Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770472 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8910 Dátum: 2014.12.18 22:25:37 »

Ez a Passat első ránézésre megfogott, bár valszeg tekert és a szembenézetnél sem stimmel a motortető a lámpák felett.


Ahogy Bepi kolléga is írta, ez már messziről is egy levetett sz.rnak tűnik, meg se nézném.  :no:

Ha komolyan gondolod, hogy tetszik a Passat B5 és nem pár hónapra akarsz autót venni, ki kéne nézni a németekhez.  :yes:

Ott sokkal normálisabb darabok vannak, 3000 juró alatt/körül találsz normálisakat.  :szemez:

Így néz ki egy 15 éves Passat, ha karban volt tartva  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8911 Dátum: 2014.12.18 22:34:29 »
http://m.autoscout24.ch/de/search/detail?make=78&model=536&sort=price_asc&vehtyp=10&vehid=2811292&returnurl=%2Fde%2Fsearch%2Flist%3Fmake%3D78%26model%3D536%26sort%3Dprice_asc%26vehtyp%3D10&index=2

A fán meg a bőrön kívül tetszik. 2000-ért gondolkozom rajta.
Nekem legjobban a fa-bőr kombó tetszik benne  :lol: ! De tényleg  :yes: ! Mondjuk, már rájöttem, hogy nekem ezen a téren eléggé "paraszt" ízlésem van  [rohog] ... viszont azokat a borzadályos szőnyegeket visítva dobnám ki belőle, egyenesen a legközelebbi tűzre :)))))))))

Maga az autó? Hm-hm. Nagyon nehéz elhinni az évi 10 ezer km-t egy TD kombiban. Persze, tudom, az ott Svájc, mások a viszonyok. A képek sajnos nagyon sötétek, kb. annyi jön csak át róluk, hogy az autó nem egy reménytelen rom.

Úgyhogy szerintem menj el, nézd meg... ha igaznak tűnik a futás, akkor tegyél egy alapos és hosszú próbautat, figyelve a hengerfejesség tüneteire... és ha jó, akkor hozd el 2000-ért  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8912 Dátum: 2014.12.18 22:36:13 »
Ahogy Bepi kolléga is írta, ez már messziről is egy levetett sz.rnak tűnik, meg se nézném.  :no:

Ha komolyan gondolod, hogy tetszik a Passat B5 és nem pár hónapra akarsz autót venni, ki kéne nézni a németekhez.  :yes:

Ott sokkal normálisabb darabok vannak, 3000 juró alatt/körül találsz normálisakat.  :szemez:

Így néz ki egy 15 éves Passat, ha karban volt tartva  :yes:
Na igen, így néz ki egy KORREKT Passat, minden bizonnyal VALÓS 284 ezer km-rel  :yes: ! Ehhez tessék viszonyítani. Mindig tanulságosak ezek a német hirdetések - kiderül belőlük, hogy nálunk többnyire mekkora hazug fosokat árulnak, sajnos  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8913 Dátum: 2014.12.18 22:41:53 »
Nekem legjobban a fa-bőr kombó tetszik benne  :lol: ! De tényleg  :yes: ! Mondjuk, már rájöttem, hogy nekem ezen a téren eléggé "paraszt" ízlésem van  [rohog] ... viszont azokat a borzadályos szőnyegeket visítva dobnám ki belőle, egyenesen a legközelebbi tűzre :)))))))))

Maga az autó? Hm-hm. Nagyon nehéz elhinni az évi 10 ezer km-t egy TD kombiban. Persze, tudom, az ott Svájc, mások a viszonyok. A képek sajnos nagyon sötétek, kb. annyi jön csak át róluk, hogy az autó nem egy reménytelen rom.

Úgyhogy szerintem menj el, nézd meg... ha igaznak tűnik a futás, akkor tegyél egy alapos és hosszú próbautat, figyelve a hengerfejesség tüneteire... és ha jó, akkor hozd el 2000-ért  :yes:

A szőnyeg alapból kuka. a fára valami semleges mintájú VTN merítés várna, a bőr színét meg megpróbálnám megszokni.
A próbaút nem biztos, hogy lehetséges, hiszen nincs rajta rendszám, nekem nincs garázsrendszámom, tehát ha a kereskedőnek van, és jószándékúan ideadja, akkor jöhet létre.

(Itt a rendszám a tulajé, és eladáskor le kell venni, majd az új tulaj a régi tulaj kijelentett forgalmijával tud rendszámot kiváltani rá, majd utána az autót elhozni.)

2000-erért korrekt, ha rendbe találom?
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8914 Dátum: 2014.12.18 22:46:18 »
Jah nem is akartam rohanni megvenni, meg nem fogok ezer km-t sem utazni egy autóért, meg több típus van listán. Pl.:
Nekem ezek a kis Space Starok is szimpik és el is férek bennük.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8915 Dátum: 2014.12.18 23:26:36 »
A szőnyeg alapból kuka. a fára valami semleges mintájú VTN merítés várna, a bőr színét meg megpróbálnám megszokni.
A próbaút nem biztos, hogy lehetséges, hiszen nincs rajta rendszám, nekem nincs garázsrendszámom, tehát ha a kereskedőnek van, és jószándékúan ideadja, akkor jöhet létre.

(Itt a rendszám a tulajé, és eladáskor le kell venni, majd az új tulaj a régi tulaj kijelentett forgalmijával tud rendszámot kiváltani rá, majd utána az autót elhozni.)

2000-erért korrekt, ha rendbe találom?
Szerintem igen, annyiért korrekt egy jó TD kombi  :yes:

Nézd, nem tudom elképzelni, hogy a kereskedő ne tudja megoldani a próbautat. Németeknél is így van, ahogy írod: a rendszám ugrik, mikor a korábbi tulaj kijelenti a kocsit, tehát a kereskedésekben rendszám nélkül állnak az autók. A kereskedőknek pedig vannak erre a célra szolgáló próbarendszámaik, amikkel mozgatni lehet az autókat.

Nade ha odamész és megnézed, nyilván el tudod majd dönteni, hogy egyáltalán érdemes-e elvinni próbaútra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8916 Dátum: 2014.12.18 23:27:55 »
Jah nem is akartam rohanni megvenni, meg nem fogok ezer km-t sem utazni egy autóért, meg több típus van listán. Pl.:
Nekem ezek a kis Space Starok is szimpik és el is férek bennük.
Ja, nekem is szimpi a Space Star. Ez pedig egy pofás darab, látnivalóan tényleg jó állapotú  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8917 Dátum: 2014.12.18 23:34:59 »
a szöveg elég gyanus.
lehet még nincs is magyar papírja.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8918 Dátum: 2014.12.18 23:52:36 »
A motorok azért cserélődtek elég rendesen, de ettől még a ráncfelvarrás ráncfelvarrás marad. A Toyotánál is sokszor a facelifttel jöttek új motorok, nem a modellváltással (E11 Corollánál, miközbn az E12 a faceliftes E11 motorjait kapta; vagy a Yaris I-nél, Yaris II-nél, Avensis I-nél is a facelift hozta a motor(generáció)cserét, mígy az utána jövő modellváltással nem változtak a motorok.)
Így van. De Yaris I esetében milyen cserére gondolsz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8919 Dátum: 2014.12.18 23:57:40 »
A Passattal kapcsolatban ugyanezt magyaráztam egy ismerősnek, de nem akarta megérteni :) Jobban mondva, én nem tudtam, hogy az hivatalosan új modell ("mosolygós passat" ?), de egyértelmű volt h facelift, részben mert ugyanaz a kasztni szinte, másrészt az évek miatt is, mert a németek nem szoktak 4-5 évente cserélni, márpedig a malacot 88-92 közt gyártották ha jól rémlik.
'88 februártól '93 októberig futott a "malacorrú" (hülye név ez amúgy, az autó egyáltalán nem emlékeztet malacra) Passat, B3 modellkóddal. Az utód még más kódot is kapott (B4), de ettől sem tekinthető új modellnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8920 Dátum: 2014.12.19 00:06:01 »
Néha azon is agyalok hogy valami tempomatos verda kéne (bár azt utólag is lehet szereltetni). Néha jól esne nyújtoztatni egyet a lábam ilyen 2 órás etapok alatt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8921 Dátum: 2014.12.19 00:09:27 »
93-ban volt a facelift, innentől jött a mosolygós a malac helyett. Innentől lett az 1,9 TD-ből is tdi. A karosszéria elemek nem azonosak, mint, ahogy a váltó is valtozott a tdi-vel. Inkább azt mondanám, igen, facelift, megis alig van -ha egyáltalán- csere szabatos alkatrészük. Szerintem inkább nincs is. Ja, de, az ülések. Talán. Meg a váltógomb.
Valszeg a VW ezért tekinthette új modellnek.
Az Ave I -nél kevesebb dolog valtozott, az egy klasszikusabb facelift. A B4 Passatnal köztes a dolog. Nagy változást a B5 Passat (púpos) hozta.
Mester, a B4 karosszéria elemei azonosak a B3-éval, csak át lettek rajzolva. De az alapforma nem változott. A B4 nem más, mint a B3 átfogó továbbfejlesztése. De pl. a padlólemez azonos maradt. Technikailag is csak részletek változtak. Utastérben is. Stb.

Gondolom, ez a két kép pl. eléggé beszédes:

Passat B3


Passat B4
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8922 Dátum: 2014.12.19 00:15:06 »
Tudod, erröl az a véleményem, hogy ha megnézed egy németeknél és egy itthon futó azonos korú, km-t megtett autó futómüvét, garantálom, hogy orbitális különbségek lesznek az állapotban (és nem a magyar javára..).

Hidd el nekem, az a futómü nagyon is jó, de a "király" magyar utak megeszik, mert az utakra van tervezve és nem ilyen dagonyákra, mint amik itthon vannak.  :hug:
Én ezt úgy látom, hogy az a futómű, ami kényes és az átlaghoz képest gyakran meghibásodik, nem nevezhető így szimplán "jó"-nak. Maximum az mondható rá, hogy amíg nem szorul javításra, addig jók a képességei. De a jó futómű az, amelynek a tudása is, és a tartóssága is egyaránt magas színvonalú. A B5 Passat futóművéről amúgy maguk a németek is azt írják, hogy a típus egyik fő problémája.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8923 Dátum: 2014.12.19 00:24:44 »
Az a baj, hogy B5 Passatból Borsod meg Szabolcs megyében sok érdekes arc néz rád. És az is előfordulhat hogy a bontott alkatrész amit veszel, épp az előző, eltulajdonított kocsidból származik :D
De akárhogy Kappázok, Primerazok, Space Starozok, Premacyzok, Carinázok meg Avensisesek, egy B5 3 küllős kormányos, alcantara-bőr kombós ülésesnél azért én is meg szoktam állni fantáziálni egy kicsit :)
Én is :) ... arról, ahogy állok vele a sötét éjszakában valahol a semmi közepén, az esőben-hidegben, lerobbanva  :lol:

B5 azok közé az autók közé tartozik, amik az életben nem kellenének. Ha mégis muszáj lenne, akkor esetleg az alap 1.6 benzinessel vagy a 90 lovas TDI-vel, és minél alacsonyabb a felszereltség, annál jobb. A németeket aligha lehet VW-utálattal vádolni, de a B5-ről ők is azt írják, hogy a VW egyik minőségi mélypontja, és hogy a népszerűsége, főleg használtan, igazából érthetetlen! Ennél jobb "ajánlólevél" nekem nem kell  ::)

Ha mindenáron VW-konszernes prémiumkodásra vágynék, de aránylag olcsón, és legalább tűrhető megbízhatóság mellett, akkor vennék egy ilyen, első generációs A6-os Audit:



Ebben eléggé kiforrott technika van - ugye, gyakorlatilag az utolsó 100-as Audi faceliftje, gyerekbetegségei már nincsenek. Nincs még túlbonyolítva, aránylag kevés benne az elektronika, a futóműve még nem a kényes komplex modern fajta - és amúgy egy bazi kényelmes nagy dög, óriási hellyel. Na, ezt venném, egy sima kétliteres négyhengeres szívó benzinessel, vagy a jó öreg strapabíró 90 lovas 1.9-es TDI-vel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8924 Dátum: 2014.12.19 00:36:02 »
Számoljuk bele azt, hogy azért a Corolla meg a Avensis/Passat/Kappa nem egy méretkategória :)
Meg persze igényszinttől is függ: lesz*rhatnám hogy épp kopogott valami a hátsó futóműbe, hogy kicsit csöpögött az olaj, hogy a bal hátulja 1 centivel lejjebb volt, kicsit rázott a féktárcsa ... elég sok tízezret megspórolhattam volna.
Most volt 3.-án egy nagyobbacska szervizen (olaj, gyertya, ami még kibírt volna egy ciklust, hátsó rugók, szervóolaj, csak mert fekete volt) és viszem vissza, mert valami zörög a motortérbe (jah holnap viszem futóműállítás+centírozásra).
Sajnos ennyi idősen már csak az igény szab határt a költségeknek (ld.: rengeteg, kopogó futóművel rendelkező prémium kocsi) :)
Ha vettél volna egy hasonló állapotú-futású Golf IV-est, és azt szervízeltetnéd-javíttatnád ilyen maximalista hozzáállással, biztos lehetsz benne, hogy nem annyi ment volna rá, mint a Corollára, hanem sokkal több.

Gyakorlatilag párhuzamosan használtuk, az utóbbi 10 évben, erdélyi cimborámmal az ő Golf III-asát, meg az én Camrymet. Nagyjából ugyanarról az óraállásról indultunk, és ugyanarra is jutottunk. És végig tanúja lehettem, mennyivel gyakrabban kellett javíttassa a kocsiját, mennyivel több alkatrészt kellett cseréltetnie rajta, mennyivel sűrűbben hibásodott meg. Pedig a Golf 11 évvel fiatalabb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )