Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770433 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8505 Dátum: 2014.11.19 23:56:34 »
akkor nem írom le. csak azt, hogy én is szívesen vennék mondjuk egy cx5-ös mazdát. és kifejezetten NEM kéne bele a négykerékhajtás. abból a pénzből inkább egy automatára fizetnék be és boldog lennék, hogy megspóroltam párszázezer forintocskát egy felesleges extrán ;)
Csakugyan felesleges  ;) ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8506 Dátum: 2014.11.20 00:01:45 »
De a normál használat mellett felesleges. Viszont: többlet súly, felesleges hajtási veszteség (ez együtt többlet költség), meghibásodási forrás, mindezt azért a pár alaklomért, ami esetleg soha nem következik be az emberek többségénél.
Bizonyára ők is így gondolták  :szemez: ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8507 Dátum: 2014.11.20 06:50:31 »
Csakugyan felesleges  ;) ...



ha netán észak-amerikába kellene költöznöm esetleg svájcba, valszeg összkerekes autót vennék. de magyarországon ez felesleges.

és lécci legközelebb írd a kép alá azt is, hogy hol készült. köszi.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8508 Dátum: 2014.11.20 07:05:54 »
Csakugyan felesleges  ;) ...

Ide hólánc kell, a 4WD sem mész sokra ilyen helyzetben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8509 Dátum: 2014.11.20 07:39:54 »
Ide hólánc kell, a 4WD sem mész sokra ilyen helyzetben.
Arra próbáltam célozni, hogy lehet, ha lett volna 4WD-jük, most nem állnának ott behavazva. Hanem el tudtak volna húzni onnan, mikor még nem volt ekkora a hó.

Nézd, én idén februárban, miután leesett az ónos eső, el tudtam jutni egy kis mecseki zsákfaluba (Kisújbányára, ahol most jártunk is a talin), és vissza is tudtam jönni onnan; 2x10 km-t tettem meg, tükörjéggel (!) borított erdészeti úton, amelyen voltak emelkedők is. EZT tutira nem tudtam volna megcsinálni, 4WD nélkül (a kocsi egy Suzuki Jimny volt amúgy).

Én szeretem, ha van tartalék. A légzsáknak is örülök az autóban, pedig igen ritkán használom ;) ... Szóval, mindenki döntse el maga, de én boldogan cipelném magammal egész évben a plusz tömeget, cserébe azért, ha mondjuk az autó egész nálam töltött ideje alatt adódna 3-4 alkalom, amikor tényleg szükség lenne rá (mondjuk, ahhoz, hogy segíthessek elakadt barátaimnak, rokonaimnak).

Az meg tényleg tragikomédia, hogy volt egy autókategória, amelynek eleinte az egyik fő jellemzője a 4WD (és az ebből adódó többlet képességek) voltak, és mára pont ezt hagyják ki belőlük, egyre nagyobb arányban  :nonono:

---------------------

Személyes tapasztalatom amúgy, hogy 4WD + korrekt gumi kombó simán übereli a 2WD + hólánc kombót  :otlet: ! Persze, a legjobb a 4WD + hólánc kombó  :D :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8510 Dátum: 2014.11.20 07:52:25 »
Én megyek szilveszterezni Erdélybe idén,hóláncot bedobom szépen a csomagtartóba :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8511 Dátum: 2014.11.20 08:14:09 »
Ide hólánc kell, a 4WD sem mész sokra ilyen helyzetben.
A képen látható helyzetben simán kihúz az első kerék hajtás, ha jók a téli gumik az autón. A hátul tekerősek ilyenkor már megdöglenek. De az elsőkerekest is kiröhögik a bármilyen 4WD-k.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8512 Dátum: 2014.11.20 08:17:14 »
A képen látható helyzetben...
UGYANAZT a képet nézzük  :) ? Amin a tűzoltók tolják a kocsit? Mert azon szerintem egy bármilyen 2WD autó számára reménytelen helyzet (hómennyiség) látható. 2WD kocsi, ha egyszer elvesztette a lendületét, ilyen mélységű, összetúrt hóból legfeljebb hólánccal jön ki. Nem véletlenül tolják a képen sem  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8513 Dátum: 2014.11.20 08:17:33 »
Én megyek szilveszterezni Erdélybe idén,hóláncot bedobom szépen a csomagtartóba :)
Felszerelését gyakoroltad  :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8514 Dátum: 2014.11.20 08:20:52 »
ha netán észak-amerikába kellene költöznöm esetleg svájcba, valszeg összkerekes autót vennék. de magyarországon ez felesleges.

és lécci legközelebb írd a kép alá azt is, hogy hol készült. köszi.
Feleslegesnek tartottam, köszi  :flowers: :winkiss: ... kemény téli útviszonyokat akartam vele szemléltetni, úgy általában.

De, mondjuk, igazad van: Magyarországon ilyen tényleg nem fordulhat elő  :lol: - kivéve, amikor mégis  ;) ... 2013 március, Magyarország:



Ne nézzük hülyének egymást  :szemez:
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.20 08:22:35 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8515 Dátum: 2014.11.20 08:22:48 »
Felszerelését gyakoroltad  :) ?
Még nem. De kell majd egy kis gyakorlatot szereznem,nem ám Nyárádtőnél a Csergedi-tetőnél kell szenvednem majd az útszélén. De inkább ne legyen ilyen...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8516 Dátum: 2014.11.20 08:33:05 »
Még nem. De kell majd egy kis gyakorlatot szereznem,nem ám Nyárádtőnél a Csergedi-tetőnél kell szenvednem majd az útszélén. De inkább ne legyen ilyen...
Mindenképp gyakorold, mert különben éles helyzetben nagyon nagy kínlódás lesz feltenni! Mondjuk sötétben, hóban-latyakban, mikor a kerékjárat már tele van trutymóval...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8517 Dátum: 2014.11.20 08:34:12 »
Mindenképp gyakorold, mert különben éles helyzetben nagyon nagy kínlódás lesz feltenni! Mondjuk sötétben, hóban-latyakban, mikor a kerékjárat már tele van trutymóval...
Úgyis lesz  :yes:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8518 Dátum: 2014.11.20 08:52:05 »
Én szeretem, ha van tartalék. A légzsáknak is örülök az autóban, pedig igen ritkán használom ;) ... Szóval, mindenki döntse el maga, de én boldogan cipelném magammal egész évben a plusz tömeget, cserébe azért, ha mondjuk az autó egész nálam töltött ideje alatt adódna 3-4 alkalom, amikor tényleg szükség lenne rá (mondjuk, ahhoz, hogy segíthessek elakadt barátaimnak, rokonaimnak).
Akkor miért nem jársz te is valami ordenáré nagy egyterűvel vagy kombival? Szereted a tartalékot, és ha az autó nálad töltött ideje alatt 3-4 alkalommal telepakolod, akkor megéri cipelni a plusz tömeget?
Szerintem autót arra kell venni, amire leggyakrabban használjuk. Nekem nem kéne 4wd, mert ha olyan idő van nem indulok el, vagy benne van, hogy ottmaradok, és ezért nem cipelnék egyrészt plusz súlyt, másrész kihagynék egy plusz meghibásodási lehetőséget.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8519 Dátum: 2014.11.20 09:04:56 »
Szerintem hólánc kell. Első keréken kihúz a hóból, nem romlik el és csak akkor használod, ha kell. Abban az 0,1%-ban.

Amiről a vita elindult, azok az úri SUVok voltak. Azokon a 4 kerék sem durva terepre való, nem offroad-ok, nincs felező, de lehet, hogy difi zár sem. Ezeket tartom feleslegesnek, mert egy hólánccal messzebb lehet jutni.
Akinek tényleg kell a 4WD, az vesz komoly terepre valót, nem Q7, X5, meg hasonlókat használ itthon. Az Alpok vagy skandináv országok már más eset.