Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770317 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9060 Dátum: 2015.02.27 00:11:48 »
:clap: :clap: :clap:
Pont ilyen reakcióra számítottam tőled  :D
Hm...Azért köszi  :D
Elég jól és elég régóta ismerjük egymást ahhoz, hogy őszinte legyek  :hug: ... Amúgy félre ne érts: nem gondolom, hogy ez egy ROSSZ választás volt. Csak az, hogy ÉN nem mertem volna meglépni, mert utálom azt, amikor egyik hónapban egy ablakemelő-kapcsoló, két hónappal később egy szilent, öttel később egy ventillátor-hőérzékelő, és így tovább... márpedig, bennem ez a kép él a használt VW-s életről, és senki tapasztalata nem győz meg az ellenkezőjéről, mert az számomra a "szerencse" kategória. De, mondom, nagyon remélem, hogy neked szerencséd lesz  :yes: ! És tény, hogy nagyon megnyugtató érzés, ha van elég keret az esetleges javításokra. Nomeg az is tény, hogy ez alapban egy jó autó. Csak... nade a csakot már leírtam az előbb.

(Viszont: egyvalamiben nem értünk egyet. Abban, hogy vagy az autó drága, vagy a szervízelése, vagy a tankolása. Ezt eddig elég sok esetben sikerült cáfolnunk, a különféle Toyotáinkkal. Na persze, minden relatív  :) ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9061 Dátum: 2015.02.27 06:02:59 »
:clap: :clap: :clap:
Pont ilyen reakcióra számítottam tőled  :D
Hm...Azért köszi  :D

Bátorság!Fossunk!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9062 Dátum: 2015.02.27 08:33:55 »
De máá' mikóó?????? :surrender: :surrender: :surrender:

soha . ba+, soha!  a fórum már rég bezárt , itt a jégkorszak, már rég adios mindenkinek, de a kappázás örök  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9063 Dátum: 2015.02.27 08:38:43 »
Elég jól és elég régóta ismerjük egymást ahhoz, hogy őszinte legyek  :hug: ... Amúgy félre ne érts: nem gondolom, hogy ez egy ROSSZ választás volt. Csak az, hogy ÉN nem mertem volna meglépni, mert utálom azt, amikor egyik hónapban egy ablakemelő-kapcsoló, két hónappal később egy szilent, öttel később egy ventillátor-hőérzékelő, és így tovább... márpedig, bennem ez a kép él a használt VW-s életről, és senki tapasztalata nem győz meg az ellenkezőjéről, mert az számomra a "szerencse" kategória. De, mondom, nagyon remélem, hogy neked szerencséd lesz  :yes: ! És tény, hogy nagyon megnyugtató érzés, ha van elég keret az esetleges javításokra. Nomeg az is tény, hogy ez alapban egy jó autó. Csak... nade a csakot már leírtam az előbb.

ebben igazad van, én vw felárért (itt árban már a toyotánál vagyunk) nem csinálnám ezt a bohockodást a sok kis apró nyűggel.
viszont nézd már meg Bepi is miket csinál a kocsijával. nekem továbbra is elfogadhatatlan hogy egy toyota motort meg kell így bontani.  :no:
innentől ugyanott tartunk mintha németet vettem volna.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9064 Dátum: 2015.02.27 09:20:51 »
ebben igazad van, én vw felárért (itt árban már a toyotánál vagyunk) nem csinálnám ezt a bohockodást a sok kis apró nyűggel.
viszont nézd már meg Bepi is miket csinál a kocsijával. nekem továbbra is elfogadhatatlan hogy egy toyota motort meg kell így bontani.  :no:
innentől ugyanott tartunk mintha németet vettem volna.
Én is úgy állok/álltam hozzá, hogy a Toyota nem romlik el, de azért ezek sem örök darabok. De mióta a szervizben többször láttam motorcserés Avékat meg még az "egyszerű" (OK nagyszerű) benzinesek is elkezdik enni az olajat és a dieseleknek is előbb útobb lesznek drága nyűgjei már módosiítottam álláspontomat. Mind elromlik, elhasználódik  :D csak a németeknek még több nyűgjük van: gondok vannak az elektronikával, még mindig rozsdásodnak (jobban mint 25 évvel ezelöttiek) stb.
Persze újat kell venni ahogy a nyugatiak teszik és minden probléma meg van oldva ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9065 Dátum: 2015.02.27 09:26:18 »
Típustól függetlenül van az a mondás: "ezen a kocsin már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon". Van akinek bejön, van akinek nem :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9066 Dátum: 2015.02.27 10:07:09 »
benzinesek is elkezdik enni az olajat
Ez is elég relatív, ki mit tekint evésnek. Van, aki már azt, ha 15.000 km alatt lemegy kicsivel a minimum szint fölé az olajpálcán. (Ez kb. egy szűk liter). És akkor el kezdi terjeszteni, hogy eszi az olajat. Pedig a gyár maga ennél sokkal toleránsabb, ennek többszörösét is normálisnak tekinti.
Én azt gondolnám olajevésnek, ha 15.000 km alatt többször rá kell tölteni, és még így is minimum alá megy. (Tehát litereket megeszik.)
És ha ennek az autónak semmi más baja nincs, akkor ezt simán meg lehet venni, hiszen csak rá kell tölteni néhány ezer km-enként egy liter olajat. (Ennek költsége éves szinten egy fél tank benzin, vö. a dízelspecifikus "kétszázezres" hibákkal...)
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9067 Dátum: 2015.02.27 10:20:41 »
Nem is maga az olajevés volt Bepinél a gond, hanem hogy ez okozott emissziós problémákat. Azért ha a Toyotád nem megy át egy nem okosított vizsgán, az ciki :)
Azt nem tudom hogy ez az emissziós probléma milyen hatással van a katalizátorra.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9068 Dátum: 2015.02.27 10:21:08 »
soha . ba+, soha!  a fórum már rég bezárt , itt a jégkorszak, már rég adios mindenkinek, de a kappázás örök :cry:
Felvehetné mottónak  :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9069 Dátum: 2015.02.27 10:23:31 »
Nem is maga az olajevés volt Bepinél a gond, hanem hogy ez okozott emissziós problémákat. Azért ha a Toyotád nem megy át egy nem okosított vizsgán, az ciki :)
Azt nem tudom hogy ez az emissziós probléma milyen hatással van a katalizátorra.
Tapasztalat szerint gyorsan kitisztul, a nemesfém bevonatot nem érinti.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9070 Dátum: 2015.02.27 10:35:20 »
Típustól függetlenül van az a mondás: "ezen a kocsin már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon". Van akinek bejön, van akinek nem :)
Nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy mennyi alkatrész van még (ami nem volt cserélve :D) meg az hogy a cserések újra cserések lehetnek és általában nem megy el vele annyit mint az eredeti beszerelésű :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9071 Dátum: 2015.02.27 10:40:04 »
Tapasztalat szerint gyorsan kitisztul, a nemesfém bevonatot nem érinti.
Mitől tisztúlna ki, hiszen mindig van utánpótlás :D
Vagy szerinted milyen körülmények között tud tisztulni? Ha lassan forog akkor azért nem, ha nagyon pörgetik akkor pláne eszi az olajat. :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9072 Dátum: 2015.02.27 11:02:28 »
Felvehetné mottónak  :hmmmm:
Azért jó kappázni, mert kinézel egy példányt , egy év múlva is hirdetni fogják. Én meg nem vagyok egy sietős típus :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9073 Dátum: 2015.02.27 11:52:25 »
Azért jó kappázni, mert kinézel egy példányt , egy év múlva is hirdetni fogják. Én meg nem vagyok egy sietős típus :)
Közben legalább az ára meg az értéke is csökken :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9074 Dátum: 2015.02.27 11:58:39 »
Nem is maga az olajevés volt Bepinél a gond, hanem hogy ez okozott emissziós problémákat. Azért ha a Toyotád nem megy át egy nem okosított vizsgán, az ciki :)
Azt nem tudom hogy ez az emissziós probléma milyen hatással van a katalizátorra.
Idővel a lambdával együtt tönkreteheti. De sokat bír a katalizátor, nem úgy működik, hogy az autó eszi az olajat és akkor tuti, hogy a kat. is megfekszik és cserés lesz. Lehet, de az esetek nagy részében a gyűrűzés után pár ezer km múlva kitisztul és továbbra is megfelelően működik. Akkor van valószínűsíthetően gond, ha hibajelet is hagy az ECU-ba a katalizátor (P0242?).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i