Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770251 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8265 Dátum: 2014.10.28 09:15:53 »
Van most egy ilyen, ami után érdeklődtem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_1.4_75_16v_comfortline_ice-8356726
Ezt a fajta Polot nagyon gyorsan kihúznám a listáról a helyedben  :excl:

Az AutoBild 100 ezres nyúzóteszt-listájában pont egy ilyen Polo tanyázik az utolsó helyen! TÜV-statisztika szerint is gyenge, és az AB használtautó-vásárlási tanácsadója sem ajánlja. Az életben nem vennék ilyet, és mindenki mást is lebeszélnék róla.

(Valami amúgy nagyon nem stimmelhetett akkor a VW-nél, mert a különböző típusaik totálisan szét vannak szórva a TÜV-stat különböző helyein - de mindegy is, hogy mi az oka ennek; a lényeg, hogy ez a Polo messze az átlagnál gyengébb eredményeket hoz.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8266 Dátum: 2014.10.28 09:40:17 »
Ezt a fajta Polot nagyon gyorsan kihúznám a listáról a helyedben  :excl:

Az AutoBild 100 ezres nyúzóteszt-listájában pont egy ilyen Polo tanyázik az utolsó helyen! TÜV-statisztika szerint is gyenge, és az AB használtautó-vásárlási tanácsadója sem ajánlja. Az életben nem vennék ilyet, és mindenki mást is lebeszélnék róla.

(Valami amúgy nagyon nem stimmelhetett akkor a VW-nél, mert a különböző típusaik totálisan szét vannak szórva a TÜV-stat különböző helyein - de mindegy is, hogy mi az oka ennek; a lényeg, hogy ez a Polo messze az átlagnál gyengébb eredményeket hoz.)
Jól emlékszem, hogy a Golf Plus (tudom, ez újabb a kerek lámpás Polo-nál) volt a legjobb VW? :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8267 Dátum: 2014.10.28 11:03:10 »
Jól emlékszem, hogy a Golf Plus (tudom, ez újabb a kerek lámpás Polo-nál) volt a legjobb VW? :hmmmm:
Bizony  :yes: ! Meg a Phaeton (az újabb évjáratai). A Touareg sem rossz. A Golf változó (V-ös jó, IV-es rossz); Poloból a kereklámpás egyöntetűen xar; Touran is gyenge, főleg a régebbiek. Passatból 2005 előtt gyenge, utána már jobb, bár ez nagyon motorfüggő (is). Sharanból a legrégebbi borzasztó, a ráncfelvarrott régi (tesódé) ugyancsak gyenge; a legújabb sokat javult.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8268 Dátum: 2014.10.28 12:26:54 »
Bizony  :yes: ! Meg a Phaeton (az újabb évjáratai). A Touareg sem rossz. A Golf változó (V-ös jó, IV-es rossz); Poloból a kereklámpás egyöntetűen xar; Touran is gyenge, főleg a régebbiek. Passatból 2005 előtt gyenge, utána már jobb, bár ez nagyon motorfüggő (is). Sharanból a legrégebbi borzasztó, a ráncfelvarrott régi (tesódé) ugyancsak gyenge; a legújabb sokat javult.

Poloból a ráncfelvarrott (vagyis mondjuk ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo_iv/volkswagen_polo_iv_1.4_80_16v_comfortline_ice-8006114) már jobb mutatókkal bír?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8269 Dátum: 2014.10.28 12:40:32 »
Poloból a ráncfelvarrott (vagyis mondjuk ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo_iv/volkswagen_polo_iv_1.4_80_16v_comfortline_ice-8006114) már jobb mutatókkal bír?
Nem igazán. Csak az aktuális, kockalámpás típus hozott érdemi javulást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8270 Dátum: 2014.10.28 12:46:47 »
Nem igazán. Csak az aktuális, kockalámpás típus hozott érdemi javulást.

Köszi szépen!

A népítéleteket láttam én is és tényleg írnak problémákról a tulajok. Amúgy én sem vennék ilyet, de a feleségemnek ez tetszik. Itt jön a képbe az a kérdés, hogy mi a jobb, ha olyan autót vezethet, amit szeret de a logika alapján nem olyan megbízható (Alfákat szokták ugye idesorolni) vagy olyat ami megbízható, de kevésbé szerethető (remélem senkit nem sértek meg vele, de a toyota talán lehet erre jó példa - ide sorolom a saját rx-emet is)?

Én úgy vagyok vele, hogy elmondom neki, hogy mit várhat, de ha ennek ellenére is polo-t akar, akkor legyen, az ő döntése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8271 Dátum: 2014.10.28 13:05:31 »
Köszi szépen!

A népítéleteket láttam én is és tényleg írnak problémákról a tulajok. Amúgy én sem vennék ilyet, de a feleségemnek ez tetszik. Itt jön a képbe az a kérdés, hogy mi a jobb, ha olyan autót vezethet, amit szeret de a logika alapján nem olyan megbízható (Alfákat szokták ugye idesorolni) vagy olyat ami megbízható, de kevésbé szerethető (remélem senkit nem sértek meg vele, de a toyota talán lehet erre jó példa - ide sorolom a saját rx-emet is)?

Én úgy vagyok vele, hogy elmondom neki, hogy mit várhat, de ha ennek ellenére is polo-t akar, akkor legyen, az ő döntése.
Figyi, azt ne mondjuk már, hogy egy ilyen Polo szerethetőbb, mint egy Yaris  ;) ... éppenséggel ez esetben totál fordítva van.

Az a jobb, ha olyan autót választotok, amivel kevesebb probléma lehet - aztán majd megszereti. Nem muszáj pont Yaris legyen... dehát valamit csak találtok, amit nem utasít el teljesen, de nem is épp a kategória egyik legrosszabb típusa.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8272 Dátum: 2014.10.28 13:15:38 »
Én se igazán értem mitől lenne egy Polo szerethetőbb a Yarisnál. Olyan semmilyen formája van, és a VW embléma miatt még garázsban tartva se lennék nyugodt (itt a fővárosban meg pláne nem).  :no:

Vannak ott még kis autók, megosztó formával - Smart, Lancia Y, és még sorolhatnám.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8273 Dátum: 2014.10.28 13:22:55 »
Köszi szépen!

A népítéleteket láttam én is és tényleg írnak problémákról a tulajok. Amúgy én sem vennék ilyet, de a feleségemnek ez tetszik. Itt jön a képbe az a kérdés, hogy mi a jobb, ha olyan autót vezethet, amit szeret de a logika alapján nem olyan megbízható (Alfákat szokták ugye idesorolni) vagy olyat ami megbízható, de kevésbé szerethető (remélem senkit nem sértek meg vele, de a toyota talán lehet erre jó példa - ide sorolom a saját rx-emet is)?

Én úgy vagyok vele, hogy elmondom neki, hogy mit várhat, de ha ennek ellenére is polo-t akar, akkor legyen, az ő döntése.
Mond neki, hogy az problémás tipus, te nem bánod, de ő hordja a szervizbe, szerelőhöz ;)
Az én feleségem még tankolni se szeret :devil: (és nem a pénz miatt :innocent:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8274 Dátum: 2014.10.28 13:23:17 »
Én se igazán értem mitől lenne egy Polo szerethetőbb a Yarisnál. Olyan semmilyen formája van, és a VW embléma miatt még garázsban tartva se lennék nyugodt (itt a fővárosban meg pláne nem).  :no:

Vannak ott még kis autók, megosztó formával - Smart, Lancia Y, és még sorolhatnám.
Na, ez az - akkor már sokkal inkább egy Lancia Y: azzal sincs több gond, de cserébe legalább egyéni és kifinomult.

Ha pedig mégis az a feeling kell, amit a Polo ad: akkor tessék Fabiát venni. Kevésbé lopják, jobban is néz ki (bár ez ízlés dolga), és még megbízhatóbb is (amit nemtom, mivel és hogyan érnek el a csehek).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8275 Dátum: 2014.10.28 13:24:31 »
Kérj képet a csomiról, felhajtott kárpittal, hogy látszódjon a lemez. Ha a hossztartók, meg a pótkerék öble nem hullámos, akkor nem kapott nagyot.
Mutassak képet a Yarisom csomijáról  ;) :whistling: :D ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8276 Dátum: 2014.10.28 13:26:19 »
ez a kis 1.4  75le benyás 16szelepes moci jó.
hajtottam ilyet csak az leonban meg cordobában volt.
nem vészesek.
pillangószelep volt elkormosodva és leállt,más hiba nemvolt.
Lambda-szonda, gyújtás-trafó, vízpumpa, vezérlés, befagyó karter, olajfogyasztás - ezek ennek az 1.4 16V VW-motornak a gyakoribb hibái, a teljesség igénye nélkül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8277 Dátum: 2014.10.28 13:29:29 »
Köszi szépen!

A népítéleteket láttam én is és tényleg írnak problémákról a tulajok. Amúgy én sem vennék ilyet, de a feleségemnek ez tetszik. Itt jön a képbe az a kérdés, hogy mi a jobb, ha olyan autót vezethet, amit szeret de a logika alapján nem olyan megbízható (Alfákat szokták ugye idesorolni) vagy olyat ami megbízható, de kevésbé szerethető (remélem senkit nem sértek meg vele, de a toyota talán lehet erre jó példa - ide sorolom a saját rx-emet is)?

Én úgy vagyok vele, hogy elmondom neki, hogy mit várhat, de ha ennek ellenére is polo-t akar, akkor legyen, az ő döntése.

Ez egy teljesen szubjektív kérdés, itt a Toyota fórumon olyan ajánlásokat fogsz kapni, hogy a megbízhatóságot helyezik az elsö helyre.
Ezért is a Toyota mellett döntöttek/döntöttem.  :hug:

Ha például megnézed a népitéletet, vannak userek akik pl. egy Audi A6-hoz, ahol 2 év alatt költött rá 1 misit, beírják a megérte-e rublikába, hogy igen.  ;)

Minden szubjektív, ja és még valami: ne várd, hogy egy nö egy müszaki kérdést észérvek alapján döntsön el.  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8278 Dátum: 2014.10.28 13:34:21 »
Egy picit megértem richkan helyzetét is, tudom, nem egyszerű a döntés. A legfontosabb a családi béke. Ha anya boldog, apa is az. (Ez amúgy úgy van hivatalosan, hogy, ha a baba boldog, akkor anya is az és ez apának is jó.)  :) ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8279 Dátum: 2014.10.28 13:38:14 »
Ez egy teljesen szubjektív kérdés...
Szerintem nem  :) . Használati eszközről beszélgetünk, nem műtárgyról. Az, hogy hányszor fog elromlani, minden, csak nem szubjektív kérdés. Tetszenie is kell, persze. De szvsz akinél ez az első szempont (egy hétköznapi használatra szánt autó kiválasztásánál), azzal bajok vannak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )