Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770442 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8280 Dátum: 2014.10.28 13:48:07 »
Szerintem nem  :) . Használati eszközről beszélgetünk, nem műtárgyról. Az, hogy hányszor fog elromlani, minden, csak nem szubjektív kérdés. Tetszenie is kell, persze. De szvsz akinél ez az első szempont (egy hétköznapi használatra szánt autó kiválasztásánál), azzal bajok vannak.

De a nők ilyen szempontból szerintem máshogy működnek. Én az RX-et úgy vettem mert tudtam hogy a hibrid technika megbízható és többet nem akarok dízeles problémákkal szembesülni. A Corollámat is azért vettem, mert tudtam hogy megbízható. A telefonomat úgy veszem meg, hogy megnézem mik a műszaki paraméterei, ár-érték arányban milyen. Számomra ráadásul minden telefon manapság ugyanúgy néz ki, nekem mindegyik egy nagy képernyő és kész. Tehát én értem ezt a logikát.

A feleségem úgy vesz laptopot és telefont is, hogy hogyan néz ki. Fehér telefon kell, piros laptop stb. Pedig nem a plázába járó picsa stílus, egyáltalán nem az, sőt teljesen normális, de mégis ezek a szempontjai. Nyilván ezt látják a gyártók is, ezért is vannak már kék laptopok is. Szóval többféle ember van, máshogy működünk és az tényleg nyilvánvaló hogy itt a toyota fórumon az ész érvek alapján döntő emberek vannak többségben, mert a toyota "az ész érvek autója" és nem "a szív autója".

A yaris a feleségemnek kifejezetten nem tetszik, arra nem tudom rábeszélni, amúgy az 1-es nekem sem tetszik kifejezetten, de ízlések és pofonok. Nyilván nagyon sok embernek tetszik és ez így van jól.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8281 Dátum: 2014.10.28 13:50:05 »
A hirdetés egyszerre pofátlan és korrekt. Pofátlan, mert ezért a xarért 340e Ft-ot elkérni pofátlanság. Korrket, mert leírja, hogy az általuk árult autókra semmiféle garanciát nem vállalnak, mert kisértékűek, és mert nem ők használták.
Számomra megdöbbentő, hogy ez az autó még 1 év műszakival rendelkezik...  :eek: :eek: :eek: ... hogy egyáltalán megkapta.  :ph34r:
Mester, bármire lehet intézni műszakit. Bármire, amin van némi fék, nem fog másnap kiesni a kereke, és a kasztnija messziről kb. egyben lévőnek látszik.

Nem tudom, miért lenne ez a hirdetés pofátlan. Egy működőképes, 1 év vizsgás, ilyen autóért semmi az a 300, amennyiért odaadnák. A platót/vázat meg kell hegeszteni, és mehet a melóba. Egy év múlva kap egy új vizsgát 50-ért, és folytatódhat a meló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8282 Dátum: 2014.10.28 13:51:16 »
Én se igazán értem mitől lenne egy Polo szerethetőbb a Yarisnál. Olyan semmilyen formája van, és a VW embléma miatt még garázsban tartva se lennék nyugodt (itt a fővárosban meg pláne nem).  :no:

A casco-t megnéztem és a tipikus tróger fővárosban lakunk de még mindig vidéken vagyunk bejelentve módszerrel bagóba kerülne rá.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8283 Dátum: 2014.10.28 13:52:02 »
De a nők ilyen szempontból szerintem máshogy működnek.
De azért nem 100 %-ban másként :) ... pl. a pénz fontos nekik is. El kell magyarázni, hogy a kevésbé megbízható autó sokkal több pénzt visz majd el.

Yarison kívül van sok más, vállalható típus is. Pl. Fiesta. Ahhoz mit szól a nejed?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8284 Dátum: 2014.10.28 13:52:22 »
Mond neki, hogy az problémás tipus, te nem bánod, de ő hordja a szervizbe, szerelőhöz ;)
Az én feleségem még tankolni se szeret :devil: (és nem a pénz miatt :innocent:)

Na ja, valószínű nem ő fogja szervízbe hordani, ez igaz.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8285 Dátum: 2014.10.28 13:54:55 »

Yarison kívül van sok más, vállalható típus is. Pl. Fiesta. Ahhoz mit szól a nejed?

A fiestáról spec még nem nagyon beszéltünk. Valahogy a "németek" tetszenek neki (opel - vw - skoda - esetleg seat). Még a mazda 2-t mutogattam neki hogy milyen szép amikor mentünk valamerre, de arra is csak legyintett :) (A mazda 2 amúgy nekem kis autók között nagyon tetszik és gondolom nyújtja is a mazda megbízhatóságát.)

Amúgy a szervízre visszatérve:

Eléggé hozzá van szokva az én autóim után (corolla - IS - RX) hogy nem nagyon vannak bajok a kocsival. Az csak úgy van és megy. A szüleinél is szerintem megbízható kocsik voltak: Suzuki Wagon R+, F Astra, most meg egy Chevrolet kis autó, jól megy az is.

Még egy Swiftet is el tudnék képzelni, mármint az újabb típust, de persze neki az sem tetszik :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.28 13:57:59 írta richkan »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8286 Dátum: 2014.10.28 13:56:14 »
iszonyat drágák a pickuppok! mostanában csak azokat nézek, egy húszonéves hilux rolls royce árban van, a többi japán dettó.
Naná, hisz munkagépek, amik szinte sosem romlanak el. Én simán meg merem kockáztatni, hogy a régebbi Hilux a valaha létezett leginkább strapabíró, és leghosszabb élettartamú autó a világon  :hmmmm: :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8287 Dátum: 2014.10.28 13:57:55 »
A fiestáról spec még nem nagyon beszéltünk. Valahogy a "németek" tetszenek neki (opel - vw - skoda - esetleg seat). Még a mazda 2-t mutogattam neki hogy milyen szép amikor mentünk valamerre, de arra is csak legyintett :) (A mazda 2 amúgy nekem kis autók között nagyon tetszik és gondolom nyújtja is a mazda megbízhatóságát.)
Figyi, gyanús ez nekem  :hmmmm: ... a gondolat tetszik neki, hogy ezek a kocsik németek  :sorcerer: :lol: ::) ! Ez pedig elég nagy baj, a várható esélyeitek szempontjából.

Magyarázd el neki, hogy a Fiesta is német  ;) :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8288 Dátum: 2014.10.28 14:01:39 »
Szerintem nem  :) . Használati eszközről beszélgetünk, nem műtárgyról. Az, hogy hányszor fog elromlani, minden, csak nem szubjektív kérdés. Tetszenie is kell, persze. De szvsz akinél ez az első szempont (egy hétköznapi használatra szánt autó kiválasztásánál), azzal bajok vannak.

Hidd el, hogy az  :yes:

Mivel vannak emberek akiknek nem a megbízhatóság az elsöszámú szempont még az elsö autónál sem.  ;)
Különben mindenki Toyotával járna.  :tt2:

De ettöl függetlenül továbbra is biztos vagyok benne, hogy az emberek 80-90%-a maradéktalanul elégedett lenne egy neki való Toyotával, de sajnos kishazánkban "az Autó német" teória van nagyon elterjedve.  :wacko:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8289 Dátum: 2014.10.28 14:11:33 »
Hidd el, hogy az  :yes:

Mivel vannak emberek akiknek nem a megbízhatóság az elsöszámú szempont még az elsö autónál sem.  ;)
Különben mindenki Toyotával járna.  :tt2:

De ettöl függetlenül továbbra is biztos vagyok benne, hogy az emberek 80-90%-a maradéktalanul elégedett lenne egy neki való Toyotával, de sajnos kishazánkban "az Autó német" teória van nagyon elterjedve.  :wacko:
Csak ugye nyugaton meg se tudják, hogy megbízhatatlanok a német autók, mert 3-5 éves korukban eladják. Olasz kollegámmal beszélgettünk, őt még a műszaki vizsga sem érdekli az Audijánál, mert az első előtt eladja, azota Bmw-je van,talán mert a német főni is lecserélte Bömösre... :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8290 Dátum: 2014.10.28 14:17:50 »
Figyi, gyanús ez nekem  :hmmmm: ... a gondolat tetszik neki, hogy ezek a kocsik németek  :sorcerer: :lol: ::) ! Ez pedig elég nagy baj, a várható esélyeitek szempontjából.

Magyarázd el neki, hogy a Fiesta is német  ;) :yes:
A szomszédomnak már a faros skoda óta csak Fordjai voltak. Most is a csáládjukban  2 Fiesta meg egy Fusion van. Már a másik szomszédot is megfertőzte, ott is van már egy Fiesta, több Suzuki mellett.
Nagyon dícséri, meg vannak velük elégedve, csak én nem, mert a diesel Fusionjának évek óta csöpög az olaja az én járdámra [rohog]

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8291 Dátum: 2014.10.28 14:24:02 »
Csak ugye nyugaton meg se tudják, hogy megbízhatatlanok a német autók, mert 3-5 éves korukban eladják. Olasz kollegámmal beszélgettünk, őt még a műszaki vizsga sem érdekli az Audijánál, mert az első előtt eladja, azota Bmw-je van,talán mert a német főni is lecserélte Bömösre... :D

Ahogy mondod  :yes:

Csak egy gyors példa:

közvetlen kollégáim és az autóik:  :cool2:

6 éves Audi A3 2.0 TDI, elsö tulaj, már árulja
1 èves Opel Corsa két csajnak is, mindkettö 1.2 benzin
2 èves Opel Zafira dízel, már keresi az utódját
1 èves Golf Variant 2.0 TDI céges autó
2 èves Hyundai I30 CRDI
3 èves Golf 6 2.0 TDI
3 èves Opel Vectra 2.0 CDTI

plussz a két fönök:
1 èves BMW X5
2 hónapos Lancia Voyager

Kettöben van 100.000 km körül, az összes többiben böven alatta.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8292 Dátum: 2014.10.28 14:36:12 »
Csak ugye nyugaton meg se tudják, hogy megbízhatatlanok a német autók, mert 3-5 éves korukban eladják. Olasz kollegámmal beszélgettünk, őt még a műszaki vizsga sem érdekli az Audijánál, mert az első előtt eladja, azota Bmw-je van,talán mert a német főni is lecserélte Bömösre... :D
Azért nyugaton is megveszi, és használja valaki a használt kocsikat is  ;) ... 9 év az autók átlagos életkora a németeknél. OK hogy nálunk 12, de azért ott is van bőven elég ideje a kocsiknak, hogy bizonyítsák, mit tudnak öregebb korukban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8293 Dátum: 2014.10.28 15:12:34 »
A fiestáról spec még nem nagyon beszéltünk. Valahogy a "németek" tetszenek neki (opel - vw - skoda - esetleg seat). Még a mazda 2-t mutogattam neki hogy milyen szép amikor mentünk valamerre, de arra is csak legyintett :) (A mazda 2 amúgy nekem kis autók között nagyon tetszik és gondolom nyújtja is a mazda megbízhatóságát.)
Amúgy a szervízre visszatérve:
Eléggé hozzá van szokva az én autóim után (corolla - IS - RX) hogy nem nagyon vannak bajok a kocsival. Az csak úgy van és megy. A szüleinél is szerintem megbízható kocsik voltak: Suzuki Wagon R+, F Astra, most meg egy Chevrolet kis autó, jól megy az is.
Még egy Swiftet is el tudnék képzelni, mármint az újabb típust, de persze neki az sem tetszik :)

én pedig azt mondom, vedd meg a nejednek azt a sárga polót. az tetszik neki, kapja azt. úgysem fogja elhinni, hogy más a szervizigénye két autónak, amíg nem tapasztalja is meg.
a megbízhatóság nem mindenekfelett való dolog, sőt. a kinézet ennél fontosabb az átlagvásárló számára. tegyük hozzá, ez nem is hülyeség...


richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8294 Dátum: 2014.10.28 15:20:09 »
én pedig azt mondom, vedd meg a nejednek azt a sárga polót. az tetszik neki, kapja azt. úgysem fogja elhinni, hogy más a szervizigénye két autónak, amíg nem tapasztalja is meg.
a megbízhatóság nem mindenekfelett való dolog, sőt. a kinézet ennél fontosabb az átlagvásárló számára. tegyük hozzá, ez nem is hülyeség...

Úgy vagyok vele, hogy ha nem jön be neki, akkor majd megtapasztalja hogy milyen az, ha nem megbízható és legközelebb majd maga is olyat akar venni, ami viszont az.