Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770456 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8580 Dátum: 2014.11.22 09:02:12 »
Nem, ezek nem érzékelős helyek, sőt többször láttam már, hogy a pirosnál egy nagy teherautó állt elsőnek.
Akkor rosszul vannak beállítva, vagy direkt ritkábban, rövidebb ideig zöld.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8581 Dátum: 2014.11.22 23:18:55 »
Vagy mint az olaszoknál:

Zöld = szabad
Sárga = veszélyes zöld
piros = ajánlás...  :whistling:

 :lol: :D ;)
"Veszélyes zöld" bmeg, ezen besírtam  :D :lol: [rohog] [rohog] [rohog] ... hattalmas duma!!!  :yes: :cool2: :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8582 Dátum: 2014.11.22 23:29:12 »
Az tuti nem SUV, de sztem a Cayenne sem :tt2:
Amúgy én veled vagyok, Palaczk. Én konkrétan haragszom az SUV-re mint kategória. Egy felkapott hype, amivel a sok kivagyi csillivilli mutit megfogták. (lásd híres médiás Péterünk asszonykája és társai) És zsíros pénzeket lenyúlnak tőlük. Nem véletlen, hogy mennyi energiát feccelnek a soha nem is létező kategóriák kitalálásába. Csak lehessen szépen minden (valódi életben nem helytálló) igényt lefedni. (lásd X6-X4-GLK-GLA, de én ide sorolnám a 3as meg 5ös GT BMW-t, stb, stb)
Az SUV mint autókategória a felesleges hely-, nyersanyag- és energiafelhasználásról szól.
Maximálisan! És minél nagyobb, annál inkább igaz ez.

Amúgy igen, abban is egyetértünk, hogy nevetséges ez a "megtaláljuk a piaci rés résének a résében a rést, és lefedjük" mentalitás már végtelenül idegesítő és nevetséges  :nonono: ... Nézegettem a múltkor az Árkádban pár kiállított új BMW-t, és bakker, az ötajtós 1-esen kívül egyetlen egy nem volt köztük, amit egzakt módon be lehetett volna sorolni azon autó-kategóriák valamelyikébe, amelyek, egészen a legutóbbi időkig, bőven megfeleltek mindenkinek  :wacko: ! Hogy mik is voltak ott? 2-es... X4-es... négyajtós 4-es "Gran Coupé" (?!?!?) ... 3-as GT, azt hiszem. MIND ilyen "crossover" mesterségesen kiagyalt létjogosultságú, felesleges izémizé.

Tegyünk csak fel pár kérdést!

X4-es minek, ha van X3?
Négyajtós 4-es minek, ha van szedán 3-as/kétajtós 4-es?
3-as GT minek, ha van 3-as kombi? (Na, OK, erre legalább rá lehet fogni, hogy a "liftback" kasztni-kategóriába illeszkedik - de akkor miért van olyan bután megemelve?)
2-es... na, erre végképp nem is tudom, hogy mit mondjak. Azt sem tudom, hogy MI ez az autó!

--------------

Ha a Cayenne nem SUV, akkor mégis micsoda :) ? Kb. a mintapéldánya, definíciója lehetne a (nagy) SUV-nak, szerintem. Pont mint a VW Touareg vagy az Audi Q7 (amúgy, az X6-os Bimmer mellett, továbbra is a Q7 az abszolút anti-kedvenc autóm).)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8583 Dátum: 2014.11.22 23:35:53 »
Én mindig élvezem a pesti forgalmat, nem dugóban, persze. Ha sűrű is, de lehet haladni. Múltkor Debrecenben voltam. Na, az tragédia. Igazi surmó hozzáállás, letojom, hogy mögöttem 5 autó még beleférne a zöldbe, ha nem 42-vel, hanem 48-al mennék, ott, ahol amúgy is 60 a megengedett....
Igen... jó érzés bekapcsolódni a pesti vérkeringésbe - gázt neki, és go  :cool2: ... jó érzés, évente 5-10-szer  :lol: ! Napi gyakoriság esetén viszont alighanem agyamra menne az a kíméletlen, pillanatnyi tétovázást nem tűrő, állandó riadókészültséget és villámgyors reakciókat igénylő rohanás.

Viszont az is stimmel, hogy a nagyobb vidéki városokban ugyan nyugisabban, de sokkal egoistábban is vezetnek az emberek. Naponta 8-10 órát oktatni a pécsi forgalomban... hát, ne tudjátok meg.............  :nonono: :death:

(Talán az sem véletlen amúgy, hogy az egész országban itt a legalacsonyabb a sikeres forgalmi vizsgák aránya. Még Budapestet is alulmúljuk!)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8584 Dátum: 2014.11.22 23:39:07 »
Ezzel csak annyi a bibi, hogy nemcsak az ők irányukban "fagy" be a lámpa jelzése, hanem az össze többiében, tehát, a másik irányból a zöld is. Ha eközben a tiltott jelzés ellenére is belehajt a kereszteződésbe, az ön- és közveszélyes döntés...  :excl: :nono:
Érdekes kérdés: ha TÉNYLEG befagy a lámpa (értsd: nem vált többet, tehát az egyik iránynak marad a zöld, a keresztező iránynak pedig a zöld), akkor MEDDIG kell ott várni a pirosnál  :hmmmm: ? Nem várható el, hogy mondjuk fél órát ott állj emiatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8585 Dátum: 2014.11.22 23:42:17 »
A témában kibicként az a véleményem, hogy egyéni félelmek (indokolt és indokolatlan) kibeszélése és kivetítéséről megy a kvaterka.
Talán tekintsünk el az én lelkemben való búvárkodástól  :szemez: ... köszönöm :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8586 Dátum: 2014.11.23 09:04:40 »
Igen... jó érzés bekapcsolódni a pesti vérkeringésbe - gázt neki, és go  :cool2: ... j

mit élveztek ezen? a centikért kell küzdeni minden reggel.  :surrender:
kerülgetni a balf.okat és minden perc drága ahogy közeledik a csúcsidő.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8587 Dátum: 2014.11.23 10:43:38 »
Érdekes kérdés: ha TÉNYLEG befagy a lámpa (értsd: nem vált többet, tehát az egyik iránynak marad a zöld, a keresztező iránynak pedig a zöld), akkor MEDDIG kell ott várni a pirosnál  :hmmmm: ? Nem várható el, hogy mondjuk fél órát ott állj emiatt.
Egy kollégám a múltkor mesélte, hogy hajnal 3 körül egy mellékutcából kifordulásra kb negyed órát várt (egy amúgy sem túl forgalmas útra kiforduláskor), mert befagyott a lámpa. Közben sehol senki. Egy idő után megunta, és megértem, én még annyit sem vártam volna.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8588 Dátum: 2014.11.23 11:35:49 »
Ugyanez csúcsidőben, Csepel, Lámpás utca-Csepeli út kereszteződés, nem számoltam, de legalább 10 cikluson keresztül csak a kiegészítő jobbra zöld "égett", persze én balra mentem volna... sokan megunták, simán elmentek balra, engem kikerülve (illetve jobbra is, mert én feltartottam őket...) Aztán mikor meguntam, elmentem jobbra, majd 100 m után egy telephelynél megfordultam :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8589 Dátum: 2014.11.24 05:57:06 »
mit élveztek ezen? a centikért kell küzdeni minden reggel.  :surrender:
kerülgetni a balf.okat és minden perc drága ahogy közeledik a csúcsidő.

Azért, Komám, mert nem mindennap végzik, akár többször is.  :whistling: :D
Egyébként, egy idő után már észre sem veszed, mert megszokod, ez a "normális". 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8590 Dátum: 2014.11.24 07:07:09 »
az én tapasztalatom szerint brüsszelben rosszabb volt.

budapest autós szemmel viszonylag élhető hely. és javul a morál. most már nem baxnak el minden héten egy gyalogost a zebrán, max kéthetente  :ph34r:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8591 Dátum: 2014.11.24 08:56:04 »
jó, brüsszelben azért jobb mert ott kicsit jobb a fizetés/benzin arány  :devil:
nekem ha nem sietek jóval elviselhetőbb lenne a dugó ha nem látnák 15literes fogyasztásokat a dugóban. ez a nem mindegy.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8592 Dátum: 2014.11.24 11:04:34 »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8593 Dátum: 2014.11.24 11:15:50 »
ha lenne most rá pénzem, ezt már ma megnézném:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.8_sport_szervizkonyv-8465169

Ezek a Hondák nagyon jók  :yes:

Mentem annak idején ilyennel, nagyon finom kis gép, a hatos váltó pályán nagyon jól jön.
Èrzésre erösebbnek érzödik az 1.8 VVTi-nél, és nem csak 11 lóval.. :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8594 Dátum: 2014.11.24 11:21:29 »
Milyen lehet belőlük a sedan? Azt hiszem azokban ugyanez a motor van,csak a bódé más.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus