Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770116 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8640 Dátum: 2014.12.06 01:15:45 »
Ha azon meglepődtél, akkor nézz már rá erre :eek:
Gabe 254.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8641 Dátum: 2014.12.06 08:03:54 »
92 lovas motor egy üresen 1.35 tonnás autóban - szerinted tényleg elképzelhető, hogy 180-nál leszabályozott  ;) ?
173 volt a vége, gyári adat szerint. Nem leszabályozva, hanem ténylegesen ennyit bírt menni  :)
Nekem egy jó kis hagyományos 2.0 benzinessel kéne - méghozzá az ötajtós, ennek nagyon szépek a vonalai  :yes: :


szerintem igen. tudom én is, mennyi volt a végsebessége, még próbáltam is ;) óra szerint kb 180 volt. csakhogy úgy érte el, mintha falnak ment volna, ráadásul a fordulatszámmérő mellett is kivillant egy kis piros lámpa olyankor. nem emlékszem már pontosan, mennyit forgott olyankor ötödikben, valami 3800-4000 rémlik, de lett volna ott még hely. de persze lehet, hogy ez az egész csak illuzió volt.

nekem a négyajtós jobban tetszik.

szerintem megzabálta őket a rozsda. 12 évesen a mienken is komoly lakatolást kellett csinálni

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8642 Dátum: 2014.12.06 17:08:05 »
Amúgy az autó kihalófélben van, 1990-es évjáratig szűrve az egész mobile.de-n van 15 darab  ::) ...

... és ilyeneket adnak, ennyiért  :eek: !!!

Elsírnád magad ha látnád alulról, hátsó nyúlványok xarrá vannak rohadva, az tuti!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8643 Dátum: 2014.12.07 09:07:45 »
Ha azon meglepődtél, akkor nézz már rá erre :eek:
OK, de ezeket tényleg nem veszi meg senki  :lol: ... valami iszonyat, ahogy kinéznek  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8644 Dátum: 2014.12.07 09:08:27 »
Elsírnád magad ha látnád alulról, hátsó nyúlványok xarrá vannak rohadva, az tuti!!!
Ebben az állapotban, ennyi kilométerrel, nem hinném  :) ... dehát úgysem fogjuk megtudni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8645 Dátum: 2014.12.07 09:12:59 »
szerintem igen. tudom én is, mennyi volt a végsebessége, még próbáltam is ;) óra szerint kb 180 volt. csakhogy úgy érte el, mintha falnak ment volna, ráadásul a fordulatszámmérő mellett is kivillant egy kis piros lámpa olyankor. nem emlékszem már pontosan, mennyit forgott olyankor ötödikben, valami 3800-4000 rémlik, de lett volna ott még hely. de persze lehet, hogy ez az egész csak illuzió volt.

nekem a négyajtós jobban tetszik.

szerintem megzabálta őket a rozsda. 12 évesen a mienken is komoly lakatolást kellett csinálni
Igen, a nagy többségüket nyilván megette a rozsda. De ezzel együtt is meglepő, hogy mennyire kihaltak, ha a konkurens típusokhoz (Omega stb.) viszonyítjuk.

Szedán: hát igen, a konzervatív ízlés ;) ... Pont ezt rontotta el a Ford, hogy az első pár évben csak a ferdehátút árulták. Nem is vette meg a sok szemellenzős konzervatív  ;) :whistling: ... pedig ha a szépséget nem is nézzük (bár én személy szerint soha nem értettem, miként találhat valaki szebbnek egy szedánt, mint egy ferdehátút), mennyivel praktikusabb is az ötajtós  :yes: !

Végsebesség: mondom, hogy nem szabályozott le. Lehet, hogy olyan érzést keltett, elhiszem - de egy 92 lovas motornak, ami bő 1.3 tonnát cipel, nem kell leszabályozás ahhoz, hogy ne menjen 180 fölé. 173 a gyári végsebesség, ismétlem (ami egybe is vág azzal, amit írsz, hogy óra szerint 180-at ment).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8646 Dátum: 2014.12.07 09:35:13 »
Ebben az állapotban, ennyi kilométerrel, nem hinném  :) ... dehát úgysem fogjuk megtudni.

Nem km számít hanem az évek!!!!!, az a bódé még xarból van összerakva.
Mellesleg aki látott már ilyet, az nem hiszi, hanem tudja....
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.07 09:54:48 írta TZoli »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8647 Dátum: 2014.12.07 10:09:53 »
Nem km számít hanem az évek!!!!!, az a bódé még xarból van összerakva.
Mellesleg aki látott már ilyet, az nem hiszi, hanem tudja....
Tehát nincs jelentősége, hogy 90 vagy 290 ezer km-en át kapta-e a kocsi alja a vizet, latyakot, sót stb.

OK, elhiszem, mindegy  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.07 10:12:54 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8648 Dátum: 2014.12.07 15:14:45 »
Szedán: hát igen, a konzervatív ízlés ;) ... Pont ezt rontotta el a Ford, hogy az első pár évben csak a ferdehátút árulták. Nem is vette meg a sok szemellenzős konzervatív  ;) :whistling: ... pedig ha a szépséget nem is nézzük (bár én személy szerint soha nem értettem, miként találhat valaki szebbnek egy szedánt, mint egy ferdehátút), mennyivel praktikusabb is az ötajtós  :yes: !

szerintem a négyajtós egyszerűen jobban néz ki. általában egyébként én is a praktikusabb formákat szeretem, de ekkora méretben már nagyon nehéz megcsinálni egy ferde hátat úgy, hogy ne legyen esetlen. nekik sem sikerült ;)

vannak olyan típusok, bár nem sok, ahol a négyajtós nekem jobban tetszik. a scorpio ilyen volt. a mazda3 is ilyen, amilyenem most van. manapság már leginkább mindenből a kombik tetszenek :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8649 Dátum: 2014.12.07 15:20:06 »

A másik típus, amin a srác még gondolkodik: Golf IV 1.9 TDI  ::) ... nekem ez az ötlet nagyon nem tetszik.

Az AutoBild (német) Kummerkasten (panaszláda) rovatát anno CSAK azért hozták létre, hogy kezelni tudják a számtalan olvasói panaszt, ami befutott a Golf IV-el kapcsolatosan!  :nonono:

A helyzet az, hogy a srác 10 évig hajtott egy Golf III 1.9 TDI-t, beletett közben 200 ezer km-t (260-al vette). Ez sajnos nemrég totálkárosra törött. Viszont ő meg volt vele elégedve - számomra érthetetlen módon nem tekintette problémának, hogy a 10 év alatt legalább 3 szett kerékcsapágyat, 2 szett lengéscsillapítót, megszámlálhatatlan egyéb futómű-cuccot, valamit 2 kuplungot megevett az autó - nem beszélve sok egyéb, kisebb hibáról (pl. féklámpa-kapcsoló, légszák-érintkező gyűrű a kormány alatt, stb). Nem hagyta ott az út szélén, és stabil 5.5-öt evett átlagban. Ez neki elég volt... ezért most szemezik az utódjával. Én persze fújom neki, hogy a IV-el több a gond, mint a III-al... de a srácnak igazából szerintem irritáló a Toyota-"mániám", ezért (is) nem igazán hallgat rám.  :wacko:

Mindazonáltal, amennyire lehet, szeretnék neki segíteni, hogy ne válasszon (nagyon) rosszat  :helpsmilie: !
Golf III helyett inkább egy TD Carina kombit vennék a helyében.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8650 Dátum: 2014.12.07 16:15:04 »
Szedán: hát igen, a konzervatív ízlés ;) ... Pont ezt rontotta el a Ford, hogy az első pár évben csak a ferdehátút árulták. Nem is vette meg a sok szemellenzős konzervatív  ;) :whistling: ... pedig ha a szépséget nem is nézzük (bár én személy szerint soha nem értettem, miként találhat valaki szebbnek egy szedánt, mint egy ferdehátút), mennyivel praktikusabb is az ötajtós  :yes: !
Pláne abból a Fordból. Úgy nézett ki a 4 ajtós, mintha ráesett volna a csomagtartóra egy daru nehezéke. Az a forma mindennek nevezhető, csak harmonikusnak nem.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8651 Dátum: 2014.12.07 16:24:31 »
Pláne abból a Fordból. Úgy nézett ki a 4 ajtós, mintha ráesett volna a csomagtartóra egy daru nehezéke. Az a forma mindennek nevezhető, csak harmonikusnak nem.
Nem értek veletek egyet, és rengetegen szintén nem:  az igazi komoly autó csakis szedán lehet. Csak az lehet elegáns, menő és a csomagnak egyébként is külön "szekrényben" a helye. Aki meg cuccol az vesz furgont, kombit, vagy valami nem igazi autónak látszó járgányt. :tt2:
És akinek nem telik S Mercire egy kis szedánnal mégis  egy kicsit beljebb van- így gondolják.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8652 Dátum: 2014.12.07 17:07:29 »
Pláne abból a Fordból. Úgy nézett ki a 4 ajtós, mintha ráesett volna a csomagtartóra egy daru nehezéke. Az a forma mindennek nevezhető, csak harmonikusnak nem.
a te véleményed nem számít, szerinted az új mazda6 is ronda  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8653 Dátum: 2014.12.07 17:11:44 »
Nem értek veletek egyet, és rengetegen szintén nem:  az igazi komoly autó csakis szedán lehet. Csak az lehet elegáns, menő és a csomagnak egyébként is külön "szekrényben" a helye. Aki meg cuccol az vesz furgont, kombit, vagy valami nem igazi autónak látszó járgányt. :tt2:
És akinek nem telik S Mercire egy kis szedánnal mégis  egy kicsit beljebb van- így gondolják.

akinek nem telik s mercire, vagy legalább egy e-klasséra, az ne akarjon úgy csinálni, mintha mégis. ez olyan, mint a parkettamintás linóleum. egy rendes lépcsős háthoz legalább 480 centi kell.

ami meg a menőséget illeti, az SUV vagy a crossover. egy négyajtós minden, csak nem menő...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8654 Dátum: 2014.12.07 17:38:41 »
Golf III helyett inkább egy TD Carina kombit vennék a helyében.
Golf III kombi VOLT neki, Mester  :otlet: :) ... ezért akar most IV-et. (Ami helyett én Ave I kombira próbálom rábeszélni.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )