Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770266 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #9180 Dátum: 2015.03.01 20:13:45 »
Én elfogadom, hogy ő csalódott, és legközelebb nem venne Toyotát. AZT viszont nem fogadom el, hogy a saját kirívó esetéből kiindulva általánosít - mert ez félrevezethet másokat. A Toyota nem olyan, mint amilyennek mondi megismerte - és amilyennek igyekszik bemutatni mások számára is.

Amúgy, azért ne tegyünk már úgy, mintha a megbízhatóság szólna egyedül egy Toyota mellett :) ... sok más kategória-társsal volt alkalmam pl. összehasonlítani a Yaris I-et meg az Avensis II-t, és bizony sokukat, sok tekintetben überelik - és most NEM a megbízhatóságra gondolok.
Kezdjuk mindjárt azzal, hogy 1997-ben az AveI volt kategóriájában a legjobb oldalutkozes védelemmel ellátott autója. Majd az AveII volt kategóriájában az első, ami 5*-os értékelést kapott a törésteszten.
Meg a legjobb minőségű hifi is ebben a modellben van szintén a kategórián belül. Ja, és mindezek fényében a legmegbízhatóbb és legcsendesebb utastérrel is ez rendelkezik.
Térdlégzsákkal is ezt az autót szerelték először.  [emoji4]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9181 Dátum: 2015.03.01 20:17:41 »
Az 5 már statisztikai adat?

Volt 4 PSA (Citroënen, Peugeot) nálam, meg egy a sógoromnál, egyikkel sem volt gond. Tehát akkor ez releváns adat?

Gondoltam, hogy nem.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.01 20:20:35 írta Nagycitrom »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9182 Dátum: 2015.03.01 20:39:34 »
bár megjegyzem ha egy németben kell váltót cseréli azt a német tulajok sem bocsájtják meg az autónak onnan már azok is köpködnek rá.
Ó, dehogy...  [rohog] [rohog] [rohog]
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9183 Dátum: 2015.03.01 20:41:12 »
Az 5 már statisztikai adat?

Volt 4 PSA (Citroënen, Peugeot) nálam, meg egy a sógoromnál, egyikkel sem volt gond. Tehát akkor ez releváns adat?

Gondoltam, hogy nem.
Valóban nem. De visszaolvastál, hogy mire írtam én ezt, válaszként?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9184 Dátum: 2015.03.01 20:45:48 »
Valóban nem. De visszaolvastál, hogy mire írtam én ezt, válaszként?
Olvastam.
Ami nekem fura, hogy ha egy Toyota hibát említ valaki, az egyedi eset, nem számít. De rögtön említést kap más autó meghibásodása ellen példaként. Ami persze rögtön általánosítás is lesz.
Szóval vagy ne foglalkozzunk egyedi esetekkel vagy igen. De akkor mindenhol, minden más gyártónál is ugyanúgy.  :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9185 Dátum: 2015.03.01 20:46:38 »
Azt kellene észrevenni, hogy a Toyotával nincsenek olyan hibák, ami miatt megál/lerobban az autó. Nem hagy az út szélen, kivéve user error miatt (üzemanyag hiány).
Mégcsak ezt sem merném állítani. Nálunk a családban - most apósom autóit nem ideszámítva, mert azoknak nem ismerem a teljes szerviztörténetét - eleddig egyetlen hibamentes autó volt, az a bizonyos F Astra. 12 év alatt semmi.
Utána nekem volt 2 Toyotám, most van a harmadik - igaz még ez a Verso sem produkált semmit, de még csak 3,5 éve van meg, persze ennyi idő alatt már az összes többinél előjött valami... - és van a Corsa, ami az elején közel sem volt hibamentes, de az utolsó 1,5-s évben moderálta magát. (Az Astra előtt pedig Fiat volt, szoci autók, meg VW Bogarak.)
Ettől függetlenül a Corsát eszembe nem jut egy újabb Corsára cserélni, hanem Yaris lesz az utód, mert bízom a statisztikában, no meg persze az ügyes vételben.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9186 Dátum: 2015.03.01 21:09:59 »
Olvastam.
Ami nekem fura, hogy ha egy Toyota hibát említ valaki, az egyedi eset, nem számít. De rögtön említést kap más autó meghibásodása ellen példaként. Ami persze rögtön általánosítás is lesz.
Ne haragudj, de én nem írtam ilyet.

Azt fújom ezer éve (és őszintén megdöbbent, hogy ennyire nehezen érthető), hogy az ESÉLYEK azok, amik számítanak. A te példádra vonatkoztatva: SOKKAL kisebb az esély arra, hogy 5 Citroenből 5 problémamentes legyen, mint hogy 5 Toyota érje el ugyanezt. Hogy mennyivel? Nagyjából úgy kell elképzelni a dolgot, hogy 3 Citroenből 1 már elvileg problémás lesz. Toyota esetében pedig, mondjuk, 10-ből 1. Tehát az 5-ből 5 gondmentes Citroen már kivételes - az 5-ből 5 gondmentes Toyota ellenben nem az. Kb. ennyiről van szó. Ahogy ezt már csilliószor leírtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9187 Dátum: 2015.03.01 21:14:15 »
Azt kellene észrevenni, hogy a Toyotával nincsenek olyan hibák, ami miatt megál/lerobban az autó. Nem hagy az út szélen, kivéve user error miatt (üzemanyag hiány).
Mester, azért ez így nem igaz. Pont hogy ilyeneket nem lenne szabad terjeszteni, kijelenteni.

Annyi igaz, hogy a Toyotával a legkisebb a lerobbanás esélye. Ez sem egy kis dolog :) ... de amit te írtál, az bizony nagyon más.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9188 Dátum: 2015.03.01 21:15:26 »
Amúgy, azért ne tegyünk már úgy, mintha a megbízhatóság szólna egyedül egy Toyota mellett :) ... sok más kategória-társsal volt alkalmam pl. összehasonlítani a Yaris I-et meg az Avensis II-t, és bizony sokukat, sok tekintetben überelik - és most NEM a megbízhatóságra gondolok.
Épp az mént írtam, hogy anno egy teljesen hibamentes Astrából ültem át a malacorrú Corollába, aminek végül is csak egy baja volt, (csomagtartó zár lamellái elkoptak 7 évesen), de az autó minőségi ugrás volt az Opel után. Pedig az E11 után is állítólag minőségi ugrás volt az E12.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #9189 Dátum: 2015.03.01 21:17:31 »
Mester, azért ez így nem igaz. Pont hogy ilyeneket nem lenne szabad terjeszteni, kijelenteni.

Annyi igaz, hogy a Toyotával a legkisebb a lerobbanás esélye. Ez sem egy kis dolog :) ... de amit te írtál, az bizony nagyon más.
Én arra céloztam, hogy általában nem fordul elő olyan, hogy lerobban alattam a Toyota. Lehet, hogy eszi az olajat, lehet, hogy jobban akad a váltója, lehet, hogy az egyik izzó csatlakozója 12 év alatt elridegül es eltörik, de hogy hogy konkrétan lerobban, na, ez aztán szinte nem létező dolog. Pláne, hogy magátol kiegjen, felrobbanjon.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9190 Dátum: 2015.03.01 21:20:16 »
Én arra céloztam, hogy általában nem fordul elő olyan, hogy lerobban alattam a Toyota. Lehet, hogy eszi az olajat, lehet, hogy jobban akad a váltója, lehet, hogy az egyik izzó csatlakozója 12 év alatt elridegül es eltörik, de hogy hogy konkrétan lerobban, na, ez aztán szinte nem létező dolog. Pláne, hogy magátol kiegjen, felrobbanjon.
Az én Avensisemet kétszer vitte el tréler. Mindkétszer a nagynyomású benzinpumpa miatt. Másodszor végül is nem kellett javítani, de előszörre cserés lett. Úgyhogy én azért értékelem azt a Eurocare-t, mert emiatt ingyér vitték...
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9191 Dátum: 2015.03.01 21:38:49 »
Mester, azért ez így nem igaz. Pont hogy ilyeneket nem lenne szabad terjeszteni, kijelenteni.

Annyi igaz, hogy a Toyotával a legkisebb a lerobbanás esélye. Ez sem egy kis dolog :) ... de amit te írtál, az bizony nagyon más.
Én úgy szoktam fogalmazni hogy a bömci 10-ből 8-szor indul, az enyém 10-ből 11-szer. Nekem a megállással voltak gondjaim :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9192 Dátum: 2015.03.01 21:50:34 »
Én úgy szoktam fogalmazni hogy a bömci 10-ből 8-szor indul, az enyém 10-ből 11-szer. Nekem a megállással voltak gondjaim :)
Nucsak a tied néha magától is indul [rohog]
Megelőzi a korát rendesen   :winkiss:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9193 Dátum: 2015.03.01 23:18:11 »
anno egy teljesen hibamentes Astrából ültem át a malacorrú Corollába, aminek végül is csak egy baja volt, (csomagtartó zár lamellái elkoptak 7 évesen), de az autó minőségi ugrás volt az Opel után.

Music, ugye nem F astrára gondolsz? mert az kb 1990es fejlesztés az e11 corolla meg 97-98as.  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9194 Dátum: 2015.03.01 23:59:44 »
Music, ugye nem F astrára gondolsz? mert az kb 1990es fejlesztés az e11 corolla meg 97-98as.  :hmmmm:
Azért az F Astra ... hmmm ... azért 197 centivel azt kell mondjam hogy az E11 a nyomába sem ér: szellősebb beltér, komfortosabb ülések, komfortosabb rugózás (legalábbis számomra). Pedig egy bontó bejáratából elhozott és működőképesre tákolt példányról beszélek valami 92 vagy 94-es évjárat, fehér, alap 1.4 motorral, kurblis ablakokkal. Talán egy dolog ami kevésbé tetszik benne, az a csukódáskor üresen kongó ajtók hangja. Kulcsos autóként használják, amikor unokanővérem Kadettje, vagy unokabátyám Sharan-ja szakinál van (vagyis a Kadett már nincs, helyette C Corsa van, az még fiatal kocsi, nincs vele gond).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer