Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770649 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9240 Dátum: 2015.03.05 21:23:44 »
Az a szomorú ezzel a cikkel kapcsolatban...
... hogy neked ezek szerint kimaradtak ezek a dolgok  ;) !

...ha elérik azt, hogy első autót vesznek, akkor a következő azonnali cselekvésük egy vezetéstechnikai tréning legyen
Neked az volt  :szemez: ?

Őszinte cikk - kár, hogy neked nagyon nem ment át az üzenete, a mondanivalója  :) ... Ja, és hangsúlyozottan MAGÁNVÉLEMÉNY. Én jókat mosolyogtam rajta  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9241 Dátum: 2015.03.05 21:47:18 »
Gazdasági és műszaki értelemben véve német... de csehek szerelik össze Csehországban, a márka cseh eredetű, és a design önálló. Ez azért kicsit más, mint a győri Audi esete  :)

Mi meg az Audit Győrben:) Design alatt a formatervet érted? kizártnak tartom, hogy önelló... teljesen belesimul a csoport arculatába, emellett figyelnek rá,
hogy ne veszélyeztesse a vw házon belüli konkurenseit... pl. superb feneke... mindenképpen randábbnak kellett lennie a passat-nál, pont mint a seat-ok belseje..jó rondák.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9242 Dátum: 2015.03.05 22:35:34 »
Mi meg az Audit Győrben:) Design alatt a formatervet érted? kizártnak tartom, hogy önelló... teljesen belesimul a csoport arculatába, emellett figyelnek rá,
hogy ne veszélyeztesse a vw házon belüli konkurenseit... pl. superb feneke... mindenképpen randábbnak kellett lennie a passat-nál, pont mint a seat-ok belseje..jó rondák.
OK, de akkor sem értem ezt az Audis párhuzamot :) ... teljesen más a két dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9243 Dátum: 2015.03.05 23:27:55 »
Én sem értem. Maga a márka cseh, amit megvett a VW. Az összeszerelő üzem nem nemzeti tulajdon. Van nálunk Mercedes is, meg Suzuki is ilyen alapon...
Ha már párhuzam, akkor a Győri Keksz felelne meg.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9244 Dátum: 2015.03.06 08:27:19 »
sztem a skodának az audihoz a sok komp. alkatrész mellett köze nincs.  a VW alatt tartják direkt, a kaszniját direkt elcsúnyitják a fabia 2 ronda a octavia dettó.  egyedül a fabia1 volt amikor szabad kezet kaptak kinézetre (szép is lett  ::) ) és "állítólag " akkor a csehek beledatak apait anyait. 
bele sem gondolok hogy milyen az amikor nem adnak bele apait-anyait.. :cry: :whistling: [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9245 Dátum: 2015.03.06 10:17:49 »
sztem a skodának az audihoz a sok komp. alkatrész mellett köze nincs.  a VW alatt tartják direkt, a kaszniját direkt elcsúnyitják a fabia 2 ronda a octavia dettó.  egyedül a fabia1 volt amikor szabad kezet kaptak kinézetre (szép is lett  ::) ) és "állítólag " akkor a csehek beledatak apait anyait. 
bele sem gondolok hogy milyen az amikor nem adnak bele apait-anyait.. :cry: :whistling: [rohog]
Már hogyne lenne köze az Audihoz. Egyes modelleknek szinte ugyanaz a technikája.

Design: én nem értem ezt az "elcsúnyítást"  :?: ... A mostani modellek pl. kivétel nélkül nagyon jól néznek ki  :yes:  :yes:! Egyetlen kivétel talán a faceliftes Octavia II, annak csúnyák a fényszórói. De a facelift előtti abból is nagyon pofás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9246 Dátum: 2015.03.06 10:21:09 »
... hogy neked ezek szerint kimaradtak ezek a dolgok  ;) !
Neked az volt  :szemez: ?

Őszinte cikk - kár, hogy neked nagyon nem ment át az üzenete, a mondanivalója  :) ... Ja, és hangsúlyozottan MAGÁNVÉLEMÉNY. Én jókat mosolyogtam rajta  :D
A saját autó kimaradt, igen. Az állatkodás és azok a sztorik egy része, amikről ír (a hülyegyerekség) nem maradt ki és NEM IS VAGYOK ERRE BÜSZKE, hogy ilyen voltam. Felnőtt fejjel pofánbsznám saját magamat 20 évesként.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9247 Dátum: 2015.03.06 10:26:19 »
A saját autó kimaradt, igen. Az állatkodás és azok a sztorik egy része, amikről ír (a hülyegyerekség) nem maradt ki és NEM IS VAGYOK ERRE BÜSZKE, hogy ilyen voltam. Felnőtt fejjel pofánbsznám saját magamat 20 évesként.  :excl:

Hát nem tudom, én is voltam fiatal (vagyok is  :D ), volt 21 évesen saját E12 Corollám, de valahogy sosem akartam széjjeltépni és ész nélkül hajtani akárhol is.
Ez nálam kimerül abban, hogy idönként szeretem elpörgetni 6000-ig (ezt mondjuk az Aveban is), de persze szigorúan ha már meleg az olaj.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9248 Dátum: 2015.03.06 13:17:50 »
A saját autó kimaradt, igen. Az állatkodás és azok a sztorik egy része, amikről ír (a hülyegyerekség) nem maradt ki és NEM IS VAGYOK ERRE BÜSZKE, hogy ilyen voltam. Felnőtt fejjel pofánbsznám saját magamat 20 évesként.  :excl:
50 év múlva a mostani éneddel tennél ugyanígy :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9249 Dátum: 2015.03.06 13:39:18 »

Design: én nem értem ezt az "elcsúnyítást"  :?: ... A mostani modellek pl. kivétel nélkül nagyon jól néznek ki  :yes:  :yes:! Egyetlen kivétel talán a faceliftes Octavia II, annak csúnyák a fényszórói. De a facelift előtti abból is nagyon pofás.

de van skoda elcsúnyítás a többiek is mondják, tudják. fabia2 total el van rajzolva , octavia 2 hátsó stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9250 Dátum: 2015.03.06 15:51:55 »

50 év múlva a mostani éneddel tennél ugyanígy :D
Ebben a kérdésben konzervatív és következetes vagyok. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9251 Dátum: 2015.03.06 15:59:29 »

de van skoda elcsúnyítás a többiek is mondják, tudják. fabia2 total el van rajzolva , octavia 2 hátsó stb.
Van bizony. Az új Octavia is csak képeken szép, aztán közelről szerintem szándékos arány hibákat vétettek, hogy az új autó vásárlóknak racionális, de kompromisszum kényszerű termék legyen a VW cégcsoporton belül. Számomra kifejezetten zavaró, hogy míg az eleje szélesítve van a fényszórók által, addig a hátulja keskenyitve van a doblemeztől a lámpák formájával együtt. Ez rontja az auto kiállását, igy az összképet.
Egy GolfVII arányai gyakorlatilag majdnem tökéletesek, oktatni lehetne. Formai bravúr, érzelem ugyan nincs benne, de a geometriai formákat, arányokat piszokul eltalálták rajta.

Az Audi kiemelkedik a VW-k közül, ezt több szempontból is igy gondolom. A VW es a masik két konszern tesó közötti "szakadékot" igyekeztek mélyíteni, hogy házon belüli közvetlen konkurenciát ne jelentsenek egymásnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9252 Dátum: 2015.03.06 16:44:32 »
Van bizony. Az új Octavia is csak képeken szép, aztán közelről szerintem szándékos arány hibákat vétettek, hogy az új autó vásárlóknak racionális, de kompromisszum kényszerű termék legyen a VW cégcsoporton belül. Számomra kifejezetten zavaró, hogy míg az eleje szélesítve van a fényszórók által, addig a hátulja keskenyitve van a doblemeztől a lámpák formájával együtt. Ez rontja az auto kiállását, igy az összképet.
Egy GolfVII arányai gyakorlatilag majdnem tökéletesek, oktatni lehetne. Formai bravúr, érzelem ugyan nincs benne, de a geometriai formákat, arányokat piszokul eltalálták rajta.

Az Audi kiemelkedik a VW-k közül, ezt több szempontból is igy gondolom. A VW es a masik két konszern tesó közötti "szakadékot" igyekeztek mélyíteni, hogy házon belüli közvetlen konkurenciát ne jelentsenek egymásnak.
Ja a golfot már rég kitalálták, a 4-től a7-ig alig több optikában mint egy-egy facelifting :D Ez jó is meg nem is :hmmmm:
(mint az Ave T27 facelift előtt és után,ha itt nem magyarázzátok el a különbséget soha nem veszem észre :devil:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9253 Dátum: 2015.03.06 16:50:13 »
azt olvasom a tesztekben, hogy a Seat Exeo jobb, mint az eredetije. Most akkor hogy van ez a házon belülh dolog? Jó, tudom, hogy van generációs különbség, de akkor is. ;)
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9254 Dátum: 2015.03.06 16:58:08 »
azt olvasom a tesztekben, hogy a Seat Exeo jobb, mint az eredetije. Most akkor hogy van ez a házon belülh dolog? Jó, tudom, hogy van generációs különbség, de akkor is. ;)
szerintem logikailag teljesen hibás példa  :flowers: