- el 4 fővel (a gyerekek nőni fognak!) KELL neked EKKORA!  Belül jó nagy! 1M alatt jót találsz... még marad pénzed a karbantartásra is ;) CSak az olajfogyasztás lehet gond. :flowers:



« Utoljára szerkesztve: 2015.03.28 09:04:45 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9429 Dátum: 2015.03.28 09:12:15 »
Csufár mennyi az irányár?

T22 Ave semmiképpen, ahhoz új garázs kellene, ezért is adtam el a T22 Ave-t pár éve.

A 600k kikötése a maximum 5 éves autó vásárlása, vagy lehet venni új suzuki-t 900k kedvezménnyel. 2M alatt viszont a 6 évesek között nincs választék a japánoknál, oda legalább 2,3-ig fel kell menni, az meg már 1,7M befektetést igényel.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.28 09:17:37 írta diegho »

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9430 Dátum: 2015.03.28 10:05:56 »
Ha már így szóba került Csufár bátyjának a 2-es mazdája, akkor felmerült bennem egy kérdés. Benzin vagy dízel? Szerintem a dízel nekem nagyon nem jó, mert így néz ki egy napom:
reggel beülök, megyek 12km-t országúton és leállítom
délután beülök, megyek 2km-t városban és leállítom
fél óra múlva beülök és megyek 14km-t országúton és leállítom

Erre a dízel nagyon buta döntés úgy érzem. Az éves futásom sincs több, mint 10k km és gyakorlatilag havonta max egyszer megyek hosszabb távot (az sem több 100km-nél, inkább 30 a jellemzőbb)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9431 Dátum: 2015.03.28 11:33:08 »
Ha már így szóba került Csufár bátyjának a 2-es mazdája, akkor felmerült bennem egy kérdés. Benzin vagy dízel? Szerintem a dízel nekem nagyon nem jó, mert így néz ki egy napom:
reggel beülök, megyek 12km-t országúton és leállítom
délután beülök, megyek 2km-t városban és leállítom
fél óra múlva beülök és megyek 14km-t országúton és leállítom

Erre a dízel nagyon buta döntés úgy érzem. Az éves futásom sincs több, mint 10k km és gyakorlatilag havonta max egyszer megyek hosszabb távot (az sem több 100km-nél, inkább 30 a jellemzőbb)
Benzin, egyértelműen benzin!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9432 Dátum: 2015.03.28 11:50:50 »
Én is így gondoltam. A dízeleket gyorsan kinyírná ez a sok hideg üzem.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9433 Dátum: 2015.03.28 12:21:40 »
Én is így gondoltam. A dízeleket gyorsan kinyírná ez a sok hideg üzem.
A szomszéd srácnak diesel Fusionja van (ugyan az a motor, tudtommal) 12 éves , 200ekm-el , városban rövid utakon munkábajárásra használja (2x5km) meg nyaralni és kutya baja sincs.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9434 Dátum: 2015.03.28 13:07:55 »
Erre a dízel nagyon buta döntés úgy érzem. Az éves futásom sincs több, mint 10k km és gyakorlatilag havonta max egyszer megyek hosszabb távot (az sem több 100km-nél, inkább 30 a jellemzőbb)
Ezek a kisdízelek viszonylag hamar melegszenek be, de a Mazda 2-t nem ismerem.
Ha nincs benne DPF, akkor jó lehet.
Az Avensissel én is 13-15 km-eket megyek, és csak kb 2-3 havonta van egy hosszabb út. Hidegen nem kell nyomni neki, alacsony fordulaton nem kell erőltetni és akkor nem termel annyi kormot  :hug:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety