Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770919 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9105 Dátum: 2015.02.28 00:11:51 »
Igazából nem volt még esküvő, nem mondtam neki, hogy jóban-rosszban, amíg a halál el nem választ. Ha valami baja lesz, akkor vagy megcsináltatom, vagy eladom, vagy ebben a sorrendben. Szerencsére itt nincsen átírás, meg semmi lehúzás, 50chf-ből a nevemen van a kocsi, meg nem köt minket össze a hitel se, úgyhogy ki tudok szállni majd belőle, ráadásul pont a sok vw imádó miatt mindig lesz piaca ezeknek.
Ez is igaz, persze  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9106 Dátum: 2015.02.28 00:35:05 »
Az összesre. Németországban pl. 15 ezer km egy átlag személyautó átlag éves futása. Most gondolj bele, ez annyit jelent, hogy 14 éves korára lépi át a 200 ezres futást. Márpedig ott nagyon sok kocsi bontóba kerül már, ennyi idős korára.

Az van, hogy megint nem látunk ki az országunkból. Nálunk, az anyagi helyzetünk miatt, senki nem úgy tekint egy 15 éves kocsira, mint egy bontószökevényre. Normális dolognak tartjuk azt, hogy egy kocsi lefut 250-300 ezer km-t, komolyabb felújítás nélkül. Pedig bizony ezek, nagy átlagban, rendkívüli dolgok.

És emiatt van, hogy mi itt felhördülünk, hogy ÁÁÁ, bepi autójában 210 ezer km körül gyűrűket kellett cserélni, BOTRÁÁÁÁNY...  :lol: !!! Közben egy német (angol, francia, spanyol, amerikai stb...) mit mondana erre? Kb. hogy "ember, mit vársz, öreg autó, rengeteget futott..." - és bizony, nekik van igazuk.

Én csak azt nem hiszem, hogy rendkívüli lenne az utóbbi 20 év autóinál a 200ezer km-es futásteljesítmény. Azért ennyi km-t szinte mind kibírja, jó nyilván vannak gyengébb minőségű típusok, de azért java részük elmegy ennyit motorbontás nélkül (megfelelő karbantartás és használat mellett). Mi más lenne erre példa, mint szerény hazánk, ahol az órapörgetés természetes kereskedői praktika, miközben vígan szaladgálunk a "200ezer km alatti" büszkeségeinkkel. Amiket írtál érdekes egyébként, abszolút érthető, hogy pl. a németek többsége max 150-200ezer km-ig használja az autóját, utána vesz egy újat, ott simán kivitelezhető ez, jobbak a fizetés-újautó ár arányok mint nálunk. Viszont szerintem az ilyen autók nagyja nem bontóban végzi (vagy ezt tényleges adatok alapján mondtad? ) hanem a keletebbre lévő országokban (ha ezeket tekintjük bontónak akkor igen ott végzik :)).
Kíváncsiságból megnéztem a két nagy használtautó portált és tényleg elenyésző a számuk a 200ezer km fölött futott autóknak (5-15%-a a teljes kínálatnak). Ez azért valóban elgondolkodtató (netán jókedvvel pörgetnek ott is manapság?), de nincs köze ahhoz, hogy mennyit bírnak nagy átlagban a mai autók motorjai. Pl. a szóban forgó Passatok is röhögve elmennek 500ezer km-t ezzel az 1.9TDi-vel.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.28 00:38:58 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9107 Dátum: 2015.02.28 00:49:11 »
Én csak azt nem hiszem, hogy rendkívüli lenne az utóbbi 20 év autóinál a 200ezer km-es futásteljesítmény. Azért ennyi km-t szinte mind kibírja, jó nyilván vannak gyengébb minőségű típusok, de azért java részük elmegy ennyit motorbontás nélkül (megfelelő karbantartás és használat mellett). Mi más lenne erre példa, mint szerény hazánk, ahol az órapörgetés természetes kereskedői praktika, miközben vígan szaladgálunk a "200ezer km alatti" büszkeségeinkkel. Amiket írtál érdekes egyébként, abszolút érthető, hogy pl. a németek többsége max 150-200ezer km-ig használja az autóját, utána vesz egy újat, ott simán kivitelezhető ez, jobbak a fizetés-újautó ár arányok mint nálunk. Viszont szerintem az ilyen autók nagyja nem bontóban végzi (vagy ezt tényleges adatok alapján mondtad? ) hanem a keletebbre lévő országokban (ha ezeket tekintjük bontónak akkor igen ott végzik :)).
Kíváncsiságból megnéztem a két nagy használtautó portált és tényleg elenyésző a számuk a 200ezer km fölött futott autóknak (5-15%-a a teljes kínálatnak). Ez azért valóban elgondolkodtató (netán jókedvvel pörgetnek ott is manapság), de nincs köze ahhoz, hogy mennyit bírnak nagy átlagban a mai autók motorjai. Pl. a szóban forgó Passatok is röhögve elmennek 500ezer km-t ezzel az 1.9TDi-vel.
Amit az egésszel mondani akartam, az az, hogy szerintem elég röhejes azon felháborodni, hogy egy 200 ezer fölött futott motort meg kell gyűrűzni :)

Amúgy de, a nagyjuk bontóban végzi... Rengeteg olyan autó, aminek itthon még sokan örülnének:







('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9108 Dátum: 2015.02.28 07:19:34 »

Megvettem a C8-ast is anno. 4napig volt meg, a nevemre se került. Haverom jött ki vele. 3napot állt a kocsi a ház előtt, aztán elvitte egy szerb úriember exportra. Én kb 22km-t mentem vele összesen.  :clap:
Ááá, de komoly... [emoji1][emoji1][emoji1]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9109 Dátum: 2015.02.28 07:24:35 »

Legacy akkor esett ki, amikor kiderült, hogy nem 3-4szer utazok haza éves szinten, hanem 15-20szor. Boxer dízelt nem ajánlották sehol, a benzines meg szomjas.
A dízelt honna kérdezted? Mert én sem hallottam róluk sok jót egy bizonyos év járatban (talán 2009?). vezermutengely törés jellemző rajuk, javítása horror összeg. De állítólag javítottak rajta gyárilag, csak nem tudom mikor.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9110 Dátum: 2015.02.28 07:30:37 »
Pedig így van. Nekem a Corolla majdnem 1 millióval volt drágább, mint a korban és felszereltségben hasonló Astra, és 600 ezerrel mint a Focus... Aztán mégis vastagon kellett rá költeni.

így van! kifizetem a toyota felárat és onnantól nincs nagybeteg szerviz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9111 Dátum: 2015.02.28 07:32:53 »
Én most is azt mondom, mondi, hogy Te egyrészt belenyúltál egy ilyen költséges egyedbe, másrészt, a lehető legdrágább módját választottad a javításnak. És emiatt az autót okolod...

Bepi szerinted a múltkori projekted itt nálunk mennyi lenne pesten? 2-300e alsó hangon.  az ok hogy nálatok feles szorzóval megy a szervizköltség de most akkor vegyek távolsági bérletet?   :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9112 Dátum: 2015.02.28 07:34:36 »

Én csak azt nem hiszem, hogy rendkívüli lenne az utóbbi 20 év autóinál a 200ezer km-es futásteljesítmény. Azért ennyi km-t szinte mind kibírja, jó nyilván vannak gyengébb minőségű típusok, de azért java részük elmegy ennyit motorbontás nélkül (megfelelő karbantartás és használat mellett). Mi más lenne erre példa, mint szerény hazánk, ahol az órapörgetés természetes kereskedői praktika, miközben vígan szaladgálunk a "200ezer km alatti" büszkeségeinkkel. Amiket írtál érdekes egyébként, abszolút érthető, hogy pl. a németek többsége max 150-200ezer km-ig használja az autóját, utána vesz egy újat, ott simán kivitelezhető ez, jobbak a fizetés-újautó ár arányok mint nálunk. Viszont szerintem az ilyen autók nagyja nem bontóban végzi (vagy ezt tényleges adatok alapján mondtad? ) hanem a keletebbre lévő országokban (ha ezeket tekintjük bontónak akkor igen ott végzik :)).
Kíváncsiságból megnéztem a két nagy használtautó portált és tényleg elenyésző a számuk a 200ezer km fölött futott autóknak (5-15%-a a teljes kínálatnak). Ez azért valóban elgondolkodtató (netán jókedvvel pörgetnek ott is manapság?), de nincs köze ahhoz, hogy mennyit bírnak nagy átlagban a mai autók motorjai. Pl. a szóban forgó Passatok is röhögve elmennek 500ezer km-t ezzel az 1.9TDi-vel.
A motorblokk igen, jobb esetben elmegy de a környező dolgok nem. A pdtdi motorok kb 300000-ig jók, utána egy-két tízezer km múlva előjönnek a hibàk vele.
Addig csak a kuplung es lendkerék a jellemzobbek.

Nincs már az a világ, ami az adagolós tdi-kel volt
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9113 Dátum: 2015.02.28 07:35:18 »
Te ezt most komolyan mondod? Komolyan írsz le ilyesmit, hogy azt várnád el egy Toyotától, hogy ne kelljen soha a motorját megbontani? Hogy lehet ilyesmit elvárni, bármiféle autótól? Ez szerinted tényleg ugyanaz, mint az a permanens xopás, ilyen-olyan alkatrészek folyamatos meghibásodása, ami a német autókra jellemző? bepi motorja nem MEGHIBÁSODOTT, hanem nagyon magas futással (200 ezer fölötti km, a legtöbb autó el sem jut eddig a nagy piacokon, előbb kerül bontóba), részleges felújításra szorult!

igen elvárom. Bepi kocsijának meg gyári hibája volt ahogy az egész szériának. miért nem tett a toyota anno valamit a garis cserén kívül? évekig gyártottak egy  rossz motort.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9114 Dátum: 2015.02.28 07:42:39 »
És emiatt van, hogy mi itt felhördülünk, hogy ÁÁÁ, bepi autójában 210 ezer km körül gyűrűket kellett cserélni, BOTRÁÁÁÁNY...  :lol: !!! Közben egy német (angol, francia, spanyol, amerikai stb...) mit mondana erre? Kb. hogy "ember, mit vársz, öreg autó, rengeteget futott..." - és bizony, nekik van igazuk.

215e van a  skodában minden apró fazsom baja van (hőgomba, termo, beázás, hibakód jön-2 nap múlva elmegy  :lol:)   de szétboritani a motort nem kell! (egyenlőre)   innentól lehet mérlegelni hogy apró hibák vs motorbontás.

mindegy. drukkoltam Bepinek csak magamban levontam a következtetéseket. nem veszek többé németet japánt veszek ha egyszer autóváltás lesz de most nemtom mit.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9115 Dátum: 2015.02.28 07:52:00 »
  japánt veszek ha egyszer autóváltás lesz de most nemtom mit.

Honda  ;) Esetleg Lancer ? :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9116 Dátum: 2015.02.28 08:22:23 »
Amit az egésszel mondani akartam, az az, hogy szerintem elég röhejes azon felháborodni, hogy egy 200 ezer fölött futott motort meg kell gyűrűzni :)
Amúgy de, a nagyjuk bontóban végzi... Rengeteg olyan autó, aminek itthon még sokan örülnének:

fenéket. egy 200ezret futott autó áráért kapott összeg még szabad szemmel is látható. ha üzemképes, egyszerűen eladják kelet-európába. sőt, EU-n belül is elviszik. nem hülye a német, hogy kidobjon pénzt az ablakon. a náluk lefutott 200ezer után az autók legnagyobb része második életet kezd keletebbre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9117 Dátum: 2015.02.28 08:38:58 »

igen elvárom. Bepi kocsijának meg gyári hibája volt ahogy az egész szériának. miért nem tett a toyota anno valamit a garis cserén kívül? évekig gyártottak egy  rossz motort.
Irrealis elvaras. Ha ilyen elvarasaid vannak, tényleg vegyél új autót, ne 10 év felettit. Palack is es en is leírtuk az ide vonatkozó lényeget.

Miért nem talált ki valamit a garis blokkcseren kívül??!! Gondold már át, mit kerdeztel... A VW az Opel a PSA mikor cserélt valaha is blokkot garanciaban?!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9118 Dátum: 2015.02.28 08:40:52 »

Honda  ;) Esetleg Lancer ? :)
Nincs belőlük kombi, vagy túl régi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9119 Dátum: 2015.02.28 08:45:10 »

Bepi szerinted a múltkori projekted itt nálunk mennyi lenne pesten? 2-300e alsó hangon.  az ok hogy nálatok feles szorzóval megy a szervizköltség de most akkor vegyek távolsági bérletet?   :)
Itt is lehetett volna több, nem feles a szorzó.
Én saját magam számára ésszerű kompromisszumos megoldást kerestem, es vastag kedvezményt is kaptam. El lehetett volna szórni erre 3x ennyit is, de minek?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i