Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770508 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8070 Dátum: 2014.10.19 19:03:39 »
A Yarisban 201 ezer km van most.

Ehhez képest, a futóművében még minden gyári. A kerékcsapágyak, gömbfejek, stab-összekötők, lengéscsillapítók stb. Gyáriak. És semmi gond velük. Nincs kotyogás, nincs lötyögés.

ez igen!  :clap:  nekem 180 ezernél két első kerékcsapágy csere, lengőkat, stab pálca, (lengéscsillapitó mondjuk nem)  és még mindig kopog az eleje , rá lehetne dobni még egy ötvenest. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8071 Dátum: 2014.10.19 20:39:43 »
Murray Komám, az Opel Frontera minden, csak nem SUV.  Maradjuk abban, hogy egy munkagép a pick-up fajtából. Ha Isuzu motoros, akár jó is lehet, ámbátor erről a típusról idáig csak rosszat hallottam.
Frontera mióta pickup?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8072 Dátum: 2014.10.19 20:45:47 »
A Yarisban 201 ezer km van most. Ebből 138 ezret tettem bele én - nagyrészt tanulókkal, városban, a csodálatos állapotú pécsi utcákon. Kátyúból ki, kátyúba be. Közben párszor le is lett padkázva, ahogy kell. Ja, és privátban meg elmegyek vele évente 10-12-szer Erdélybe. Ott sem a hibátlan utak a jellemzőek.

Ehhez képest, a futóművében még minden gyári. A kerékcsapágyak, gömbfejek, stab-összekötők, lengéscsillapítók stb. Gyáriak. És semmi gond velük. Nincs kotyogás, nincs lötyögés.
Az én Corollámban 182 ezer van, és 165-nél ki kellett cserélni a két első gátlót, pedig az élete nagy részét (nálam is és az első gazdájánál is) autópályán töltötte... Szóval azért, mert neked szerencséd volt, azért a toyota sem hibátlan... Tudnék mesélni, de úgyis tudod...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8073 Dátum: 2014.10.19 21:23:51 »
Tény, hogy úgy kb. a 90-es évek közepéig nem volt akkora különbség német és japán autók között, mint most. Főleg a Mercedesek akkoriban még a Toyoták szintjét közelítették. Na, ez időközben nagyon megváltozott.
Ami a leginkább furcsa, hogy a német tömegautó hármasból a kiskocsik terén egyértelműen a Ford lett a legmegbízhatóbb.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8074 Dátum: 2014.10.19 21:39:20 »
Nagyon elment a beszélgetés a megbízhatóság irányába.

Holott egy városban használt, 2. autónál ez nem feltétlenül a legfőbb szempont szerintem...  ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8075 Dátum: 2014.10.19 21:47:14 »
Nagyon elment a beszélgetés a megbízhatóság irányába.

Holott egy városban használt, 2. autónál ez nem feltétlenül a legfőbb szempont szerintem...  ::)
Szerintem egy autó kiválasztásakor számos más szempont is van. Oké, fontos a megbízhatóság, de egyrészt nem az egyetlen, másrészt mindenki máshogy súlyozza a szempontjait, és ezt kéne itt a fórumon elfogadni, és nem nyomni a "megbízhatóság mindenek felett dumát."
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8076 Dátum: 2014.10.19 21:50:27 »
Szerintem egy autó kiválasztásakor számos más szempont is van. Oké, fontos a megbízhatóság, de egyrészt nem az egyetlen, másrészt mindenki máshogy súlyozza a szempontjait, és ezt kéne itt a fórumon elfogadni, és nem nyomni a "megbízhatóság mindenek felett dumát."
Egy beteges autó a legrosszabb, ami lehet :devil:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8077 Dátum: 2014.10.19 21:53:13 »
Egy beteges autó a legrosszabb, ami lehet :devil:
De ezt lehetne még sorolni:
egy csúnya autó a legrosszabb ami lehet
egy sokat fogyasztó autó a legrosszabb ami lehet
egy francia/német/olasz/japán/usa autó a legrosszabb ami lehet
egy túl kicsi autó a legrosszabb ami lehet

Soroljam még? Vagy nálad is csak a megbízhatóság számít? Nálam nem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8078 Dátum: 2014.10.19 21:58:55 »
De ezt lehetne még sorolni:
egy csúnya autó a legrosszabb ami lehet
egy sokat fogyasztó autó a legrosszabb ami lehet
egy francia/német/olasz/japán/usa autó a legrosszabb ami lehet
egy túl kicsi autó a legrosszabb ami lehet

Soroljam még? Vagy nálad is csak a megbízhatóság számít? Nálam nem...
A többi dologgal lehet, stressz, idegeskedés nélkül élni és nyugodtan aludni ;)
 Ha rossz az autó tényleg olyan mint egy betegség, ha tehetjük elkerüljük.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8079 Dátum: 2014.10.19 22:22:01 »
Frontera mióta pickup?
Isuzu Campo a pick up, a Frontera ennek a személyautósított változata, de szinte azonos alapokon. Aztán ott van még az Isuzu Trooper is, amit EU-ban Opel Monterey-nek hívtak anno.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8080 Dátum: 2014.10.19 22:22:32 »
A többi dologgal lehet, stressz, idegeskedés nélkül élni és nyugodtan aludni ;)
 Ha rossz az autó tényleg olyan mint egy betegség, ha tehetjük elkerüljük.
Ebben igazad van.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8081 Dátum: 2014.10.19 22:28:10 »
Ha rossz az autó tényleg olyan mint egy betegség, ha tehetjük elkerüljük.
A rossz szót bátran cseréld "csúnya", "kicsi" stb. szavakra.

Csak arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy a megbízhatóság nem mindenek felett áll. Ha ti mégis így gondoljátok (szívetek joga),  akkor csak fogadjátok el, hogy nem mindenkinek mindenható szempont.
Az én autóm pl megbízható, mert még soha nem állt meg az út szélén, rossz váltóval is hazahozott. Tehát nekem pl a megbízhatóságnál több kell, az is, hogy ne kelljen rálocsolni egy csomó pénzt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8082 Dátum: 2014.10.19 22:41:02 »
A rossz szót bátran cseréld "csúnya", "kicsi" stb. szavakra.

Csak arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy a megbízhatóság nem mindenek felett áll. Ha ti mégis így gondoljátok (szívetek joga),  akkor csak fogadjátok el, hogy nem mindenkinek mindenható szempont.
Az én autóm pl megbízható, mert még soha nem állt meg az út szélén, rossz váltóval is hazahozott. Tehát nekem pl a megbízhatóságnál több kell, az is, hogy ne kelljen rálocsolni egy csomó pénzt.

Szerencsés csillagzat alatt születtünk, hogy Toyotánk lehet [rohog]
Egy ismerős élete legnagyobb nyaralására ment Spanyolországba,  használtan vett Range Roverjával.Úgy elromlott, hogy traileren kellett hazahozni, 1 millióba került a kis móka.(cca 10 éve)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8083 Dátum: 2014.10.19 23:17:31 »
Na Mester, mi többnyire egyet szoktunk érteni... de ez most nem így van  ;) ! Ez a "logika" az a nagy csapda, ami miatt aztán sokan megszívják. Jól összeraktad abból, hogy a C4 két hétig kibírta hiba nélkül, meg hogy az Avensiseden adódott pár dolog az évek során  ::)

DE, a mostani Toyoták pont ugyanolyan megbízhatók. Direkt figyelem sok éve a számokat.

(Volt egy kollégám, akinek négy év alatt három C4-ese volt. Mindet újonnan vette, és mindet eladta bő egy év után, annyiszor kellett őket szervízbe vinni. Aztán Lagunát vett  :lol: ... okos döntés, folytatódott is a xarakodás azzal is. A sztori folytatását passzolom, már nem itt dolgozik.)

Én nem azt írtam, hogy a C4-es és maga a Citroen hú de megbízható lenne. Csak ironizáltam, hogy a 2 hét alatt nem robbant le alattam.  ;) Nyilván 9 év használat után nem lenne hasonló állapotban, mint amiben az Avensis van most - ez tény, és sosem vitattam.  ;)
Az pedig szintén tény volt, hogy abban a max közepesen felszerelt C4-esben már sokkal több figyelmesség, apró kényelmi trükkök voltak, mint a hasonló korú, full extrás Avensisben (vagy akár egy jelenleg futó, vadi új modellben lenne). Az persze megint más kérdés, ezek a kényelmi dolgok mennyire lesznek tartósak elektronikailag.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8084 Dátum: 2014.10.20 07:17:11 »
bátyám megane-ja is megbízhatónak bizonyult az elmúlt öt évben...közben tágasabb, erősebb,  jobban néz ki, és nem mellesleg sokkal olcsóbb, mint egy auris kombi. most akkor vajon véletlen, hogy az auris nyugat-európában gyakorlatilag nem létezik?  :hmmmm: