Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770924 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9210 Dátum: 2015.03.02 15:33:04 »
De amúgy ez mindenre igaz: használt gumi vs prémium új gumi, gyerekülés isofix vagy nem, óvszer nélkül kefélni terhesség igen vagy nem, stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9211 Dátum: 2015.03.02 15:33:56 »
Statisztikához: Én is statisztikával dolgozom és tudom mire jó és mire nem jó. Nem mindenek felett álló eszköz!
Tennék fel egy kérdést: Ha egy közeli hozzátartozótok megbetegszik és azt mondják, hogy ez a betegségnek 98% a túlélése, majd neadj'isten meghal. Akkor ki lesz elégedett, hogy a statisztika szerint nem kellett volna meghalnia? Vagy inkább szomorkodnátok és gyászolnátok, mert meghalt? Kit érdekel ilyenkor a statisztika?
Ki nem dolgozik statisztikával [rohog]
Én is minden hónapban /évben megnézem a forgalom alakulását :D
Ha többet adtam el az jó ha kevesebbet az  :no:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9212 Dátum: 2015.03.02 15:59:54 »
A statisztikák azért készülnek, hogy meggyözzék a vevöket egy adott produktumról/szolgáltatásról.  :yes:

Amúgy pedig: "Èn csak annak a statisztikának hiszek, amelyet magam hamisítottam."  :D

Egy szó, mint száz: én nem a statisztikák miatt tartom megbízhatónak a Toyotát, hanem mert azt tapasztalom.
Zárójelben jegyzem meg, a statisztikák is ezt mondják.  :innocent:

Mindent be lehet bizonyítani és az ellenkezöjét is.  :cool2:

Ha Mondi ennyire utálja a Corolláját, miért nem adja el és miért nem vesz mást, olyat amiben hisz?
Csak nem azért, mert a szíve méllyén tudja, hogy megbízható autója van, ami ugyan már okozott neki fejtörést, de mégsem tudna más olyat mutatni ami megbízhatóbb?  :?:  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9213 Dátum: 2015.03.02 17:46:01 »
F Astra ügyben, ti nem tudom, mit hogy állitotok be, de én a 185 centimmel a vezetöülésben beszorítva éreztem magam, míg a békában soha. Lent van az ülés, ez tény, de attól még van hely. Nem úgy, mint hátul...
Fura. Van egy 2 méter magas cimborám, akinek F-Astrája volt - simán elfért benne. Pedig neki ráadásul olyanok az arányai, hogy a felsőteste is szokatlanul magas. A Camryben pl. nem fért el rendesen, kicsit oldalra kellett billentse a fejét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9214 Dátum: 2015.03.02 17:47:24 »
A statisztikák azért készülnek, hogy meggyözzék a vevöket egy adott produktumról/szolgáltatásról.  :yes:
Persze... biztos azért készíti a német TÜV a statisztikáját, hogy meggyőzze a németeket: vegyenek Toyotát  :yes: ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9215 Dátum: 2015.03.02 17:51:01 »
juj... [rohog] [rohog]
Ő azt írta, hogy kinézetben JOBB az Astra, mint az E11  ;) ... nem értetted esetleg félre? (Első olvasásra nekem is úgy jött le, hogy fordítva értette.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9216 Dátum: 2015.03.02 18:31:36 »
nehéz dolog ez. a családunkban az elmúlt huszonöt év összes autója (francia, japán, német, svéd) megbízhatóan tette a dolgát, pedig a nagy többségük használtan került hozzánk. persze lehet, hogy csak a tűrésküszöbünk magas :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9217 Dátum: 2015.03.02 18:55:42 »
Persze... biztos azért készíti a német TÜV a statisztikáját, hogy meggyőzze a németeket: vegyenek Toyotát  :yes: ;)
Én nem úgy veszem észre, hogy ez sikerül :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9218 Dátum: 2015.03.02 19:06:39 »
Ha Mondi ennyire utálja a Corolláját, miért nem adja el és miért nem vesz mást, olyat amiben hisz?
Csak nem azért, mert a szíve méllyén tudja, hogy megbízható autója van, ami ugyan már okozott neki fejtörést, de mégsem tudna más olyat mutatni ami megbízhatóbb?  :?:  ;)
Mert már rendbe tetette, sokat is futott vele, már tisztán bukó lenne (a váltó felújítás után kellett volna, mint ahogy nekem is kuplung munkahenger szétesésnél), legalább koptat valamit a beleölt pénzből.
Ettől függetlenül többet várt a márkától, keserű a szájíze.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9219 Dátum: 2015.03.02 19:31:00 »
nehéz dolog ez. a családunkban az elmúlt huszonöt év összes autója (francia, japán, német, svéd) megbízhatóan tette a dolgát, pedig a nagy többségük használtan került hozzánk. persze lehet, hogy csak a tűrésküszöbünk magas :D
Az én statisztikám szerint a megvett használtautók és főként motorok között 50% volt jó vagy nem jó [rohog] :cry:
Mondjuk a motorokat elég sűrűn cserélgettem (átlag nem voltak 2 évnél többet nálam, mindig találtam okot, hogy eladjam: túl kicsi,  gyenge, sportos,túl erős vagy gyűltek a hibák rajta...)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9220 Dátum: 2015.03.02 19:47:47 »
nekem az elmúlt 10 év alatt most van az ötödik autóm  :flowers:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9221 Dátum: 2015.03.02 22:06:23 »
Ha Mondi ennyire utálja a Corolláját, miért nem adja el és miért nem vesz mást, olyat amiben hisz?
Csak nem azért, mert a szíve méllyén tudja, hogy megbízható autója van, ami ugyan már okozott neki fejtörést, de mégsem tudna más olyat mutatni ami megbízhatóbb?  :?:  ;)
Anyagilag most nem annyira fér bele, pedig ha beleférne már egy mazda6 kombival járnánk. Amúgy autót cserélni szerintem akkor érdemes, ha kategóriában (méret, teljesítmény, presztizs) felszereltségben és évjárat közül legalább kettőben tudok előrelépni és egyikben sem vissza. Ezt most nem tudom megtenni, addig marad.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9222 Dátum: 2015.03.02 22:12:49 »
nekem az elmúlt 10 év alatt most van az ötödik autóm  :flowers:
Mazda3, 2, Ave, elötte mi volt?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9223 Dátum: 2015.03.02 22:15:12 »
mazda5
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9224 Dátum: 2015.03.02 22:25:01 »
Fura. Van egy 2 méter magas cimborám, akinek F-Astrája volt - simán elfért benne. Pedig neki ráadásul olyanok az arányai, hogy a felsőteste is szokatlanul magas. A Camryben pl. nem fért el rendesen, kicsit oldalra kellett billentse a fejét.
Nem a fejemnek volt kicsi, a lábamnak. Oldalra is, és hosszában is.
music