Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770757 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8325 Dátum: 2014.10.30 20:10:54 »
Jah haver még mindig terepjárókat nézeget, egyre valószínübb hogy Suzuki Samuraj vagy Jimny lesz a befutó, bár most a Lada Nivákra is rá van kattanva.
Gondoltam még a Pajerora, de ami cukker lenne az a Pinin, amikbe 1.8 és 2.0 GDI motorokat szereltek.
Illetve ez a Land Cruiser tetszik neki, de lebeszéltem róla a 0km-es jogsija, kicsi garázs meg a várhatóan magas fenntartási költségek miatt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8326 Dátum: 2014.10.30 20:43:26 »
~4000km és kb. egy hónap után be kell látnom, hogy a 196 centimhez kicsi a mazda mx5 nb. Az első pár száz km-en még vicces volt görnyedve is vezetni, most 200km után fáj benne a vállam/nyakam. Mivel téli motort kerestem, nem nyári autót, így nincs másik kocsim, szóval mindenhova ezzel megyek.

Fájó szívvel meghirdettem, de fogalmam sincs mi legyen az utódja. Igazából szükségem nincs nagyobb autóra, de 10centivel lehetne hosszabb és magasabb a belső tér. 1-2 millió körüli kategóriából tanácsoljatok már szerethető autókat, amiket jó érzés vezetni. Statisztikák nem nagyon érdekelnek, ha nem hagy az út szélén; de a mozgást nem azonnal befolyásoló hibákkal még tudnék együtt élni.

Hegyek közt használom, tehát relatív erős kell.

Mehet az ötletelés ::)
kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8327 Dátum: 2014.10.30 20:51:37 »
avensis
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8328 Dátum: 2014.10.30 20:54:00 »
Fájó szívvel meghirdettem, de fogalmam sincs mi legyen az utódja. Igazából szükségem nincs nagyobb autóra, de 10centivel lehetne hosszabb és magasabb a belső tér. 1-2 millió körüli kategóriából tanácsoljatok már szerethető autókat, amiket jó érzés vezetni. Statisztikák nem nagyon érdekelnek, ha nem hagy az út szélén; de a mozgást nem azonnal befolyásoló hibákkal még tudnék együtt élni.

Hegyek közt használom, tehát relatív erős kell.

Mehet az ötletelés ::)
Volvo S40 T5?  ::)
A japánokat azért jól nézd meg, én a 197 centimmel az eddig megnézetteknél tapasztaltam hogy túl alacsonyan van a kormányoszlop, műszerfal és bele tud akadni a kezem a lábamba kormányzásnál.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8329 Dátum: 2014.10.30 20:54:52 »
avensis
Idézem: "szerethető autókat, amiket jó érzés vezetni".
Igyál még egy kávét :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8330 Dátum: 2014.10.30 20:56:25 »
Amit nekem küldtél, is300 ;)
Gabe 254.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8331 Dátum: 2014.10.30 21:04:28 »
~4000km és kb. egy hónap után be kell látnom, hogy a 196 centimhez kicsi a mazda mx5 nb. Az első pár száz km-en még vicces volt görnyedve is vezetni, most 200km után fáj benne a vállam/nyakam. Mivel téli motort kerestem, nem nyári autót, így nincs másik kocsim, szóval mindenhova ezzel megyek.

Fájó szívvel meghirdettem, de fogalmam sincs mi legyen az utódja. Igazából szükségem nincs nagyobb autóra, de 10centivel lehetne hosszabb és magasabb a belső tér. 1-2 millió körüli kategóriából tanácsoljatok már szerethető autókat, amiket jó érzés vezetni. Statisztikák nem nagyon érdekelnek, ha nem hagy az út szélén; de a mozgást nem azonnal befolyásoló hibákkal még tudnék együtt élni.

Hegyek közt használom, tehát relatív erős kell.

Mehet az ötletelés ::)

194 centi magas vagyok, az mx-5 nekem is nagyon kicsi volt. Nekem a Toyota MR-S tetszik nagyon, télen kemény tető, nyáron vászontető, én még nem próbáltam, de mintha azt írnák a magasabb tulajdonosok, hogy jobban el lehet férni benne mint a Mazdában...
Próbálj ki egyet és írd meg a tapasztalatod. Ha kicsi, akkor a másik tuti javaslatom meg a Lexus IS200, azt is jó érzés vezetni, 6 henger szép hang, hátsókerékhajtás, igaz 155 paci nem sok, de nagyon rövid a 6 sebességes váltó áttétele emiatt többnek érződik, a Sport verzióban meg van gyárilag sperr difi!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8332 Dátum: 2014.10.30 21:05:25 »
Amit nekem küldtél, is300 ;)
:yes:  :clap: csak hol kapható?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8333 Dátum: 2014.10.30 21:21:25 »
vagy közelkelet.
irak,afganisztán tele van toyotákkal.
Minden tele van Toyotákkal, ahol nehéz körülmények között kell helyt állni  :) ... még pont ez a mi bölcs Európánk van a legkevésbé tele Toyotákkal. De azért pl. a tiroli hegyekben is a Landcruiser a leggyakoribb autó (meg a RAV4, a Hilux, és a Forester meg a Vitara).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8334 Dátum: 2014.10.30 21:28:12 »
Murray, Palack:

Igen tudom hogy rizikós. 1,5-ért nem vesszük meg az tuti, a 10 éveset néznénk kevés km-rel és 1 millió alatt.
Az még problémásabb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8335 Dátum: 2014.10.30 21:55:53 »
Mehet az ötletelés ::)
Lexus IS 200; Subaru Forester Turbo; Hyundai Coupé (ilyen: http://www.hasznaltauto.hu/auto/hyundai/coupe/hyundai_coupe_2.0_gls_leather-8237039); BMW 3 kupé; Honda Civic vagy Accord R-Type... így hirtelen ezek ugrottak be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8336 Dátum: 2014.10.30 22:00:07 »
...Lexus IS200, azt is jó érzés vezetni, 6 henger szép hang, hátsókerékhajtás, igaz 155 paci nem sok, de nagyon rövid a 6 sebességes váltó áttétele emiatt többnek érződik...
Jaja  :yes: ... MX-5-ből átülve, biztosan nem fogja kevésnek érezni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8337 Dátum: 2014.10.30 22:01:27 »
avensis
Minden tiszteletem az Avensisé (és ismerem is első kézből) - kiváló, csendes, kényelmes, minőségi járgány - de örömautónak nem nevezném  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8338 Dátum: 2014.10.30 22:03:52 »
Minden tiszteletem az Avensisé (és ismerem is első kézből) - kiváló, csendes, kényelmes, minőségi járgány - de örömautónak nem nevezném  ;)
Örülhet ha nem olajevőset fog ki :P
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8339 Dátum: 2014.10.30 22:09:14 »
Jaja  :yes: ... MX-5-ből átülve, biztosan nem fogja kevésnek érezni.

De. Ebben hasonlítok rád, szeretem, ha mélyről húz, mint a vízhordólány, és a dízel Cori után harmatos volt az IS200. Nyilván forgatva megindul, de azért az nem egy sportos autó az én szememben. Ja, és az MX5 1.8, 146le, 1Tonna.  Mondhatni matematikailag igen kedvező.  :yes:
kisa
born to ride