Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770583 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8085 Dátum: 2014.10.20 08:45:03 »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8086 Dátum: 2014.10.20 09:00:38 »
Ez volt már ?

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/10/17/ilyen_auto_kell_a_magyaroknak/

Hülyemagyar.. :D

Èn még nem olvastam, jó hogy linkeled, mert sajnos tényleg tükrözi a magyar autóvásárlók tudatlanságát.  :no:

"..a japán modelleknek pedig tizenévesen nincs presztízsük." ekkora hülyeséget..  [rohog]
Mert egy B5 Passatnak és egy alap 316i-nek nagyon van.  :D

A cikk jól tükrözi azt a mentalitást, amit már én is írtam, hogy a magyarnak prémium autó kell nöi orvos tulajtól, megkímélten, de természetesen olcsón, olcsó fenntartással.  :devil:

Na ez az, ami NINCS.  :innocent:
Lehet venni lepukkadt prémiumot olcsón, de annak a fenntartása nem lesz olcsó.
Lehet venni megkímélt prémiumot is, de az nem lesz olcsó.

"Addig nyújtózkodj, amíg a takaród elér!"  ::)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8087 Dátum: 2014.10.20 09:18:56 »
Holott egy városban használt, 2. autónál ez nem feltétlenül a legfőbb szempont szerintem...  ::)
Szerintem akinek nem luxusból, hanem muszájból van autója, ott ez a legfőbb szempont. Ugyanis szüksége van az autóra, és a javítás viszi el a legtöbb pénzt. Hiába fogyaszt kevesebbet - évi 1 literrel kisebb fogyasztás 10.000 km-es futás esetén 40.000 Ft megspórolást jelent, ezt egy kisebb extra szervizelés már el is viszi. Második helyen kell lennie az egyéb fenntartási költségeknek, ideértve a fogyasztást, és harmadikon a méretnek - minél kisebb, annál jobban találsz parkolóhelyet. Ezért céloztam meg a Yarist, mert az mindhárom helyen jól szerepel.
Nálunk persze a 2. autó nem hagyományos értelemben vett második autó, hétköznap többször használjuk, mint a nagyot - bár most, hogy a három gyereket délután három nem közeli helyről kell összeszedni, a COV is többet megy rövid utakon, meg is látszik a fogyasztásán... - mindennap van rá szükség, ezért nagyon nem mindegy, hogy mikor mennyit áll. Szomszéd Mondeoja már 2 hónapja nincs itthon, nálunk ez nagyon nem férne bele.
Akinek amolyan hétvégi autó a második, ott simán el tudom képzelni, hogy valakinek mondjuk a színe, külalakja legyen a legfontosabb szempont
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8088 Dátum: 2014.10.20 09:25:05 »
Szerintem akinek nem luxusból, hanem muszájból van autója, ott ez a legfőbb szempont. Ugyanis szüksége van az autóra, és a javítás viszi el a legtöbb pénzt. Hiába fogyaszt kevesebbet - évi 1 literrel kisebb fogyasztás 10.000 km-es futás esetén 40.000 Ft megspórolást jelent, ezt egy kisebb extra szervizelés már el is viszi. Második helyen kell lennie az egyéb fenntartási költségeknek, ideértve a fogyasztást, és harmadikon a méretnek - minél kisebb, annál jobban találsz parkolóhelyet. Ezért céloztam meg a Yarist, mert az mindhárom helyen jól szerepel.
Nálunk persze a 2. autó nem hagyományos értelemben vett második autó, hétköznap többször használjuk, mint a nagyot - bár most, hogy a három gyereket délután három nem közeli helyről kell összeszedni, a COV is többet megy rövid utakon, meg is látszik a fogyasztásán... - mindennap van rá szükség, ezért nagyon nem mindegy, hogy mikor mennyit áll. Szomszéd Mondeoja már 2 hónapja nincs itthon, nálunk ez nagyon nem férne bele.
Akinek amolyan hétvégi autó a második, ott simán el tudom képzelni, hogy valakinek mondjuk a színe, külalakja legyen a legfontosabb szempont
Így van. Halandó ember számára a második, "kisautó" elsődleges fontossági szempontja az alacsony fenntartási költségek megléte. 2 autó birtoklása nem feltétlen luxus, van, hogy muszáj.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8089 Dátum: 2014.10.20 09:31:28 »
Èn még nem olvastam, jó hogy linkeled, mert sajnos tényleg tükrözi a magyar autóvásárlók tudatlanságát.  :no:

"..a japán modelleknek pedig tizenévesen nincs presztízsük." ekkora hülyeséget..  [rohog]
Mert egy B5 Passatnak és egy alap 316i-nek nagyon van.  :D

A cikk jól tükrözi azt a mentalitást, amit már én is írtam, hogy a magyarnak prémium autó kell nöi orvos tulajtól, megkímélten, de természetesen olcsón, olcsó fenntartással.  :devil:

Na ez az, ami NINCS.  :innocent:
Lehet venni lepukkadt prémiumot olcsón, de annak a fenntartása nem lesz olcsó.
Lehet venni megkímélt prémiumot is, de az nem lesz olcsó.

"Addig nyújtózkodj, amíg a takaród elér!"  ::)

Egyébként lepukkant angol Civic-ecet is nagyobb számban hoznak befelé  ::)  Ezekből sok van kint. Ezeknél a motor-váltó ok, de a többi.. Xarabb anyagokból van összerakva mint a japán tesó. Viszont tényleg olcsók :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8090 Dátum: 2014.10.20 11:22:56 »
Szerintem akinek nem luxusból, hanem muszájból van autója, ott ez a legfőbb szempont. Ugyanis szüksége van az autóra, és a javítás viszi el a legtöbb pénzt. Hiába fogyaszt kevesebbet - évi 1 literrel kisebb fogyasztás 10.000 km-es futás esetén 40.000 Ft megspórolást jelent, ezt egy kisebb extra szervizelés már el is viszi. Második helyen kell lennie az egyéb fenntartási költségeknek, ideértve a fogyasztást, és harmadikon a méretnek - minél kisebb, annál jobban találsz parkolóhelyet. Ezért céloztam meg a Yarist, mert az mindhárom helyen jól szerepel.
Nálunk persze a 2. autó nem hagyományos értelemben vett második autó, hétköznap többször használjuk, mint a nagyot - bár most, hogy a három gyereket délután három nem közeli helyről kell összeszedni, a COV is többet megy rövid utakon, meg is látszik a fogyasztásán... - mindennap van rá szükség, ezért nagyon nem mindegy, hogy mikor mennyit áll. Szomszéd Mondeoja már 2 hónapja nincs itthon, nálunk ez nagyon nem férne bele.
Akinek amolyan hétvégi autó a második, ott simán el tudom képzelni, hogy valakinek mondjuk a színe, külalakja legyen a legfontosabb szempont

lecserélted a négyévszakos gumikat télire, méghozzá nyáron?  :eek: 

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8091 Dátum: 2014.10.20 11:26:11 »
Apám munkábajárós autót akar váltani,ezen megakadt a szemem,egész szép:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/punto/fiat_punto_1.1_55_s-8343059

Annyira nem vagyok tisztában a papírozással,de ez hogy hogy + vám köteles? Svájci lenne? Az gáz,hogy Forgalomból ideiglenesen kivont külföldi okmányai vannak?
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.20 11:35:08 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8092 Dátum: 2014.10.20 11:57:48 »
Apám munkábajárós autót akar váltani,ezen megakadt a szemem,egész szép:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/punto/fiat_punto_1.1_55_s-8343059

Annyira nem vagyok tisztában a papírozással,de ez hogy hogy + vám köteles? Svájci lenne? Az gáz,hogy Forgalomból ideiglenesen kivont külföldi okmányai vannak?

EU-n kívüli ország, az több, mint valószínű :) kérd a kocsit magyar papírokkal és kész. az meg legyen az ő gondja, hogy becsengesse érte a vámot, áfát, miazmást.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8093 Dátum: 2014.10.20 12:05:58 »
EU-n kívüli ország, az több, mint valószínű :) kérd a kocsit magyar papírokkal és kész. az meg legyen az ő gondja, hogy becsengesse érte a vámot, áfát, miazmást.
Hát még úgy se vész az ára :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8094 Dátum: 2014.10.20 12:11:49 »
Hát még úgy se vész az ára :)
Ha egyáltalán ő befizeti utána rendesen az adókat. Jóbarátomat így szívatták meg az olasz import 166-osával. Utólag - a vásárlás után kb 1 évvel - a vám- és pénzügyőrség a nyakába varrt egy szolig 960e Ft-os regadó bírságot... pedig a kereskedő mutatta a fénymásolt befizetési bizonylatot a vásárlás napján... nyilván hamisított volt... szóval, csak óvatosan, minden papírt eredetiben elkérni.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8095 Dátum: 2014.10.20 12:42:06 »
Apám munkábajárós autót akar váltani,ezen megakadt a szemem,egész szép:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/punto/fiat_punto_1.1_55_s-8343059

Annyira nem vagyok tisztában a papírozással,de ez hogy hogy + vám köteles? Svájci lenne? Az gáz,hogy Forgalomból ideiglenesen kivont külföldi okmányai vannak?
Ismerős második punto1-et nyúzza zsinorban, mindkettő 90 ezernél lett hengerfejes, megcsináltatta, utána/azóta boldog (az előző durrdefekt után próbált meg repülő lenni, de a gravitáció és Newton erősebb volt). Én is vezettem, őszintén szólva nagyon hiányoltam belőle a szervót :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8096 Dátum: 2014.10.20 13:44:25 »
csufár: hogy mit csináltam?
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8097 Dátum: 2014.10.20 13:46:57 »
rákattintottam a sprites fogyasztási linkedre, és megállapítottam, hogy 2014 június 17-ig négyévszakos gumikon mentél, azóta meg téliken vagy  :?:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8098 Dátum: 2014.10.20 15:03:12 »
nem, dehogy. Biztos elállitódott valami, majd visszacsinálom. Kösz, hogy szóltál...
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8099 Dátum: 2014.10.20 20:15:14 »
Így van. Halandó ember számára a második, "kisautó" elsődleges fontossági szempontja az alacsony fenntartási költségek megléte. 2 autó birtoklása nem feltétlen luxus, van, hogy muszáj.
Mondjuk azt, hogy nem luxus, de nem is muszáj, hanem inkább kényelem.  ;)
Még az én generációm -78-79es - is sokszor autó nélküli családban nőtt fel, az egyetlen autó is többnyire trabi vagy valami kisautó volt (Zastava, Nissan Micra stb). Ma meg 2 autó muszáj? Hát maximum aki tanyán lakik, és dupla műszakban dolgozik.
Nekünk még 1 autónk van, pedig sokszor jól jönne a 2 autó, de meglehet ezt (még) így is oldani egyenlőre.