Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770673 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8205 Dátum: 2014.10.23 16:56:13 »
Ez pontosan így van: az első üléseken. Ülj bele egy  - akár I-es - Yarisba, és egy Swiftbe, érteni fogod a problémát...
És ugyan gyerekeket ültetnék hátra, de a legnagyobb már az ülésmagasító határát súrolja, pik-pak a többi is megnő, én meg nem 2 évre vennék autót. De még egyszer mondom, alapvetően nem szimpatizálok a Splash-sel, de egyrészt ár-érték arányban nem rossz, másrészt jóval több van belőle, mint Yarisból, harmadrészt fajlagosan olcsóbb is, tehát összességében kisebb a nominális értékvesztés lehetősége.
Nade~ 1,5 millába kerülnek, annyiért meg Yarist is kapsz (igaz öregebbeket) :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8206 Dátum: 2014.10.23 17:59:18 »
Nézd meg a keresőben, hány Yaris van ennyiért...!
Ezért nézegetek alternatívákat.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.23 18:01:39 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8207 Dátum: 2014.10.23 18:27:32 »
Igen, de éppen emiatt hülyék a vevők. Begyepesedett hülyék. Képtelenek tételesen végignézni, hogy a nem konfigurálható Toyota csomagok mi mindent tartalmaznak az adott pénzért. Inkább vesznek műanyagkormányos, manuál klímás, 18"-os felnis, xenonos, képtelen extrákkal összepakolt németautókat.
Egy SOL Avensis újonnan és használtan is SOL felszereltségű lesz és meg fog felelni a vevők 99%-ának. Csak sokan idáig el sem jutnak, mer' a Passzátazisten... :wacko:

nem értelek. és ha nincs pénzem SOL csomagú autóra de mégis kéne 1 db tekerős klima, 2 db lufi , és semmi más? mert nincs rá keret? de nekem ez fontos. más nem kell. miért baj hogy van ilyen. nekem ez kellett, meg is vettem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8208 Dátum: 2014.10.23 18:53:37 »
Nézd meg a keresőben, hány Yaris van ennyiért...!
Ezért nézegetek alternatívákat.
Attól függ mennyire szűkíted: 1-1,6millió között 100db ;)
Mondjuk ennyiért már Jazzt is lehet válogatni  :szemez:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8209 Dátum: 2014.10.23 20:43:50 »
music, titkos tipp Hyundai Getz/i20. Nagyon jó kis autók, de mivel nincs presztizsük eléggé alulértékeli a piac. Én egy Getz-et vezettem (bérautó volt, tehát elégsokmindent kaphatott már) és nekem nagyon tetszett, ebben a kategóriában én azért megnéznék egy ilyet és számolnék vele.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8210 Dátum: 2014.10.23 21:49:21 »

nem értelek. és ha nincs pénzem SOL csomagú autóra de mégis kéne 1 db tekerős klima, 2 db lufi , és semmi más? mert nincs rá keret? de nekem ez fontos. más nem kell. miért baj hogy van ilyen. nekem ez kellett, meg is vettem.
Ezzel nincs gond, mert te te vettél egy alap Corollat dízelmotorral. Nincs benne xenon, meg hasonló, alap kivitelű autókhoz nem illő dolog. Nekem az extrák csomagban működnek. 99%-ban mindegy milyen gyartmanyrol beszélünk.
Én általában minden autónál a közép felszereltséget nézem, az alap nem is érdekel. Légzsák hegyek, tempomat, bőr multikormany, elektromos ablakok hátul is, tempomat, első ködlámpa automata klíma. Ha van hozza gyári normál méretű alufelni, akkor plusz pont. A felsoroltak nálam együtt járnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8211 Dátum: 2014.10.23 21:49:36 »
Attól függ mennyire szűkíted: 1-1,6millió között 100db ;)
Akkor először is a Yaris Versokat is vedd ki, írd még be hozzá, hogy legyen legalább 2004-es évjáratú, 1,3-as, ötajtós, cd-lejátszós,  klímás (ezek mind elvárások)! Nekem 14 maradt, (ebből eleve 2 ugyanaz az autó), de mindegyiket kívülről fújom már...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8212 Dátum: 2014.10.23 21:53:47 »
Palaczk Mesternek üzenem, hogy következő autónak a Toyota Verso S nem merült fel ötletként, importalva?
Kevésbé megosztó a külseje, mint az UC-nek, megis ugyanolyan praktikus.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8213 Dátum: 2014.10.23 22:00:40 »
Akkor először is a Yaris Versokat is vedd ki, írd még be hozzá, hogy legyen legalább 2004-es évjáratú, 1,3-as, ötajtós, cd-lejátszós,  klímás (ezek mind elvárások)! Nekem 14 maradt, (ebből eleve 2 ugyanaz az autó), de mindegyiket kívülről fújom már...
Hát ja, nagyon leszűkítetted :lol: ;)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8214 Dátum: 2014.10.23 22:45:32 »
Nem akarok idézgetni, de az előző pár oldalt olvasva felmerült bennem pár kérdés...

Nem lehet, hogy azért nem fogy az Ójrópai piacon az Auris/Corolla páros, és viszik Ámerikában, mert az utóbbi helyre tervezték?  :szemez:

Amúgy nehogy már az amerikai piacot tekintsük etalonnak... Az igénytelen belső terű autók (mind formailag, mind anyaghasználatilag), a borzasztó libegős futóművek, a korszerűtlen, és átgondolatlan motorok hazáját?  :wacko:
Náluk nem csoda, hogy tarol a Toyota, mert fényévekkel megelőzi a hazai gyártmányokat, jó a piacpolitikája, stb...

De be kell látni, hogy ez itt, az Eu-ban kevés, a többi gyártóhoz képest. A Toyota megteheti, hogy "nem foglalkozik" az itteni piaccal, mert minimális bevételt hoz. És szerintem ez sajnos egyre inkább látszik is a palettán...  :no:

Errefelé az vesz Toyotát, akinek az átlagnál megbízhatóbb autó kell, vagy hibrid. A többi kritériumnak jobban megfelelnek az európai gyártók.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8215 Dátum: 2014.10.23 22:45:52 »
music, titkos tipp Hyundai Getz/i20. Nagyon jó kis autók, de mivel nincs presztizsük eléggé alulértékeli a piac. Én egy Getz-et vezettem (bérautó volt, tehát elégsokmindent kaphatott már) és nekem nagyon tetszett, ebben a kategóriában én azért megnéznék egy ilyet és számolnék vele.
A Getz tk. nincs leírva, de itt is az a helyzet, hogy a nagy részük a két kis motor, ez nem kéne; a 3 hengeres dízelt nagyon szidják; négyhengeresből csak behozott, lestrapált van; maradt 5 db, ez nem választék. Az i20 méretre már határeset, de inkább az a baj, hogy a használhatók már 2millkánál kezdődnek, az meg már sok.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8216 Dátum: 2014.10.23 22:49:17 »
Nem akarok idézgetni, de az előző pár oldalt olvasva felmerült bennem pár kérdés...

Nem lehet, hogy azért nem fogy az Ójrópai piacon az Auris/Corolla páros, és viszik Ámerikában, mert az utóbbi helyre tervezték?  :szemez:

Amúgy nehogy már az amerikai piacot tekintsük etalonnak... Az igénytelen belső terű autók (mind formailag, mind anyaghasználatilag), a borzasztó libegős futóművek, a korszerűtlen, és átgondolatlan motorok hazáját?  :wacko:
Náluk nem csoda, hogy tarol a Toyota, mert fényévekkel megelőzi a hazai gyártmányokat, jó a piacpolitikája, stb...

De be kell látni, hogy ez itt, az Eu-ban kevés, a többi gyártóhoz képest. A Toyota megteheti, hogy "nem foglalkozik" az itteni piaccal, mert minimális bevételt hoz. És szerintem ez sajnos egyre inkább látszik is a palettán...  :no:

Errefelé az vesz Toyotát, akinek az átlagnál megbízhatóbb autó kell, vagy hibrid. A többi kritériumnak jobban megfelelnek az európai gyártók.
A kutya máshol van elásva: nézd meg a nyugat-európai országok eladási statisztikáját a márka országa szerint. Mindenütt nagyon dominál a hazai, és sehol sem a japánok. Két helyen mennek a japánok jól, különösen a Toyota: a skandináv országok némelyikében, és a görögöknél. Egyik rész sem különösebben jelentős piac.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8217 Dátum: 2014.10.23 23:06:16 »
music, titkos tipp Hyundai Getz/i20. Nagyon jó kis autók, de mivel nincs presztizsük eléggé alulértékeli a piac. Én egy Getz-et vezettem (bérautó volt, tehát elégsokmindent kaphatott már) és nekem nagyon tetszett, ebben a kategóriában én azért megnéznék egy ilyet és számolnék vele.
Bnőmnek Getz van, imádja, soha semmi baja, alig fogyaszt és egy éven belül eladó lesz (de nem most).  :yes:
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8218 Dátum: 2014.10.23 23:16:27 »
Milyen motorral?
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8219 Dátum: 2014.10.23 23:21:11 »
Ööö 1.1 (ha létezik ilyen). 3 ajtós, klímás, el. ablakos, ezüst, mindig odafigyelt a szervizekre, erre kényes a csajszi. Így hirtelen ennyi rémlik, nagyon keveset ülök benne.  :)