Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770251 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8760 Dátum: 2014.12.10 20:22:56 »
...egyesek számára idegesítő az eközbeni motorhang. Mert szokatlan...
Ennyi  :yes: !

Tökéletesen leírtad a modern CVT fő előnyét: ott tartja a fordulatszámot, ahol az épp optimális az adott helyzetben. Ez pedig a lehető legjobb megoldás! És ezt nem tudja a "normál" (fokozatokat kapcsoló) automata sem - a kézi váltó meg aztán pláne nem. Aki ezt az óriási előnyt nem érti meg, és/vagy nem értékeli - hanem ennél fontosabbnak tartja azt, amit fent leírtál, tehát hogy "zavarja" a "fura" motorhang, mert "szokatlan"... hát................. annak joga van ezt így gondolni  :innocent:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8761 Dátum: 2014.12.10 20:28:59 »
Nem-nem ezek már nem autók, amikor kiszálltam belőle legszívesebben oldalbahugyoztam volna :flowers:
Ó, ne mondd már  :) ! Attól nem autók, mert nem neked kell váltanod? Mert a technikájuk és az elektronikájuk megoldja, hogy mindig optimális legyen a motor fordulatszáma? Ettől nem autók? Ez azért nagyon erős túlzás, Mester  :) ... az OK, hogy neked ez nem tetszik. De ezek bizony ettől még autók - sőt, sokkal jobb autók, mint bármiféle kézi váltós gőzmozdony (mert bizony a kézi váltó kb. a gőzmozdony szintje, ezekhez képest).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8762 Dátum: 2014.12.10 20:35:10 »
Magyarán a kézi váltóknak nem sok értelmük van, kivéve ha szép műalkotások, mint pl ez vagy ez
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8763 Dátum: 2014.12.10 20:40:31 »
Magyarán a kézi váltóknak nem sok értelmük van, kivéve ha szép műalkotások, mint pl ez vagy ez
Ez meg egy 2002 Toyota Mr2 Spyder SMT:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8764 Dátum: 2014.12.10 20:52:18 »
Plágium :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8765 Dátum: 2014.12.10 21:49:50 »
Urak! Nagyon jó árban kínál egy ismerős egy 2004-es citroen c8-at. 3literes 24szelepes v6os benzines.

Vezérlés új. Szabad? Mire kell figyelni? Volt főnökömé volt, tőle került volt kollegámhoz. Másik országba költözés miatt adja el, és sürgeti az idő. 8személyes, 182e szervizkönyves autópályakilométer van benne.

Kb 700e ft-ért kapnám meg, átírási ktg. nincs, biztosítás minimális lenne, ha csererendszámként rátenném a Miata rendszámát.

Tanácsok, lebeszélések?

Szerk: automata
kisa
born to ride

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8766 Dátum: 2014.12.10 21:51:01 »
Az automatás dologhoz még annyit, tök jó hogy van szekvenciális mód az IS ben, de olyan baromira lassú, hogy nincs értelme azzal váltogatni. Mit nem adnék egy ilyen váltóért!  :devil:
22 perctől  Ferrari California
http://indavideo.hu/search/text/ferrari%20california?channel_constraint=undefined


Jah, ma hazahoztam a Rav4 et.
2.2 D4d 136 le , 2007 es gyártás, 2009 ben helyezték forgalomba , első gazdás, vezetett szervizkönyves , karc és sérülésmentes , 138 ezer km van benne.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8767 Dátum: 2014.12.10 21:52:35 »
Magyarán a kézi váltóknak nem sok értelmük van, kivéve ha szép műalkotások, mint pl ez vagy ez
A Ferrarit aláírom  :yes: ... a sportkocsik más világ, ott a plusz tevékenység, kvázi a plusz nehézség inkább előny, mint hátrány. Sport, na  :D

De automatában is elérheti ez a műalkotás színvonalát  :cool2: :



« Utoljára szerkesztve: 2014.12.10 21:56:28 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8768 Dátum: 2014.12.10 21:55:12 »
Urak! Nagyon jó árban kínál egy ismerős egy 2004-es citroen c8-at. 3literes 24szelepes v6os benzines.

Vezérlés új. Szabad? Mire kell figyelni? Volt főnökömé volt, tőle került volt kollegámhoz. Másik országba költözés miatt adja el, és sürgeti az idő. 8személyes, 182e szervizkönyves autópályakilométer van benne.

Kb 700e ft-ért kapnám meg, átírási ktg. nincs, biztosítás minimális lenne, ha csererendszámként rátenném a Miata rendszámát.

Tanácsok, lebeszélések?

Szerk: automata
Minden idők egyik leginkább megbízhatatlan autótípusa - megfejelve egy bonyolult motorral, és automatával. Nekem ingyen sem kéne. Halál komolyan mondom!

Vagy maximum arra, hogy üzleteljek vele - tehát hogy eladjam többért. De a 3 literes benzines miatt, erre nagyon-nagyon kevés a potenciális vevő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8769 Dátum: 2014.12.10 22:02:30 »
Jah, a Jaguár tipikus U kulisszája tényleg kuriózum. Meg a régebbi merdzsókban használt Zikk-zakkos kulissza is egyedi volt.
De ezek automaták :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8770 Dátum: 2014.12.10 22:05:20 »
Értem a statisztikát, de ennek soha semmi baja nem volt még.
Üzletre én is gondoltam. Itt Svájcba nem annyira riasztó a 3literes. 8-10.5 közt fogyaszt.

Miért bonyolult a motor? Milyen jellemző hibái vannak a tipusnak?
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8771 Dátum: 2014.12.10 22:15:33 »
Értem a statisztikát, de ennek soha semmi baja nem volt még.
Üzletre én is gondoltam. Itt Svájcba nem annyira riasztó a 3literes. 8-10.5 közt fogyaszt.

Miért bonyolult a motor? Milyen jellemző hibái vannak a tipusnak?
A megbízhatósági statisztikák több 10 vagy 100 ezer darabos példányra vonatkoznak. Ha leszűkítjük ezt egy példányra, a sz*pófaktor százalék 50: vagy bejön vagy nem. Függ attól is hogy milyen távra tervezel: ha csak ki akarod próbálni pár hónapig, simán megéri. Gondolom a típus lényegében eladhatatlan, szerencsére az a 700 ezer sem egy nagy összeg (1-2 havi fizetés). Legrosszabb esetben betolod egy bontóba.
UI: fel kell keresni egy citroen fórumot, kikérdezni a jellegzetes hibákról, megnézni megszüntetésük mennyibe kerül.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.10 22:23:40 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8772 Dátum: 2014.12.10 22:28:26 »
Értem a statisztikát, de ennek soha semmi baja nem volt még.
Üzletre én is gondoltam. Itt Svájcba nem annyira riasztó a 3literes. 8-10.5 közt fogyaszt.

Miért bonyolult a motor? Milyen jellemző hibái vannak a tipusnak?
Minden. Túlzás nélkül! Az elektronika az egyik fő gyengéje, de emellett lehet bármi egyéb is.

Én nem mernék ezzel az autóval bármilyen hosszabb útra elindulni. Nem túlzok. Félnék tőle, hogy lerobban. Mondom, annak a pár típusnak az egyike, amik ingyen sem kellenének. Elismerem hogy ez kissé túlzás, de teljesen komolyan gondolom.

Kivétel, ha üzlet lehetősége áll fenn. Mert tény, hogy borzasztó olcsón adják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8773 Dátum: 2014.12.10 22:29:57 »
Ha leszűkítjük ezt egy példányra, a sz*pófaktor százalék 50: vagy bejön vagy nem.
Nem ilyen egyszerű azért a dolog  :) ... egy C8-nál mondjuk igen, annál szvsz tényleg kb. 50 % az esély, hogy megszívod. De van olyan autó, amiben csak pár %, és ez nagyon nem mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8774 Dátum: 2014.12.10 22:41:40 »
Minden. Túlzás nélkül! Az elektronika az egyik fő gyengéje, de emellett lehet bármi egyéb is.

Én nem mernék ezzel az autóval bármilyen hosszabb útra elindulni. Nem túlzok. Félnék tőle, hogy lerobban. Mondom, annak a pár típusnak az egyike, amik ingyen sem kellenének. Elismerem hogy ez kissé túlzás, de teljesen komolyan gondolom.

Kivétel, ha üzlet lehetősége áll fenn. Mert tény, hogy borzasztó olcsón adják.

Volt főnököm imádja ezeket, két c8-3.0 automatája volt, c5 2.7dizel aut. Két jumper, egy ducato, egy ulysse.mfeleségének xsara picasso 1.6 (ez kuplungos lett, de simán lehet user error) lányának ibiza 1.4, fiának accord 2.0 benzin.


Találjátok ki melyik volt a legbetegesebb. Igen, a honda. :)
Meg az ulysse belseje hullott szét.

Jövő héten tudom megnézni, de annyiért szerintem el kell hozni. Nem? :1eye:
kisa
born to ride